VIDEO Patriarhul Daniel a avut nevoie de asistenta medicala dupa ce i s-a facut rau la o slujba, la Mizil

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 9 septembrie 2012, 15:12 Actualitate | Esenţial

Patriarhul Daniel
Foto: Rompres
Patriarhul Daniel a avut nevoie de asistenta medicala, duminica, dupa ce i s-a facut rau in timpul unei slujbe de sfintire oficiate la o biserica din orasul prahovean Mizil, cu prilejul hramului lacasului de cult, transmite Mediafax.

Patriarhul Daniel, care participa duminica la hramul unei biserici din orasul prahovean Mizil, a avut nevoie de asistenta medicala, in urma unor momente de slabiciune fizica aparute in timpul slujbei.

Potrivit purtatorului de cuvant al Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Prahova, Marina Dinu, patriarhul a coborat de pe scena si a fost dus la ambulanta SMURD care asigura asistenta medicala in timpul slujbei.

Paramedicii i-au monitorizat functiile vitale, constatand ca starea de sanatate a acestuia nu este grava si ca nu are nevoie de tratament sau de spitalizare.

Dupa interventia paramedicilor, patriarhul Daniel s-a intors pe scena amenajata in curtea lacasului de cult cu ocazia sfintirii bisericii.



























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

3248 vizualizari

  • +3 (11 voturi)    
    Ficaţii? (Duminică, 9 septembrie 2012, 16:52)

    Geos Costan [utilizator]

    I-au făcut figuri ficaţii? Sau are probleme de conştiinţă şi l-a înţepat inima? Ba nu, ba nu, l-a durut spatele, că îi lipsesc câteva vertebre!
  • +1 (9 voturi)    
    pt toti cei ce se roaga (Duminică, 9 septembrie 2012, 18:58)

    ala_ [utilizator]

    si asteapta sa fie recompensati divin....bagati-va mintile in cap! In afara de idea stupida ca moartea nu exista, biserica nu va da nimic.
    Sanatate pt trup si creier va doresc la toti!
  • +1 (9 voturi)    
    :) (Duminică, 9 septembrie 2012, 18:58)

    tudorr [utilizator]

    A mancat mezel stricat?
  • 0 (8 voturi)    
    pai cum? (Duminică, 9 septembrie 2012, 21:13)

    Soljenitin [utilizator]

    Nu l-a ajutat dumniezoo sa i se faca bine? Cum are el nevoie de doctori? Sa se roage, ca doar ajuta, cica...
  • +1 (7 voturi)    
    VAI! (Luni, 10 septembrie 2012, 1:56)

    adi_b_razzor [utilizator]

    DOAMNE, cata rautate! Dar el nu e om? Nu are voie sa se imbolnaveasca? Voi care va dati cu parerea fara sa stiti aveti idee ce program are, cu rugaciune multe ore, apoi vizite si drumuri...!? Lasa ca de stat la taste si scris rautate nu ia mult!!
    • 0 (4 voturi)    
      :P (Luni, 10 septembrie 2012, 12:32)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui adi_b_razzor

      Pai sa se roage la 'mniezau sa il faca bine. Cum, se coboara el la nivelul nostru de bieti muritori? Lasa sa se roage, daca tot zice ca minuni, ca sa vezi, ca nu stiu ce. Rugaciune, taica, sa ne dea un exemplu, daca tot este asa convins de minunile lui 'mniezoo.
  • +1 (5 voturi)    
    preafericitule (Luni, 10 septembrie 2012, 3:11)

    RusIonut [anonim]

    ... it's coming for you, o simti? E rece si te cuprinde pe sira spinarii. you're done.
    • +1 (5 voturi)    
      preafericit (Luni, 10 septembrie 2012, 9:13)

      gica pantalon [utilizator] i-a raspuns lui RusIonut

      preafericit e o titulatura foarte potrivita. cine nu ar fi mai mult decat fericit sa stea cu fundu pe o caruta cu bani?
  • +3 (5 voturi)    
    Pai cum sa nu ti se faca rau . . . (Luni, 10 septembrie 2012, 9:16)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . cand ard simultan atatea sute de lumanari? Am fost si eu acum doua saptamani la biserica si atrebuit sa ies afara. Toata lumea se simte obligata sa aprinda lumanari si nu una ci manunchiuri intregi de parca iertarea pacatelor se face functie de numarul de lumanari aprinse. Ar trebui interzisa aprinderea lumanarilor in interiorul lacasului de cult. Una doua lumanari aprinse in scop ritualic ajung si multimea aia de oameni sa poata respira aer nu fum de ceara arsa!