VIDEO Fiul unui primar din Timis, prins de Politie dupa ce a injunghiat trei tineri

de D.G.     HotNews.ro
Duminică, 24 iulie 2011, 12:42 Ultima ora

Fiul primarului din localitatea Deta, judetul Timis, Bogdan Daniel Roman, este cautat de politisti, dupa ce, in noaptea de sambata spre duminica, a injunghiat trei tineri cu un cutit, in urma unui conflict izbucnit pe o terasa din centrul orasului. Victimele fiind transportate la spital, informeaza Mediafax.

O patrula de Politie care trecea prin zona a intervenit pentru aplanarea conflictului, insa agresorul a reusit sa fuga inainte ca oamenii legii sa ajunga la fata locului.

Conform anchetatorilor, agresorul a fost identificat ca fiind Bogdan Daniel Roman, de 31 de ani, fiul primarului din orasul Deta, Petru Roman.

Bogdan Daniel Roman i-a injunghiat pe cei trei tineri, cu varste cuprinse intre 22 si 31 de ani, doi dintre raniti fiind transportati la Spitalul Judetean de Urgenta Timisoara, iar al treilea la spitalul din Deta.

Update1: Fiul cel mic al primarului din localitatea Deta (Timis), Calin Roman, a fost gasit de politisti la locuinta sa din oras, potrivit Politiei Timis. Barbatul urmeaza sa fie dus la audieri la sediul Politiei Judetene Timis.

Update2: Primarul a declarat la Realitatea TV ca fiii sai, implicati in conflictul din oras in urma caruia trei tineri au ajuns la spital, trebuie sa raspunda in fata legii pentru faptele lor si ca el nu isi va da demisia din functie.



Citeste mai multe despre   



















4133 vizualizari

  • -2 (42 voturi)    
    ce dezinformare ordinara! (Duminică, 24 iulie 2011, 12:48)

    Serpico [anonim]

    baaaa, politistii erau acolo, dar n-au intervenit fiindca sefii lor fac parte din mafia pedelista locala, in care este integrat si grupul de batausi al primarului !
    • +2 (28 voturi)    
      Te-ai tampit? (Duminică, 24 iulie 2011, 13:05)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Serpico

      Ce treaba are politica ,cu faptul ca niste tineri infierbantati de alcool sau certat si batut.Faci confuzii grave si daca esti cumva inscris in vre-un partid ,gresesti.Politica democratica si batausii nu au nici-o legatura.Dar daca ai gura prea sloboda ,e normal ca cineva sa ti-o inchida intr-un fel.Daca lumea ar fi civilizata si nu ar folosi cuvinte vulgare asemenea lucruri nu s-ar intampla.tu,dupa cum vorbesti ,nu esti cu nimic mai civilizat decat cel care a dat cu cutitu.Nu te-a lovit nimeni si vii cu insulte.Sa-ti fie rusine.
      • +2 (16 voturi)    
        Ca sa vezi? (Duminică, 24 iulie 2011, 17:06)

        haiducul [anonim] i-a raspuns lui mircea

        ,,Politica democratica si batausii nu au nici-o legatura"
        Da ai dreptate,dar asta este valabila intr-un stat de drept,dar nu intro goapa de dejectii in care partidul este legea ca este de la putere sau opozitie.
        Lumea este civilizata,numai gastile care au pus monopol pe tara nu sunt civilizati,exemple sunt aproape zilnice in care beizadelele chiar daca au facut crime fac cel mult ceva cu suspendare.
        Lipsiti de civilizatie sunt toti cei care ne conduc de 21 de ani,poporul poate fi numit las ca va suporta si nu iau atitudine contra celor care au pus stapanire pe tara.
      • +5 (15 voturi)    
        plimba ursu'! (Duminică, 24 iulie 2011, 21:56)

        omo [anonim] i-a raspuns lui mircea

        Nu stiu cine esti, dar ai niste interventii de taliban portocaliu! Cand spui ca politica n-are nicio treaba cu comportamentul unor astfel de odrasle, te-ai gandit, de exemplu, si la Andrei Placinta sau Cristian Ungur?
      • +5 (5 voturi)    
        Fiul unui primar PDL!!! (Luni, 25 iulie 2011, 9:27)

        FC [anonim] i-a raspuns lui mircea

        Nu sunt niste tineri infierbantati de alcool. E vorba de o structura organizata in stil mafiot. Pe langa pretinderea taxei de protectie ascund tigari de contrabanda in sediul primariei, violeaza si ucid. Politia si justitia e intimidata de grupare. Legatura cu politica consta in aceea ca sefii sunt politicieni, fii de politicieni, iar in cazul asta e vorba de PDL. Cum poti sa iei in derizoriu actiuni criminale de tipul "Nutu Camataru"?! Tie sa-ti fie rusine!
  • -2 (28 voturi)    
    De la ce partid este primarul ? (Duminică, 24 iulie 2011, 12:55)

    bhbhb [anonim]

    O fi tot de la pdl ?
    • +4 (24 voturi)    
      De la ce clasa (Duminică, 24 iulie 2011, 16:05)

      drivex [anonim] i-a raspuns lui bhbhb

      ai parasit scoala? Tot de la a patra ca colegu marean? Asta ai inteles tu din articolul asta: ca tatal unui mardeias s-a nimerit sa fie primar si sa fie si intr-un partid politic. D'asta a iesit cu cafteala! Rationament paranoic si de doi lei....
      • 0 (14 voturi)    
        Daca era un singur caz aveai dreptate ! (Duminică, 24 iulie 2011, 17:19)

        gbbjjbbj [anonim] i-a raspuns lui drivex

        Dar sunt din ce in ce mai multe cazuri in care justitia nu se aplica pentru beizadelele pedeliste si pentru pedelisti sau simpatizantii lor intr-o forma sau alta , in general. Ei ies ca untdelemnul deasupra legii. Deocamdata asta se vede si atunci ce poti sa zici ?
    • -3 (7 voturi)    
      de cand? (Luni, 25 iulie 2011, 7:34)

      naiv [anonim] i-a raspuns lui bhbhb

      primarul e ales de un partid si nu de cetateni? Daca era de la Partidul Ecologist se schimba ceva? si de cand parintii raspund pt. copii majori?
    • +6 (10 voturi)    
      de la PDL!!!! (Luni, 25 iulie 2011, 8:14)

      vio [anonim] i-a raspuns lui bhbhb

      iar fiii primarului PDList cereau taxa de protectie in oras!!!! Asta DA democratie portocalie !!!
  • +8 (20 voturi)    
    Socant? (Duminică, 24 iulie 2011, 13:08)

    sile [anonim]

    Pai din cate am vazut prin alte parti, agresorul a mai fost cercetat penal. Daca va alegeti primarii cu copii infractori, nu va ,ao plangeti dupa aia oameni buni. O cautati cu lumanarea.
    • +1 (9 voturi)    
      omul (Duminică, 24 iulie 2011, 17:05)

      omul [anonim] i-a raspuns lui sile

      omul de rand refuza cu indarjire sa accepte ca are si el partea lui de vina.

      e prea preocupat si obsedat de propria lui perfectiune si de pastraraea acestei iluzii personale.

      de asta, putinii politicieni care indraznesc sa spuna adevarul pierd.
  • +16 (20 voturi)    
    daca e adevarat.. (Duminică, 24 iulie 2011, 13:13)

    all [anonim]

    daca e adevarat ca politia a fost de fata si nu a facut nimic, intr-o tara normala ar fi dati toti afara pentru lipsa lor de reactie si intocmire de dosare penale pt favorizarea infractorului..... asta demonstreaza ca trebuie intr-adevar restructurata politia...
    • 0 (0 voturi)    
      Ti se pare ca Romania este o tara normala? (Luni, 25 iulie 2011, 23:33)

      hgfgghfgfg [anonim] i-a raspuns lui all

      Mie nu mi se pare.
      Ceea ce spui tu se putea intampla in apropoape 120 de state demoratice mai mult sau mai putin , dar mai sunt si peste 50 de dictaturi sau state totalitare!
  • +7 (13 voturi)    
    si pana la urma.... (Duminică, 24 iulie 2011, 13:32)

    interior_123 [anonim]

    tot astia taiati sunt vinovati,politia nu a fost acolo cand sa intamplat , ala de la criminalistica a venit dupa ..... o sa fie un caz banal , lesne de rezolvat , ca toate cazurile cu mafioti ,spagi ,politie din romanica
  • +1 (27 voturi)    
    Facatura gen pressalert! (Duminică, 24 iulie 2011, 13:46)

    Liviu Iordache [anonim]

    Asadar, un individ, dotat cu puteri supranaturale, adica genele de la taticul lui primarul PDL, asadar PDL, numai PDL, taie cu un cutit si cu o sabie (in curind va avea si un pistol, dar il tinea doar in dinti, pentru mai tirziu) 3 barbati in toata firea, furios ca astia nu ii platesc 5.000 de euro, nici mai mult nici mai putin, pentru a putea vietui la Deta, desi ei sunt doar in trecere, traind in Spania. Daca nu exista sigla PDL chestia asta penibila nu era preluata de nimeni, pentru ca este evident o facatura de 2 lei. Probabil a fost un scandal intre betivi, s-au batut ca chiorii intre ei, dar ca sa treaca asa-zisa stire la patroni, adica Antena 3, preluata de toata lumea, de lene si lipsa de subiecte (doar 2 accidente de motocicleta, fara racituri) s-a gasit vinovatul, fiul primarului PDL. Care, la 32 de ani nu iese din cuvintul tatalui, bate tot pentru protectie. A, apropo, si daca nu le acorda protectie ce patesc aia? Trage in ei cu bazuca? Baiat tinar, Bota asta, dar orientat! Nu ati observat ca pressalert, site-ul creat de antene si realitati, la comanda politica, nu a scos capul decit dupa ce a lovit la Blejnar, de pilda, sau, iata, ceva cu pdl? Dupa care ziaristii pedepsiti sa lucreze duminica de peste tot dau un search pe google si gasesc tot referiri de genul pressalert, incropind un material "documentat". Din care reiese ca nenorocitul de fiu al primarului PDL (atentie, PDL) face nenorociri de 10 ani, iar locuitorii din Deta, care stiu asta, sunt complet cretini, il aleg pe tac-su mereu! Mai baieti, de presa cind va apucati, ca de improvizatii de astea ne-am cam saturat si va maninca falimentul!
    • -4 (22 voturi)    
      pe scurt (Duminică, 24 iulie 2011, 14:27)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      huideo, mafiot ordinar! dupa toate marturiile prezentate, tu vii sa-l scuzi pe gunoiul ala? huideo!
    • -5 (25 voturi)    
      sigur sigur.... (Duminică, 24 iulie 2011, 16:18)

      un [anonim] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      Nu conteaza din ce partid e primarul.

      Conteaza ca odrasla se bate pe strada cu niste interlopi, motivul fiind taxa de protectie...Dar nu e nimic iesit din comun, toti romanii fac la fel, nu?
      Ii baga pe aia in spital, nu conteaza, e o facatura...

      Conteaza ca angajatii ministerului de interne (unde ministrul este din acelasi partid, din acelasi judet si nu m-ar mira sa fie si nas, cumatru etc. cu primarul, dar nu conteaza) au participat pasiv la o altercatie violenta.

      Acum ca mata te superi si crezi ca merge ca in comunism cu ascunsul sub pres a matrapazlacurilor facute de catre protejatii unor membri din cel mai iubit/hulit partid, te inseli.
      Propaganda portocalie scrie pe fruntea matale....
  • +14 (18 voturi)    
    eroare/dezinformare/fals voit? (Duminică, 24 iulie 2011, 14:05)

    gin [anonim]

    politia era acolo dar nu a intervenit, mai mult , a lasat ca derbedeii astia sa plece de la locul macelului, fara sa le adreseze nici un cuvant, iar acum se face, politia, ca-i cauta, dupa o noapte intreaga! Nu m-as mira ca batausii sa fie chiar in casa, dar politia sa nu-i "vada"!! E revoltator! Se stia de activitatea acestor derbedei de un an si ... nimic. Oare de ce ? Cat primeste politia si celelalte autoritati locale pentru tacere ( ma refer la bani)??????!!!
    • +6 (12 voturi)    
      ja,ja (Duminică, 24 iulie 2011, 15:50)

      jaga [anonim] i-a raspuns lui gin

      pai dupa rude par balaoachesi atunci nu trebuie sa ne miram or fi avind gura prea mare adica se dadeau mari din bani carditi de prin strainataturi,probabil au intrecut masura.
      • -1 (9 voturi)    
        sigur (Duminică, 24 iulie 2011, 21:33)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui jaga

        daca aveau bani din strainatate trebuia sa plateasca taxa la pedele, prin intermediul primarului, altfel merita niste sabii dupa ceafa, ai dreptate! oricum, se apropie alegerile, pedele e disperat asa ca orice ban in plus e binevenit! ai dreptate, praleo.
  • -6 (26 voturi)    
    cei 3 tineri au meritat sa fie injunghiati. (Duminică, 24 iulie 2011, 14:13)

    radu [anonim]

    Cei trei tineri s-au opus reformei statului facuta de pdl si atunci a trebuit sa fie eliminati.

    Bravo pdl!
    Succesuri!
    • 0 (10 voturi)    
      Nu-ti face probleme.. (Duminică, 24 iulie 2011, 19:44)

      Alius [anonim] i-a raspuns lui radu

      ..ca dupa viitoarele alegeri il vei gasi pe acest primar la USL si alti tineri vor fi injunghiati de fi-su, pentru ca se vor opune reformei statului facuta de .. USL.

      E simplu: nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se .. transfera. Politistii vor fi aceiasi, taxele de protectie luate de aceiasi oameni. Asa ca show must go on... Oricum, trebuia zis ceva si de PDL, nu?
      • +3 (7 voturi)    
        trebuia zis. (Duminică, 24 iulie 2011, 22:08)

        radu [anonim] i-a raspuns lui Alius

        trebuia zis. sau pdl are imunitate? ei sunt perfecti in tot si toate? cand o sa fie usl sa nu te indoiesti ca ii "astept la cotitura".
        pdl, usl sunt o apa si un pamant. In Romania avem partid unic FSN.
  • -5 (23 voturi)    
    Primar PDL (Duminică, 24 iulie 2011, 14:14)

    Fruncea [anonim]

    Primarul PDL din Deta colecteaza bani pentru REGINA se apropie electoralul si este nevoie de bani in pusculita PDL
    Articolul lui H.G. din hotnews.ro ar fi trebuit sa mentioneze apartenenta politica a primarului.
    • -3 (7 voturi)    
      haloooo.....fruncea ! (Duminică, 24 iulie 2011, 17:36)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui Fruncea

      atentie mai mare !!!!!!!!!!!!!!!
      Articolul e scris de D.G.te rog fii mai atent ca altfel devii incredibil.
  • +8 (26 voturi)    
    Bravo baieti, sunteti vigilenti. Imi place ! (Duminică, 24 iulie 2011, 16:49)

    giga [anonim]

    Ne-au zapacit toti caftangii, escrocii astia de la putere. Noroc ca, dupa sondaje, de la anu' vine usl-ul. Si atunci o sa fie o liniste deplina, dispar toti borfasii si noi stam cu totii linistiti acasa, spargem seminte, bem bere, luam bani pt asta si-i numaram 'oole' lu' Nastase, Ponta (daca o avea), Sirbu (daca o mai avea), Iliescu (la asta am ceva rezerve).
    Hip- hip- URAAAAA !!!!
    • -2 (12 voturi)    
      adica? (Duminică, 24 iulie 2011, 21:32)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui giga

      vrei sa spui ca e Ok situatia actuala si n-are rost sa incercam cu altii, care ar putea reduce criminalitatea si valul de violenta abatut asupra tarii in ultimii 2 ani? mersi, chiar nu dau un chior pe interesele pedeliste, mie imi trebuie liniste, ordine si civilizatie, nu haosul asta interlop.
  • -4 (4 voturi)    
    Demisia? (Luni, 25 iulie 2011, 9:32)

    unul [anonim]

    Pai de ce sa-si dea primarul demisia ca doar nu el a dat cu cutitul? Oricum e jenanta manevra gazetareasca. Parca am fi in evul mediu ...
  • -1 (1 vot)    
    Ura interesata a tembeliziunilor ! (Luni, 25 iulie 2011, 9:50)

    martin [anonim]

    Ieri vuia Realitatea si probabil si Antena 3, la care nu ma uit de greata, despre un caz complet neclar din localitatea Deta,asa zisii ziaristi nestiind bine unde este si de fapt care e probema.
    Se pare ca niste batausi au batut si taiat pe alti indivizi obscuri,dar cam de culoare,nu se stie pentru ce,fiindca martorii intervievati erau numai rudele taberei mai inchise la culoare.
    Apare doar o lumina, in sensul ca "atacatorii" posibili ,erau fii primarului PDL-ist si asta face tema suculenta pentru tembeliziunile de stiri, asa ca si azi vom afla idiotenii de la aceste posturi si de la invitatii lor,foarte obiectivi.
    Daca primarul era PDSR-ist sau PNL-ist, cazul nu exista si gata. Cred ca si despre atacul din Norvegia, deontologii s-ar fi simtit mai bine si ar fi inteles despre ce e vorba,daca criminalul ar fi fost PDL-ist !
    • 0 (0 voturi)    
      mai martine ... (Luni, 25 iulie 2011, 11:36)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui martin

      tu chiar nu intelegi nimic .. sau te faci ca nu intelegi !

      normal caconteaza din ce partid este , pentru ca in tara asta sa fi din pdl este echivalent cu iminitate in fata justitiei ...

      si da , e normal sa isi dea demisia tasu' , atat timp cat fisu e un infractor penal , care se foloseste de influenta lu tasu ca sa faca nenorociri ...(chiar si presupunand ca nu are nici o legatura cu ceea ce face fisu ... prin absurd)
  • 0 (0 voturi)    
    chiar nu ma intereseaza (Luni, 25 iulie 2011, 12:28)

    magicianu [utilizator]

    Din ce partid este primarul, pdl, psd, pnl , tot un drac .Vreau sa vad politia romana facandu-si datoria si pe mari nostri judecatori "INCORUPTIBILI" aplicand legea la limita superiora a pedepsei . Domnule Boc in locul dumneavoastra m-as implica personal in rezolvarea acestui caz in mod legal dar punand presiune . Dar nu cred ca asa ceva se va intampla .
  • 0 (0 voturi)    
    Mai clone,postaci sau mai bine prostaci ! (Luni, 25 iulie 2011, 14:16)

    martin [anonim]

    Celor care ma admonesteaza, le spun doar atat: Este o uriasa si ticaloasa minciuna faptul ca partizanii PDL-ului ar fi protejati de justitie sau de presa.Este absolut pe dos. Astfel unul din cei mai mari cotcari ai neamului,adica Adrian Nastase, este intr-adevar cica judecat, dar nu va admite niciun verdict, decat cand va fi 1000% sigur ,ca justitia nu va indrazni vreun derapaj,adica doar daca nenorocirea uslasa,se va infaptui, spre satisfactia hotilor,chiulangiilor si prostilor !