FOTO Elena Basescu a nascut un baiatel

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 1 februarie 2015, 11:32 Actualitate | Esenţial

Elena Basescu
Foto: Facebook
Elena Basescu, fiica cea mica a fostului presedinte Traian Basescu, a nascut sambata seara un baiat. Anuntul a fost facut pe pagina de Facebook a fostului sef al statului: "In 31.01, la 22.18, s-a nascut inca un Basescu si este plin de personalitate. Ii multumesc fiicei mele pentru o nepotica si un nepotel." Traian Basescu a postat pe Facebook si o fotografie cu nepotul sau.

Traian Basescu mai are inca doi nepoti - Sofia Anais, fiica cea mare a Elenei Basescu, si Radu, fiul Ioanei Basescu.


























7247 vizualizari

  • +14 (20 voturi)    
    Parere, (Duminică, 1 februarie 2015, 11:52)

    flo_666 [anonim]

    Sa-i traiasca si nepotul asta si sa se bucure de toti 3 nepotii,
  • +14 (20 voturi)    
    danielaluta60@gmail.com (Duminică, 1 februarie 2015, 12:29)

    didi [anonim]

    Sa traiasca sa fie sanatos si sa va bucurati de el!
  • +13 (19 voturi)    
    A3 va spune ca noul nascut (Duminică, 1 februarie 2015, 12:30)

    OmulNou [utilizator]

    e un tiran, ca el de fapt controleaza tot ce misca in tara, inclusiv justitia, ca e regimul Basescu, ca....
  • +10 (16 voturi)    
    Sa le traiasca! (Duminică, 1 februarie 2015, 12:56)

    lute_ipse [utilizator]

    Maria si Elena sa legene copii, Iar Traian sa-si ocupe locul in adevarata opozitie.
    • -2 (4 voturi)    
      adevarata opozitie (Duminică, 1 februarie 2015, 17:55)

      doru001 [utilizator] i-a raspuns lui lute_ipse

      e la DNA.
  • +15 (19 voturi)    
    bravo (Duminică, 1 februarie 2015, 13:40)

    blu3s0ul [utilizator]

    felicitari si sanatate la bebe!
  • -7 (19 voturi)    
    ... (Duminică, 1 februarie 2015, 13:53)

    thebblack [utilizator]

    pisica mea a fatat aseara 3 pisicute si un motanel.

    pe cine altcineva intereseaza chestia asta in afara de mine si pisica mea?
    • +2 (8 voturi)    
      ?! (Duminică, 1 februarie 2015, 15:38)

      Lexicel [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

      Pisica ta a fost europarlamentar?
      • 0 (2 voturi)    
        ?!? (Luni, 2 februarie 2015, 10:07)

        thebblack [utilizator] i-a raspuns lui Lexicel

        Rina Ronja Kari cati copii are si cand i-a nascut?
        dar Francisco Assis? sau de ce nu, Maria Grapini?
        • -1 (1 vot)    
          ?!?! (Marţi, 3 februarie 2015, 6:23)

          Lexicel [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

          Singurul europarlamentar roman din cei mentionati de tine are 60 de ani, deci nu a nascut cu siguranta pe perioada mandatului sau. Despre ceilalti nu poate fi vorba in discutie, nefiind romani. Nu ai gasit o comparatie corecta...pt ca nu exista... Mai incearca
          • 0 (0 voturi)    
            ?!? (Marţi, 3 februarie 2015, 12:40)

            thebblack [utilizator] i-a raspuns lui Lexicel

            sa mai incerc ce? sa gasesc criteriile in functie de care un fapt absolut banal despre despre o persoana cu care nu am nici cea mai vaga legatura ar trebui sa ma intereseze?

            aceasta stire este extrem de irelevanta pentru orice. este o mondenitate de 2 bani care intereseaza (desi nu ar trebui sa intereseze pe nimeni cu exceptia celor direct implicati, anume familia basescu) doar pe babele voyeur-iste si amatoare de gaura cheii, vizoare, chilotareala si cancanuri de la ora 5.

            de ce e asta o stire? pentru ca e europarlamentar? si ce daca e europarlamentar? te implica pe tine cu ceva chestia asta? te influenteaza cu ceva? o sa iti fie mai cald la vara din cauza asta? sau pur si simplu iti ofera un motiv de barfa gratuita in lipsa unor subiecte reale de discutie cu amicii la o bere si o samanta?
  • -9 (19 voturi)    
    bebe (Duminică, 1 februarie 2015, 14:18)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Sa-ti traiasca projenitura.acum iesiti frumos cu totii din spatiul public si parlamente pt ca Romania sa poata respira
  • +2 (6 voturi)    
    Basescu : Romania e o tara de mamici si bebelusi! (Duminică, 1 februarie 2015, 15:56)

    sic [anonim]

    Cand era vorba de a majora alocatiile , cum cativa ani , domnul Basescu a afirmat : Romania este o tara de mamici si de bebelusi! oricum felicitari pentru nepot , sa fie fericit si sanatos. Atentie la ce spunem si afirmam caci ajungem sa fim prinsi in aceeasi situatie.
  • +1 (7 voturi)    
    Nu-i chip sa-i mearga cum vor dusmanii lui! (Duminică, 1 februarie 2015, 18:26)

    hotnewsfil [utilizator]

    Fericitul bunic a pus imediat, pe facebook, poza noului venit pe lume, in 'regimul Basescu'.
    Bunicul este fericit si cand imbraca uniforma de ofiter de marina, asa cum apare si pe facebook.
    Tot acolo ii invita pe basisti sa ii trimita mesaje pe adresa : traianbasescu@sofrad.ro, iar celor care vor sa il injure le recomanda sa foloseasca vechea adresa.
    Este de asteptat ca, dupa evenimentul aparitiei noului venit pe lume, adresa de e-mail a lui Traian Basescu sa se completeze astfel : traianbasescu@sofradX.ro, in care numele X nu a fost inca ales de catre parinti si bunici.
  • -1 (1 vot)    
    Forme contrase, apreciate cu buna vointa (Luni, 2 februarie 2015, 5:37)

    hotnewsfil [utilizator]

    Ca sa se potriveasca si forma de acuzativ, am putea considera ca sensul urarii se refera la sanatatea bunicului, nu a nepotului, caz in care urarea este forma contrasa celei extinse, din intentia bine-voitorului 'blu3s0ul' : 'felicitari si sanatate cand va aflati in treaba (ocupatia) 'la bebe!', asa cum, in mod similar, se ureaza celui care pleaca la pescuit : 'noroc la pescuit', sau celui ce pleaca intr-o excursie la munte : 'noroc la munte!'. Nu li se ureaza inpricinatilor : 'noroc lui pescuit!' si nici : 'noroc lui munte!'.