CFR Cluj a invins in deplasare, cu 3-1, formatia Ceahlaul Piatra Neamt, intr-un meci din etapa a III-a a Ligii I. In urma acestui rezultat, trupa lui Dorinel Munteanu se mentine pe prima treapta a podiumului, cu maximum de puncte. Ardelenii au deschis scorul in minutul 18, prin Adrian Anca, care a inscris cu o lovitura de cap din careul mic.

Oaspetii si-au dublat avantajul in minutul 37, cand fundasul Vasile Jula a impins balonul in plasa, in urma unui corner. Scorul a devenit 3-0 in favoarea clujenilor in minutul 78: Cosmin Tilinca a marcat din interiorul careului mic dupa o centrare de pe partea stanga a fundasului Miclaus.

Ceahlaul a marcat golul de onoare prin Marian Purica, din lovitura libera, in minutele de prelungire ale partidei. La finalul disputei, galeria moldovenilor a cerut demisia antrenorului Mihai Stoica. „Stoica nu te vrem”, au scandat fanii nemteni, care au cerut numirea lui Marin Barbu, autorul promovarii, la conducerea tehnica a echipei.