VIDEO Un sofer francez, amendat cu 10.000 de lei dupa ce a intra in mare cu masina

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 iunie 2017, 12:51 Actualitate | Esenţial

Un sofer din Franta a fost amendat de catre politistii constanteni cu suma de 10.000 de lei, dupa ce a intrat cu masina pe plaja din Vama Veche, scrie News.ro. 

Potrivit politistilor, sambata dimineata, un barbat in varsta de 42 de ani, din Franta, domiciliat in Bucuresti, a intrat cu masina pe plaja din Vama Veche, el fiind sanctionat cu suma de 10.000 de lei.

Autoturismul a ramas blocat chiar pe malul marii, iar turistii care au trecut prin zona s-au fotografiat cu masina respectiva. In cele din urma, autoturismul a fost scos din apa cu ajutorul unei wolle.

Potrivit OUG 19/2006, circulatia sau stationarea autovehiculelor pe plaja reprezinta contraventie.


























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

5780 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    Daca legea permite (Sâmbătă, 3 iunie 2017, 13:36)

    Bazil [utilizator]

    este usor sa ajungi cocalar. Francezul, in cativa ani de Romania, a cocalar devenit de-al nostru.
    • +10 (10 voturi)    
      Chiar crezi (Sâmbătă, 3 iunie 2017, 17:03)

      Elena B. [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      ca francezii sunt toti niste educati, ca nu au si ei cocalarii lor ?
  • +7 (17 voturi)    
    APROAPE foarte bine! (Sâmbătă, 3 iunie 2017, 13:37)

    fdaniel [utilizator]

    Pentru ca ar fi trebuit, de-a lungul anilor, amendati toti cocalarii, baietasii, jmecherii etc care au facut exact acelasi lucru!

    L-am prins pe frantuz: arde'l, sa ne facem planul....

    Omu' o fi vazut pe ceilalti ca fac asa si a crezut ca asa-i obiceiul pe la noi. Hop-si-asa!!
  • +11 (15 voturi)    
    Foarte bine (Sâmbătă, 3 iunie 2017, 14:14)

    Orpheus [utilizator]

    Dar de cocalarii locali ne e frica sa-i amendam?
  • +4 (18 voturi)    
    Ce dobitoc! (Sâmbătă, 3 iunie 2017, 14:23)

    cititoare [utilizator]

    Foarte bine! Trebuia să-i dea amendă 10 mii de euro ca să simtă ceva la buzunar. 10 mii de lei probabil ca atita cistiga francezul pe săptămână ca șef de plantație în România.
  • +12 (14 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 3 iunie 2017, 14:26)

    cartograful [utilizator]

    Cocalaire...
  • +8 (14 voturi)    
    Cetățeanul francez (Sâmbătă, 3 iunie 2017, 15:43)

    ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator]

    Pe nume probabil Ahmad Mahmoudi nu a fost pentru că a băgat mașina în mare, ci doar pt taraneala și prostie.
  • +4 (8 voturi)    
    Cate stiri din astea cu romani,enerveaza Franta (Sâmbătă, 3 iunie 2017, 18:07)

    Plagarus [utilizator]

    La cate " eroisme " si magarii penale producem in Europa,imaginati-va ce impact media au si cum suntem "cotati"
    Francezul asta a stat cam mult prin RO si s-a infectat de la indigeni.
  • -1 (1 vot)    
    Vezi, degeaba .... (Sâmbătă, 3 iunie 2017, 20:16)

    SHEAPA [utilizator]

    .... ai mașină bună dacă nu știi ce să faci cu ea .... nu pe plajă, printre oameni trebuia să se ducă cu Wranglerul ăla ...