Klaus Iohannis pierdea joi seara aproape 25.000 de fani pe pagina de Facebook, dupa ce a luat apararea Antenei 3

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 18 februarie 2016, 18:58 Actualitate | Esenţial

Klaus Iohannis
Foto: Presidency.ro
Presedintele Romaniei a pierdut aproape 25.000 de fani de miercuri si pana joi seara, pe pagina oficiala de Facebook, dupa declaratia prin care si-a exprimat sustinerea fata de postul de televiziune Antena 3.

Miercuri la ora 21.30 presedintele Iohannis avea peste 1.732.500 de fani, dar joi, cu cateva minute inainte de ora 19.00, avea 1.712.352. La ora 21:18, presedintele avea 1.707.910 fani pe pagina de Facebook.
  • Evolutia in timp real, la interval de cate 3 secunde, poate fi vazuta pe Quintly.com
Reamintim ca presedintele Klaus Iohannis a afirmat, miercuri, ca abordarea ANAF in cazul televiziunilor Antena Group este "heirupsita", "nepotrivita" si ca "libertatea de exprimare in media nu poate fi suprimata pentru banale motive administrative".

Intrebat de reporterul Antena 3 despre actiunea ANAF in cazul Antenelor, Klaus Iohannis a declarat: "Eu cred ca ati ajuns intr-o situatie neplacuta si inutila. In primul rand, cred ca libertatea de exprimare in media nu poate fi suprimata pentru banale motive administrative. In al doilea rand, aceasta abordare heirupista a ANAF mi se pare cel putin nepotrivita, daca nu discutabila".

El a mai spus ca a constatat din discutii pe care le-a avut ca exista deschidere la factorii de decizie in acest caz.

"In fine, am constatat din discutiile pe care le-am avut ca exista deschidere la factorii de decizie si, cu siguranta, prin discutii asezate si calme, pana la urma se gasesc solutii convenabile", a conchis seful statului.













Material prezentat de LIDL​

FOTO​ Incearca reteta saptamanii de la LIDL: Sorbet cu fructe de padure, o varianta mult mai putin calorica a inghetatei


Sorbetul este un desert racoritor pe baza de fructe, suc de fructe, apa si zahar, care desi aduce foarte mult cu inghetata, este o varianta mult mai putin calorica insa poate fi la fel de cremos si delicios! Folositi fructe congelate pentru ca sorbetul sa fie consistent si sa va racoreasca instant in zilele toride de vara.
13560 vizualizari
  • +36 (52 voturi)    
    ... (Joi, 18 februarie 2016, 19:05)

    mikeyu [utilizator]

    kuie mlaus... votul ti l-am dat... like-ul nu. te dadusi si tu cu ursu.
    • +23 (33 voturi)    
      ce te astepti (Joi, 18 februarie 2016, 19:51)

      Manes [utilizator] i-a raspuns lui mikeyu

      de la unul al carui consilier e MIhalache.....
      • +6 (10 voturi)    
        Avetzi putzintica rabdare: (Joi, 18 februarie 2016, 21:23)

        Miky113 [utilizator] i-a raspuns lui Manes

        La sfatul dl Migalake, Joanesco va incolona demostrantii de vineri spre grivco cu antemergator !
        Pana sambata la ora 07:00, se va putea raporta la domn profesor ca a-sediul a fost eliberat.
        Antepronuntare:ANaF "Totul va fi fost o bananitate" .
        Domn profesor(de fizica) poate continua mutarea de mobila la hermannstadt.
      • -18 (26 voturi)    
        25000 de oameni (Joi, 18 februarie 2016, 21:44)

        andreitr [utilizator] i-a raspuns lui Manes

        care n-au inteles nimic...Presedintele Iohannis nu vrea sa puna pumnul in gura presei chiar daca are posibilitatea iar presa respectiva il critica si e in opozitie. antenele (sau latrinele asa cum le consider si eu) pot fi inchise de fiecare din noi cel putin din telecomanda. Democratia si respectul nu se face scotand ochi pentru ochi si dinte pentru dinte. Presedintele a facut ce trebuia.
        • +2 (6 voturi)    
          Cei 25000 (Vineri, 19 februarie 2016, 11:41)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

          Sunt cei ce inteleg cel mai bine, cel mai repede si conving pe multi altii. Ei au fost cei ce au rasturnat votul in favoarea lui Fritz. Cine nu intelege ce reprezinta acesti oameni, educati, dinamici, cu prezenta mare in media electronica vor vedea rapid efectul absentei lor.
      • +6 (12 voturi)    
        Aparent i-a spus bine cineva (Joi, 18 februarie 2016, 22:38)

        CristiC. [utilizator] i-a raspuns lui Manes

        Premierul Grivco. Cat de clara e treaba asta acum. Doar ca de data asta este Presedintele Grivco.
  • +48 (58 voturi)    
    . (Joi, 18 februarie 2016, 19:06)

    marianmarian [utilizator]

    Facebook-ul te-a pus acolo, tot facebook-ul se leapada de tine intr-o secunda, stimabile, daca nu intelegi DE CE ai fost sustinut tu si nu defunctul Puie Monta.

    Totusi, o intrebare - chiar ignoram cu totii faptul ca a pierdut un proces recent si trebuie executat silit? Cumva si aia e tot o "banalitate administrativa"?
    • +29 (35 voturi)    
      deci e mai mult mirsav decit prost? (Joi, 18 februarie 2016, 19:45)

      diddlyjo [utilizator] i-a raspuns lui marianmarian

      oare cum o sa incerce acum sa recistige increderea oamenilor? daca accepta executarea silita si iese din casa, in ochii unora va putea trece de prost, insa nu va fi suficient pentru a sterge suspiciunea de mirsavie. oamenii vor crede ca va respecta legea (=va accepta executarea silita) de fatada, pentru a-si continua jocurile murdare departe de ochii lumii.

      increderea lumii, domnule Johannis, o pierzi o singura data si pentru totdeauna. dumneavoastra ati reusit heirupist cit ai zice "banal".
  • -41 (53 voturi)    
    nashpa! (Joi, 18 februarie 2016, 19:09)

    mihai2013 [utilizator]

    TERIFIANT! SOC SI GROAZA! NASHPA! NASOL TARE ! Basistii s-au suparat pe Iohannis ! Neamtul va pierde astfel 0,05% din potentialii votanti si isi poate lua adio de la un al doilea mandat :))
    • +11 (15 voturi)    
      V-am batut mar! (Joi, 18 februarie 2016, 20:35)

      Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui mihai2013

      De la +10% avans, Ponta a fost invins de Iohannis cu +10%. O crestere exponentiala in cateva zile. V-am batut mar! Cu FB si telefoane si multa inima.

      Mai facem o data incercarea?! O s-o facem neaparat taticu!
    • +8 (14 voturi)    
      eu nu sunt basist (Joi, 18 februarie 2016, 20:44)

      stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui mihai2013

      Dupa parerea mea Basescu este un ratat din momentul in care a inceput sa critice justitia care o punea la punct pe Leana.
      Si da, m-am suparat pe Iohannis. Va pierde mai mult decat zici tu, pentru ca mai sunt si altii ca mine. Practic ar trebui sa adaugi si procentul care o sustin pe Monica Macovei. Iar procentul ala nu-l stii tu inca. Il vei stii cand va fi prea tarziu pentru voi.
    • -1 (1 vot)    
      adio mandat 2 (Vineri, 19 februarie 2016, 11:30)

      neurino [utilizator] i-a raspuns lui mihai2013

      pai sa nu iti imaginezi ca mai castiga vreun mandat (poate ala de la Sibiu, desi si acolo ma indoiesc).

      Iar daca presteaza ca pana acum si intre timp se schimba clasa politica, apare si-o suspendare...ciu-ciu.

      SI nu datorita celor 25 000 like-uri de pe FB..mobilitatea vontantilor va fi la fel de mare, impotriva.
  • +21 (25 voturi)    
    Poate e bine de mentionat: (Joi, 18 februarie 2016, 19:09)

    Cnut [utilizator]

    Pentru cei care mai stau pe ganduri, se poate comenta pe pagina lui si daca dai UNLIKE
  • -26 (34 voturi)    
    s-a incalcat procedura (Joi, 18 februarie 2016, 19:11)

    mihai2013 [utilizator]

    Inainte de a evacua chiriasul, ANAF trebuie sa trimita chiriasului o notificare prin care sa il intrebe daca vrea sa cumpere imobilul si sa ii comunice pretul minim de vanzare, care rezulta din evaluarea imobilului.
    Daca intr-adevar la chiriasi nu au ajuns nici rezultatele evaluarii, nici notificarea de care se vorbeste mai sus, s-a incalcat procedura.
    "Bunurile imobile intrate în proprietatea privată a statului, pentru care la data intrării în proprietatea privată a statului exista un contract de închiriere în vigoare, pot fi valorificate prin vânzarea directă către chiriaşi, dacă oferă cel puţin preţul stabilit de comisia de evaluare pe baza raportului de expertiză tehnică sau de evaluare, în termen de 30 de zile de la data notificării în acest sens de către organele de valorificare, şi achită integral suma în termen de 60 de zile de la data depunerii ofertei de cumpărare" (HG 731/2007 actualizata, art.22 alin.8, M.O. 254/2009)
    • +22 (26 voturi)    
      inainte de a evacua chiriasul... (Joi, 18 februarie 2016, 19:35)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui mihai2013

      ...s-a facut notificarea in august 2014.
      Se evacueaza chiriasii, se fac eventuale reparatii, apoi se face vinzarea cu LICITARE, sau inchiriere cu licitare, nu la mica intelegere. Chiriasul o poate cumpara, daca are banii necesari dupa ce plateste despagubirea catre stat.
      • -9 (15 voturi)    
        esti pe dinafara (Joi, 18 februarie 2016, 20:57)

        mihai2013 [utilizator] i-a raspuns lui IancuJianu

        "despagubirea", adica prejudiciul, a fost recuperat prin faptul ca statul a devenit proprietarul imobilului. Nu chiriasul trebuie sa plateasca prejudiciul, ca nu el a fost condamnat. Conform legii chiriasul trebuie notificat de ANAF cu privire la posibilitatea ca el sa cumpere spatiul, sa i se comunice pretul din evaluare, etc. Nu s-a intamplat nimic din toate astea.
        • 0 (0 voturi)    
          gresesti (Vineri, 19 februarie 2016, 11:51)

          mikeyu [utilizator] i-a raspuns lui mihai2013

          Cladirea nu face parte din prejudiciu. Cladirea a fost cumparata cu bani din vanzarea ICA, asa ca statul cere si banii cu care s-a cumparat cladirea, si cladirea insasi.
    • +26 (30 voturi)    
      Nu s-a incalcat nici o procedura (Joi, 18 februarie 2016, 19:41)

      SevastreCatalin [anonim] i-a raspuns lui mihai2013

      Stimabile, vedeti ca sunteti pe langa subiect. Hotararea judecatoreasca spune ca imobilul intra in posesia statului LIBER DE OBLIGATII, adica orice contract semnat de fostii proprietari ai cladirii, fie el de inchiriere, gaj la banca etc, NU ESTE VALABIL. Adica, statul prin intermediul ANAF-ului nu are nici o obligatie vis-a-vis de chiriasi, in cazul de fata, trustul Intact.
      • -8 (12 voturi)    
        poate pricepi... (Joi, 18 februarie 2016, 20:53)

        mihai2013 [utilizator] i-a raspuns lui SevastreCatalin

        la data intrării în proprietatea privată a statului exista un contract de închiriere în vigoare. Ramane obligatia ANAF de a notifica chiriasul cu privire la intentia lui de a cumpara sau nu imobilul.
        Oricum ANAF avea obligatia de a raspune DA sau NU la adresele chiriasului, ceea ce nu a facut.
        • +10 (12 voturi)    
          Gresesti (Joi, 18 februarie 2016, 22:53)

          SevastreCatalin [anonim] i-a raspuns lui mihai2013

          Decizia de intrare in posesie LIBER de OBLIGATII inseamna ca noul proprietar, adica statul roman nu isi asuma obligatiile contractuale facute de fostul proprietar. Ce este asa greu de inteles? Acel contract a fost valabil pana la sentinta judecatoreasca. Eventual, chiriasul poate da in judecata pe fostul proprietar, ceea ce ar fi hilar. Si ca si fapt divers, cladirea poate fi vanduta doar prin licitatie, nu prin negociere directa.
  • +10 (20 voturi)    
    Putin, prea putin... (Joi, 18 februarie 2016, 19:13)

    xvlad [utilizator]

    Eu am postat un lick catre pagina lui cu invitatia ca cei care mai au like sa si-l retraga. Daca fac asta cat mai multi, poate scad likeurile chiar semnificativ.
  • +6 (26 voturi)    
    nu prea inteleg (Joi, 18 februarie 2016, 19:13)

    Watcherss [utilizator]

    care-i faza cu pierdutul like-urilor?! are vreo importanta la vot? la cum merg lucrurile, se va bate cu dragnea peste 3 ani ...

    in concluzie, ii doare la bascheti de like-uri (si de popor)
    • +14 (22 voturi)    
      are (Joi, 18 februarie 2016, 19:24)

      The Great Cornholio [utilizator] i-a raspuns lui Watcherss

      Are, ca de acolo isiia mana. KI conduce tara de pe facebook.
      Daca ramane fara like-uri nu mai poate da vraja si isi pierde imunitatea la spell de motiune din partea parlamentului. Si asta e nasol, ca nu mai prinde runda a doua.
    • -17 (25 voturi)    
      Corect - Politica e politica (Joi, 18 februarie 2016, 19:31)

      MasP [anonim] i-a raspuns lui Watcherss

      Iohannis a pierdut 20.000 de fani dar probabil va obtine 200.000 voturi de la cei care nu l-au votat. Nu a facut declaratia la intamplare. Probabil sunt niste calcule electorale facute de consilieri. In mod sigur omul va candida pentru al doilea mandat si are nevoie de suport din toate zonele. Si apoi, cand va candida impotriva lui Dragnea, nu cred ca cei 20.000 vor vota impotriva lui.
      • +9 (13 voturi)    
        20 de mii??!! Glumesti! (Joi, 18 februarie 2016, 20:42)

        Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui MasP

        KWI a pierdut 1% din simpatizanti in 24 de ore. Si orele trec mereu. Iar viteza de scadere a simpatizantilor e in crestere.

        Ceea ce ne-a facut Iohannis nu se poate uita. Sigur nu mai pupa inca un mandat.
        • -2 (2 voturi)    
          Ei, sa nu exageram (Vineri, 19 februarie 2016, 6:42)

          MasP [anonim] i-a raspuns lui Daniels22026

          Doar nu credeai ca KWI este Alba ca Zapada in politica romaneasca.Omul e mai smecher decat il cred multi. Sincer, personal ma intereseaza foarte putin ce spune si mai mult ce face. De zis nu zice oricum prea multe si cand zice , zice prost. Dar totusi , a adus un guvern decent la conducerea Romaniei. Daca comparam cu ce rapandule erau in guvernele lui Ponta si Basescu, ce ecscroci si hoti cu acte in regula erau ministri, trebuie sa fim de acord ca guvernul Ciolos inseamna un salt semnificativ macar din punct de vedere al moralitatii daca nu si al competentei. Si asta conteaza, restul sunt floricele, nu cred ca ar trebui sa ne inflamam de la orice tampenie pe care o scoate KI pe gura. Daca asteptam de la KI sa fie cel mai corect, moral si integru politician din lume, nu cred ca am nimerit tara unde putem gasi un astfel de om. Cred in continuare ca este peste nivelul maxim al politicianului roman si maximul a ce putea genera poporul roman in conducerea tarii in momentul acesta.
          • 0 (0 voturi)    
            Foarte bine (Vineri, 19 februarie 2016, 11:58)

            Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui MasP

            De la acuzatii de copii rapiti, si aruncat de gaini peste gard, cu mesaje la gat, se pare ca acum v-a devenit drag Klaus. Votati-l voi uslamistii. Noi nu mai avem folos cu el.
    • +2 (4 voturi)    
      corect (Joi, 18 februarie 2016, 22:52)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Watcherss

      klaus iohannis von grivco s'a folosit de liberali, care, la comanda, l'au facut presh la partidul ...aaaa...al bratienilior. a fost presedintele labaral cu cel mai scurt exercitiu, dar si cel mai eficient. :)
      UN MARE ESCROC !
      pas cu pas....
    • +3 (5 voturi)    
      Nu-i asa ! (Joi, 18 februarie 2016, 23:06)

      gazania [utilizator] i-a raspuns lui Watcherss

      Ai uitat cand a corectat mandru o jurnalista cu privire la nr de like-uri? La cat e de infatuat , conteaza foarte mult pentru el.
  • +14 (30 voturi)    
    il doare undeva de like-uri...pe acest BANAL PRESH (Joi, 18 februarie 2016, 19:13)

    baimarean [utilizator]

    Altundeva trebuie "ars"....La orice aparitie publica!
  • +6 (16 voturi)    
    ... (Joi, 18 februarie 2016, 19:21)

    The Great Cornholio [utilizator]

    and counting.
    counte me in please

    next president please?
  • +8 (26 voturi)    
    mda (Joi, 18 februarie 2016, 19:40)

    iondelaafumati [utilizator]

    daca 20.000 cetateni ieseau in strada poate ii asculta cineva,asa il doare in KOOR de unlike-ul vostru! si nu inteled de ce 1.700.000 cetateni au simtit nevoia sa fie admiratori ai unui politician dubios!
  • +5 (15 voturi)    
    PREA MULT (Joi, 18 februarie 2016, 19:43)

    zigot [utilizator]

    a fost asteptat sa faca ce a promis si vad ca se da cu ceilalti;
    este a doua mare dezamagire a romanilor, dupa constantinescu si acela tot profesor; sa inteleg ca profesorii nu sunt politicieni de valoare ?
  • +10 (16 voturi)    
    ar trebui (Joi, 18 februarie 2016, 19:52)

    Manes [utilizator]

    sa fie retrase likeurile in strada....
  • -21 (23 voturi)    
    Propaganda vs Aritmetica (Joi, 18 februarie 2016, 20:06)

    ZVrk [utilizator]

    Ouau, fantastic, 20 000 de dislike! Impresionant, e terminat ca presedinte! In conformitate cu constitutia Romaniei ar trebui demis, arestat, spanzurat la 20 000 de dislike.
    Revenind la aritmetica, 20 000 la 1 700 000 face cam 1,18%.
    Cati dintre cei care jubileaza s-ar duce fuga la un magazin care promite reduceri de 1,18%?
    Dar ce are aritmetica cu manipularea, nu-i asa?
  • +13 (21 voturi)    
    Domnule presedite prosti consilieri ai !!! (Joi, 18 februarie 2016, 20:11)

    andreesanu [utilizator]

    Anaful nu are de-a face cu libertatea de exprimare !!!,anaful este executorul unei hotariri judecatoresti definitiva din 2014 !!!.
    ANAFul n-a legat pe nimeni la gura !!.
    Antenele functioneaza in imobile propietatea statului roman .
    Autorizatia de functionare a antenelor trebuia anulata intrucit nu au nici un act de cesionare sau de inchiriere a imobilelor propietatea statului roman.
    Antenele pot emite cat vor din carele de reportaj !!!,acele pot fi parcate cu plata cu avizul primariilor si politiei !!!.
    O alta solutie este spatiul antenelor din cladirea INAV din Pipera ,dar nimeni nu vorbeste ,nimeni nu va informeaza pentru ca sa motiveze orce numai sa nu elibereze imobilele confiscate. Mai reflectati la ce oameni aveti imprejur !!!
    • +3 (7 voturi)    
      PLUS! Din pacate pot da doar unul. (Joi, 18 februarie 2016, 20:23)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui andreesanu

      .
    • +3 (5 voturi)    
      ... INTREBARE .... (Joi, 18 februarie 2016, 22:42)

      cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui andreesanu

      Daca nu era vorba despre niste TELEVIZIUNI ci despre PIZZERII si SHAORMERII ce atitudine ar fi avut dl. Iohannis ?
  • -2 (10 voturi)    
    Facebook (Joi, 18 februarie 2016, 20:14)

    shlomo_bernstein [utilizator]

    Nu e un criteriu al valorii si recunoasterii, ci faptele si actiunile in momentele cheie, si Iohannis a dovedit ca e capabil de actiune! Pe facebook au mii de like-uri toti paduchiosii si manelistii, asta inseamna ca sunt valori? In timp ce adevaratele valori cu care ne mandrim, Ionut Budisteanu, Alexandru Tomescu etc. n-au nici zece ii de like-uri!
  • -7 (11 voturi)    
    Felicitari Domnule Presedinte! (Joi, 18 februarie 2016, 20:19)

    Reticentul [utilizator]

    Milioane de cetateni de bunacredinta au vazut ca ati luat apararea Constitutiei si a legii, nu a unei societati comerciale. E bine ca aveti curaj, nu sunteti Presedintele Facebook, o cantitate neglijabila, urlatoare si incredibil de aroganta, care a depasit demult limitele bunului simt. Sunteti Presedintele Romaniei, ales pentru doua mandate de poporul roman, care nu traieste pe Fk.
  • -6 (8 voturi)    
    Sper (Joi, 18 februarie 2016, 20:37)

    cu5clase [utilizator]

    sa fie din cei care au inconjurat ambasadele ca la Mecca. Sa fie la fel de intensa patima, romaneasca :)). Electoratul se numara la urne nu pe Facebook.
  • +1 (9 voturi)    
    săsălău (Joi, 18 februarie 2016, 20:49)

    georghe [utilizator]

    Un sas fricos. Se teme de A3 , că asta se ocupă cu suspendările. Și când te gândești că la investire a fost comparat cu nemții adevărați din fam. lui Carol, care au făcut România Mare.
  • -5 (11 voturi)    
    razbunarea, arma... (Joi, 18 februarie 2016, 21:04)

    avicenna [anonim]

    toti stim proverbul.
    Pierderea de pe fb e insignifianta, nu-i bai!
    Dar scaderea poate fi un castig...
  • -7 (13 voturi)    
    Cateva /// mai putin (Joi, 18 februarie 2016, 21:30)

    hahahaha [utilizator]

    Mare paguba. Abia acum incepe sa devina presedintele romanilor. Basistii au incercat sa-l ,,captureze,, pe Johanis asa cum i-au furat si PNL-ul,
    Poate ca se va incepe cu curatire a justitiei si indepărtarea celor care au incalecat-o, a ,,supraoamenilor,, pusi de basescu la conducerea ei. Cazul Rarinca, cazul Bogdan, modul in care Danilet a ramas in CSM , tonul rastit de stapani peste ceilalti , salariile si drepturile uriase , castiguri materiale acordate in folosul propriu prin procese , imixtiunile in politica si vanarea vechilor uselisti precum si albirea basistilor si cate si mai cate.
    Cred ca justitia poate fi curatata doar prin introducereaa curtilor cu jurati atat in procesele penale cat si in cele civile mai importante.
  • +3 (7 voturi)    
    johannis a tradat statul de drept si apara hotia ! (Joi, 18 februarie 2016, 21:40)

    AvramIancu1 [anonim]

    in cazul propaganda 3 johannis a tradat statul de drept si sa mestecat in folos propiu (penal) in apararea antenelor (firma privata ) ca sa nu fiea recuperat prejudiciu in dosarul ica de anaf .

    motiv : pentru a nu fii atacat mediatic de propaganda 3 in dosarul propiu cu casa furata de la sibiu unde nici pana acuma nu a recuperat anaful 600.000 , 00€ incasate ilegal de primarul grivco !

    propaganda 3 il are la mana pe presedinte si il santajasa ca o grupa mafiota .

    sa lasa romania mai departe furata si santajata de clanul (kgb) voiculescu alaturi de partidele pcr in parlamentul al romaniei ???
  • -7 (13 voturi)    
    Marea vina a lui Iohannis (Joi, 18 februarie 2016, 21:50)

    buncrestin [utilizator]

    De fapt este un top 3 al marilor pacate de care sufera Iohannis:
    1. Nu este Basescu pentru fanii stilului de politica full-contact
    2. Nu este Mesia, pentru alegatorii care pretind de la Ales infaptuirea de miracole
    3. Nu este Ceausescu, pentru nostalgicii comunismului.

    In acest caz este si normal ca aproape toata lumea se declara dezamgita de Iohannis. Pentru ca doar o mica parte dintre romani nu se regaseste in cele trei categorii, iar dintre acei putini ramasi, jumatate nu au curaj sa ia o atitudine favorabila.
  • +7 (11 voturi)    
    KiWI esti servitorul unor complicitati jegoase (Joi, 18 februarie 2016, 22:04)

    Plagarus [utilizator]

    Chiria pe care inca o incasezi matale, de pe urma casei pierdute in instanta, te face complice la magaria lui Voiculescu Dan.
    Trista figura politica Iohann este un adevărat as al afacerilor imobiliare, din moment ce „a cumpărat” jumătate dintr-un imobil cu doar 5.000 de lei, iar apoi a închiriat o suprafaţă mai mică decât jumătatea acelui spaţiu cu 20.000 de dolari pe an!
    Doar în anul 2001, la primul contract de închiriere, Iohannis a încasat suma de 60.000 de dolari americani (USD), conform respectivului contract de închiriere
    Soacra lui Iohannis (Lăzurca Georgeta) şi nevastă-sa (Iohannis Carmen Georgeta),sunt si dansele "moştenitoarele " ale unei case care nu le-a aparţinut neam de neamul lor !
    Soţii Klaus Werner Iohannis şi Carmen Georgeta Iohannis au pierdut imobilul din strada G-ral. Magheru, nr. 35 în instanţă, imobilul în cauză fiind obţinut prin fals în acte, la fel ca şi cel situat pe strada N. Bălcescu, nr. 29. Astfel, decizia civilă nr. 310/R din 30 iunie 2005 a Curţii de Apel Braşov consfinţeşte, definitiv şi irevocabil, decizia civilă nr. 240/A pronunţată de Tribunalul Braşov în data de 22 aprilie 2004,prin care Certificatul de moştenitor şi legatar nr. 90/ 01.06.1999, emis de notarul corupt Radu Gabriel Bucşa a fost anulat ca fiind eliberat pe bază de documente false şi cu încălcarea competenţei teritoriale absolute.

    16 mai 2014: Tribunalul Braşov a făcut dreptate şi în cazul imobilului din str. N. Bălcescu nr.29!
  • +6 (10 voturi)    
    am un SRL cu probleme la ANAF (Joi, 18 februarie 2016, 22:13)

    visio [utilizator]

    voi merge la Johannis pentru că are relații tari omul...cam asta se întâmplă într-o țară guvernată de comunism timp de 50ani!
  • +1 (5 voturi)    
    presedintele santajat de vocea moscovei 3 ! (Joi, 18 februarie 2016, 22:36)

    AvramIancu1 [anonim]

    statul roman sa lasa santajat de vocea moscovei 3 alatur de calanul mafiot voiculescu (secu-kgb)pe teritorul nato !!!

    in trun stat de drept recupera anaf ul bani furat de dan voiculescu in dosarul ica (6 0 de miliona de euro ) si nu sa mesteca nici presedintele nici parlamentul in actul de justitie in interes propiu si profund personal (constituie un caz penal ) la presiunea unei firme private care santajasa clasa politice in mod kgb ist prin desvaluiri mediatice la comanda lui dan voiculescu si clanul securist-kgb .

    presedintele johannis este santajabil de propaganda 3(firma privata kgb) cu casa furata de la sibiu unde nu a intabulat pana acuma anaf ul titlu de propietate pentru statul roman si recuperare celor 640.000 € chirie incasata ilegal de fostul primar a sibiului -constat prin hotarare definitiva si irevocabila .

    guvernul ciolos este santajat de propaganda 3 (firma privata kgb)din parte a psd-alde(kgb) cu motiunea de cenzura( in acest caz neconstitutional ) in folos si interes particular cu abuz de functie publica (caz penal !)
  • +7 (11 voturi)    
    - (Joi, 18 februarie 2016, 22:47)

    LeoDav [utilizator]

    Domnule presedinte aveti sansa sa duceti lucrurile pana la capat - puteti sa-l gratiati pe amicul Voiculescu! Oricum nu va pasa de cei multi care au adunat 20 procente in plus, ci va pasa de linistea si confortul dumneavoastra, asa ca plusati cu curaj!
  • +1 (1 vot)    
    Johannis si Antenele (Vineri, 19 februarie 2016, 13:36)

    LiviuDrula1 [anonim]

    Dle Presedinte , am fost complet dezamagit complet de pozitia Dvs ( in care aveam total incredere pt care v-am votat) legat de antene - nu aveti dreptul sa interveniti in treburile justitiei . Intr-un stt democratic legea trebuie aplicata pt toti..
  • +2 (2 voturi)    
    Dezamagire (Vineri, 19 februarie 2016, 13:43)

    fluturel [utilizator]

    Presedintele IOHANNIS - o mare DEZAMAGIRE.
    ROMANIA parca nici nu are presedinte.
    Ce blestem pentru aceasta tara si popor!