Mike Tyson va participa ca invitat la sedinta de miercuri a Senatului Romaniei

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 4 octombrie 2016, 14:10 Actualitate | Esenţial

Mike Tyson
Foto: Wikimedia Commons
Fostul pugilist american Mike Tyson va vizita, miercuri, Palatul Parlamentului si va participa ca invitat la sedinta plenului Senatului, transmite Agerpres.

Secretarul liberal al Senatului, Ben-Oni Ardelean, a declarat ca acesta va ajunge in Romania in jurul orei 11,00. 

"Maine (miercuri - n.r.), in cadrul sedintei de dimineata a plenului Senatului, va veni si domnul Mike Tyson, care este recunoscut in lumea sportului si a filantropiei, in general. Va veni si va fi salutat in cadrul Senatului. Bineinteles, va vizita si aceasta cladire frumoasa, si Bucurestiul. Aterizeaza maine dimineata, la 11,00. Nu stiu restul programului", a declarat Ardelean, la finalul sedintei Biroului permanent al Senatului. 

Intrebat cine anume l-a invitat Mike Tyson la Senat, liberalul a replicat: "Nu pot sa va dau detaliile astea, stiu doar ca maine va veni la Senat".


Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
9031 vizualizari
  • +16 (22 voturi)    
    yes (Marţi, 4 octombrie 2016, 14:19)

    falcoind [utilizator]

    asta și asa retras,macar de le-ar da la fiecare din cei 582 de penali câte un pumn din toată forța, tot ar fi ceva, poate cu putin noroc am ajunge la numărul ala 300 :D
    • 0 (2 voturi)    
      vise omule (Marţi, 4 octombrie 2016, 16:20)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui falcoind

      Este reintegrat social americanul si sigur a fost pregatit in prealabil pentru jungla din RO...

      Si daca va aduceti aminte, sper ca nu ati uitati si daca ati uitat atunci cineva trebuie sa va aduca aminte, ca asta ar insemna amestecul in treburile interne ale altor boboare...

      Ce isi face singur, cu mana sa, romanu/moldoveanu, nu mai poate desface nici americanu' - sa fie clar!

      Dar poate sa incercam sa chemam niste clarvazatoare autentice de la RO - ele dezleaga si leaga farmece - cred ca astea le-ar da de cap alora!
  • +16 (26 voturi)    
    un infractor printre infractori (Marţi, 4 octombrie 2016, 14:26)

    coloneze [utilizator]

    ce cauta asta in senatul roamniei. droguri violenta viol
    • +4 (8 voturi)    
      Senatul face orice (Marţi, 4 octombrie 2016, 15:36)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui coloneze

      Senatul face orice inafara de a trata problemele tarii. Huoooo!
    • +1 (5 voturi)    
      Well .. cine se aseamana, se aduna ! (Marţi, 4 octombrie 2016, 15:45)

      MiticaPalarierul [utilizator] i-a raspuns lui coloneze

      Well .. cine se aseamana, se aduna !

      Un violator celebru, consumator si traficant de droguri tari, vine in schimb de experienta la colegii sai de cotzcarii - senatorii romani.

      Probabil ca spera sa invete cum se manipuleaza spaga, cum se trage comisionu' si cum se fura voturile.

      Castigul senatorilor este discutabil, caci sunt niste p..tz.. blege, deci incapabili de ofense sexual, care reprezinta specialitatea d-lui Tyson.

      N.B. Se duce si la deputati ? caci si Dragnea este condamnat definitive si ar fi in compania potrivita.

      "Patria si Dreptul Meu!"
      .
  • +17 (23 voturi)    
    fost condamnat pentru viol, la Senat? (Marţi, 4 octombrie 2016, 14:28)

    merace [utilizator]

    Mike Tyson nu a facut puscarie in SUA pentru viol?! Ce cauta la Senat, sa-i incurajeze pe senatori?!
    • +4 (6 voturi)    
      Pai (Marţi, 4 octombrie 2016, 15:58)

      man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui merace

      atunci se va simti ca acasa, printe infractorii nostri de drept comun.
      • +5 (7 voturi)    
        pe vremuri se numea (Marţi, 4 octombrie 2016, 16:07)

        ..13 [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

        schimb de experienta...
        • +3 (3 voturi)    
          Mhm (Marţi, 4 octombrie 2016, 17:40)

          man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui ..13

          Nu bag mana-n foc, dar parca Tyson era falit acum niste ani de zile?
          Isi mai baga nasul prin niste filme (nu chiar lipsit de talent) si spectacole prin Las vegas ca sa-si plateasca facturile. Poate a simtit ca la noi in parlament e rost de bani. Oricum il platesc astia ca sa-si faca poze cu el acolo.
  • +18 (20 voturi)    
    De rasul lumii,cu asemenea papagali "alesi " (Marţi, 4 octombrie 2016, 14:35)

    Plagarus [utilizator]

    Sa-si fereasca urechile caraghiosii din Parlament si nu numai : închisoare pentru viol, dependenţă de droguri, multe bătăi şi agresiuni fizice.
  • +12 (14 voturi)    
    @Octombrie / merace (Marţi, 4 octombrie 2016, 14:39)

    adrian_rolland [utilizator]

    Este intre ai lui... poate fac schimb de experienta (puscariile din state vs cele romanesti).

    "recunoscut in lumea sportului si a filantropiei"

    A fost filantrop cind doar a violato pe fosta Miss Black Rhode Island si nu i-a taiat si gitul..
  • +2 (4 voturi)    
    Poate va ia asta la bataie (Marţi, 4 octombrie 2016, 15:25)

    banel [utilizator]

    Cand afla ce pungasi sunteti..
  • +4 (6 voturi)    
    Cel mai bine este sa se aseze (Marţi, 4 octombrie 2016, 15:29)

    Carpi [utilizator]

    langa Tariceanu !!. Poate il ,,urecheza'' si pe el !!, pentru ca merita dupa scandalul cu ,,bagatul in fata'' la carnete auto !!
  • +4 (6 voturi)    
    Wtf?! (Marţi, 4 octombrie 2016, 15:35)

    Ovidiu M [anonim]

    Nu am nimic cu Tyson, a greșit, a plătit pentru asta, s-a reintegrat în societate... Bravo lui. Dar ce treabă are un boxeur american să participe la ședințele senatului României? Cui i-a putut veni ideea asta creață?
    • +2 (4 voturi)    
      si dvs. acum... (Marţi, 4 octombrie 2016, 16:11)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu M

      A avut omul o curiozitare, va trece un efort sa treaca oceanul - este drept nu prin apa ci cu avionul, prin aer, dar totutis - si el a fost placut surprins cand a trimis cererea de vizitare ca exista atata disponibilitate incat urmeaza sa fie primit chiar in plenul Senatului...

      Ospitalitatea romaneasca in Senat!
    • +2 (4 voturi)    
      Cineva (Marţi, 4 octombrie 2016, 16:17)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu M

      Cineva a facut bani din asta.
  • +2 (4 voturi)    
    pai ma primesc si pe mine in plen la SENAT (Marţi, 4 octombrie 2016, 16:06)

    ..13 [utilizator]

    alaturi de acel pugilist???

    este drept ca nu sunt VIP din SUA, doar cetatean de RO
    • +1 (1 vot)    
      Ar fi bine sa fie un formular obligatoriu (Miercuri, 5 octombrie 2016, 9:47)

      Carpi [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      in care un invitat la loja sa se angajeze ca nu se arunca jos de la balcon !!!! Cum s-a intamplat cu ,,natafletul psd-ist'' de pe timpul lui Boc !!
  • +1 (3 voturi)    
    Scarbele penale vor sa-si dreaga imaginea ? (Marţi, 4 octombrie 2016, 16:44)

    deval [utilizator]

    Doar daca in Parlamentul urmator nu se regasesc mai mult de 1% dintre cei existenti !!
  • +1 (1 vot)    
    Pune-i la pamant (Marţi, 4 octombrie 2016, 19:17)

    DanielIoan1 [anonim]

    Hai Tyson, da-le la fiecare cate un pumn si scapam de ei!