UPDATE Un elicopter s-a prabusit in judetul Mures. Cinci persoane au murit. Aparatul de zbor ar fi apartinut omului de afaceri Sorin Terbea

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 29 iulie 2013, 20:49 Ultima ora


Un elicopter s-a prabusit, luni seara, in zona lacului Taureni din judetul Mures, iar la ora transmiterii acestei stiri mai multe echipaje ISU si SMURD se indreapta spre locul accidentului. Cinci persoane si-au pierdut viata, iar una a fost ranita grav, in urma prabusirii unui elicopter in zona lacului Taureni din judetul Mures, a declarat purtatorul de cuvant al ISU Mures, Gagyi Mihai, citat de Mediafax.

Seful SMURD Mures, medicul Cristian Boeriu, a declarat ca la locul accidentului a fost trimis un echipaj de reanimare si altul pentru victime multiple.

Boeriu a afirmat ca din informatiile obtinute de la localnici, elicopterul ar fi apartinut omului de afaceri Sorin Terbea, care s-ar fi aflat in aparatul de zbor.

UPDATE: Supravietuitoarea accidentului de elicopter de la Taureni are leziuni minore

Femeia care a supravietuit accidentului de elicopter care s-a produs, luni seara, in comuna Taureni, in care cinci persoane si-au pierdut viata, este in drum spre spital si are leziuni minore, a anuntat coordonatorul SMURD, dr. Cristian Boieriu., potrivit Agerpres.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10852 vizualizari

  • +20 (26 voturi)    
    Nu stiam cine-i acest Terbea (Luni, 29 iulie 2013, 21:27)

    bgd [utilizator]

    Te crucesti daca il cauti pe Google... coruptie, evaziune, furt...tot tacamul. Un adevarat om de afaceri roman...

    Mai stii, poate chiar exista Dumnezeu.
    • +16 (18 voturi)    
      Terbea (Luni, 29 iulie 2013, 21:40)

      Emiliom [utilizator] i-a raspuns lui bgd

      Pai de unde crezi ca avea elicopter? de la bingo sau din "feriti-va de magarus"?
    • +13 (15 voturi)    
      te miri? (Luni, 29 iulie 2013, 21:52)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui bgd

      si mai urla "dreptacii" ca romanii ii detesta pe bogatani! pai cine ar putea, intr-o tara serioasa, sa faca milioane in cativa ani?
      • +6 (6 voturi)    
        Gresit! (Marţi, 30 iulie 2013, 1:51)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        Romanii ca tine ii detesta pe bogatani, dar ii iubesc pe bogatanii din USL, ii voteaza si-i pun in fruntea bucatelor, sa mananca si gura lor o bucata de paine.
    • -5 (9 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Marţi, 30 iulie 2013, 0:09)

      [anonim] i-a raspuns lui bgd

      • +2 (4 voturi)    
        sigur că da (Marţi, 30 iulie 2013, 2:38)

        Trabucodonosor [utilizator] i-a raspuns lui

        HAARP în acţiune - nu s-a anunţat caniculă zilele astea?
    • 0 (2 voturi)    
      da! (Marţi, 30 iulie 2013, 9:31)

      barbu007 [utilizator] i-a raspuns lui bgd

      şi nu prea mai are răbdare, a-nceput să le cam taie maioneza, în ritm de unul pe săptămână. cine urmează?
  • +8 (10 voturi)    
    Hmmm (Marţi, 30 iulie 2013, 0:03)

    eek [utilizator]

    Si-o fi indreptat si Dumnezeu privirea spre noi....
    Mai un Maybach intre tampoanele trenului, mai un elicopter poster pe dealuri...hai ca ne ajuta, ce vorbiti!
    • +1 (1 vot)    
      mai un ... (Marţi, 30 iulie 2013, 8:55)

      was [utilizator] i-a raspuns lui eek

      Bentley, nu Maybach. Oricum, scumpe si extravagante ambele.