Print
YM
E-mail
Mai mare|Mai mic

Leon Danaila, senator PNL: Eu sunt pentru casatoriile heterosexuale, pot face copii / Un homosexual poate sa cumpere copii, poate sa-i fure, poate sa-i achizitioneze pe alte cai

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 17 martie 2017, 10:06 Actualitate | Esenţial

Prof dr. Leon Danaila
Foto: Facebook / Leon Danaila Pagina Oficiala
Neurochirurgul Leon Danaila, senator PNL, spune, intr-un interviu pentru News.ro, ca el este impotriva casatoriilor intre persoane de acelasi sex, argumentand ca doar cuplurile heterosexuale pot sa faca copii. 

"Eu sunt pentru casatoriile de sex opus, heterosexuale. Eu asa am invatat, eu sunt de la tara. Eu n-am pomenit la mine homosexuali. Eu aici am auzit. N-am pomenit asa ceva. Heterosexualii, ei dau nastere la copii, pot sa faca copii. Un homosexual poate sa cumpere copii, poate sa-i fure, poate sa-i achizitioneze pe alte cai. Sa-i invete sa devina tot asa, sau femeile care sunt de acelasi sex care vor sa se casatoreasca intre ele, sau doi barbati", a declarat Leon Danaila. Neurochirurgul a spus ca el pur si simplu nu ii intelege pe homosexuali.  

"Pe mine m-a frapat un singur fapt: domnule, un barbat se indragosteste de alt barbat. El e homosexual. Dar de ce unul este imbracat ca femeie si unul ca barbat? Domnule, ia-ti o femeie daca iti plac femeile, de ce il imbraci ca femeie? Lasa-l tot ca barbat daca iti plac barbatii. Eu asta nu pricep, mintea mea nu poate sa priceapa. Nu, una e femeie, alalalt e barbat. Asta nu pricep. Imbraca-i pe amandoi barbati. Iti plac barbatii? Poftim!", a precizat el. 

Leon Danaila a mai spus ca, in opinia sa, legiferarea drepturilor minoritatilor sexuale ar fi un semn de regres al societatii.

Liberalii sustin definirea casatoriei ca fiind relatia intre un barbat si o femeie si asigurarea de drepturi civile egale tuturor cetatenilor, a declarat, luni, presedintele interimar al PNL, Raluca Turcan, referitor la intiatiativa cetateneasca de revizuire a Constitutiei in sensul redefinirii familiei.


Citeste mai multe despre   






















18456 vizualizari

  • +23 (121 voturi)    
    Danaila (Vineri, 17 martie 2017, 10:13)

    Walking_dead [utilizator]

    Si omul se considera liberal....
    Nu stiu sa rid sau sa pling....
    Ar trebui o lege sa oblige femeile sa poarte batic si fusta, ca nu cumva sa ne casatorim cu vreun barbat deghizat in femeie.
      #showComment#showComment#showComment
  • +21 (95 voturi)    
    Eh (Vineri, 17 martie 2017, 10:13)

    mitg [utilizator]

    "legiferarea drepturilor minoritatilor sexuale ar fi un semn de regres al societatii."

    Asta-i amuzanta.

    Tot respectul pentru abilitatile medicale, dar la capitolul liberalism, nota 4.
      #showComment
  • +11 (99 voturi)    
    Daca si astia pot ajunge neurochirurgi... (Vineri, 17 martie 2017, 10:14)

    eleVenereCtions [utilizator]

    Pe zi ce trece, din ce in ce mai multi prosti vor sa demonstreze ca suntem de fapt in 1817 si nu in 2017.

    "legiferarea drepturilor minoritatilor sexuale ar fi un semn de regres al societatii"
    Care societate? Nu cred ca mai exista cineva in lumea civilizata care sa dea doi bani pe "societatea" actuala romana, mai ales cand e controlata de oameni dusi cu pluta precum acest Danaila.
      #showComment#showComment
  • 0 (72 voturi)    
    saracul , parea om citit! (Vineri, 17 martie 2017, 10:14)

    Francisc 1 [utilizator]

    .
      #showComment
  • +15 (77 voturi)    
    astia de la PNL vor sa recupereze... (Vineri, 17 martie 2017, 10:25)

    bogdan1477 [utilizator]

    De vro luna n-au mai zis nici o timpenie si simt ca trebuie sa recupereze avansul PSD in a se discredita.
  • +13 (75 voturi)    
    si o familie sterila? (Vineri, 17 martie 2017, 10:27)

    Francisc 1 [utilizator]

    poate sa cumpere sa fure sa inchirieze copii ? l-a ajuns pe saracul om filoxera !
      #showComment#showComment
  • +1 (79 voturi)    
    hai cu logica ong-ista (Vineri, 17 martie 2017, 10:28)

    Adran [utilizator]

    sa ne spuneti cum nenea asta, unul din cei mai mari neurochirurgi ai lumii e din evul mediu, e impotriva stiintei, e... , e... , e....

    asta ca sa se demonstreze ca pe voi nu va intereseaza opinia liber exprimata, va intereseaza DOAR agenda voastra, DOAR viziunea vostra, DOAR sa impuneti.
      #showComment#showComment
  • +17 (77 voturi)    
    Liberalu' lu' peşte (Vineri, 17 martie 2017, 10:29)

    vine [utilizator]

    De dracu de liberal e asta care isi pune intrebari in legatura cu modul in care se imbraca unul sau altul, ce preferinte sexuale are unul sau altul etc. Nu cumva trebuie sa ne şi tundem ca el?
      #showComment
  • -16 (70 voturi)    
    E simplu (Vineri, 17 martie 2017, 10:30)

    CezarN [utilizator]

    La tara nu ajunge (inca) propaganda homosexuala, copiii nu sunt expusi de mici la aceasta propaganda agresiva cu scopul a le starni interesul si curiozitatea specifice varstei, pentru ca apoi sa se spuna "E optiunea lui, de ce nu i-o respecti?"
      #showComment
  • -18 (72 voturi)    
    Bravo ! (Vineri, 17 martie 2017, 10:34)

    OvidiuStoica [anonim]

    Cineva are curajul sa le spuna adevarul in toata aceasta mascarada cu homosexualii. O mascarada pompata din afara tarii politic si financiar in Romania.

    "Leon Danaila a mai spus ca, in opinia sa, legiferarea drepturilor minoritatilor sexuale ar fi un semn de regres al societatii"

    Exact, e degenerare morala, decadenta sociala
  • +22 (56 voturi)    
    uau.. (Vineri, 17 martie 2017, 10:39)

    rochiri [utilizator]

    din putul gandiri...
    In tarile in care casatoriile gay sunt legale..au loc multe rapiri de copiii?
    Oricum...bravo PNL acesta este o tema care ne va aduce prosperitatea promisa ...!
      #showComment
  • -15 (19 voturi)    
    dezacord titlu-continut (Vineri, 17 martie 2017, 10:41)

    Ionescu Raymond [utilizator]

    este impotriva casatoriilor intre persoane de acel

    dar titlul spune invers: ca e de acord ... greseli intentionate hotnews?
      #showComment
  • -13 (45 voturi)    
    gand (Vineri, 17 martie 2017, 10:42)

    Toni_Romania [utilizator]

    Dar de fapt si de fapt noi heterosexualii cu ceva suntem buni pt. homosexuali: le facem copiii pe care i adopta ei.
      #showComment#showComment
  • -17 (29 voturi)    
    castane (Vineri, 17 martie 2017, 10:45)

    Toni_Romania [utilizator]

    Cred ca dupa declaratia asta conducerea Pnl il va castani zdravan pe dom doctor. Auzi, ce demodat, e pentru mariaju hetero............
  • +15 (35 voturi)    
    Cumpar copil (Vineri, 17 martie 2017, 10:46)

    banel [utilizator]

    Maxim 2 ani, baiat, rasa caucaziana, plata pe loc. Rog seriozitate!
      #showComment
  • +2 (36 voturi)    
    forta BOR forta PCR (Vineri, 17 martie 2017, 10:46)

    levierul [utilizator]

    Ce liberali se vor fi putut naste intro Romanie comunista?
    Dar asa e, daca esti politician, esti hot. Nu iti vinzi parerile tale, ci pe ale electoratului. Dl. Danila n-are nici-o treaba cu faptul ca 92% cred ca Dumnezeu exista
  • -9 (39 voturi)    
    copiii (Vineri, 17 martie 2017, 10:54)

    of of [utilizator]

    Problema sunt copiii, adoptiile - indepartarea parintelui biologic. Cum se poate legifera asta? Daca o lesbiana face un copil, tatal este automat decazut din drepturi? Presupunand ca se legifereaza parteneriatul civil, care este relatia (juridica) dintre partenera/ul civil(a) si copil? Tatal sau mama biologică ce nu face parte din cuplul gay este decazut(a) din drepturi? Este o miza foarte delicata.
    Un exemplu: Ricky Martin, care este gay, si-a dorit copii, a platit o femeie sa ii faca, apoi aceasta a disparut din viata lor (sunt 2 baieti gemeni). Cantaretul ii creste singur (cu bonele), mama a fost indepartata, nefiind decat un pântec inchiriat. Cat de corect e asta pentru copii? Nu-si vor pune intrebari cand vor fi mai mari? La fel alte cupluri celebre: Elton John si partenerul, Tom Ford si partenerul.
    Daca cineva doreste sa discute despre asta, nu inseamna ca este impotriva homosexualilor si ca are mentalitati de ev mediu.
    Parteneriatul civil trebuie neaparat sa contina prevederi clare cu privire la copiii cuplului/unuia dintre membrii cuplului. Se poate ajunge la procese urate si drame pentru copil.
      #showComment#showComment#showComment
  • +11 (51 voturi)    
    pentru cei care dau minusuri (Vineri, 17 martie 2017, 10:55)

    Walking_dead [utilizator]

    Sunt curios sa vad ce muzica ascultati. Bisericeasca, populara, manele?
    Sper ca nu cumva Queen, Geroge Michael, Elton John, etc.
    Bag mina in foc ca sunteti niste ipocriti, dar asa e toata societatea romaneasca, toleranti la prima vedere insa din cind in cind, cu astfel de ocazii, isi dau arama pe fata.
      #showComment#showComment#showComment
  • +6 (18 voturi)    
    Intrebare (Vineri, 17 martie 2017, 10:55)

    Porcurorul [utilizator]

    Lasam un barbat homosexual sa se casatoreasca cu o lesbiana?
      #showComment#showComment#showComment
  • -13 (43 voturi)    
    VAi! (Vineri, 17 martie 2017, 10:55)

    Tze [utilizator]

    Da' chiar asa domnu' neurochirurg?! Ce-i cu logica asta absolutista?
    Eu la aproape 30 de ani incep tot mai tare sa ma identific cu un om de 70 de ani (nu prea fac sport, recunosc)! Cine esti tu domnu' neurochirurg sa-mi refuzi dreptul la pensie?!

    p.s. lasand gluma, mie mi se pare echilibrata pozitia PNL-ului, si sunt de acord cu ea. Familia trebuie sa ramana ce a insemnat tot timpul pana acum. Ce e altceva sa fie numit cu alt nume (parteneriat civil, etc), dar sa dea drepturi minoritatilor sexuale sa poata mostenii, detine proprietati, luat credite impreuna, (dar nu sa infieze) etc.
      #showComment
  • +7 (35 voturi)    
    Saracu! (Vineri, 17 martie 2017, 11:03)

    vio7 [utilizator]

    A trait cam degeaba,cu toata experienta lui profesionala...ca OM e un rebut social.Si ca el sunt multi din generatia cu parul alb...cine le spune ,cine le baga in cap ca singurul rau pe lumea asta sunt minoritatile sexuale.
    Prefer oricand o parada gay,vesela si colorata versus un miting PSD cu Rowana Plumb strigand la alegatorii ei cu o ura oribila!
    Nea Leoane ai auzit macar odata de familii din mediul rural care au peste 5 copii si mama lor e batuta zilnic impreuna cu ei?Nu,la mata la castel nu ajung astfel de vulgaritati,nu?
      #showComment
  • +8 (26 voturi)    
    pnl are o boala (Vineri, 17 martie 2017, 11:06)

    Francisc 1 [utilizator]

    invidia fata de psd si electoratul prostovan al psd , asa ca face tot ce face si psd da oleaca mai tarziu sperand ca musca si la ei guvidul ,slaba strategie slab rezultat.
  • -4 (32 voturi)    
    are dreptate! (Vineri, 17 martie 2017, 11:09)

    bancheru83 [utilizator]

    si eu sunt de acceasi parere.sunteti ,,altfel''? nici o problema.pt ce va trebuie casatorie?nu pot fi de acord cu asta!
      #showComment
  • -10 (30 voturi)    
    si cu amaratii aia mici abandonati de parinti...? (Vineri, 17 martie 2017, 11:10)

    qwerasdf [utilizator]

    Ar fi importanta o corelatie statistica intre copiii crescuti de o mama si un tata si copiii crescuti de 2 tati sau 2 mame. Daca acestia din urma ies preponderent gay, atunci sa mai dam voie gailor sa intretina copii? E impotriva naturii. Da, stim planeta devine suprapopulata... Parerea mea, e ca gayi au ceva la cap, un sertar in plus (sa nu zicem lipsa).
    Iar aia de se imbraca in femei e limpede ca sunt dusi cu capul si nu cred ca ar trebui sa creasca copii. Oamenii aia sunt instabili, ce spirit sa induca copiiilor? Am produce si mai multi oameni cu diverse afectiuni psihice.

    Pe de alta parte... avem mii de copii abandonati in centre de plasament. Pe amaratii aia i-a uitat si D-zeu...
    Poate le-ar fi mai bine intr-o familie cu 2 tati, 2 mame... atat timp cat parintii acestia le-ar oferi o educatie corecta, fara sa le influenteze alegerile sexuale sau sa produca indivizi slabi pt societate. Dar acest lucru e destul de greu de tinut sub control.

    Pana la urma si gayi sunt oameni si nu vad o problema in a fi familii recunoscute oficial de catre stat. Who the f*** cares?
    Daca cuplurile barbat-barbat, femeie-femeie ar adopta copii din centrele de plasament si le-ar oferi un mediu primitor, educatie corecta, etc... eu as fi pentru aceste drepturi ale lor.

    Dar Romania e populata de multi primitivi, care blameaza si arunca cu pietre inainte de a se gandi la binele tuturor (ma refer la o sansa a copiilor abandonati). Asa ca nu o sa se intample lucrurile astea prea curand...
      #showComment
  • +11 (33 voturi)    
    PNL-ul isi face opozitie singur. (Vineri, 17 martie 2017, 11:15)

    ouyang [utilizator]

    3% le doresc.
  • -4 (30 voturi)    
    Nu mai puneti etichete gratuit, va rog! (Vineri, 17 martie 2017, 11:29)

    Om bun [utilizator]

    Observ multe comentarii facute de oameni total neinformati. Leon Danaila este un super-chirurg si o personalitate enorma in domeniu. In fata lui ar trebui sa ne scoatem palaria. Este un geniu in viata si un om superactiv, ajuns la varsta senectutii. Acum, asa crede el ca inca ar fi util societatii. A fost pacalit de liberali pentru imaginea lor si acesta este un gest total reprobabil. La cate vieti a salvat acest "trimis al lui Dumnezeu", ar merita cel putin o statuie. Nu mai puneti etichete gratuit, va rog!
      #showComment
  • -9 (21 voturi)    
    o mică incursiune în DEX: (Vineri, 17 martie 2017, 11:30)

    gorky.park [utilizator]

    PEDERASTÍE
    1. Atracție sexuală a unui bărbat adult pentru un adolescent;
    2. Orice practică homosexuală masculină;
    3. Perversiune caracterizată prin atracție sexuală pentru indivizi de același sex; homosexualitate, inversiune sexuală.
      #showComment
  • -7 (27 voturi)    
    extremistii politically correct (Vineri, 17 martie 2017, 11:43)

    Razvan_M [utilizator]

    Nu ma deranjeaza optiunea personala, ci agresivitatea in a cere niste lucruri de dragul cererii si de a forta pe altii sa gandeasca conform.
  • +15 (27 voturi)    
    ipocrizie.. (Vineri, 17 martie 2017, 12:50)

    Petre Cusuru zis si Barba Trista [utilizator]

    Si cuplurile heterosexuale care nu pot face copii? Si aia ii cumpara, fura sau achizitioneaza pe alte cai? Hai sa le interzicem casatoria si alora...
      #showComment
  • +10 (24 voturi)    
    In stiinta, credinta nu are niciun loc. (Vineri, 17 martie 2017, 13:28)

    eleVenereCtions [utilizator]

    Desigur, mai greu o sa convingi de asta cetatenii uneia dintre cele mai credincioase tari din Europa. Atata timp cat ramanem cu prieteni imaginari sau mentalitati precum "THINK OF THE CHILDREN", nu o sa vedem nicio schimbare in bine si tot o sa ramanem prostii saraci ai Europei.

    Nu ca le-ar pasa de asta rusofililor obsedati de "ONG-uri", "political correctness", "multinationale" sau alte bazaconii inventate in mintile lor ca sa aibe cum sa-si justifice mentinerea capului in nisip. Pentru ei, "Romania" statornica si atot"iubita" are mereu dreptate si vestul mai dezvoltat nu.
  • +7 (27 voturi)    
    mai... (Vineri, 17 martie 2017, 13:53)

    liviu_ [utilizator]

    sa ma lamureasca cineva
    pnL vine de la partidul national liberal sau de la partidul national legionar?!
    pana mea astia sunt la fel de liberali ca psd!
  • +9 (23 voturi)    
    Il contrazic pe domnul doctor (Vineri, 17 martie 2017, 15:00)

    Nick85 [utilizator]

    Nu doar cuplurile de heterosexuali pot face copii. Un cuplu de lesbiene pot face cate 2 copii de odata.
  • +11 (25 voturi)    
    Liberalism sau prostie ? (Vineri, 17 martie 2017, 15:05)

    oana.blue [utilizator]

    Pe principiul asta domnul Danaila ar putea fi si impotriva casatoriilor intre albi si negri pentru ca la el la tara nu exista asa ceva. WOW ! Si omul asta se considera om de stiinta si liberal.
  • -6 (26 voturi)    
    Totul pana la copii. Aici este buba. (Vineri, 17 martie 2017, 15:17)

    jackalphonse [utilizator]

    Realitatea este ca nimeni nu stie efectul pe care ar putea sa l aibe asupra copiilor niste parinti homosexuali. Ar putea sa nu fie niciun efect daunator sau un efect nociv.

    Partea cea mai deranjanta este ca reprezentantii lgbt sunt extrem de agresivi si lipsiti de toleranta. Ei vor sa li se indeplineasca dorintele acum si fara niciun studiu de caz.
    In concluzie, trebuie zeci de ani de studii si proiecte de cercetare pana cand se ia o hotarare. Ei, homosexualii, vorbesc doar de nevoile lor, intr o maniera egoista, nu spun absolut nimic de copil. Postuleaza, doar, ca totul este bine daca lui, adultului, ii este bine.
    Evident, asta naste reactii si asa este normal sa fie.

    Imi aduc aminte ca se punea problema sa se ELIMINE notiunea de TATA si MAMA si sa se inlocuiasca cu parinte1 si parinte2. De ce trebuie sa mi ia mie din drepturi? Eu sunt mandru de calitatea mea de TATA si in Romania asta corupta a fi tata sau mama este un act de curaj:)
      #showComment
  • +9 (15 voturi)    
    altei cai? (Vineri, 17 martie 2017, 16:00)

    dottore-plagiatore [utilizator]

    > Un homosexual poate sa cumpere copii, poate sa-i fure, poate sa-i achizitioneze pe alte cai

    Pe care alte cai? De pe piata neagra? De la traficanti de fiinte umane? De la talcioc?
  • -1 (17 voturi)    
    Presa impartiala (Vineri, 17 martie 2017, 16:45)

    Setalcott [utilizator]

    Presa gaseste intre sustinatorii casatoriilor homosexuale reprezentantii cei mai cu prestanta, iar intre cei ai casatoriei traditionale cei care suna cat mai jalnic in urechile moderne si post-moderne. Dupa care clameaza cu inocenta impartialitate, ca a prezentat ambele argumente.
    Intelepciunea batraneasca se exprima frust. E nevoie de un filozof pentru a o traduce pe limba omului recent cu doctorate in filozofie.

    https://www.youtube.com/watch?v=YWIhZ5xJJaQ