Klaus Iohannis, vizita privata in Germania. Presedintele va merge la parintii lui (surse)

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 17 august 2016, 14:23 Actualitate | Esenţial

Presedintele Klaus Iohannis efectueaza, in perioada 17 - 25 august, o deplasare privata in Germania, anunta Administratia Prezidentiala, intr-un comunicat publicat miercuri.

Seful statului a plecat in aceasta zi din Bucuresti, cu o cursa de linie, in Republica Federala Germania.

Potrivit unor surse, Iohannis isi va vizita parintii, care au plecat in Germania in primii ani dupa Revolutie.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
4418 vizualizari
  • -6 (12 voturi)    
    vrajeala (Miercuri, 17 august 2016, 14:28)

    JohnnyDepp [utilizator]

    A mers sa cumpere masini second-hand si sa le vanda in Romania.
    • +2 (2 voturi)    
      Președintele își vizitează părinții (Miercuri, 17 august 2016, 21:26)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui JohnnyDepp

      într-un mod simplu și fără fast. Un gest de normalitate care trebuie apreciat. Bravo Klaus Iohannis!
  • +9 (11 voturi)    
    CU O CURSA DE LINIE? (Miercuri, 17 august 2016, 14:41)

    mitg [utilizator]

    Oare ce paine ii pune Klaus lui Antena 3 in aceasta seara?

    Trebuia nemernicul sa mearga cu Virgin Galctic One, sa aiba Antena 3 si Mihai Gadea subiect de discutie. Ei ce pun pe masa la copii acum?
  • -4 (14 voturi)    
    Iar...? (Miercuri, 17 august 2016, 14:56)

    TheBlizzard [utilizator]

    Iar are concediu...?
    • +1 (7 voturi)    
      mai bine intrebati (Miercuri, 17 august 2016, 15:42)

      xanti [utilizator] i-a raspuns lui TheBlizzard

      Cand nu are concediu ajohannis ca de cand e presedi te numai intr-un concediu sta.
  • -6 (12 voturi)    
    Singura legatura cu Germania (Miercuri, 17 august 2016, 14:57)

    Toni_Romania [utilizator]

    Singura legatura cu Germania a lui Werner e faptul ca batranii lui stau acolo. Atat.
    • +2 (2 voturi)    
      Si ca e de fapt mai german ca multi altii, (Miercuri, 17 august 2016, 21:31)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

      ca a crescut in cultura si limba germana.
      Care e legatura ta cu ....oarece? Doar vidul mental?
      • -1 (1 vot)    
        Serios? (Joi, 18 august 2016, 9:07)

        Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

        Serios?
        1-Nu stiam ca germanii fac afaceri si bisnita cu case.
        2-E un romanas zmecher toata ziua, ascuns sub numele teutonic impresionant.
        3-Esti din diaspora nu?
  • +5 (9 voturi)    
    O vizita la parinti este oricand de laudat. (Miercuri, 17 august 2016, 15:38)

    dinica [utilizator]

    Sedere placuta!
  • -3 (5 voturi)    
    privata, o data la doua saptamani (Miercuri, 17 august 2016, 18:27)

    krampus [utilizator]

    Cita deosebire intre taranii nostri cu privata in fundul curtii si Prezidentul Klaus Iohannis care se duce la privata in Germania. La cit de constipat este, isi poate permite.
    • -2 (2 voturi)    
      Pe ban public (Joi, 18 august 2016, 9:08)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui krampus

      Voiaj pe ban public, ti-e clar, nu?
      • 0 (0 voturi)    
        Incorect. (Joi, 18 august 2016, 16:37)

        cerceteaza [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

        Nu cred ca isi permite sa cheltuiasca banii publici pentru vizita la parinti, vizita care nu are nimic comun cu statutul sau de presedinte. O dovada este ca a folosit un zbor de linie, la care, precis a platit din buzunarul propriu biletele de avion. Daca era din banii publici, pleca in Germania cu o cursa speciala, care nu costa doar cca 500 Euro (inclusiv sotia), ci undeva peste 50 de mii de euro.