O agenta de politie din Satu Mare, prinsa cu 160 de litri de alcool fara acte

de A.N.     HotNews.ro
Duminică, 3 iulie 2011, 15:40 Ultima ora

O agenta de politie din cadrul Politiei Municipiului Satu Mare a fost depistata in timp ce transporta 160 de litri de alcool fara documente, transmite Agerpres. Anamaria Prunar (27 de ani), agent de siguranta publica la Politia municipiului Satu Mare, risca dosar penal.

Potrivit Inspectoratului de Politie Judetean Satu Mare, politistii Serviciului de Investigare a Fraudelor, impreuna cu cei ai Politiei orasului Livada, au depistat-o pe Prunar in timp ce transporta cu un autoturism 16 recipiente din plastic, a cate 10 litri fiecare, pline cu alcool dublu rafinat.

"Cantitatea de alcool a fost ridicata in vederea confiscarii, iar in cauza se efectueaza cercetari sub aspectul savarsirii infractiunii prevazuta si pedepsita de Legea 571/2003", sustine Inspectoratul de Politie Judetean Satu Mare.


Citeste mai multe despre   



















1503 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    risca? (Duminică, 3 iulie 2011, 15:47)

    diu1so [utilizator]

    o fi palinca de prune?
  • +1 (1 vot)    
    Destin (Duminică, 3 iulie 2011, 16:27)

    Cris07 [utilizator]

    Daca te cheama Prunar, ai afaceri in Livada, cu ce voiati sa se ocupe daca nu alcool, cu peste!?! :))
  • +3 (3 voturi)    
    Prunar? (Duminică, 3 iulie 2011, 16:33)

    x [anonim]

    Pai dupa nume m-au gasit!
    Au dat un search pe Google si ...
    Eu mi-as fi schimbat numele in Vinaru sau Strugurel.
  • +2 (2 voturi)    
    Legea 571/2003 (Duminică, 3 iulie 2011, 18:11)

    Vizitiul [utilizator]

    Nu suntem toti avocati, juristi etc iar dvs. sunteti ziaristi (scrieti articole) iar scopul acestor aticole este informarea; era greu sa bagati o concluzie cu privire la Legea 571/2003?

    Caut pe Google acum dar informatia asta trebuia sa existe in articol.
  • +1 (1 vot)    
    palinca (Duminică, 3 iulie 2011, 18:54)

    altul [anonim]

    Cei ce au prins-o pe prunaru(nume ce vine de la prune,fructe din care se face o bautura delicioasa),au dat lovitura.SIGUR VOR FI AVANSATI SI PREMIATI. Dar stie toata lumea si stiu si ei ca in zona Satu Mare,se distileaza,se vinde si cumpara mii de litri de alcool distlat prin curtile osenilor,iar acela nu este facut din prune.Cand vor fi prinsi acei comercianti?Si pe ei cum o sa-i numim?,ca prunaru nu merge.Eu propun sa se cheme ZAHARELU,stiu ei de ce. PROPUN O DISCUTIE PE ACEASTA TEMA.
  • 0 (2 voturi)    
    marea victorie a justitiei romane (Duminică, 3 iulie 2011, 19:22)

    outside_the_wall [utilizator]

    Mare frauda au mai descoprit! Asa, omul de rind ajunge la zdup, pe cind cei care au furat resursele acestei tari, traiesc linistiti si ne rinjesc in fata. Se aude, Felix? Poate avea saraca femeie nunta, care e baiul? Eu o iert. :)
    • 0 (0 voturi)    
      prietene (Luni, 4 iulie 2011, 0:09)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui outside_the_wall

      Pestele se impute de la cap si se curata de la coada.
      Daca ea ca agenta de politie si mai mult ca sigur in cunostinta de cauza s-a pus in situatia asta, merita sa sufere niste consecinte. Daca dispretuieste legea in lucrurile mici, le va dispretui si in cele mari mai tarziu.
      Poate te trezesti cu ea ca ministru al justitiei peste vreo 20 de ani daca o lasi acum in pace, si atuncea ce faci?
      Puscarie nu va face, o sa-i confiste bautura, va plati o amenda penala si va fi data afara din politie disciplinar. Viata ei nu e in nici un caz distrusa prin asta, e o cotitura.
  • 0 (0 voturi)    
    satu mare... borsa... (Luni, 4 iulie 2011, 1:05)

    ci ciong [anonim]

    mai mare mafie si mai periculoasa nu este in alta parte... ca sa faci ceva treaba acolo toata politia trebuie schimbata... ii transferi, le spargi gasca, care cum prin tara si aduci din tara altii... altfel acolo nu faci nimic, desi daca stau sa ma gandesc... nu cred ca exista un om cu minte care sa vrea sa isi impuste vaca care ii da lapte... asa ca stati linistiti nu o sa se schimbe nimic acolo sau in alta parte... move along... nothing to see...