Donald Trump: Zero sanse sa abandonez cursa pentru Casa Alba

de I.C.     HotNews.ro
Sâmbătă, 8 octombrie 2016, 20:12 Actualitate | Internaţional

Donald Trump
Foto: Wikimedia Commons
Sunt "zero sanse sa abandonez" campania prezidentiala, a declarat sambata Donald Trump, aflat sub un tir de critici venite chiar si din partea colegilor de partidm dupa ce a afirmat ca a pipait multe femei fara sa le ceara acordul deoarece, fiind celebru, acestea i-au permis, transmite AFP.

"Niciodata, niciodata nu voi renunta", a dat asigurari candidatul republican pentru Wall Street Journal, negand existenta unei crize care sa ii afecteze parcursul catre Casa Alba, cursa in care se confrunta cu democrata Hillary Clinton.

"Primesc un sprijin extraordinar, Hillary Clinton este un candidat plin de defecte teribile", a adaugat magnatul.

Donald Trump si-a cerut public scuze vineri dupa aparitia unei inregistrari din anul 2005 in care actualul candidat republican la presedintia Statelor Unite afirma ca a pipait multe femei fara sa le ceara acordul deoarece, fiind celebru, acestea i-au permis, si a povestit inclusiv despre o relatie cu o femeie casatorita.

"Am spus si am facut lucruri pe care le regret", a afirmat Donald Trump, potrivit Fox News. Afirmatiile lui Trump au provocat un scandal in SUA, iar doi senatori republicani i-au cerut retragerea din cursa prezidentiala.


Citeste mai multe despre   











[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
4872 vizualizari
  • +3 (37 voturi)    
    Si tot zero șanse (Sâmbătă, 8 octombrie 2016, 20:35)

    Arizonian [utilizator]

    Are să câștige președenția. GOP își abandonează candidatul ca să aibă o șansă să păstreze controlul asupra Congresului american.

    Nu mai există salvare pentru Trump.
    • -7 (43 voturi)    
      Fără Trump nu vor păstra nimic (Sâmbătă, 8 octombrie 2016, 21:51)

      Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui Arizonian

      Hillary va numi judecători comuniști la CC a USA, permițându-i să importe suficienți imigranți mexicani și musulmani pentru a înclina definitiv balanța demografică în așa fel încât republicanii să nu mai poată câștiga niciodată niciun fel de alegeri.

      Asta nu înțelegeți voi, că fără Trump s-a încheiat cu democrația în USA.
      • +2 (8 voturi)    
        hahaha (Sâmbătă, 8 octombrie 2016, 22:52)

        ampersand [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

        "Hillary va numi judecători comuniști" :)))
        Pai, parca Hilarry e sprijinita de catre Wall Street, chintesenta capitalismului - se rasucesc in mormant alde Marx si Lenin auzindu-te.

        In al doilea rand, presedintele SUA nu poate "numi judecatori", ci doar propune judecator pentru posturile vacantate, si asta cu aprobarea celor doua camere ale Congresului - Senat si Camera Reprezentantilor.
        • 0 (4 voturi)    
          potus face nominalizarea (Duminică, 9 octombrie 2016, 12:56)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

          pentru curtea suprema (de la moartea lui Scalia e o problema uriasa si un criteriu fundamental pentru alegerile de acum)
          • -1 (5 voturi)    
            Manipulated much? (Duminică, 9 octombrie 2016, 14:39)

            alexpro [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

            Una ii nominalizarea si alta ii confirmarea. Senatul trebuie sa voteze nominalizarea. Ii ca la moi cu prim-ministrul, poate președintele sa facă ce nominalizare vrea dacă Parlamentul nu-si da votul de investitura.

            Știi măcar ce înseamnă POTUS?
            • +1 (5 voturi)    
              potus face nominalizarea PUNCT (Duminică, 9 octombrie 2016, 18:34)

              zaboo [utilizator] i-a raspuns lui alexpro

              nimic mai corect si mai clar in ceea ce am scris !! daca nu ai invatat sa intelegi ce citesti, scuteste-ma de imbecilitati
              • -1 (3 voturi)    
                Și ce bun i-a fost lui Obama (Duminică, 9 octombrie 2016, 20:12)

                Arizonian [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

                Sa propună un judecător la SCOTUS in locul lui Scalia?

                Republicanii in majoritate in Senat nici măcar nu l-au audiat.

                Alexpro are un punct pentru care nu poate fi numit imbecil.

                POTUS nu poate numi un judecător la SCOTUS. Doar Senatul poate face asta la propunerea unui președinte. Însă la fel de bine Senatul îi poate arăta dosul președintelui.

                Fără insulte, te rog, altfel o să te asociez cu Trump.
                • +2 (2 voturi)    
                  potus face nominalizarea (Duminică, 9 octombrie 2016, 23:10)

                  zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Arizonian

                  hai ca e simplu! sunt cateva cuvinte! iti desenez? nu ma sperie soparla pe care ai aruncat-o, nu te mai obosi - parerea ta nu conteaza pentru mine (am modele adevarate, nu papitoi de forum care nu pricep cateva cuvinte simple)

                  "The Court normally consists of the Chief Justice of the United States and eight associate justices who are nominated by the President"

                  https://en.wikipedia.org/wiki/Supreme_Court_of_the_United_States
      • +2 (4 voturi)    
        Alb-Negru (Duminică, 9 octombrie 2016, 0:25)

        Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

        Intuiti corect, insa NU se poate spune ca "s-a incheiat cu democratia in USA", asta este o exagerare.

        INSA, este adevarat ca USA sunt la o 'rascruce' de drumuri si - intr-adevar - se pot produce anumite schimbari in sistemul democratic cunoscut pana acum...!

        Datorita puternicei influnte musulmane in jurul candidatei Hillary, este posibil sa vedem unele schimbari in sistemul de invatamant [studierea Coranului], sau chiar printro vestimentatie mai "serioasa" a prezentatoarelor de la TV...

        Desigur, s-ar putea modifica si cate ceva din 'tematica' filmelor facute la Hollywood. etc.

        Oricum, vom vedea asa cum am vazut si dezvoltarea programului Statului Islamic.
      • -1 (3 voturi)    
        Sa nu uitam ca oamenii politici americani sunt cei (Duminică, 9 octombrie 2016, 8:28)

        andreitr [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

        mai buni de pe pământ. Nicio alta națiune nu are oameni politici care să-i fi asigurat democrația peste două sute de ani fără întrerupere si fara vreun moment de dictatura. Iar în lume au asigurat pacea și prosperitatea ultimii douăzeci de ani. Oamenii politici americani orice altă națiune i-ar dori. Hai US!
        • +1 (5 voturi)    
          se instaureaza tirania PC (Duminică, 9 octombrie 2016, 12:57)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

          daca nu e deja...
      • 0 (2 voturi)    
        "CC a USA" ? (Duminică, 9 octombrie 2016, 11:13)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

        Vrei sa spui la "CS a USA", intelegand prin "CS" Curtea Suprema.
    • -5 (35 voturi)    
      Trump va câștiga defilând (Sâmbătă, 8 octombrie 2016, 22:12)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui Arizonian

      The Establishment is changing. Those opposing it are pissing against the wind.
    • -5 (37 voturi)    
      și ce vor face atunci (Sâmbătă, 8 octombrie 2016, 22:30)

      PaulPastout [anonim] i-a raspuns lui Arizonian

      zecile de milioane de americani care îl susțin? GOP se va distruge definitiv dacă se va desolidariza isteric de Trump. În plus, tocmai am aflat că e un bărbat ca majoritatea bărbaților, capabil să spună despre femei orice numai ca să-și impresioneze gașca. Trump miliardarul e un om din popor, pentru mulți, un argument în plus. Ideea că bărbații ar trebui să înceteze să îndruge orice le trece prin cap când e vorba despre femei ține de utopia morală promovată de democrații americani, un totalitarism poate chiar mai periculos decât nazismul.
      De acord desigur, Trump are acum șanse aproape nule să devină POTUS. Însă a-l elimina din cursă acum, înainte de vot, ar fi radical anti-democratic, un precedent periculos.
      • -1 (7 voturi)    
        Hahahahaha (Duminică, 9 octombrie 2016, 0:36)

        alexpro [utilizator] i-a raspuns lui PaulPastout

        Tu compari misoginismul cu nazismul?

        Hahahahahahahahahahahha
        • +2 (4 voturi)    
          un mic sfat (Duminică, 9 octombrie 2016, 13:01)

          PaulPastout [anonim] i-a raspuns lui alexpro

          să nu pariați niciodată prea mult pe propria inteligență.
          • -2 (4 voturi)    
            Da da (Duminică, 9 octombrie 2016, 14:27)

            alexpro [utilizator] i-a raspuns lui PaulPastout

            Sofisme știm toți. Îți urmezi sfatul?
            • +3 (3 voturi)    
              un mic sfat 2.0 (Duminică, 9 octombrie 2016, 17:56)

              PaulPastout [anonim] i-a raspuns lui alexpro

              căutați în dicționar termenul ”sofism”. Ar fi un început.
            • +1 (1 vot)    
              esti un adevarat (Duminică, 9 octombrie 2016, 18:37)

              zaboo [utilizator] i-a raspuns lui alexpro

              120
      • -1 (9 voturi)    
        Partidul e distrus deja (Duminică, 9 octombrie 2016, 1:49)

        Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui PaulPastout

        Nu numai GOP. Partidul Republican in totalitate, s-a sinucis deja. Nu e vorba numai de Trump.

        Iar Donald Trump e un nebun din popor. Toleranta fata de schizofrenie, da, suntem de acord cu totii. Dar sa propui schizofrenici la presedentie pentru ca sunt din popor?! Asta e nebunie. Nu au nici o scuza cei care il sustin pe Donald Trump.
        • 0 (6 voturi)    
          dar de ce ar avea (Duminică, 9 octombrie 2016, 12:56)

          PaulPastout [anonim] i-a raspuns lui Daniels22026

          nevoie de scuze?! Adică stai puțin... deci cei care îl susțin nu mai trebuie reprezentați politic? sunt non-cetățeni? wtf?!
          Trump nu e un criminal! Este un ins mediocru. Atât. Și pentru asta este o campanie de propagandă gigantică cum nu s-a mai văzut de la agitprop încoace împotriva lui. Asta este cel puțin la fel de îngrijorător ca și posibilitatea tot mai redusă să ajungă el președinte. Dacă se continuă atâta cu demonizarea lui și mai ales a electoratului lui, se poate ajunge la nesupunere civiă violentă.
          • -1 (1 vot)    
            Luptam (Duminică, 9 octombrie 2016, 21:50)

            Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui PaulPastout

            Indivizi ca Trump sunt raul absolut. Bineinteles ca lumea se ridica inspaimantata impotriva prostiei cu intentii malefice. Toti suntem in pericol.

            Cand toti simtim in pumn exact ceea ce simte Robert de Niro. Ca trebuie sa ne aparam fata de un cataclism. Tu ce ne transmiti?! S-o lasam mai moale fata de Trump si cei ca tine? Nu taticu. Luptam. Decat sa planga mama noastra, mai bine sa planga mama voastra! Aia mereu gravida.
      • +1 (7 voturi)    
        wow (Duminică, 9 octombrie 2016, 10:21)

        ember [utilizator] i-a raspuns lui PaulPastout

        sa iti cenzurezi limbajul in limita decentei e un lucru mai periculos decat nazismul. bravo, copile! viitorul suna bine.
        • +1 (5 voturi)    
          no babe (Duminică, 9 octombrie 2016, 12:42)

          PaulPastout [anonim] i-a raspuns lui ember

          este vorba de o campanie publică masivă de demolare a unui ins care a vorbit într-un moment băiețesc așa cum vorbesc băieții. Nu a spus-o de la tribună, nu într-o întrunire cu acționarii, ci într-o rulotă cu Billy Bush, realizator al emisiunii de o deosebită statură intelectuală și morală, Hollywood Access...

          nu, viitorul nu sună bine.
          • -3 (3 voturi)    
            Se cheamă tentativă de viol (Duminică, 9 octombrie 2016, 16:24)

            Arizonian [utilizator] i-a raspuns lui PaulPastout

            Ce spune Trump acolo.

            America chiar e o țară în care femeile au dreptul, și statutul tău de vedetă nu îți dă drepțul să fii prădător sexual.

            Trump explicit spune că face avansuri sexuale nedorite și asta e definiția de manual pentru tentativă de viol.

            Nu e vorba aici de convorbire de vestiar, ci afirmații de nivel penal deja.

            Asta a făcut diferența. Plus că de ieri încoace Trump a fost îngropat de noi înregistrări publice din emisiunile lui Howard Stern cu limbaj la fel de ofensiv.
            • +1 (3 voturi)    
              aparent (Duminică, 9 octombrie 2016, 18:12)

              PaulPastout [anonim] i-a raspuns lui Arizonian

              sunteți cetățean american. Vă înțeleg disperarea și înverșunarea. Însă ceea ce spune el acolo e tentativă de viol numai în manualul de PC, nu în cel de drept. A însoți pe cineva la furniture shopping nu se apropie nici măcar de o vagă hărțuire sexuală. Apoi Trump spune un lucru destul de adevărat despre multe femei care se învârt în mediile celebrităților. Nu e nimic scandalos în ceea ce spune, nici unde spune, e doar grobian, dar se mai întâmplă.
              Toată isteria politically correct în jurul lui Trump este o greșeală de strategie majoră: Hillary, pe lângă scandalurile de corupție, o să fie identificată cu oprimarea PC a discursului, chestie pe care marea majoritate a americanilor o detestă. De altfel, priviți ultimele știri, Trump a urcat iar la 4 puncte distanță de Hillary, adică după dezvăluirea uimitoare a pasiunii pentru apucat pisici a lui Donald.
  • -5 (37 voturi)    
    precizare.... (Sâmbătă, 8 octombrie 2016, 22:00)

    TRABI [utilizator]

    Trump castiga alegerile .....
  • 0 (6 voturi)    
    mda (Duminică, 9 octombrie 2016, 1:09)

    amanda13 [utilizator]

    Sunt curioasa cati dintre astia cu gura mare care isi dau cu parerea despre cum sigur va castiga Trump au si drept de vot aici. Ca eu una sigur am si voi vota Hillary. Nu o sa stau sa vad cum tara asta incape pe mainile unui Vadim vorbitor de engleza. Cat despre voi, dati-va cu parerea in continuare... cam cu asta ramaneti.
    • +3 (3 voturi)    
      consider me in... (Duminică, 9 octombrie 2016, 14:08)

      mitocanu [utilizator] i-a raspuns lui amanda13

      Amada13, kindly note that, like Trump, I am a crotchgrabber too...if you are not married, please accept me proposal...the only reason I do this is that I would like to cast my ballot too, in the US presidencial elections...thanks for saying I WILL in front of the priest...see you in New York at The Saint Malachy church on November 8th, 2016...
    • -3 (3 voturi)    
      Și eu tot așa! (Duminică, 9 octombrie 2016, 16:16)

      Arizonian [utilizator] i-a raspuns lui amanda13

      +1
    • +1 (3 voturi)    
      si tu te consideri cumva superioara (Duminică, 9 octombrie 2016, 18:40)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui amanda13

      ca ai un amarat de drept de vot? oricum, dupa cate declari, poti sa tragi apa dupa votul ala
    • +1 (3 voturi)    
      nu-ti vine sa plangi de emotie (Duminică, 9 octombrie 2016, 19:31)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui amanda13

      cand te vezi asa de importanta?? ce curca...
  • -1 (7 voturi)    
    Donald (Duminică, 9 octombrie 2016, 1:15)

    KostasP [utilizator]

    A venit total nepregatit la prima "infruntare" televizata cu hillary. Cine a urmarit dezbaterea stie ce spun. Hillary a fost mai articulata, mai coerenta in expunerea punctelor de vedere. Donald a pierdut cateva puncte imediat dupa terminarea dezbaterii. Statistic este dovedit faptul ca acel candidat care castiga prima dezbatere are sansele cele mai mari sa devina urmatorul presedinte al statelor unite. Precizez ca nu sunt fan al niciunuia dintre candidati. Dealtfel, in opinia mea, sunt cei mai slabi candidati din istoria alegerilor prezidentiale din us.
  • -3 (9 voturi)    
    Go go go bozo (Duminică, 9 octombrie 2016, 3:04)

    gazuldebasist [utilizator]

    Sper ca Trump sa cistige. Americanii merita un presedinte de acest soi. Pentru ce ne-a facut cabinetul secretarului de stat in 2012, le doresc americanilor sa simta pe pielea lor macar un mandat ce va sa zica sa ai un presedinte ticalos si farseur.
  • +4 (6 voturi)    
    Trump nu mai poate fi eliminat din cursa (Duminică, 9 octombrie 2016, 11:26)

    Susufler0 [utilizator]

    catre Casa Alba, deoarece aceasta deja a inceput ! ;)

    Unii americani au votat deja prin corespondenta, astfel ca acum alegerile nu mai pot fi decat castigate sau pierdute de Trump ! :))

    PS. Sau...sau ANULATE !! :(

    PPS Ar fi insa o nenorocire pt toti (americani si restul lumii, mai putin pt Putin) sa se ajunga la asta ! Sansele insa ca sa se ajunga la asa ceva sunt sub 0,1%, cred !! ;)
  • -2 (6 voturi)    
    jaw-dropping... (Duminică, 9 octombrie 2016, 12:08)

    mitocanu [utilizator]

    uimitor ce se petrece in USA la alegerile prezidentiale din 2016...un golan (caracterizarla apartine actorului Robert de Niro - a punk), care nu plateste impozite (conform propriilor declaratii), care jigneste crunt femeile, care este xenofob si Putinofil, reuseste sa pacaleasca un partid (republican) si sa ajunga candidatul acestuia la alegerile prezidentiale...
    apogeul democratiei in USA aduce tara in pragul haosului, daca Trump castiga alegerile, dar restul lumii in anarhie...Hillary este supercalificata sa devina prima presedinta (nici vorba de candidat slab, cum sustine KostasP mai sus)...
  • +2 (4 voturi)    
    Stilul lui Trump (Duminică, 9 octombrie 2016, 12:31)

    Vlad-I [utilizator]

    Omul asta spune lucrurilor pe nume.
  • +2 (4 voturi)    
    >>>>>>>>>>>>>>>>> (Duminică, 9 octombrie 2016, 15:30)

    Invincible [utilizator]

    BOOM! Wikileaks Confirms Hillary Sold Weapons To ISIS

    http://dailyoccupation.com/2016/10/05/wikileaks-hillary-sold-weapons-isis/