Dragnea, intrebat daca va candida la prezidentiale in 2019: "Pas cu pas"

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 23 decembrie 2016, 10:39 Actualitate | Alegeri Parlamentare 2016

Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a fost intrebat joi seara la Antena 3 de Mihai Gadea daca va candida la prezidentialele din 2019. Dragnea a raspuns "pas cu pas", spunand ca prioritara e instalarea guvernului PSD condus de Sevil Shhaideh.

Dragnea a mai spus ca Sevil Shhaideh va ramane prim-ministru "pana cand va obosi", doar atunci urmand sa o inlocuiasca el, dar a avertizat ca Shhaideh "are o putere de munca mare".























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

6538 vizualizari

  • +26 (30 voturi)    
    mda (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:44)

    SoulSearcher [utilizator]

    dragnea.. acest erdogan de teleorman :)))

    pana in 2020 nu se lasa, face el pe dracu`n paispe si iese si prim ministru, si presedinte, si de toate

    sa tot traim bine intr-o tara condusa de penali ca dragnea
    • +17 (17 voturi)    
      Absenteismul, bata-l vina! (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:13)

      Johanis [utilizator] i-a raspuns lui SoulSearcher

      Cu putin peste 2,5 milioane de voturi obtinute, din totalul de 19, dragnea a inteles ca este mult iubitul si stimatul conducator al destinelor romanilor!
      • +12 (16 voturi)    
        ... (Vineri, 23 decembrie 2016, 12:40)

        Flaviius [utilizator] i-a raspuns lui Johanis

        Nastase s-a crezut invincibil , Avea totul in mana ,o tara supusa complet lui. Administratie , justitie , ziare , televiziuni. Ponta , premier cu 70% in parlament , la fel . Cine si-ar fi inchipuit ca acesti mici zei urmau sa plece de la putere anticipat..

        Asa o sa fie si cazul analfabetului asta . Masurile alea imbecile pe care doreste sa le aplice nu pot fi aplicate . Cei care au votat acum PSD , in special in urban , vor intoarce repede armele .

        Ramane ruralul , etern loial PSD-ului , si de-ar fi sa le ia si painea de pe masa . Un singur lucru ar fi putut sa determine PSD sa piarda electorat in rural , un atac la "romanul verde si crestin ortodox" . Atat la dus capul , sa puna premier musulman (nu ma intelegeti gresit , pentru mine religia nu conteaza , dar in rural la electoratul PSD da). Cine stie , poate pentru prima oara intoarce si BOR-ul armele .

        Va cadea si aceasta stea analfabeta exact asa cum au facut-o si altii inaintea lui . M-am linistit complet , m-am temut aiurea . E prea prost ca sa poata rezista, si asta e salvarea noastra . Si oricum , la ce dosar are acum pe rol , mai auzim de la el numai de pe blog .
    • +11 (13 voturi)    
      Dupa 30 de ani (Vineri, 23 decembrie 2016, 12:43)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui SoulSearcher

      In urma progreselor facute de Romania in ultimii 30 de ani prezenta Militianului de Teleorman la Cotroceni vine ca ceva firesc.
      • +5 (9 voturi)    
        Sebastian Ghita - scapat de PSD (Vineri, 23 decembrie 2016, 15:11)

        Kivek [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

        Sebastian Ghita e parlamentar PSD, pus de PSD pe liste, votat de PSD-isti, prieten cu Ponta al PSD, e PSD-ist de renume cu televiziune de propaganda a PSD si care dona bani la PSD

        Intrebarea e, cand PSD vas pune mana pe guvernare - credeti ca-l va mai cauta cineva ???
        • -2 (6 voturi)    
          ghita (Vineri, 23 decembrie 2016, 17:06)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

          nu e parlamentar.nici de pru si oricum nu de psd.
          fa-ti lectiile.
    • +6 (8 voturi)    
      sobolanul rosu nu se lasa !! Allah Akbar ! (Vineri, 23 decembrie 2016, 13:03)

      ionelcoroiu2016 [utilizator] i-a raspuns lui SoulSearcher

      Poate se lasa tataroaica !!!! Saracul Stefan ,cot a luptat el cu tatarii , ca sa vina sobolanul rosuu sa-i puna sefi !!! Am ajuns bineeeee !
    • -5 (7 voturi)    
      sefa FMI (Vineri, 23 decembrie 2016, 14:07)

      1001001 [utilizator] i-a raspuns lui SoulSearcher

      pai si sefa FMi are dosar penal, si inca este in continuare sefa FMI. Deci nimic anormal.
      .
    • +2 (2 voturi)    
      ...pas cu pas? Păi să vedem... (Duminică, 25 decembrie 2016, 14:21)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui SoulSearcher

      Primul pas: dosarul Bombonica de pe colivă. Al doilea pas: închisoare cu executare, popas la Beciul Domnescu. Al treilea pas: Rahova, președinte de celulă, sau, cum se spune popular, șef de cameră. Pentru la cât mai mulți ani! Și dacă și Ponta se încartiruiește la același hotel, vom avea o premieră internațională demnă de Guiness Book of Records: prima țară din lume cu 3 prim-miniștri la bulău!!!
  • +18 (22 voturi)    
    In 2019... (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:48)

    triciupa [utilizator]

    ... taranoiul de Teleorman o sa fie inca la parnaie. Mai e putin si se judeca dosarul cu bombonica si bombonelele prestatoare la pesedeu dar platite de la buget. Asta e un caz simplu si clar iar sansele ghertoiului de a scapa de bulau sunt practic nule.
    • +4 (4 voturi)    
      ar fi fain (Vineri, 23 decembrie 2016, 13:46)

      pardalian [utilizator] i-a raspuns lui triciupa

      dar cu ministrul de justitie de la psd... nu cred ca se va intampla. O sa-l scoata curat si inocent pe toate partile.
  • +11 (15 voturi)    
    pff (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:50)

    Soljenitin [utilizator]

    Veni-ti-ar rau, condamnatule penal!
  • +7 (11 voturi)    
    aha (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:53)

    nea_caisa [utilizator]

    si banui ca va obosi prin februarie-martie. ca na, multa presiune din partea presei, opozitiei, sorosistilor, basistilor, reptilienilor etc. si atunci va intra pe felie unicul si providentialul, salvatorul Romaniei Mari, care este. asa ne trebuie, am dat tot timpul puterea la niste indivizi straini de pasta de dinti. cu din astia ne afisam noi in lume.
  • +12 (16 voturi)    
    DA... (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:56)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Ironie de țoapă teleormaneana, pardon de ciocoi roșu / komisar kaghebist
  • 0 (16 voturi)    
    tb modificata Constitutia mai intai... (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:02)

    demaGOGU [utilizator]

    ...ptr ca preshul sa fie ales direct de Parlament.

    altfel veti fin in continuare la mana diasporenilor care au oroare de culoarea rosie.
    • +9 (11 voturi)    
      esti destept tare (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:32)

      nea_caisa [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      si atunci care mai e rolul presedintelui? banui ca si-acum ii ustura unde nu bate soarele de la prova lu' baselu'. au mai indraznit feciorii sa modifice articolul 103 din Constitutie si le-a dat-o CCR-ul peste bot, chiar daca pesedeii aveau majoritatea judecatorilor. se pare ca e greu de inteles ca in momentul in care se initiaza o modificare de genul, diaspora o sa fie cea mai mica problema a lor. ma tem ca or sa fie linsati de cum ies din cladirea parlamentului.
  • +9 (15 voturi)    
    Omu' e bolnav. (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:05)

    Johanis [utilizator]

    Istoria se repeta.

    Unul venea din Scornicesti, altul din Teleorman.

    O fi ambitie oltenesca sau o putem altfel?!

    Norocul nostru ca suntem in UE si NATO!

    Depinde mult si de tendinte.

    Oare vom bate pas de defilare pe strada?
  • +13 (15 voturi)    
    Prin numirea lui Sevil (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:07)

    aniod [utilizator]

    tocmai te-ai indepartat de functia de presedinte.
  • -8 (16 voturi)    
    Tariceanu (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:07)

    xanti [utilizator]

    Presedinte ,singurul care ne poate scoate din UE.
    • +16 (16 voturi)    
      si unde sa intram ? (Vineri, 23 decembrie 2016, 12:16)

      cladob [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      in euro asia ?
      • -8 (10 voturi)    
        independenta (Vineri, 23 decembrie 2016, 14:04)

        1001001 [utilizator] i-a raspuns lui cladob

        nu intram nicaieri, devenim stat independent !
        • +4 (4 voturi)    
          Acu suntem staul lui Dragnea? (Vineri, 23 decembrie 2016, 15:51)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui 1001001

          .
  • +12 (14 voturi)    
    si cine va fi prima doamna? (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:12)

    tropotaru [utilizator]

    bombonica sau Sevil?
  • +15 (17 voturi)    
    Pas cu pas... (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:48)

    benicio [utilizator]

    ... spre Poarta Alba :)
  • +10 (12 voturi)    
    taras (Vineri, 23 decembrie 2016, 12:01)

    Jude [utilizator]

    Taras...grabis ...ca ne ajunge al doua condamnare si trebuie sa fim la cotroceni ....... daca nu bulaul ne asteapta
  • +12 (14 voturi)    
    Prostu' asta chiar crede ca romanii ar alege (Vineri, 23 decembrie 2016, 12:24)

    Susufler0 [utilizator]

    ca presedinte un condamnat penal ? :)

    In primul rand este foarte optimist in ceea ce priveste viitorul sau. Abia astept sa-l vad in 2019 pe Livache explicand intr-o intrunire electorala ca nu inseamna nimic faptul ca a primit 3 ani cu executare in dosarul de coruptie in care este judecat alaturi de bombonica de menta, intrucat sentinta de condamnare nu este definitiva, el beneficiaza de prezumtia de nevinovatie si a facut recurs pt ca este nevinovat si va fi achitat !

    PS. Va dati seama cum se va incolona tot poporul roman si va merge la urne ca sa-l voteze Presedinte al Romaniei ?! :))
    • +3 (3 voturi)    
      din pacate (Vineri, 23 decembrie 2016, 17:08)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      uite ca-si face vise.
      • +6 (6 voturi)    
        Omul asta era in PD in vremea cand Basescu (Vineri, 23 decembrie 2016, 19:03)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        nu-si punea- cred- in mod serios problema unei cariere in politica, ci in administratie iar Roman inca nu incepuse sa arate ca si-a epuizat capitalul politic si charisma. Imi inchipui ca Dragnea isi creionase inca de atunci un viitor la varful PD cand, na belea, Marinarul a vazut ca Roman e o frana, ca PDSR e de fapt un partid neocomunist si ca romanii (cel putin bucurestenii) vor altceva. Restul povestii il cunoastem. Ce este important pt discutia de fata e ca Dragnea a realizat ca visul sau politic nu se mai poate implini in PD din cauza charismaticului Basescu si s-a reorientat rapid, cum de altfel ii dicta si ideologia spre PDSR-ul lui Iliescu. Aici a tacut si a indurat multe -Nastase, Geoana, Ponta - dar pana la urma i-a reusit. Cu un mic amendament : ca sa fie sigur ca reuseste, a pus de-a valma sa voteze si pe
        vii si pe morti si asta i-a cauzat.

        PS. Cred ca o sa ramana cu visul frant la jumatate ! Sper !
  • +8 (10 voturi)    
    tupeu de taran... (Vineri, 23 decembrie 2016, 12:26)

    astronaut [utilizator]

    de tiliorman , las-o jos ca macane , chiar daca te crezi ''galactic2'', deocamdata sa vedem cum va fi cu noul lacas (brutaria) , va fi frecventabil sau nu !!!
  • 0 (4 voturi)    
    si la primarie se poate (Vineri, 23 decembrie 2016, 12:45)

    andrei1232000 [utilizator]

    si la primarie se poate candida din puscarie si dupa ce iese, Chiriches vrea direct in scaunul de primar. asa ca de ce nu si Dragnea? suntem intr-o democratie originala! poate mai candideaza si Iliescu la presedintie sa-i faca lui Dragnea concurenta!
  • +6 (8 voturi)    
    De ce întrebați? (Vineri, 23 decembrie 2016, 12:48)

    asavreau [utilizator]

    Vreți un președinte musulman?Cum L.Dragnea va avea domiciliul la Jilava îl va propune pe soțul lui Sevil Shhaideh să fie președintele româniei(cu litere mici că așa vom ajunge-mici).
  • +8 (10 voturi)    
    intr-o tara normala (Vineri, 23 decembrie 2016, 12:51)

    cladob [utilizator]

    Draganea facea inchisoare deja, fiind dovedit penal. In schimb acum ne zambeste de sus nu pentru ca il sustine votul popular ci se ascunde dupa fusta imunitatii
  • +7 (9 voturi)    
    "pana cand va obosi".. (Vineri, 23 decembrie 2016, 12:51)

    Altiro [utilizator]

    Iar doamna Sevil va "obosi" indata ce binomul Livache-Moliceanu reuseste sa modifice legea care-i interzice telemormaneanului sa fie prim ministru. Acum ramane de vazut si daca sentinta in urmatorul dosar va veni mai repede decat se asteapta viitorul condamnat cu executare..
  • +5 (5 voturi)    
    dragnea (Vineri, 23 decembrie 2016, 13:24)

    XXXXL [anonim]

    mergea si ' ghinion '....
  • +9 (11 voturi)    
    PAS CU PAS LA BRUTARIE (Vineri, 23 decembrie 2016, 13:51)

    rakleta [utilizator]

    acolo e locul tau mustaciosule
  • +8 (10 voturi)    
    vei face pasi, (Vineri, 23 decembrie 2016, 14:06)

    revo [utilizator]

    intr-adevar, dar in curte, la penitenciar. Acum am certitudinea ca asta te asteapta.
    Desigur, daca faci frumos, vei avea posibilitatea sa faci pasi in curtea vilei tale din Brazilia. Depinde numai de tine. Ia aminte de la Ghita, furisat binisor pe portita, si pregateste-te din timp, slabeste latul, unge broasca acolo unde trebuie...
  • +4 (6 voturi)    
    Bhahahaha .... (Vineri, 23 decembrie 2016, 17:04)

    za-k [utilizator]

    presedinte de celula la bulau' ... clar :)
  • +2 (2 voturi)    
    haha (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 11:17)

    liviu_ [utilizator]

    in 2019 el o sa fie terminat politic
  • 0 (0 voturi)    
    Ro il merita pe dracnea (Luni, 26 decembrie 2016, 19:58)

    KostasP [utilizator]

    Si in postul de pm si in ala de pres. Pina la urma este exponentul majoritatii care a (si l-a) votat. Un corupt si un penal in fruntea coruptilor si penalilor.