Tudose, dupa ce a fost intrebat ce il recomanda pentru functia de premier: Puterea de munca, experienta, vorbim despre rezultate

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 27 iunie 2017, 12:40 Actualitate | Esenţial

Mihai Tudose
Foto: AGERPRES
Premierul desemnat Mihai Tudose a afirmat, marti, ca il recomanda pentru functia de sef al Executivului "puterea de munca" si "experienta", transmite News.ro.

Potrivit TVR, Mihai Tudose a fost intrebat marti, la sediul Ministrului Economiei, ce il recomanda pentru functia de premier. 

"Puterea de munca, experienta (...), vorbim despre rezultate", a raspuns Tudose. 

De asemenea, chestionat daca a fost surprins de faptul ca presedintele Klaus Iohannis a fost de acord cu desemnarea sa in calitate de candidat la functia de prim-ministru, Mihai Tudose a declarat: "E un raspuns complicat. Daca domnia sa a considerat ca da, a fost vointa domniei sale". Totodata, Tudose a precizat ca lista de ministri este in pregatire. 

"Asta facem zilele astea si nu e un demers numai al meu, ci al coalitiei", a afirmat Tudose, precizand ca "vor fi schimbari" in Guvernul sau comparativ cu cabinetul Grindeanu.


Citeste mai multe despre   






















​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

3739 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    :)) (Marţi, 27 iunie 2017, 12:48)

    gigicel [utilizator]

    Ce il recomanda? Nasul scurt, limba lunga si moale, plecaciuni cu picoarele drepte si nasu pana la pantofi, nu gandeste prea mult cand i se vorbeste.
  • +4 (4 voturi)    
    Omul e clar din alta lume (Marţi, 27 iunie 2017, 12:51)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Nici el nu intelege prea bine de ce a fost numit (dupa ce a fost evaluat ca fiind cel mai slab ministru), cine l-a niumit, ce trebuie sa faca, etc. Buna gluma cu experienta; experienta la ce - la copiat, la taiat frunza la caini, la sifonat fonduri bugetare ? Dupa figura ne dam seama imediat despre ce "putere de munca" vorbeste - pare inca mahmur dupa "munca" recenta.
  • 0 (0 voturi)    
    Macar Grindeanu... (Marţi, 27 iunie 2017, 13:08)

    Anna O. [utilizator]

    ...pe care l-am huiduit copios in Piata Operei la Timisoara, are totusi o figura decenta si cu ceva spoiala. in plus e cadru universitar, pe bune, se pare.
    Da' asta arata in primul rand ca si cum daca n-ar ar trage un gat de vodca dimineata si n-ar fuma o mahoarca cu ochii lipiti nici nu s-ar putea da jos din pat.
    In plus CV-ul lui il demasca drept maaare intelectual!
  • +2 (2 voturi)    
    Rezultate? (Marţi, 27 iunie 2017, 13:10)

    Andradda [utilizator]

    Pai parca n-a trecut decat o saptamana de cand Comisia colegilor sai l-a "demolat" pt activitatea, competenta si, mai ales, pt realizarile sale-ZERO ca ministru al economiei.
    Acum ce rezultate ar fi de asteptat? Se da de trei ori peste cap si se transforma intr-un geniu ...sau cum?
    Cat despre puterea de munca, trebuie sa recunosc ca, la cei 50 de ani ai sai, omul arata....foarte "muncit"
  • +2 (2 voturi)    
    Mihai Tudose, (Marţi, 27 iunie 2017, 13:34)

    ofCAER [utilizator]

    om fara coloana vertebrala, fara un minim respect de sine - daca le-ar fi avut, nu ar fi acceptat de la Livache nominalizarea ca prim ministru dupa ce, acelasi, l-a catalogat drept prost ministru... Si cind te gindesti ca e profesor la scoala S.R.I. - ce dracu' invata agentii nostri de la unu ca asta?!
    Sau ("B plan"), urmeaza un ordin...
  • +1 (1 vot)    
    realizari (Marţi, 27 iunie 2017, 13:51)

    Sorin [anonim]

    Domnul PM pe cand era doar ministru al economiei a avut realizari ZERO (spun inclusiv colegii sai de partid). Ei bine, acum va depune eforturi si va tripla realizarile, ca sa fie toti multumiti, respectiv si opozitia.
  • +1 (1 vot)    
    omisiune !!!! (Marţi, 27 iunie 2017, 17:34)

    asada [utilizator]

    Neaaaaa .....acesta (ca iti uitai numele), ai omis sa ne comunici in ce domeniu ai matale o mare experienta !?Daca ar fi sa apreciem noi (tinand seama de abilitatile dovedite permanent de PSD) credem ca experienta este de ciorditor,mincinos,borfas,pupator de dos al lui Dragnea,lustruitor de papuci ai barosanilor .Mare succes si credibilitate vei avea !!!!!!!