Elena Udrea a facut apel la condamnarea in prima instanta in dosarul Gala Bute

de RH     HotNews.ro
Miercuri, 29 martie 2017, 16:27 Actualitate | Esenţial

Elena Udrea a facut miercuri apel la sentinta pronuntata marti de Inalta Curte in dosarul Gala Bute, transmite Antena 3. Apelul a fost depus miercuri dimineata, la ora 9.04, cererea fiind transmisa prin fax.

Udrea, condamnata la 6 ani de inchisoare, isi sustine nevinovatia si cere achitarea, aratand ca sentinta este "nelegala si netemeinica".
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

2385 vizualizari

  • +8 (18 voturi)    
    dati-i o condamnare mai "temeinica" (Miercuri, 29 martie 2017, 16:39)

    jackalphonse [utilizator]

    Are dreptate cucoana. Merita 10-15 ani
    • 0 (12 voturi)    
      si eu spun la fel Latrina 3 (Miercuri, 29 martie 2017, 16:51)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      vrea sa ii trimita varanului o blonda pentru Dialog Social !
    • +5 (7 voturi)    
      o suta (Miercuri, 29 martie 2017, 17:54)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      o suta de mii de ani, ca pentru genocidul armean...
  • +9 (17 voturi)    
    " ... pe viata si pe moarte ... ?" (Miercuri, 29 martie 2017, 16:42)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    Ntz ... Pe viata ... si in parnaie !!!

    :)))))))))))))
  • 0 (6 voturi)    
    puscarie (Miercuri, 29 martie 2017, 18:31)

    Walking_dead [utilizator]

    In locul ei m-as baga la puscarie benevol, pina cind se termina judecarea apelului deja as avea mare parte din pedeapsa executata.
  • +4 (8 voturi)    
    Nea Traiane : imbraca-ti roba si da-i si lupta ! (Miercuri, 29 martie 2017, 19:06)

    Plagarus [utilizator]

    Du-te la ostire,pt. Lenutza mori si-ti va fi CVul incoronat cu un ferpar de doi lei tramvai.
  • 0 (0 voturi)    
    iubito, sper ca la recurs (Joi, 30 martie 2017, 2:15)

    Stapanu [utilizator]

    sa-ti contopeasca sentintele prin adunare!