Seful CJ Vaslui participa, la Caracas, la funeraliile fostului presedinte Hugo Chavez

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 8 martie 2013, 12:30 Actualitate | Esenţial

Seful Consiliului Judetean (CJ) Vaslui, Dumitru Buzatu (PSD), participa, vineri, la funeraliile fostului presedinte al Venezuelei Hugo Chavez, pe care il considera "un mare lider al stangii contemporane", el spunand ca plateste din banii sai costurile acestei deplasari, transmite Mediafax.

Dumitru Buzatu, care conduce de 12 ani filiala judeteana Vaslui a PSD, sustine ca deplasarea la Caracas, in Venezuela, o face singur, in calitate de om politic si de lider al social-democratilor vasluieni.

El spune ca deplasarea cu avionul il costa 1.500 de euro si ca va suporta aceste costuri din banii sai.

"Fac aceasta deplasare in Venezuela, la funeraliile fostului presedinte Hugo Chavez, intrucat am considerat ca este un mare lider al stangii contemporane. Toti cei care sprijina aceste valori trebuie sa marcheze astfel de momente prin prezenta alaturi de cei indoliati", a declarat el vineri, pentru corespondentul Mediafax.

Presedintele venezuelean Hugo Chavez a decedat, marti, la Caracas, la varsta de 58 de ani.

Funeraliile vor avea loc vineri, incepand cu ora 11.00 (17.30 ora Romaniei), la Academia Militara din Caracas, unde sute de mii de persoane vin sa se incline, de miercuri, intr-un sir necontenit, in fata trupului neinsufletit al lui Hugo Chavez, decedat din cauza cancerului.























2218 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    Il ingroapa si pe el? (Vineri, 8 martie 2013, 12:44)

    Adi_ro [utilizator]

    Sau seful CJ ramane afara?

    Ce mama naibii cauta seful CJ la inmormantarea lui Chavez? Au fost la baute impreuna, au fumat acelasi trabuc?
  • +3 (5 voturi)    
    sefu' judetului Vaslui (Vineri, 8 martie 2013, 12:44)

    levierul [utilizator]

    e o traditie deja intre romani sa fie din judetul Vaslui.
  • +2 (4 voturi)    
    hahahaha (Vineri, 8 martie 2013, 12:47)

    0m [utilizator]

    ..comuniștii n-au murit!!!!
  • +2 (4 voturi)    
    !!! (Vineri, 8 martie 2013, 12:50)

    CMD [utilizator]

    Ia mai multi politruci cu tine si ramineti acolo!!!
  • +2 (4 voturi)    
    Nu va puteti imagina (Vineri, 8 martie 2013, 12:51)

    Phil Austin [utilizator]

    cat l-a marcat pe Mitica si destinul lui politic personalitatea lui Hugo Chavez. Sigur ca merge pe banii lui, dar nu cred ca gaseste curse low-cost pana in Caracas. Poate doar pana la Caracal.
  • +2 (4 voturi)    
    Vai de noi si de ai nostrii (Vineri, 8 martie 2013, 12:54)

    olybat [utilizator]

    Tati , ala a fost un comunist si un dictator recunoscut mondial
    Cum poti sa spui si citez din gura sloboda a matale "intrucat am considerat ca este un mare lider al stangii contemporane. Toti cei care sprijina aceste valori trebuie sa marcheze astfel de momente prin prezenta alaturi de cei indoliati"
    Pai cum era cu neo-comunismul si cu comunismul cu fata umana , tu pe astia ii ai tu exemple si pe astia ni-i arati ca exemple si noua ?
    Va vine si voua randu , sa vedem pe voi cine va plange .
    • +1 (1 vot)    
      O fi fost Chavez asa cum zici... (Vineri, 8 martie 2013, 14:53)

      hahalera [utilizator] i-a raspuns lui olybat

      "comunist si dictator recunoscut mondial"; cel putin asa ne-a fost prezentat de catre CNN si televiziunile pro-americane. Insa totodata a fost si-un lider caruia se pare ca i-a pasat de soarta celor saraci (macar asa a lasat impresia); sa ne aducem aminte cand s-a mutat in cortul de campanie primit cadou de la Gaddhafi, invitand victimele unor inundatii sa locuiasca in palatul prezidential. Acu, nu stiu cat o fi fost propaganda si cat adevar, insa cert este ca impresia lasata de el a fost aceea de "dictatorul saracilor". In plus, sa vedem si alte parti bune, cum ar fi faptul ca rezervele de petrol ale Venezuelei au ramas ale statului si n-au fost concesionate catre altii cum se mai intampla prin unele tari... cam la fel si in Rusia dictatorului Putin. Ca o concluzie generala, o tara mai inevoluata, cu multi cetateni coruptibili, nu poate ramane puternica decat sub dictaturi. Din pacate, insa, asta este soarta dictatorilor, anume ca reusesc sa faca mai mult rau decat bine.
      • +1 (1 vot)    
        Chavez e o suma de mai multi factori (Vineri, 8 martie 2013, 15:33)

        olybat [utilizator] i-a raspuns lui hahalera

        Nu ai inteles
        Binenteles ca i-a pasat de saraci i-a tinut la limita ca sa mai voteze cu el , a gasit un balaur (a se citi statele unite) impotriva cui sa lupte , imperialistii ordinari si gata reteta succesului
        Da-mi pe mana venezuela si le cladesc un palat la refugiati,asupriti saraci , populisme dintr-astea numa' la rosii vezi
        Aia nu stiau decat munca , mancare si Chavez, Sfanta treime
        Cu petrolul mai ceteste , nu te uita la CNN
        Faci confuzie intre a face un bine (camuflare a face ceva in schimbul unui vot) si facerea de bine , in care ajuti pe cineva sa se autodepaseasca sa devina mai bun mai cult , sa se dezvolte sa fie liber, fara a astepta ceva inapoi
        Cand esti spalat pe creier si vine unu in fiecare an zice votatima , na daci o bere si un mic , incepi sa crezi ca e dumnezeu si il venerezi , te uiti si la tembelizor si ii sorbi cuvintele ca altul sa zica altfel n-are...
        Daia zic , mai bine la noi , e greu da pot sa injur , decat la ei sa pup in cur si sa nu stiu de ce o fac
  • +5 (5 voturi)    
    Bravos (Vineri, 8 martie 2013, 13:01)

    mircea_cjn [utilizator]

    Pentru gestul crestinesc merita salutat.
    Cat despre fanatismul stangist al acestui domn Buzatu , apai nu ma mir ca judetul pe care l-a pastorit 12 ani este fruncea...cozii!
  • -3 (7 voturi)    
    Ce stire e asta...? (Vineri, 8 martie 2013, 13:11)

    alex1234 [utilizator]

    Ce stire e asta?

    N-are omul voie sa mai mearga nici macar la inmormantari?

    II spuneti voi la care inmormantare e bine sa mearga si la care nu?
  • +2 (4 voturi)    
    huh? (Vineri, 8 martie 2013, 13:14)

    dandra [utilizator]

    asa ceva nu se poate
    Buzatule, vezi poate ramai acolo si scapi aceasta tara de stupiditatea si snobismul tau
  • +2 (2 voturi)    
    Oameni Buni...Aveti putina decenta.... (Vineri, 8 martie 2013, 14:38)

    alex1234 [utilizator]

    Oameni Buni...merge Omul la o Inmormantare...

    Nu chefuieste, nu se destrabaleaza, nu fura

    Merge Omul la o Inmormantare...


    Injurati-l pentru orice altceva.....

    Dar Nu Pentru faptul ca Merge la o Inmormantare

    Aveti putina decenta....
  • 0 (0 voturi)