"Marsul impotriva fricii" de la Bruxelles, anulat din ratiuni de securitate, la solicitarea autoritatilor

de I.C.     HotNews.ro
Sâmbătă, 26 martie 2016, 18:34 Actualitate | Internaţional

Marsul impotriva fricii, care urma sa aiba loc duminica la Bruxelles, a fost anulat din motive de "securitate", la solicitarea autoritatilor, au anuntat organizatorii, potrivit AFP.

"Securitatea cetatenilor este o prioritate absoluta. De aceea, ne alaturam in totalitate autoritatilor in aceasta propunere de amanare pentru o data ulterioara. Prin urmare, cerem, la randul nostru, cetatenilorsa nu vina in aceasta duminica la Bruxelles", au aratat organizatorii intr-un comunicat de presa.

Anuntul vine la scurt timp dupa ce primarul Bruxellesului, Yvan Mayeur, si ministrul de interne belgian Jan Jambon au cerut amanarea cu cateva saptamani a marsului programat sa se desfasoare in Piata Bursei din capitala Belgiei, invocand ratiuni de securitate.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
1980 vizualizari
  • +19 (21 voturi)    
    Marsul impotriva fricii (Sâmbătă, 26 martie 2016, 18:42)

    Skeptical [utilizator]

    ... anulat din motive de frica.

    Yvan Mayeur e birocratul ametit care facea bascalie de Donald Trump cind acesta a avertizat din ianuarie 2016 ca ceea ce s-a intimplat acum se va intimpla.

    De ce nici unul din acesti lideri - cica responsabili, cica nepopulisti - Merkel, Hollande, Mayeur, etc. - nu DEMISIONEAZA? Nu au oare o raspundere pentru toate porcariile si blestematiile care se intimpla sub mandatul lor, in vreme ce ei petrec bine merci, la adapostul bodyguarzilor, pe banii platitotilor de taxe?


    Englezii sint si ei ocupati cu arestarea unui amarit care a pus si el o intrebare pe Facebook (halal freedom of speech!) in vreme ce semi-arabul fara rusine de la Casa Alba se distreaza in draci cu fratele dicatorului Fidel Castro si danseaza tangoul pe cadavrele victimelor iubitilor lui de musulmani. Pina si plagiatorul, nenorocitul de Ponta a aratat ceva mai multa rusine.


    LUME, TREZESTE-te!!
    • +7 (7 voturi)    
      hei (Sâmbătă, 26 martie 2016, 21:18)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui Skeptical

      Pai, Hollande, daca demisioneaza, isi pierde imunitatea si il aresteaza astia pentru complicitate la atentatele de la Paris.
    • +3 (5 voturi)    
      misto zise (Sâmbătă, 26 martie 2016, 22:49)

      Irizat [anonim] i-a raspuns lui Skeptical

      "semi-arabul fara rusine de la Casa Alba" -> asta-i cea mai misto.

      multi pro-americani ar sari ca arsi. si eu sunt pro-american. dar ar trebui sa se inteleaga ca Hussein Oabama nu este un presedinte al Americii si un dumsan al Americii. acest impostor a adus lumea libera in pragul colapsului.

      printre blestematiile acestui impostor:
      - 22 de milioane de imigranti ilegali, pt. ca a oprit contruirea gardului la granita cu mexicul. acum vrea sa le legalizeze statutul si sa-i facarezidenti
      - retragerea americana din europa, fapt ce i-a permis piticului de la kremlin sa lanseze ofensivele dn ultimii ani
      - scarpinatul islamistilor intre urechi
      - reaprinderea tensiunilor rasiale in america, prin campania de demonizare a politiei americane care cica "discrimineaza negrii saraci" aka - negrii care jefuiesc magazinele cu pistoale de calibru 44.
      - decapitarea armatei americane de cei mai buni generali si inlocuirea lor cu birocrati placizi si homosexuali.
      • 0 (0 voturi)    
        ti-as fi dat doua-trei plusuri (Duminică, 27 martie 2016, 18:31)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Irizat

        Daca e sa tragem linie 80% din haosul din Orientul Mijlociu se datoreaza retragerii precipitate din zona ordonate de Obama. Daca americanii nu aleg un presedinte cu vederi diferite de proto-islamistul Obama lumea va deveni un haos.
      • 0 (0 voturi)    
        ha (Duminică, 27 martie 2016, 18:59)

        john70 [utilizator] i-a raspuns lui Irizat

        Lumea e nemultzumita de Merkel pentru ca i-a invitat pe imigranti in Europa, dar Obama a facut acelasi lucru, lasand granita de sud a USA complet neprotejata.
        In Hussein Obama avem de a face cu un idiot comunist care se duce in Cuba si apoi in Argentina le spune studentilor ca diferenta intre comunism si capitalism e mica.
  • +18 (20 voturi)    
    Deci (Sâmbătă, 26 martie 2016, 18:43)

    Sebip [utilizator]

    "Marșul împotriva fricii" a fost anulat de frica..
    • +7 (9 voturi)    
      hei (Sâmbătă, 26 martie 2016, 21:21)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui Sebip

      Dar nu va luati cumva de musulmani ca daca ii bestelim, teroristii castiga.
      Imbecilitatea occidentala nu are limite.
  • +16 (18 voturi)    
    Pfoa (Sâmbătă, 26 martie 2016, 18:45)

    Soljenitin [utilizator]

    Marsul impotriva fricii a fost anulat din cauza fricii.

    Epic.
  • +15 (17 voturi)    
    Epic Fail (Sâmbătă, 26 martie 2016, 18:50)

    BDlamunte [utilizator]

    marsul impotriva fricii anulat de frica teroristilor. aaahahahahaha cat de penibil. Filozofia postmodernista: "nu ne e frica de nimic, decat daca e periculos!!!!"
    • 0 (0 voturi)    
      Tare, (Sâmbătă, 26 martie 2016, 22:13)

      mopsu [utilizator] i-a raspuns lui BDlamunte

      ++++++++++, ce să mai zicem....
  • +12 (14 voturi)    
    Anecdota (Sâmbătă, 26 martie 2016, 19:30)

    Relativ_neutru [utilizator]

    Asta e buna ca anecdota. Marsul impotriva fricii anulat ... de frica.
  • +14 (16 voturi)    
    marsurile impotentei (Sâmbătă, 26 martie 2016, 19:46)

    Irizat [anonim]

    sunt sigur ca islamul si popii lui predicatori ai mortii sunt miscati pana la lacrimi de aceasta solidaritate pacifista a europenilor.

    sa puna mana pe o caramida si sa le dea animalelor in cap...s-au gandit vreodata acesti bravi luptatori pt. pace?

    ce-i atat de greu sa declari islamul radical si pe toti popii lui teroristi? la fel si pe adeptii lor care maine vor iesi la incendiat, devastat si pus bombe?
    ce-i asa greu sa deportezi sau arunci la bulau orice islamist care nu plateste taxe (pt. ca daca nu plateste taxe inseamna ca nu lucreaza, nu are bani si se considera discriminat - motiv pt. noi atentate).
    si sa scoti in afara legii curentele gen: politic corect sau islamofobie, care iata ca au adus europa pe buza prapastiei?

    marsuri pt. pace in timp ce atentatele se inmultesc, iar soldatii lui allah desanteaza cu milioanele in europa! europa e condusa de cretini, tradatori si impotenti!
  • +8 (10 voturi)    
    Marșul împotriva fricii (Sâmbătă, 26 martie 2016, 20:41)

    LianBerthold1 [anonim]

    Anulat din cauza frici!!!

    Chiar dacă au mai scris-o și alții, am scris-o și eu. Chestia asta trebuie să apară mereu și mereu - ca să se vadă cît de cretini sînt politicienii.
    • +7 (9 voturi)    
      ha (Sâmbătă, 26 martie 2016, 21:17)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui LianBerthold1

      Din pacate si cetatenii occidentali sunt cretini.
  • +10 (12 voturi)    
    hellhole (Sâmbătă, 26 martie 2016, 21:16)

    Razvan_M [utilizator]

    http://www.nytimes.com/2016/01/28/world/europe/trump-finds-new-city-to-insult-brussels.html

    Deci a insultat Donald Trump Bruxelles sau a spus public care-i realitatea? Cine a umblat prin Brxls stie destul de bine ca acest oras s-a schimbat in rau in ultimii 20 de ani...
    • +1 (3 voturi)    
      pai (Duminică, 27 martie 2016, 7:27)

      toxx [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      daca au fost in stare ei sa primeasca imigranti cu floricele si muzica, dupa care le-au violat femeile de anul nou si politia doarme in papuci, idiotii astia aveau informatii despre teroristi, USA ii avea pe lista dar nimeni nu s-a interesat, francezii oui oui croissant din motive"ideologice" nu au colaborat cu serviciile din Siria... si uite asa din cauza incompetentei acestor sefi cat si a cetatenilor de sub ei, vor avea cate o bombita la 2 zile , vezi aseara despre Liege...http://www.rtl.be/info/regions/liege/trois-explosions-a-liege-cette-nuit-une-personne-blessee-l-auteur-presume-interpelle-805315.aspx

      au inceput sa terorizeze oamenii cu petarde Cobra... si da, confirm ca Brussels e un hellhole, de cand am fost in 2011, unele zone arata ca Bucurestiul in anii 90 din punct de vedere social... doar ca sunt magrebieni, tunisieni, etc
  • +1 (3 voturi)    
    Frica pazeste bostanaria !!! (Duminică, 27 martie 2016, 14:02)

    andreesanu [utilizator]

    Pe principiul "frica pazeste bostanaria " marsul se amina pina la calendele grecesti !!.
    O dovada a globalizarii ,belgienii au invatat din proverbele romanilor !!!.
    Daca n-ai minte macar invata de la altii !!!.
    Si uite asa s-au salvat bostanii belgieni de la masacru in saptamana patimilor.
  • 0 (0 voturi)    
    cu alte cuvinte "suntem impotenti" (Duminică, 27 martie 2016, 18:35)

    AliKimiku [utilizator]

    - nu avem nici macar fortele necesare pentru a securiza un mars pasnic
    - sau ne e lene ca e Pastele si vrem sa-l petrecem acasa
    - sau lasa ca se ocupa americanii de ISIS (ca s aputem sa-i injuram pe urma ca-s jandarmii mondiali)