VIDEO Un sofer francez, amendat cu 10.000 de lei dupa ce a intra in mare cu masina

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 iunie 2017, 12:51 Actualitate | Esenţial

Un sofer din Franta a fost amendat de catre politistii constanteni cu suma de 10.000 de lei, dupa ce a intrat cu masina pe plaja din Vama Veche, scrie News.ro. 

Potrivit politistilor, sambata dimineata, un barbat in varsta de 42 de ani, din Franta, domiciliat in Bucuresti, a intrat cu masina pe plaja din Vama Veche, el fiind sanctionat cu suma de 10.000 de lei.

Autoturismul a ramas blocat chiar pe malul marii, iar turistii care au trecut prin zona s-au fotografiat cu masina respectiva. In cele din urma, autoturismul a fost scos din apa cu ajutorul unei wolle.

Potrivit OUG 19/2006, circulatia sau stationarea autovehiculelor pe plaja reprezinta contraventie.

























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

5719 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    Daca legea permite (Sâmbătă, 3 iunie 2017, 13:36)

    Bazil [utilizator]

    este usor sa ajungi cocalar. Francezul, in cativa ani de Romania, a cocalar devenit de-al nostru.
    • +10 (10 voturi)    
      Chiar crezi (Sâmbătă, 3 iunie 2017, 17:03)

      Elena B. [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      ca francezii sunt toti niste educati, ca nu au si ei cocalarii lor ?
  • +7 (17 voturi)    
    APROAPE foarte bine! (Sâmbătă, 3 iunie 2017, 13:37)

    fdaniel [utilizator]

    Pentru ca ar fi trebuit, de-a lungul anilor, amendati toti cocalarii, baietasii, jmecherii etc care au facut exact acelasi lucru!

    L-am prins pe frantuz: arde'l, sa ne facem planul....

    Omu' o fi vazut pe ceilalti ca fac asa si a crezut ca asa-i obiceiul pe la noi. Hop-si-asa!!
  • +11 (15 voturi)    
    Foarte bine (Sâmbătă, 3 iunie 2017, 14:14)

    Orpheus [utilizator]

    Dar de cocalarii locali ne e frica sa-i amendam?
  • +4 (18 voturi)    
    Ce dobitoc! (Sâmbătă, 3 iunie 2017, 14:23)

    cititoare [utilizator]

    Foarte bine! Trebuia să-i dea amendă 10 mii de euro ca să simtă ceva la buzunar. 10 mii de lei probabil ca atita cistiga francezul pe săptămână ca șef de plantație în România.
  • +12 (14 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 3 iunie 2017, 14:26)

    cartograful [utilizator]

    Cocalaire...
  • +8 (14 voturi)    
    Cetățeanul francez (Sâmbătă, 3 iunie 2017, 15:43)

    ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator]

    Pe nume probabil Ahmad Mahmoudi nu a fost pentru că a băgat mașina în mare, ci doar pt taraneala și prostie.
  • +4 (8 voturi)    
    Cate stiri din astea cu romani,enerveaza Franta (Sâmbătă, 3 iunie 2017, 18:07)

    Plagarus [utilizator]

    La cate " eroisme " si magarii penale producem in Europa,imaginati-va ce impact media au si cum suntem "cotati"
    Francezul asta a stat cam mult prin RO si s-a infectat de la indigeni.
  • -1 (1 vot)    
    Vezi, degeaba .... (Sâmbătă, 3 iunie 2017, 20:16)

    SHEAPA [utilizator]

    .... ai mașină bună dacă nu știi ce să faci cu ea .... nu pe plajă, printre oameni trebuia să se ducă cu Wranglerul ăla ...