FOTOGALERIE VIDEO Basescu a avut, la Summit-ul NATO, un scurt schimb de replici cu Sarkozy

de R.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 14:05 Actualitate | Esenţial


Basescu, Sarkozy si Berlusconi, la Lisabona
Presedintele Traian Basescu a avut, vineri dupa-amiaza, la summitul NATO de la Lisabona, la scurt timp dupa momentul fotografiei de grup a sefilor de stat si de guvern prezenti, un scurt schimb de replici cu omologul francez, Nicolas Sarkozy, relateaza Mediafax.

Momentul a fost surprins de la distanta de camerele TV, astfel incat dialogul celor doi presedinti nu se aude, insa in imagini se vede ca cei doi gesticuleaza in timpul discutiei.

Seful statului roman l-a oprit pe Sarkozy, dupa fotografia de familie a liderilor prezenti la summitul NATO, iar cei doi au schimbat cateva replici, dupa care presedintele francez l-a salutat scurt pe omologul roman si s-a indepartat.

Traian Basescu s-a indreptat apoi spre premierul italian, Silvio Berlusconi, care vorbea cu prim-ministrul Ungariei, Viktor Orban. Basescu si Berlusconi au avut o discutie insotita de asemenea, de gesturi, oficialul italian facand in cateva randuri semne cu degetul la cap.



Presedintele Basescu are programata o declaratie de presa in jurul orei 17.45, ora Romaniei.

Presedintele Traian Basescu a participat, vineri, la sectiunea de lucru a Consiliului NATO, iar, in cursul serii, la un dineu de lucru oferit de secretarul general al NATO.

Traian Basescu participa, sambata, la sesiunea de lucru cu tema "Afganistan", apoi la o sesiune de lucru a Consiliului NATO - Rusia la nivel de sef de stat si de guvern.

Seful statului roman va avea, in marja reuniunii NATO, o serie de intalniri bilaterale.

Relatiile dintre Romania si Franta sunt marcate, in actualul context, de subiecte precum expulzarile romilor si pozitiile autoritatilor de la Paris referitoare la eventuala amanare a aderarii tarii noastre la spatiul Schengen.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















25214 vizualizari

  • -20 (44 voturi)    
    nu (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 14:11)

    gabriel [anonim]

    acum marea tradare germano-franceza pentru rusia este evidenta ! hai sa facem un efort si sa intarim Armata Tarii !
    • -13 (23 voturi)    
      scoti fum pe urechi? te-ai gandit mult? (Duminică, 21 noiembrie 2010, 1:41)

      dan [anonim] i-a raspuns lui gabriel

      Ce tradare germano-franceza visezi? Alaturi de un pacalici ca Basescu nu vrea nimeni sa faca poza!
      • +3 (3 voturi)    
        cam tu esti pacalici, pt. ca (Luni, 22 noiembrie 2010, 12:57)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui dan

        poza "de familie" era deja facuta.
        citeste mai atent!!!
    • +7 (11 voturi)    
      Base, Sarko si cu Sconi (Duminică, 21 noiembrie 2010, 15:33)

      Inteleptul de pe urma [anonim] i-a raspuns lui gabriel

      daca ascultati comentariile agentiilor de stiri straine puteti vedea ca este vorba despre Schengen si Romi in ambele convorbiri, si cu Sarcozy si cu Berlusconi si nu sunt apreciative la adresa presedintelui francez, nu roman.In fine, fiecare intelege ce vrea...
      • +16 (20 voturi)    
        presa straina (Luni, 22 noiembrie 2010, 2:02)

        vlad dracul [anonim] i-a raspuns lui Inteleptul de pe urma

        Am urmarit in mod special presa franceza.

        Doua puncte.

        1.
        Gestul nu este apreciat de publicul francez. Francezii considera ca au fost facuti de rusie in lume de catre presedintele lor.

        Sarkozy este criticat de foarte multa lume pentru gestul sau de la summit-ul NATO iar la adresa Romaniei nu de putine ori se aud laude (in general romani cu studi universitare sunt foarte apreciati de francezii 'educati').

        2.
        Il injurati pt ca a fost umilit reprezentand interesul vostru, cand de fapt ar trebuii macar sa va tineti gura. Nu cred ca Basescu a vrut sa puna problema unei spagi cand l-a abordat pe Sarkozy.

        Ca ne place sau nu, Basescu este reprezentantul tuturor romanilor, iar palma data de Sarkozy si de Berlusconi a fost o umilinta pt noi toti.

        Cu atatia cretini pe forumul asta, ma mir ca mai suntem stat national.
        • +5 (9 voturi)    
          Foarte bine spus si gindit. (Luni, 22 noiembrie 2010, 9:24)

          admus [utilizator] i-a raspuns lui vlad dracul

          Din pacate poporul needucat si ingust la minte este majoritar, nu vede realitatea si subtilul, inghite nemestecat tot ce primesc de la " latraii cu simbrie ².

          Iar despre intelectualii apreciati, cu siguranta este vorba de oameni care au absolvit facultati nu la apelul bocancilor, pe baza NUMAI de bani, doar ca sa aiba o diploma.
        • +1 (1 vot)    
          Respect (Luni, 22 noiembrie 2010, 16:30)

          ali [anonim] i-a raspuns lui vlad dracul

          Ai foarte mare dreptate...asa ar trebui sa gandeasca toti romanii , sa avem putina demnitate .
  • -6 (26 voturi)    
    da-ne si noua spatiu Schengen (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 14:11)

    anonim [anonim]

    .
    • +2 (30 voturi)    
      Mie, fotografia i-mi sugereaza (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 14:43)

      Andrzej [anonim] i-a raspuns lui anonim

      Scuze dar postura presedintelui numai defensiva nu pare.
      Mai degraba sugereaza o incercare supraomeneasca de a-l palmui pe acest tupeist obraznic, oa incercare onesta de avertisment inainte de a sanctiona orgoliul gol al acestui emigrant adus in fruntea unei mari natiuni de o coterie masonica.
      • +5 (11 voturi)    
        Corectie.... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:33)

        Andrzej [anonim] i-a raspuns lui Andrzej

        Scuze dar postura presedintelui numai defensiva nu pare.
        Mai degraba sugereaza o incercare supraomeneasca de nu-l a-l palmui....
        • 0 (4 voturi)    
          despre (Duminică, 21 noiembrie 2010, 14:16)

          atreus [anonim] i-a raspuns lui Andrzej

          care presedinte vorbesti?
      • +1 (5 voturi)    
        unu (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 21:11)

        trucaj ordinar [anonim] i-a raspuns lui Andrzej

        DA, urmeaza sa-i scape un dos de palma
        • -8 (10 voturi)    
          mai degraba... (Duminică, 21 noiembrie 2010, 13:36)

          pcd [anonim] i-a raspuns lui trucaj ordinar

          Sarkozy ii face semn cu palma ca nu au ce discuta. de fapt si presa straina interpreteaza tot asa. ciudat cum rasuciti totul in favoarea chiorului. sunteti orbi sau aveti probleme cognitive??? reactia lui Sarkozy vine dupa declaratiile belicoase ale lui Basescu la adresa Frantei in problema romilor. atunci, oficialii francezi au declarat ca au fost 'umiliti' de Romania si ca se vor razbuna. sigur ca nu au dreptate dar totusi faptul ramane. SE VEDE CLAR CUM SARKOZY IL REFUZA BRUTAL PE BASESCU. cu alte cuvinte pe langa 'succesurile' interne, Basescu incepe sa aiba si 'succesuri' externe potrivite cu calitatile sale. uite si un link cu extrase din presa straina:
          http://www.libertatea.ro/stire/presa-internationala-basescu-refuzat-brutal-de-sarkozy-311878.html
  • -38 (78 voturi)    
    Capul plecat ... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 14:27)

    Pink Pixel [anonim]

    Capul plecat, sabia nu-l taie.

    Insa nu am putut sa nu remarc ce atitudine umila are Basescu, in fata lui Sarkozy si a lui Berlusconi. Are caplul plecat, ca un catzelus in fata stapanilor.

    Base, eu sunt revoltat si nu pot accepta ca un om, cu o asemenea atitudine, si limbaj al corpului, sa ma reprezinte pe mine, ca roman, in fata liderilor altor tari.

    Mai traim ? ... Nu e bine.
    • +16 (52 voturi)    
      si eu sunt revoltat (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 14:45)

      pixela [anonim] i-a raspuns lui Pink Pixel

      ca dobitoci ca tine sunt conationali cu mine. Dar vinovat nu esti numai tu ci, mai ales, cea care te-a adus pe lume
      • -9 (29 voturi)    
        Ar trebui sa fii revoltat... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 20:41)

        haiducul [anonim] i-a raspuns lui pixela

        ....din alte cauze, iar felul in care te exprimi spune totul despre personalitatea ta,de educatia pe care ai primit-o in primi cei sapte ani de acasa etc.etc.etc
        Imi pare rau ca suntem tratati ca niste cersetori pana la nivel prezidential.
        In tara capitanul taie si spanzura este supranuit ....ZEUS,in schimb afara toti il evita iar daca este bagat in seama este doar pentru a fi tras de urechi.
        • +8 (10 voturi)    
          judeci sau urli? (Duminică, 21 noiembrie 2010, 13:07)

          bulan [anonim] i-a raspuns lui haiducul

          ce [nume de presedinte] poate rezolva macar pe termen mediu problema Frantei cu tiganii din RO??? Bucura-te ca Anglia nu are de spus nimic despre Schengen, mai ales dupa ce s-a vazut tiganul cu asistenta sociala in Anglia si palat la Tandarei. Chiar nu recunosti problema? are vreo rezolvare pe timp scurt? iar pe termen mediu FARA sume uriase? de unde taiem aceste sume -multe miliarde de euro anual- ? si o fi restul populatie RO de acrod cu aceste taieri? fii onest macar odata si acepta ca nu poate exista deocmdata decat indulgenta din partea Schengen.
        • -2 (2 voturi)    
          la tine... (Luni, 22 noiembrie 2010, 9:30)

          lucyan [utilizator] i-a raspuns lui haiducul

          se vede educatia?uita-te in oglinda si raspunde...
      • -5 (7 voturi)    
        catre pixela (Duminică, 21 noiembrie 2010, 13:26)

        freemistake [anonim] i-a raspuns lui pixela

        pixela....esti mai putin decat un pixel.
    • +20 (36 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 14:50)

      cris [anonim] i-a raspuns lui Pink Pixel

      pai daca ala e pitic cum ai vrea sa se uite base la el daca nu cu capul in jos?
    • +26 (34 voturi)    
      daca tot vorbesti de limbajul corporal... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 14:51)

      Andrzej [anonim] i-a raspuns lui Pink Pixel

      Daca tot vorbesti de limbajul corporal , te rog observa pasul inapoi facut de sarkozy in timp ce se adreseaza presedintelui romaniei(dovada clara de atitudine defensiva si nesiguranta), cat si atitudinea surprinsa a oficialului martor la scena care are aceiasi atitudine.
      • +9 (13 voturi)    
        sinergologie (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:48)

        profiler [anonim] i-a raspuns lui Andrzej

        intr adevar e foarte interesant de studiat limbajul corporal al celor prezenti..
        de ex in poza "Basescu si Sarkozy, la Lisabona (3)" se vede clar ca S isi asteapta dreptul la replica-priviti mana, nu e de accord cu ceea ce B afirma, e neincrezator -priviti fata, pare sa zica " da, dar..." pacat ca pozele nu s pune tocmai in ordine.. ar fi fost amuzanta o analiza completa!
      • +4 (6 voturi)    
        unu (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 21:14)

        unu [anonim] i-a raspuns lui Andrzej

        pai stie si el ca base are alonja
      • 0 (0 voturi)    
        brzje Andrjejz (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 21:41)

        the [utilizator] i-a raspuns lui Andrzej

        tu te uiti foarte des la "Mentalist "?
        vezi ca e periculos ... deja ai facut un complex de pzsijichoajnalizja ...
      • 0 (0 voturi)    
        Despre limbaj (Luni, 22 noiembrie 2010, 11:49)

        atenta [anonim] i-a raspuns lui Andrzej

        Foarte corecta observatia ta.
        In plus, cine vrea sa stie ce au VORBIT cei doi pot afla: un prieten sau doi cu disabilitati (surdo-muti) POT intelege, fiind atenti la buzele lor.
        Problema e ca ar trebui sa stie engleza (cred...).
    • +23 (37 voturi)    
      nu tine capul plecat ci priveste de la o inaltime (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 14:56)

      Andrzej [anonim] i-a raspuns lui Pink Pixel

      ... cat despre capul plecat nu uita ca Basescu are o statura normala iar sarkozy este o piticanie care folosete pantofi cu platforme ca sa ii ajunga Clarei Bruni pana la umeri.
      Basescu incerca sa priveasca pe sarkozy in fata, numai ca fata este tare jos, de aici iluzia ca ...
      • -13 (21 voturi)    
        Ma faci sa rad... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:38)

        Zamolxis [anonim] i-a raspuns lui Andrzej

        Basescu e un om de statura normala? E un comlexat de statura lui mica si de chelia lui abundenta. Aduceti-va aminte episodul cu suvita care-i masca crestetul. In plus ascendentul lui asupra lui Boc e unul de complex psihologic in primul rand... In sfarsit are pe cineva la care sa se uite de sus.
        Psihic, va spun eu, personajul e foarte gaunos...iar daca adaugati si problema cu alcolul si cu femeile aveti intreaga imagine...
        Sint curios cate minusuri o sa iau...
        • +14 (14 voturi)    
          pentru Zamolxis (Duminică, 21 noiembrie 2010, 9:51)

          adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Zamolxis

          Da, mi-am adus aminte de suvita. A taiat-o , fara complexe! Altii isi mai piaptana si acum suvita.
        • +12 (12 voturi)    
          Zamolxe! (Duminică, 21 noiembrie 2010, 9:54)

          adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Zamolxis

          Am avut rabdare sa te citesc pana la capat. M-ai induiosat cand ai dat cel mai tate argument" Va spun eu"!
          Tu nu ai aflat inca ca acest " va spun eu " nu este argument , ci o dovada de saracie intelectuala?
        • +18 (18 voturi)    
          LUI ZALMOXIS (Duminică, 21 noiembrie 2010, 12:12)

          carat [utilizator] i-a raspuns lui Zamolxis

          L-ai vazut vre-odata beat pe Basescu? Pe Sarcozy la vazut o lume intreaga, beat la intalnirea cu Putin. Povestea cu Basescu si femeile, cel putin pana nu este probata, nu este decat calomnie. Penibilul Berlusconi obsedat sexual, in 2009 a comandat pentru o statuie un penis de 70.000 de euro si este in relatii amoroase scarboase. A fost implicat si intr-un scandal ca a intretinut relatii sexuale cu o minora. Sarcozy la cata minte are s-a insurat chiar cu o prostituata iar ziarul britanic Te Economist a scris despre el *incredibilul presedinte care se micsoreaza*. Despre faima REALA a lui Berlusconi de mafiot, nici nu mai are rost sa comentam. Asa ca, intre Presedintele nostru, si mafiotul antisemit -a fost implicat si intr-un scandal semit- Berlusconi si derbedeul republicii franceze nu poate fi pus (cel putin la capitolul moralitate) semnul de egalitate.
        • +12 (12 voturi)    
          LUI ZALMOXIS (Duminică, 21 noiembrie 2010, 12:16)

          carat [utilizator] i-a raspuns lui Zamolxis

          PS. Si la capitolul statura, Basescu sta mai bine. Este mai inalt si decat Berlusconi si decat Sarcozy, daca pentru mintea ta asta are vreo relevanta.
    • +22 (34 voturi)    
      Dupa logica ta.... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 15:04)

      Cataleya [utilizator] i-a raspuns lui Pink Pixel

      Si Obama sta cu capul plecat in fata lui Basescu pt ca e mai inalt cu 30 cm decat marinarul.
      Mai ai multe "intelepciuni" de-astea in program? :)
      • -7 (13 voturi)    
        dar ala o face cu gratie.. (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:51)

        eba [anonim] i-a raspuns lui Cataleya

        la noi e ...marinaresc. are dreptate ala cu pozitia corpului. ceilalti ori nu ineleg, ori nu stiu, or isi apara propriile convingeri si putinte. noi avem mult de invatat. dar mai ales de comentat nu? spunea bine plesu, noi sintem o tara de dirijori nu de instrumentisti... sa va fie tarina usoara.
    • +23 (29 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 15:05)

      [anonim] i-a raspuns lui Pink Pixel

    • +35 (47 voturi)    
      scuze (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 15:06)

      gigel contra ta [anonim] i-a raspuns lui Pink Pixel

      cu italianul e normal sa se vorbeasca in semne, italiana este limba care se vb cel mai mult folosind semnele, cu Sarkozy este alta poveste, ala joaca teatru ca-s alegeri acusi acusi in Franta si de tre sa aiba o_o mari :-)). chiar de esti pro sau contra Base gandeste-te cum i-ar fi stat lu' Geonica, hai sa fim seriosi, pana acum nici un sef de stat Roman nu a reprezentat presidentia mai bine decat o face Base si nu vorbesc aici de vizite prin tara cum facea badea Ilievici si Tapul (ispasitor) ci de atitudine, ameninti cu demisia dom'le politist??! foarte bine fa-o!!! o faci??! o creasta, lepra ca stai prea bine infipt, ei daca nu ciocul mic si joc de glezne, ar fi facut asta Rrrrr-itul? (sa ploua cu + si - :-D)
    • +15 (23 voturi)    
      obsedatii (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 15:10)

      georgio [anonim] i-a raspuns lui Pink Pixel

      Evident ca obsedatii de Basescu si slugile de tv-urile mogulilor asta o sa dezbata 2 zile. Eu zic ca s-a aplecat sa poata vorbi cu piticul de Sarkov :) sa nu se simta prost.
    • +14 (22 voturi)    
      Nu-i adevarat! (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 15:19)

      Marius [anonim] i-a raspuns lui Pink Pixel

      Presedintele Romaniei al anului 2010, nu poate sa aiba o alta atitudine la un asemenea eveniment, sunt vremuri ce vor ramane in istorie ,este inceputul unui nou capitol din cartea de istorie mondiala.
    • +22 (34 voturi)    
      Pixelul plecat - de acasa (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 15:22)

      Die Engelmaschine [anonim] i-a raspuns lui Pink Pixel

      daca ai fi putin mai atent ai observa ca atat Sarko cat si Berlusconi sunt mult mai scunzi decat Base, astfel incat capul plecat e tocmai pentru a putea discuta in conditii normale, adica avand si un contact vizua directl... Nu cred ca Base se caciuleste la Sarko sau la Berlusconi, mai ales ca si pana acum au mai avut schimburi de replici destul de acide din punct de vedere diplomatic...
      • -6 (10 voturi)    
        Punkt si de la capat (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:09)

        Pink Pixel [anonim] i-a raspuns lui Die Engelmaschine

        Ok, daca tie iti place sa te amagesti astfel, .... vizionare placuta. Ca vad ca esti in alt film.

        Ca si comparatie, in link-ul urmator, poti vedea atitudinea si dezinvoltura lui Obama (care e mult mai inalt decat Basescu) vis-a-vis de Sarkozy si Berlusconi.

        http://www.nydailynews.com/news/national/2009/07/09/2009-07-09_president_obama_says_historic_consensus_reached_on_climate_change_g8_summit_.html

        PS - Hast du alle tassen im Schrank ?
    • +11 (17 voturi)    
      am ghicit? (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 15:44)

      testiu [anonim] i-a raspuns lui Pink Pixel

      valentin "leptop fail" stan. Am ghicit? Daca da primesc premiu o cescuta de apa pe care sa o vars unde vreau eu.
    • +2 (8 voturi)    
      capul plecat sabia nu il taie... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:03)

      neutrino [anonim] i-a raspuns lui Pink Pixel

      dar nici soarele nu-l vede!
      e proverbul complet
      Mie nu mi se pare chiar capul plecat...
    • -6 (14 voturi)    
      Nu-nteleg ceva (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:33)

      Zamolxis [anonim] i-a raspuns lui Pink Pixel

      De ce are domnul de mai sus atatea minusuri? Unde greseste in abordare? Imi scapa mie ceva sau aici e un forum al fanaticilor PDL???
      • +5 (5 voturi)    
        care domn (Duminică, 21 noiembrie 2010, 9:59)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Zamolxis

        de mai sus? Sunt multi , mai sus.
      • -6 (6 voturi)    
        nu-ti scapa (Duminică, 21 noiembrie 2010, 10:29)

        raul [anonim] i-a raspuns lui Zamolxis

        Zamolxis, nu-ti scapa chestia asta, chiar asa si este, dar ma intreb cand o sa se scufunde barcuta portocalie impreuna cu mult iubitul capitan, acesti postaci vor mai avea sange in instalatie sa mai sustina flota orange?????
      • +4 (6 voturi)    
        unde vezi aici ceva pro PDL? (Duminică, 21 noiembrie 2010, 12:15)

        vasile_00 [utilizator] i-a raspuns lui Zamolxis

        Aici e un articol despre Basescu, unde vezi fanatismul portocaliu? Iar ca generalizare, Hotnews este un portal de stiri care prezinta in marea majoritate corect informatiile, probabil cu o putina tenta proBasescu (asa un 5%, cum fluierau pe vremuri arbitrii pro-gazde)!!!
    • +10 (14 voturi)    
      Sugestie (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 18:20)

      mona [anonim] i-a raspuns lui Pink Pixel

      Atitudinea asta este pentru ca poarta in spinare oun munte de romani nesimtiti care nu stiu decat sa fure, sa minta si sa leneveasca.

      Ma gandeste-te si tu daca atitudinea pe care o are presedintele Frantei nu ti se datoreaza si tie, si mie, si altora care nu prea fac nimic pentru a fi vazuti decat ca niste slugi.....
      • +3 (3 voturi)    
        cel mai bun raspuns! (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 23:18)

        diddlyjo [utilizator] i-a raspuns lui mona

        asa este. cu un astfel de popor in spate Base nu are cum sa se dea cocos - ar fi ridicol.

        cand vorbesc de popor nu ma refer la fiecare individ in parte, ci la proportia de indivizi necivilizati (prin civilizatie a se intelege cat mai multe, de la comportamentul in spatiul public la comportamentul economic / evazionist) care, in cazul nostru, este mai mare decat in cazul tuturor celorlalti europeni (ok, patriotarzii sa se consoleze cu bulgarii cu care suntem umar la umar).
      • +3 (3 voturi)    
        Da (Duminică, 21 noiembrie 2010, 2:21)

        George [anonim] i-a raspuns lui mona

        corect.
    • +13 (17 voturi)    
      Capul plecat... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 21:09)

      valisa [anonim] i-a raspuns lui Pink Pixel

      "Capul plecat nu merita sa traiasca".

      Pixel, iti recomand ochelari pentru miopi. Deja nu mai vezi de cata ura ai in tine. Traian Basescu a fost ales presedinte tocmai pentru felul sau de a fi, adica puternic si un adevarat soldat caruia nu i se indoaie genunchii, care nu face plecaciuni. Pacat ca nu-i vezi calitatile. Iti recomand sa emigrezi in Franta, acolo unde presedintii iti arata degetul. Cu siguranta este pe gustul si educatia ta.
    • 0 (0 voturi)    
      Atentie ... (Duminică, 21 noiembrie 2010, 6:51)

      yyyyyy [utilizator] i-a raspuns lui Pink Pixel

      ...fotografiile pot fi inselatoare, ceea ce pare a fi o postura submisiva poate fi de fapt una combativa si invers
    • +1 (1 vot)    
      daca (Duminică, 21 noiembrie 2010, 14:19)

      atreus [anonim] i-a raspuns lui Pink Pixel

      modul in care se interpreteaza lucrurile este adevarat atunci IN SFARSIT AM INCEPUT SA II DERANJAM SI ASTA E FOARTE BINE. SA II DERANJAM IN CONTINUARE. Sigur exista aliante pe care le putem face prin care sa ii incurcam si mai tare pana cand o sa avem puncte de discutie.
  • -14 (30 voturi)    
    a treia poza (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 14:44)

    exx [anonim]

    A treia poza e emblematica. Pe langa capul plecat, uitati-va cum ii stau pantalonii lui Base, parca sint de capatat, nu a gasit pe cineva sa-i scurteze :)
    • +10 (12 voturi)    
      Botexxatu (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:05)

      Engel [utilizator] i-a raspuns lui exx

      nene cu pantaloni 3/4 te duci la pescuit sa nu-i uzi, pantalonii de costum trebuie sa faca cuta la glezna.
      ce sa faci daca tu te uti doar la colecttile de boxeri ale lui Bote, n-ai de unde sa le stii pe astea.
      • 0 (0 voturi)    
        Cuta (Luni, 22 noiembrie 2010, 12:08)

        Alexandru C [anonim] i-a raspuns lui Engel

        Corect, trebuie sa faca cuta, dar doar la tarani.
        Un pantalon trebuie sa pice pe pantof dar fara sa faca cuta. Asta daca vrei sa fii elegant. Daca vrei sa fii taranete lasa-i sa faca cute.

        Daca habar n-ai macar nu mai posta. Daca taceai filozof ramaneai.
    • +2 (4 voturi)    
      e o moda la noi. sa calci pe pantaloni (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:57)

      2012 - sfarsitul lumii portocalii [utilizator] i-a raspuns lui exx

      eu de cate am cumparat costume au vrut sa-mi indoaie pantalonii foarte jos. noroc ca lasam pantalonii foarte jos pe mine ca nu ma intelegeam cu ei sa nu mai calc pe pantaloni.
      m-am intalnit si eu cu cetateni straini si nu calcau pe pantaloni
  • -15 (27 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 14:44)

    db [anonim]

    Tara de slugi... Presedinte pe masura... Vai de noi! Reprezentare jalnica! Si se mai si da "cocos"...
  • +22 (30 voturi)    
    Parere. (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 14:50)

    Moromete [anonim]

    Cat de mult nu-mi place Basescu,... de fiecare data cand il vad alaturi de Berusconi si de Sarkozy imi aduc aminte ca se poate mult mai rau.
  • -14 (28 voturi)    
    calcat in picioare (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 15:07)

    radu [anonim]

    Sarko l-a umilit groaznic. Si din cauza lui Basescu ne-a umilit indirect si pe noi. Dar nu ma astept la astfel de observatii de la un portal ,,de partid" ca al vostru
    • +11 (17 voturi)    
      Cine ? (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:02)

      Hepcal Vasile [anonim] i-a raspuns lui radu

      Sarkozy nu poate sa umilieasca pe nimenea , el este o gluma a naturii iar daca i-ti mai aduci aminte si de modul cum l- au umilit rusii imbatand-ul inainte de conferinta de presa , nu poti sa nu te intrebi pe mana cui a ajuns Franta ?
  • -22 (36 voturi)    
    Asta ne reprezinta dragi romani ! (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 15:12)

    Mihaela [anonim]

    Umil, cu capul plecat, nebagat in seama, ignorat, evitat, ras, marginalizat.

    mandru ca's roman ...
    • +12 (20 voturi)    
      Mihaela... " mandra" dragostea mea, (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:04)

      roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui Mihaela

      ati fi dorit ca Presedintele sa-i priveasca pe toti "de sus"? Capul plecat a aratat poate ca avem nevoie de sprijin, de "un frate" sa trecem PODUL SCHENGEN, dar stiti, romanul nu e siesi destul daca nu e si fudul... Sau poate se jena de situatia de acasa - politia, justiatia, coruptia, etc. si chiar de noi forumistii...Sau pt. noi Schengen e numai o medalie de pus in vitrina? Pai atunci hai s-o si meritam...
    • +8 (16 voturi)    
      Mandru (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:05)

      Hepcal Vasile [anonim] i-a raspuns lui Mihaela

      Mihaela draga ,ca sa fii mandru trebuie sa ai ceva ce natura tie nu ti-a dat ! nu este vorba de carnet de partid.
      • -4 (4 voturi)    
        fraiere... (Duminică, 21 noiembrie 2010, 10:36)

        raul [anonim] i-a raspuns lui Hepcal Vasile

        poate tu esti mandru de carnetul de partid, dar Mihaela a spus un mare adevar citeste mai atent, iar daca nu poti intelege ce a scris, nu-ti fie jena si cere ajutorul unui prieten, dar nu unul indobitocit ca tine de doctrina portocalie.
        • +2 (2 voturi)    
          Raul cel anonim (Luni, 22 noiembrie 2010, 9:06)

          Hepcal Vasile [anonim] i-a raspuns lui raul

          Domnule Raul nu doresc sa intru intr-o disputa cu cineva care se ascunde in spatele unui pseudonim ,probabil fals , pentru ca o asemenea persoana fie e lipsita de barbatie fie nu are caracter ,genul de individ care produce infamii si insulte la adapostul intunericului pentru ca lumina il timoreaza.Priviti voturile cititorilor si trageti concluziile pe care le credeti corecte :-In Romania este greu pentru ca exista asfel de oameni ? sau -Romania exista pentru ca exista asfel de oameni ?.In ceea ce priveste carnetul de partid , a fost o rautate spusa la suparare ,pe care sincer o regret! .Sa aveti o zi buna donmule anonim.
    • +15 (19 voturi)    
      Mihaela draga mea (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:16)

      Ionel [anonim] i-a raspuns lui Mihaela

      Daca cumva Presedintele are o viata grea e datorita ca ii reprezinta pe toti romanii si nu numai pe cei ce merita si pe deasupra incearca sa repare ce a stricat predecesorul lui cu intreaga sleapca.
      Tu din ce categorie faci parte?
      • -11 (15 voturi)    
        unu (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 21:30)

        unu [anonim] i-a raspuns lui Ionel

        ionel, ionelule, atat ilici cat si constantinescu au facut si au primit vizite oficiale ale presedintilor sua, frantei, etc. base, nema. face si el poze pe la reuniuni pe teme de nato, afganistn ... vai de noi in ce izolare am ajuns. iti mai amintesti de axa bucuresti, londra, washington, cea mai tare idee posbelica?
  • -17 (33 voturi)    
    titlu hotnews style (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 15:17)

    comentator [anonim]

    cica au avut "un scurt schimb de replici cu Sarkozy"...ce-am mai ras...

    sarkozy i-a dat flit marinarului...l-a tratat ca pe o sluga...i-a dat ignore sau cum vreti voi penibililor...

    asta este nivelul carmaciului vostru iubit...
    • +10 (16 voturi)    
      Oare ? (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:09)

      Hepcal Vasile [anonim] i-a raspuns lui comentator

      Cred ca confunzi personajele , sarkozy este cel care injura si fuge ! (baiat de cartier ) :)
  • +20 (28 voturi)    
    N-ai dusmani, nu existi. (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 15:33)

    AlinN [anonim]

    Se pare ca noi existam.
  • -15 (31 voturi)    
    Jenant (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 15:33)

    Task Damager [anonim]

    "Basescu si Berlusconi au avut o discutie insotita de asemenea, de gesturi, oficialul italian facand in cateva randuri semne cu degetul la cap."

    Faza anului...
    Basescu catre Sarkozy: Hai mai, las-o mai moale cu tiganii aia, ca nu-s chiar asa de rai pe cat crezi!

    Sarkoy: Du-te bai si te impusca, cu tot neamul tau ca ati imputit toata Europa! Sa nu te mai apropii de mine, ok?

    ------------------------------------------------------------------

    Basescu catre Berlusconi: Hai sa facem afaceri impreuna... Ne intalnim la o carciuma si discutam politica...

    Berlusconi: Cu tine nu fac afaceri, ca esti un hot si pe deasupra esti si nebun! M-ai auzit?! NE-BUN! Nebun de legat!


    Avem o tara de rahat cu un presedinte asijderea. Sa traiti bine.
    • +6 (8 voturi)    
      Nu i s-a dat ci i s-a luat... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 18:22)

      samurai [utilizator] i-a raspuns lui Task Damager

      si nu o masina ci o bicicleta !

      Sarkozi catre Basescu: Pina nu-mi promiti ca darimi toate barurile de linga Ambasada nu discut cu tine !

      Basescu catre Sarkozi: Nu vezi ca liberalii astia nu-s oameni de inteles?... nici la sedintele din Parlament nu vin, cum sa te intelegi cu primarul Chiliman cind asta-i macho ca seful lui?

      Corolar: Berlusconi care a auzit discutia, de-aia a facut semnul cu degetul la cap !
  • +9 (11 voturi)    
    Francezi(nu franci!!!) (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 15:36)

    dvribe [anonim]

    Mai taiatzi din creasta,altfel o sa devenim francofobi(daca nu am devenit deja!)
  • -8 (20 voturi)    
    semne cu degetul (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 15:41)

    banalist politik [anonim]

    oficialul italian facand in cateva randuri semne cu degetul la cap.: "ma tu esti batut in cap? cum sa-i tinem noi aici, vi-i trimit pachet" sau "ori ii primiti ori pac-pac" sau "auzi cum se aude la mine: poc-poc-poc...ca la gigi. La tine suna a gol" sau "vezi semnu asta cu degetu la cap? ia viteza sa nu ti-l arat pe cel mijlociu" sau interpretati si voi, ca doar ii stiti si pe nico, si pe silviu, si pe base
  • +4 (12 voturi)    
    sarko ,,,, catre base... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 15:44)

    adi [anonim]

    ...daca nu iti iei acasa tiganii, eu imi iau mingea si jucariile si nu ma mai joc cu tine
  • -2 (16 voturi)    
    The Secret of Santa Vittoria (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 15:45)

    bm [anonim]

    ..cat s-a mai umilit Bambolino , dar a salvat orasul !
  • -6 (8 voturi)    
    Uite si imaginile....mai sugestive (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:00)

    xsulescu [anonim]

    http://www.bfmtv.com/video-infos-actualite/detail/sarkozy-agace-par-le-president-roumain-644925/
  • -3 (7 voturi)    
    unde e Funeriu acum? (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:00)

    Polyfem [utilizator]

    sa vina sa va spuna cum e cu pixelu' albastru si ca, analizat cu 5 cadre/secunda, Basescu este chiar demn, nu un coate goale cu capula pamint
  • -8 (12 voturi)    
    sarkozy (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:04)

    smen [anonim]

    s-a dat mai in spate pentru ca s-a speriat de fata mutantului de la cotroceni,cand ii vezi mecla de quasimodo ai o reactie de repulsie si te dai mai in spate,ca tot vedeam un postac care comenta cum s-a impus base in fata lui sarkozy(hahahahahaha)
  • -5 (9 voturi)    
    atitudine (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:11)

    Mihai Gorjanu [anonim]

    Imi aduc perfect aminte ca si la alte reuniuni internationale, Basescu aparea singur printre multimea participantilor. Se vorbea in grupuri de cate doi, trei, numai el se invartea de unul singur cautand un interlocutor dispus sa il bage in seama. Acum l-a cautat vizibil pe Sarko, l-a gasit si a capatat ce merita. Apoi, probabil s-a plans la Berusconi si am vazut cu totii cum a fost tratat. Toata lumea si-a dat seama cine este Basescu si, din pacate, Romania e tratata ca atare. Iar pentru puternicii zilei, fie ca este vorba de Obama, fie de Medvedev, Basescu nu exista. Pe Ceausescu, in perioada lui de glorie, admirata de Basescu, Il curta toata lumea. De Basescu incearca sa scape ca de raie. Iar ponoasesle le tragem noi, oamenii de rand. Avem ce am ales!
  • -2 (8 voturi)    
    Degeaba (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:14)

    Eu [anonim]

    Politica la nivel european nu se face ca la nivel de Primarie Bucuresti sau Presedentie damboviteana
  • +15 (19 voturi)    
    Ziarul El Mundo (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:33)

    Cataleya [utilizator]

    Dupa ce mascariciul Sarkozy l-a facut prost pe Zapatero si dupa ce s-a rastit la mai toti sefii de state si premierii din UE, renumitul ziar spaniol El Mundo a scris despre Sarkozi ca "si-a pierdut complet nu numai controlul ci si mintile"
    Pana la urma, politicienii francezi de renume au apelat la publicatia La Liberation, pt a-si cere scuze poporului spaniol pt comportamentul lui Sarkozy.

    Altceva nu mai prea e de comentat.
  • -10 (14 voturi)    
    A ajuns Base maidanezul presedintilor ..... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:41)

    Bizonu' auriu [anonim]

    - Mars ba de aici, cu tziganii tai cu tot ! Ai tupeul sa te bagi in seama ?
    ..... cam asta a fost reactia lui Sarko si a lu' Berlu.

    Asta-i alesul, cu asta defilam in fata mai marilor lumii. Pacat de Romania.

    PS: De cand am postat asta, mi-e teama sa nu dea buzna pe usa mascatii lu' Base!
    Halal democratie !
  • +1 (3 voturi)    
    poza si ce vad io (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:06)

    panfil flecaru [anonim]

    il vad pe base, politicos, invitandu'l pe sarcozea la una mica. o tescovina fiarta.
    la care, sarcozea, se scuza, imi pare rau traiane, dar merg cu serj la o votca cu caviar...
    trimisa de voldodia, rezerva personala...
    da, mai vorbim noi. treci pela mine mai tarziu, face carla o cafea. vii, dupa unspe, la sauna.:-)
    et, apropos, mon cher,nu'l crede pe cioroi. noi suntem francofoni...merde !
  • 0 (0 voturi)    
    hey hey sarcozy, why dont u like me (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:22)

    VAMA feat. Ralflo [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=sT4aQNpdTOc
  • +1 (1 vot)    
    nu cred ca-i asa de grav, (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:35)

    dafber [anonim]

    totul a tinut cateva secunde, 3-4 secunde.

    http://www.wat.tv/video/mais-qu-dit-president-roumain-375p7_2eyr9_.html
    • 0 (0 voturi)    
      unu (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 21:56)

      unu [anonim] i-a raspuns lui dafber

      exact, ca si cand ti-ar trage un glont in cap
  • +1 (3 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:42)

    d [anonim]

    Acum cateva luni, Sarkozy se lauda ca Franta are 2 comisari european, al doilea fiind cel roman de pe agricultura. Acum, s-a razgandit, nu ii mai place de Romania. Cea sa mai intelegi de la astfel de politicieni?
    • 0 (0 voturi)    
      nici mie (Duminică, 21 noiembrie 2010, 16:25)

      atreus [anonim] i-a raspuns lui d

      nu imi place de franta, nu asta e ideea in politica
  • -8 (12 voturi)    
    whiskey (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:47)

    mihai [anonim]

    de cate ori il vad pe basescu, imi face impresia ca este cel putin dupa 2-3 pahare de whiskey. si probabil ca asa si este.
    • -3 (9 voturi)    
      evident ca e (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 21:22)

      Alinul [anonim] i-a raspuns lui mihai

      sau, seris acuma, base pare obosit rau. din ce in ce ma obosit.
  • +2 (8 voturi)    
    bravooo (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 21:00)

    gabbone_NG [anonim]

    bah sarantocilor, puneti linku la filmulet. e deja pe youtube. lasati vrajeala cu pozele.

    deci sarko a refuzat sa dea mana cu base in public. e grava treaba asta. se vede pe base ca e plin de draci dupa cand se indreapta spre berlusconi.
    • 0 (4 voturi)    
      unu (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 21:22)

      unu [anonim] i-a raspuns lui gabbone_NG

      lasa ca si base i-a sarit pe ilici si pe constantinescu. sunt la acelasi nivel de educatie.
    • +3 (9 voturi)    
      lamurire (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 21:28)

      Engel [utilizator] i-a raspuns lui gabbone_NG

      BFM TV e un post relativ obscur din Franta, ceva de talia Realitatii din Romania - asta ti-o spun in cunostinta de cauza locuind in hexagon. Ce vezi tu pe Youtube e o productie de-a lor, insa nu se poate spune ca e prea lamuritoare fiind tot la nivelul de speculatie cel mult banuiala ( http://www.youtube.com/watch?v=Qey1GPShbZQ ). Canalele mai serioase/mari n-au prezentat deloc acest moment asazis penibil.
      • -1 (3 voturi)    
        unu (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 21:54)

        unu [anonim] i-a raspuns lui Engel

        asa e, bravo, e un post al unui mogul francez care are relatii stranse cu vantu. si de fapt e un trucaj ordinar. bravo, noroc cu tine ca ne-ai luminat.
      • +1 (1 vot)    
        Obscur? (Duminică, 21 noiembrie 2010, 10:19)

        mil [anonim] i-a raspuns lui Engel

        Fr au doar doua posturi de stiri cu acoperire nationala hetiana numerica (adica se prinde cu antena) si asta e unul din ele. In Ro nu exista un post cu apoerire nationala hertiana totala in afara TVR1. Nici postul de stat de stiri Fr24 nu isi permite asemnea lux. Deci mai usor cu obscuritatea...ca e in fiecare casa in grila de programe.

        Da, canalele mari comericale, nu au bagat de seama incidentul...pentru ca cele de stat stiu cat e de razbunator Sarko si patronul TF1, echivalentului protveului aici e pe mana cu Sarko. Sa aduc aminte cum a aparut Sarko beat la o coferinta de presa si televiziunile din Fr nu au vazut nimic suspect...a trebuit sa sublinieze momentul o televiziune belgiana?

        Deci mai usor cu minimalizarea, comentariul a fost mai cuprinzator si mai acid fata de ce am vazut la A3 bagand in oala si gestul lui Berlusconi care parca il face pe Sarko nebun de doua ori.

        Un cititor de buze ne poate spune ce au zis, parerea mea ca nu va dura mult pana se va afla.
  • -3 (5 voturi)    
    filmuletul (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 21:25)

    Popescu [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=Qey1GPShbZQ

    Basescu = Berlusconi.
    • +1 (1 vot)    
      unu (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 21:44)

      unu [anonim] i-a raspuns lui Popescu

      berlusconi l-a facut nebun pe sarco si are dreptate. de fapt cred ca toate personajele au ceva pitici pe creier.
  • +5 (5 voturi)    
    Le francais e fou (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 22:09)

    Mitica [anonim]

    Mie mi se pare că Berlusconi il face ţăcănit pe Sarkozy
  • +1 (1 vot)    
    ! (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 22:59)

    neo [anonim]

    Faza 1. Sarkozy pare clar ca e intimidat de Basescu, se eschiveaza dupa acea palma tinuta in jos, in timp ce matelotul, il implora sa vina la discutie ca doar "nu-i taie ouale". Gogosul calic zboara fara replica, poate ca nu avea la el ironia tipic frantuzeasca (oricum e inutila).
    Faza 2. Berlusconi, se vede clar, ii arata lui Basescu, daca mai era nevoie, ca desi e italian pur-sange (arab), nu sta bine cu dovleacul. Ca e un mascarici cu multe televiziuni, asa ca SOV, Felix s.a.
    Faza 3. In asteptare reactia lui Medvedev...
  • +1 (1 vot)    
    Stenograma (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 23:34)

    Nae [anonim]

    Sarkozy: Tre sa ma duc la buda..
    Basescu: Stai mah,facem Revelionul impreuna sau cum dracu a ramas?
    Sarkozy:Bah nu pot sa vorbesc acu,fac pe mine...
    Basescu:Hai mah spune,ramane cum am stabilit?
    Sarkozy: Eu nu pot sa vb cand ma trece..vb mai incolo

    Partea a doua..

    Basescu: Berlusconi,faci sarbatorile cu mine si Sarkozy?
    Berlusconi: Bah tu esti dus,voi sunteti cu familiile,eu sunt cu fetele..
    Basescu:Hai mah ca mergem si la Opera inainte de cina...
    Berlusconi:Bah tu chiar esti nebun..Eu la Opera?Ma duc la discoteca cu fetele.
  • -1 (1 vot)    
    l'arme nucleare (Duminică, 21 noiembrie 2010, 1:11)

    une francoshit [anonim]

    don't spend money on the roads
    (too much) spend it on nuclear weapons as the civilized countries.then they will respect us.mochos the mochos!(sorry gracias)
  • +4 (4 voturi)    
    Sarkozy e nebun... (Duminică, 21 noiembrie 2010, 1:28)

    cobra [anonim]

    Cam asta ar vrea sa spuna de fapt Berlusconi din gestul sau. Nu te lua, Traiane, dupa ăla, că e nebun de legat.
    Ha, ha, ha.
  • -1 (1 vot)    
    nasol (Duminică, 21 noiembrie 2010, 1:43)

    Namo [anonim]

    mi se pare ca Basescu incearca sa vb cu Sarkozy si cu Berlusconi pt a lamuri ceva ... si sincer felul in care se poarta arata ca e grav si incearca cu orice mijloace sa rezolve situatia

    mi-e teama de ce s-a decis acolo pt Romania, nu arata a bine
  • -1 (1 vot)    
    astept represalii!!!!!! (Duminică, 21 noiembrie 2010, 2:07)

    un contribuabil conformat de nevoie ca toti [anonim]

    ba cumparati-va sa confectionati pe santierele tarii o arma nucleara asa cum au toate tarile luate in seama!succesuri! va pup!hai da-ti-mi-o!please!
  • +5 (5 voturi)    
    Subscriu (Duminică, 21 noiembrie 2010, 8:29)

    Quentin [anonim]

    Si eu sunt de acord cu parerile vis-a-vis de atitudinea lui De Funes. Limbajul corporal al celor doi pare a indica putin timp pana la un cap (sau orice altceva) in gura aluia. Plus ca e gestul final, aproape de lehamite, facut de Basescu. Nu sunt fan al lui Base insa in mod cert detest tot mai mult francezii si tot ce tine de "marea infratire francofona" cu natia aia de infumurati si D'artagneni raraiti creati din incrucisarea cu marocanii si negrii din colonii. Base l-a pus la colt pe primul ministru rus acum cativa ani cu replica "voi ati stat 50 de ani la noi si nimeni nu v-a intrebat ce cautati" si credeti ca face plocoane in fatza unui filfizon?
    • +2 (2 voturi)    
      si sunt (Duminică, 21 noiembrie 2010, 14:41)

      atreus [anonim] i-a raspuns lui Quentin

      100% de acord
  • -2 (4 voturi)    
    Bas..sssss..... (Duminică, 21 noiembrie 2010, 8:39)

    Octogenar [anonim]

    Iar mi-a scapat,la naiba....
  • -3 (5 voturi)    
    lasati pe alti presedinti (Duminică, 21 noiembrie 2010, 10:07)

    ambasadorul [anonim]

    Lasati pe presedintii altor tari sa ii judece electoratul lor.
    Sa vedem mai bine faptul ca noi avem un presedinte incapabil sa gestioneze politica interna dar si externa a Romaniei.
    Este o catastrofa nationala acest basescu.
    Asta trebuie sa vedem.
    Este o rusine pentru Romnia cu acest presedinte.
    • +4 (4 voturi)    
      ambasador ?! (Duminică, 21 noiembrie 2010, 15:38)

      alegatorul [anonim] i-a raspuns lui ambasadorul

      hai, lasatzi domnu' joana !
      d'ai nu v'am votat. :-)
  • +5 (5 voturi)    
    Am citit (Duminică, 21 noiembrie 2010, 10:23)

    adrian88000 [utilizator]

    comentarii patimase despre cele trei personaje: Basescu, Sarkozy si Berlusconi.
    Fata de cei doi Basescu nu sufera comparatie.
    Sarkozy , un tip complexat de inaltimea lui , a carui complex a crescut da cand trebuie sa stea alaturi de Carla . Un individ ce nu a reusit sa se stapaneasca inaintea conferintei de presa si s-a lasat imbatat de rusi.Si a vorbit in public, de fata cu ziaristii ,beat mort!
    Berlusconii , un obsedat sexual , a carui obsesie creste cu cat imbatraneste , a ajuns in situatii penale din cauza acestie nebunii.
    Pe langa ei Basescu e un mare presedinte. Si chiar fara a-l compara cu ei.
    P.S. As vrea sa-mi spuna un detractor a lui Basescu , la care conferinta de presa l-a vazut beat?
  • -4 (6 voturi)    
    Foarte amuzant si tragic in acelasi timp (Duminică, 21 noiembrie 2010, 11:07)

    razvan [anonim]

    Zmeu in tara, ratat in afara.
  • -6 (8 voturi)    
    opinie (Duminică, 21 noiembrie 2010, 11:32)

    Un ungur [anonim]

    Traiesc in Ungaria. Sincer nu am nimic cu Basescu, doar ca il vad ca pe un smecher de Dambovita DAR uitati-va la milostenia pe care o cere de la Sarkozy... pe urma se baga ca un nerusinat in discutia dintre Berlusconi si Orbán Viktor. Atitudine romaneasca, nu vi se pare? Cam frustrat, nu? Paria ai Europei sunteti voi romanii, care numai ati furat , mintit, inselat dar nu ati adus nici un aport benefic batranului continent..
    • +6 (8 voturi)    
      pentru ungurasul cel istet. (Duminică, 21 noiembrie 2010, 14:34)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Un ungur

      Ioan de Hunedoara nu era ungur. Era roman. Fara el , voi ungurii ,ati fi vorbit acum turceste!
      • -5 (5 voturi)    
        te rog (Duminică, 21 noiembrie 2010, 18:06)

        Un ungur [anonim] i-a raspuns lui adrian88000

        sa-mi spui 1-2-3 fapte prin care el este roman. Si mai citeste putina istorie daca vrei sa sti despre inaintasii lui, care se pierd in ceata, si mai mult ca sigur ca nu au nici o legatura cu ceea ce gandesti tu, adica cu dacii. Basmele dacilor lasa-le pt gradinita maximum.
        • +4 (4 voturi)    
          @un ungur (Luni, 22 noiembrie 2010, 0:13)

          Regat [anonim] i-a raspuns lui Un ungur

          Se pune faptul ca tatal sau Voicu era roman? Sau nu se pune? Si din tata roman, se naste ungur...
          V orbesti de "basmele dacilor"? Pai acolo este mai mult adevar decat orice minciuna maghiara
          • -2 (2 voturi)    
            totusi (Luni, 22 noiembrie 2010, 14:28)

            un ungur [anonim] i-a raspuns lui Regat

            da-mi te rog o definitie ce inseamna ca era roman. Dar nu vorbi pe langa, ci de ce il caracterizezi tu pe el ca si roman. Religia? Graiul? faptele? DNS? tara? ...???
            PS ca si observatie pt creierul tau (aaaa, scuze, nu ai cerebel) : mama nu se pune? limba materna iti spune ceva?
      • +2 (2 voturi)    
        Unguru (frustrat) Bulan (Luni, 22 noiembrie 2010, 11:27)

        Surke surke [anonim] i-a raspuns lui adrian88000

        Frustrat pari a fi tu, din cuvintele tale. Apoi, daca te legi de neamul romanesc, la chestia cu furatu' , mintitu' si inselatu' nici ungurii ca tine nu se lasa....de aia tot viseaza la autonomii, Ungaria mare etc. In rest, ce sa zic de "aportul" imens ce l-au adus continentului hoardele lui Attila (stramosu' vostru preferat). Oricum, nu din cauza ca nu-i placea la gradinita...
    • +4 (4 voturi)    
      priveste mai bine filmul... (Luni, 22 noiembrie 2010, 5:00)

      calu verde de pe peretele verde [anonim] i-a raspuns lui Un ungur

      Janosh...uita-te mai bine la film: Berlusconi intrerupe conversatia cu Orban ca sa dea mana cu Basescu...incearca ceva ochelari cu dioptrii mai mari mai pui de Dac...
  • +6 (6 voturi)    
    Remember (Duminică, 21 noiembrie 2010, 13:16)

    SS [anonim]

    Vi-l amintiti pe Sarkoszy cand s-a prezentat beat la tribuna? Abia se putea tine pe picioare si radea ca...desteptul.Dar cand a luat stiloul cu care semnase ptca i-a placut?
  • -6 (6 voturi)    
    politici deficitare (Duminică, 21 noiembrie 2010, 13:46)

    ambasadorul [anonim]

    Politica interna si externa a Romaniei este catastrofala.
    Asta este "meritul"lui Basescu.
    Schimbati-l si totul intra in normal.
  • 0 (0 voturi)    
    ei na, so what? (Duminică, 21 noiembrie 2010, 14:14)

    atreus [anonim]

    lasa ca si sarkozy are "succesele" lui...
    http://www.youtube.com/watch?v=b8AT3bXx2Mo&feature=related
  • +1 (1 vot)    
    a (Duminică, 21 noiembrie 2010, 19:35)

    delia [anonim]

    eu cred ca basescu a incercat sa mai aplaneze conflictul cu franta si a tot incercat sa vorbeasca cu frumosu cu sarkozi,probabil de prea multe ori (chiar el a zis ca deja au vorbit de vreo 15 ori) si arogantu de francez s-o fi saturat de el si n-a mai avut chef sa discute ..oricum atitudine de prost .....dupa care basescu se duce sa se planga la berlusconi care se vede clar ca il trateaza frumos,ii da mana si probabil ca ii zice da-l naiba de sarkozy ca e nebun!!de unde asta ca si italianul l-a tratat prost nu stiu!normal ca aia de la televiziunea franceza are tot interesul sa zica ca nici berlusconi nu l-a tratat bine pe basescu ca ea tre sa-l apere pe sarkozi, ce era sa zica ,ca sarkozi a fost facut nebun?sunt niste nationalisti infumurati,sarkozi e ofticat ca si-a pus toata europa in cap de cand cu tiganii plus ca se foloseste de toata povestea asta ca sa castige electorat!
    fraier basescu ca sta dupa fundu lu sarkozi ,sa-l dea in mama lui de francez prost ,pana la urma europa nu-i sustine in nici un caz politicile lui populiste de expatriere a tiganilor,iar noi prea multe nu putem face pe termen scurt,politicile de integrare o sa aiba efect peste vreo 10 ani poate,asa ca sa se oftice!!
  • -2 (2 voturi)    
    sarcozi (Luni, 22 noiembrie 2010, 1:14)

    golan p-ta universitatii [anonim]

    cred ca pres frantei a spus ca d-l basesu e un om de joasa calitate si astia au tradus gresit.
  • 0 (0 voturi)    
    Adevaratele probleme ale lui Sarkozy (Luni, 22 noiembrie 2010, 1:51)

    Lily Marlene [anonim]

    Un link catre TF1 telejurnalul de seara

    http://videos.tf1.fr/jt-we/violences-des-professions-a-risques-6156847.html
  • -1 (1 vot)    
    Proasta guvernare (Luni, 22 noiembrie 2010, 10:21)

    Petriot [anonim]

    Statul roman este responsabil pentru cetatenii lui si comportamentul acestora pe teritoriul altor state .
    Adica , atunci cand pleaca un cetatea in strainatate , trebuie sa-i ceri cateva conditii de bun simt - scopul plecarii , perioada , daca are resurse proprii de supravietuire si alte chestiuni .
    Dar si o colaborare / comunicare cu statul respectiv in legatura cu cetatenii care ar urma sa ajunga acolo , sa fie supravegheati / protejati o perioada ?
  • +2 (4 voturi)    
    Carrefour, Bricostore, Citroen - acasa! (Luni, 22 noiembrie 2010, 10:50)

    asdas [anonim]

    Cel mai frumos cadou pe care l-ar putea face Basescu de sarbatori romanilor ar fi sa anunte ca firme gen Orange, Alcatel, Lafarge, Societe Generale, Cora, Carrefour, Bricostore, Citroen, Pugeot, Veolia, Gas du France ne fac placerea sa nu ne mai deranjeze si pleaca acasa! Ca doar noi le facem o favoare ca le cumparam produsele si serviciile scumpe si ei fac profituri fabuloase, si nu invers!

    Eventual sa le ia Consiliul Concurentei si protectia consumatorului la puricat, ca sigur vor gasi surprize!
    • +1 (3 voturi)    
      Ti-a scapat (Luni, 22 noiembrie 2010, 12:17)

      Alexandru [anonim] i-a raspuns lui asdas

      Ti-a scapat Dacia, Apa Nova etc.
      Eu zic sa ne suparam si pe austrieci si sa-i trimitem acasa. Dupa aia tragem obloanele ca tara.
      Ce de copitati frecventeaza acest forum. Nu-i de mirare, doar sunt portocalii iar gandirea nu e punctul forte.
      • +1 (1 vot)    
        @Alexandru: VAI DAR CE NE INSULTI PE TOTI , DRAGA! (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 0:53)

        NTatiana [anonim] i-a raspuns lui Alexandru

        chiar asa ??? chiar merita sa ne faci pe toti ''COPITATI'' = adica in traducere libera : boi si vaci ...sau alte copitate !!! de dragul cui ??? unor nemernici care nu vor sa accepte ideea de CONCURENTA LIBERA SI COMPETITIVITATE ??? ca sa stii ca chestia cu restrictia noastra la spatiul Schengen nu are nimic in comun cu problema tiganilor ...; din contra , daca ne-ar da drept legal de munca tiganii toti ar fugi inapoi acasa si Romanii care vor sa munceasca ar avea sansa obtinerii uni contract serios de munca si am avea cu totii posibilitatea sa dovedim ca sunt trustworthy, hardworking and very sociable ...
    • 0 (0 voturi)    
      ŢIGANUL TOT ŢIGAN (Luni, 22 noiembrie 2010, 19:17)

      Trânciul [anonim] i-a raspuns lui asdas

      Bă. da tâmpit mai eşti!
      Cel mai frumos cadou pe care ni l-ai face tu de sărbători ar fi să ţi legi bine un cataroi solid de gât şi să te duci la cea mai apropiată canalizare.
  • -1 (1 vot)    
    Lasati (Luni, 22 noiembrie 2010, 17:41)

    Mortal [anonim]

    Nu va impacientati, ca la urmatorul summit, cand va fi acolo urmasa "Kill Bill", altfel vor sta lucrurile! :)
  • 0 (0 voturi)    
    Uite aici ce au vorbit (Luni, 22 noiembrie 2010, 18:59)

    Alex [anonim]

    Uite aici ce au vorbit
    http://www.kamikazeonline.ro/2010/11/kamikaze-a-aflat-ce-a-discutat-base-cu-sarkozy-si-cu-berlusconi-la-summitul-nato/

    E grav!
  • -1 (1 vot)    
    basescu pus la zid (Luni, 22 noiembrie 2010, 19:34)

    alan [anonim]

    Nu vreti ca acceptati ca deja Basescu este pierdut in fata altor presedinti. Berlusconi il face nebun pe Basescu, el insistand la Berlusconi si apoi cand i se vede fata la camera, este livid. Niciunul dintre voi nu ati vazut clar ce s-a intamplat si multi NU VRETI SA VEDETI ca Basescu nu mai are mult.
    • 0 (0 voturi)    
      Basescu nu mai are mult? (Marţi, 23 noiembrie 2010, 8:58)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui alan

      Dar tu, mai ai mult?
  • +1 (1 vot)    
    ATENTIUNE! (Luni, 22 noiembrie 2010, 22:00)

    c ornelutzu [anonim]

    Sarkozy, fara cuvinte. Sunt apolitic, dar francezul a gresit. Rusinos , defapt crainicul spunea ca Basescu la agresat vizibil ptr discutie pe francez. Mai fratilor , patriotilor, nu anproscati cu rahat ,haideti sa fim uniti , unitate ,ca asa sunt alte natiuni unite. Noi ....halal, conteaza mai mult politica, cei ce sunt contra comenteaza ,comenteaza anptriva tari noastre, rusine. Daca era altul an locul lu Basescu ? CE era mai bine oare? Fiti buni fratilor, daca noi ne uram uni pe alti si nu ne ajutam antre noi atunci cine ne poate ajuta si vedea cu ochi buni , strainii. IUBITI TARA ROMANEASCA SI CETATENII EI ASA CUM SUNT,BUNI RAI, RROMI, UNGURI,ASTIA SUNTEM. Va salut.
  • -1 (1 vot)    
    MI SE PARE ABSOLUT CORECT (Marţi, 23 noiembrie 2010, 1:01)

    Javrax Scârba [anonim]

    Păi ce să facă și săracul Sarcozan că s-a umplut Europa de stoluri de ciori cu pașaport tricolor care fură de rup și cerșesc la drumul mare, că nu mai poate românul cinstit nici să călătorească fără să fie asimilat cu magraonii? Li s-o fi acrit și ălora de atâta ”toieranță” de baftalo delo-delo. Omul își protejează țara și cetățenii cum poate, că franceyul, și nu țiganul plătește impozitul. Problema e că tipul nu l-a dat cu praf pe Băsescu, președintele reprezintă țara, și asta spune tot despre ce a ajuns bietul român să reprezinte în Europa din cauza unei adunături de căruțași.
  • 0 (0 voturi)    
    timp pierdut (Marţi, 23 noiembrie 2010, 13:05)

    Alexandru [anonim]

    Cand vreunul dintre cei ce-si consuma inutil energia discutand pro sau contra Basescu, Udrea,Vantu, "moguli" si alte personaje si subiecte de o sublima desertaciune si micime o va duce mai bine, o sa ma bag si eu in seama.
  • 0 (0 voturi)    
    CAND II APARAM ACUM VREO 300 DE ANI DE NAVALIRILE (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 0:17)

    NTatiana [anonim]

    Nu mai gesticulau si acum vreo 300 de ani in acelasi mod dispretuitor la adresa Romaniei si a Romanilor??? oare de ce ??? vedeti Romani??? Istoria de invata o lectie dura care ar fi trebuit s-o invatam din proverbul Romanesc plin de intelepciune: ''PE CINE NU LASI SA MOARA NU TE LASA SA TRAIESTI !'' ; nici macar acum , dupa 20 de ani de la deschiderea granitelor Romaniei catre vest ( catre asa-zisa civilizatie apuseana care nu ar fi existat si nu ar fi atins nivelul din prezent fara ca strabunii noastri sa isi fi sacrificat vietile pentru a apara independenta propriei tari , si ei , in Paris, s-ar fi inchinat in ziua de azi cu totii in moschee si ar fi citit Coranul) frantujii nu au invatat nimic despre zbuciumata istorie si sangele varsat de Romani la adapostul caruia au stat bine - merci timp de sute de ani; si de ce nu au invatat nimic ??? pentru ca nu i-a costat nimic : nici bani, nici efort, nici energie , nici vieti omenesti, nici un sacrificiu : au avut ''aparare PE GRATIS !!!'' si asta vor in continuare ... dar poate noi Romanii am invatat ceva : sa nu mai oferim nimic ''PE GRATIS'' !!! vor servicii de APARARE, ATUNCI SA PLATEASCA !!! SAU...sa infrunte singuri invaziile !!! sa stie si ei ''cu ce ''se mananca'' : cu mult sange si cu lacrimi amare de tot si cu pierderi mari de vieti omenesti si bani cat cuprinde !!! poate da Bunul Dumnezeu sa vine chinezii peste ei ...si sa ''mature cu ei ''!!! morning , noon and night I pray for that !!!