Vicepresedintele Judecatoriei Petrosani, arestat preventiv pentru 29 de zile

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 31 martie 2010, 15:42 Actualitate | Esenţial

Curtea de Apel Alba Iulia a admis, miercuri, propunerea formulata de procurorii DNA privind arestarea preventiva pentru 29 de zile a vicepresedintelui Judecatoriei Petrosani, magistrat Valentin Popescu, informeaza Agerpres.

Magistratul a declarat recurs imediat dupa pronuntarea deciziei de catre magistratii Curtii de Apel Alba Iulia.

Pronuntarea a fost facuta in sedinta publica, dar audierea magistratului, care a durat peste doua ore, s-a desfasurat in sala de Consiliu, nefiind publica.

Inainte de a fi audiat, magistratul Valentin Popescu a declarat reprezentantilor presei ca nu este vinovat.

Potrivit procurorilor, vicepresedintele Judecatoriei Petrosani este acuzat de savarsirea unor infractiuni de coruptie. 


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de Superbrands

AmCham  - 25 de ani de impact in Romania, prin sustinerea consultarii intre mediul public si privat, pentru dezvoltarea Romaniei

Camera de Comert Americana in Romania (AmCham Romania) este de 25 de ani intre cele mai reprezentative asociatii ale comunitatii de afaceri din Romania, fiind recunoscuta drept un promotor al dialogului public-privat pe teme ce privesc mediul de afaceri, politicile publice cu impact asupra economiei, competitivitatea Romaniei sau dinamica relatiilor comerciale intre SUA si Romania.

1971 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    NICE (Miercuri, 31 martie 2010, 15:46)

    Numero1 [anonim]

    Tocmai zicea o donsoara ca prea laudam DNA, ca nu face nimic. In ultimul timp numai vesti bune de la DNA aud. Chiar daca nu au aparut prea multe condamnari, macar avem sperante.

    Keep up the good work!
  • +9 (9 voturi)    
    Cutia pandorei? (Miercuri, 31 martie 2010, 15:47)

    romanasu [anonim]

    Voicu o fi vegheat si la prosperitatea vicelui?

    Sa fi fost Voicu lacatul Pandorei?
  • +11 (11 voturi)    
    sunt pe ganduri... (Miercuri, 31 martie 2010, 15:54)

    AK-47 [utilizator]

    Sa fie adevarat ce se intampla in Romania noastra ?
    Sa fie adevarat tot ce vad si citesc despre actiunile DNA ?
    Sa fie oare adevarat ca avem un organ anticoruptie cu adevarat independent de politic ?
    Sa fie adevarat oare ca lupta anticoruptie chiar se intampla si e reala in Romania ?

    Sa fie adevarat....

    DNA chiar imi da o speranta. E mica si timida, dar e o speranta.

    Pina una alta, o sa urez un "Forta DNA!!"
  • +11 (11 voturi)    
    +1 pentru Judecatorii din Alba Iulia (Miercuri, 31 martie 2010, 15:54)

    Ovidiu [anonim]

    Coruptii la inchisoare ca altfel se refugiaza toti in Senat si Parlament si ii mai greu sa facem curatenie acolo ca le creste imunitatea......
  • +10 (10 voturi)    
    BRAVO DNA !!! (Miercuri, 31 martie 2010, 16:09)

    liberal adevarat [utilizator]

    Hai baieti, ca se poate !
  • +6 (6 voturi)    
    Zicea... (Miercuri, 31 martie 2010, 18:29)

    ZIT [anonim]

    ...Voicu ceva de o ''teava''... BINEEE ! Tineti-o tot asa ! La mai multi si la mai mari !
  • +1 (1 vot)    
    Eficienta (Joi, 1 aprilie 2010, 0:27)

    mecanism [anonim]

    Eu zic sa faca o lege si care il da in gat pe altul cu rezultat puscarie, sa ii ia un an din pedeapsa, dar sa nu poata scadea sub jumatate din cat a primit. Si cum astia sunt curve de curve o sa se inghesuie sa toarne (de fapt e o demonstratie basic din psihologie, dar pentru poporul cititor trebuie spus mai simplu).