Klaus Iohannis, vizita privata in Germania. Presedintele va merge la parintii lui (surse)

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 17 august 2016, 14:23 Actualitate | Esenţial

Presedintele Klaus Iohannis efectueaza, in perioada 17 - 25 august, o deplasare privata in Germania, anunta Administratia Prezidentiala, intr-un comunicat publicat miercuri.

Seful statului a plecat in aceasta zi din Bucuresti, cu o cursa de linie, in Republica Federala Germania.

Potrivit unor surse, Iohannis isi va vizita parintii, care au plecat in Germania in primii ani dupa Revolutie.












[P] Foodpanda recomanda:Cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma

Toamna nu-i ca vara, dar, cu siguranta, este mai bogata! De ce? Pentru ca toamna se numara OFERTELE foodpanda! Astfel, acum poti comanda convenabil cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma!
4390 vizualizari
  • -6 (12 voturi)    
    vrajeala (Miercuri, 17 august 2016, 14:28)

    JohnnyDepp [utilizator]

    A mers sa cumpere masini second-hand si sa le vanda in Romania.
    • +2 (2 voturi)    
      Președintele își vizitează părinții (Miercuri, 17 august 2016, 21:26)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui JohnnyDepp

      într-un mod simplu și fără fast. Un gest de normalitate care trebuie apreciat. Bravo Klaus Iohannis!
  • +9 (11 voturi)    
    CU O CURSA DE LINIE? (Miercuri, 17 august 2016, 14:41)

    mitg [utilizator]

    Oare ce paine ii pune Klaus lui Antena 3 in aceasta seara?

    Trebuia nemernicul sa mearga cu Virgin Galctic One, sa aiba Antena 3 si Mihai Gadea subiect de discutie. Ei ce pun pe masa la copii acum?
  • -4 (14 voturi)    
    Iar...? (Miercuri, 17 august 2016, 14:56)

    TheBlizzard [utilizator]

    Iar are concediu...?
    • +1 (7 voturi)    
      mai bine intrebati (Miercuri, 17 august 2016, 15:42)

      radiola31 [utilizator] i-a raspuns lui TheBlizzard

      Cand nu are concediu ajohannis ca de cand e presedi te numai intr-un concediu sta.
  • -6 (12 voturi)    
    Singura legatura cu Germania (Miercuri, 17 august 2016, 14:57)

    Toni_Romania [utilizator]

    Singura legatura cu Germania a lui Werner e faptul ca batranii lui stau acolo. Atat.
    • +2 (2 voturi)    
      Si ca e de fapt mai german ca multi altii, (Miercuri, 17 august 2016, 21:31)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

      ca a crescut in cultura si limba germana.
      Care e legatura ta cu ....oarece? Doar vidul mental?
      • -1 (1 vot)    
        Serios? (Joi, 18 august 2016, 9:07)

        Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

        Serios?
        1-Nu stiam ca germanii fac afaceri si bisnita cu case.
        2-E un romanas zmecher toata ziua, ascuns sub numele teutonic impresionant.
        3-Esti din diaspora nu?
  • +5 (9 voturi)    
    O vizita la parinti este oricand de laudat. (Miercuri, 17 august 2016, 15:38)

    dinica [utilizator]

    Sedere placuta!
  • -3 (5 voturi)    
    privata, o data la doua saptamani (Miercuri, 17 august 2016, 18:27)

    krampus [utilizator]

    Cita deosebire intre taranii nostri cu privata in fundul curtii si Prezidentul Klaus Iohannis care se duce la privata in Germania. La cit de constipat este, isi poate permite.
    • -2 (2 voturi)    
      Pe ban public (Joi, 18 august 2016, 9:08)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui krampus

      Voiaj pe ban public, ti-e clar, nu?
      • 0 (0 voturi)    
        Incorect. (Joi, 18 august 2016, 16:37)

        cerceteaza [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

        Nu cred ca isi permite sa cheltuiasca banii publici pentru vizita la parinti, vizita care nu are nimic comun cu statutul sau de presedinte. O dovada este ca a folosit un zbor de linie, la care, precis a platit din buzunarul propriu biletele de avion. Daca era din banii publici, pleca in Germania cu o cursa speciala, care nu costa doar cca 500 Euro (inclusiv sotia), ci undeva peste 50 de mii de euro.