Un sofer dambovitean de 75 de ani, prins de radar circuland cu 172 de kilometri pe ora

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 12 aprilie 2010, 21:29 Ultima ora


Un sofer in varsta de 75 de ani din Valeni - Dambovita a fost surprins de radar circuland cu 172 de kilometri pe ora in localitate. Barbatul a fost surprins de radar pe DN 72 A, in localitatea Gheboieni, conducand cu 172 de kilometri pe ora, fiind apoi oprit de politisti si identificat, anunta Mediafax.

In urma incidentului, barbatului i-a fost suspendat permisul de conducere pe o perioada de trei luni si a fost amendat cu 540 de lei.

In cadrul aceleiasi actiuni, un alt sofer in varsta de 60 de ani, din Targoviste, a fost prins in trafic la volanul unui autoturism, desi avea permisul auto suspendat. In urma cercetarilor, politistii au descoperit ca este pentru a saptea oara cand barbatul este surprins intr-o asemenea situatie.

In judetul Dambovita, in cadrul actiunii desfasurate in ultimele 24 de ore au fost retinute 19 permise de conducere, dintre care patru pentru depasirea limitei legale de viteza, 13 pentru depasiri neregulamentare si doua pentru diverse alte abateri, fiind constatate trei infractiuni.


Citeste mai multe despre   



















Citește pe Știrile ProTV

VIDEO „Mașina viitorului”, lansată de producătorul rus Kalașnikov. Va atinge 100 de km în șase secunde 

Producătorul rus de armanent Kalaşnikov se lansează pe piaţa auto şi vrea să rivalizeze cu Tesla.

3589 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    aspru mosu'! (Luni, 12 aprilie 2010, 20:53)

    cet23 [anonim]

    Aspru mosu' ala! :)))) Oricum, actiunea lui mi se pare cumva logica! :))) In sensul ca el isi permite sa riste pentru senzatii tari! Pana la urma, ce risca? Doar viata! Care viata... azi-maine oricum trage pe drepta! :)))))))
  • +1 (1 vot)    
    probabil se grabea... (Luni, 12 aprilie 2010, 23:07)

    lungu bogdan [anonim]

    avea intalnire cu doamna cu coasa si intarziase.
  • +3 (3 voturi)    
    Mai baieti (Marţi, 13 aprilie 2010, 0:48)

    HESS [anonim]

    Nu fiti rai.Bunicul avea o TOYOTA.hahahaha.
    • +1 (1 vot)    
      hahaa (Marţi, 13 aprilie 2010, 8:34)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui HESS

      Pardon, era o Skoda Octavia. Dar, probabil, abia isi platise rovigneta si vroia sa profite la maxim de drumul in care si-a bagat banii...
    • 0 (0 voturi)    
      :)) (Marţi, 13 aprilie 2010, 13:03)

      if0014 [utilizator] i-a raspuns lui HESS

      Nice
  • -2 (2 voturi)    
    Unde? (Marţi, 13 aprilie 2010, 9:15)

    ion ionescu [anonim]

    Mai sunt drumuri in Romania pe care sa poti merge cu 170 la ora? Unde-s, ca m-as duce si eu sa fac o proba cu Loganul (hi,hi,hi)?
    • -2 (2 voturi)    
      acolo (Marţi, 13 aprilie 2010, 9:46)

      cts [utilizator] i-a raspuns lui ion ionescu

      da' ce? Loganu tau e turbo?
      • 0 (2 voturi)    
        170 (Marţi, 13 aprilie 2010, 11:29)

        DigitalScribe [utilizator] i-a raspuns lui cts

        Prinzi 170 cu Loganul daca e 1.6... dar cam pe acolo te opresti cu viteza maxima, pe testate fix cat spune constructorul poti prinde maxim dar destul de greu.
        Daca dai de deal scade un pic, daca dai de vale creste un pic...
        Nu-i prea placuta senzatia la viteza aia insa, tot cel mai confortabil e cand ajungi acasa in siguranta si in viata...
        • -1 (1 vot)    
          Logan de 170 la ora (Marţi, 13 aprilie 2010, 16:58)

          ion ionescu [anonim] i-a raspuns lui DigitalScribe

          Eu ma gandeam sa-l rog pe mosul cu Skoda Octavia sa ma remorcheze! Astept sa-i dea astia permisul inapoi. (poate ca-i tatal lui Catalin Voicu si i-l dau mai repede, sa nu treaca vara)