Premierul Boc a plecat de la Cotroceni, dupa aproximativ o ora de discutii cu seful statului

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 13 iulie 2011, 12:45 Actualitate | Politic


Premierul Emil Boc a plecat miercuri de la Palatul Cotroceni, unde a discutat cu presedintele Traian Basescu aproximativ o ora, informeaza Agerpres.

Potrivit unor surse oficiale, seful Guvernului a mers miercuri la Palatul Cotroceni insotit de alti membri ai Executivului, printre care ministrul Economiei, Ion Ariton, ministrul Dezvoltarii, Elena Udrea, si ministrul Muncii, Sebastian Lazaroiu.

Intalnirea de la Palatul Cotroceni a avut loc dupa ce miercuri dimineata, membrii Cabinetului Boc s-au reunit in sedinta saptamanala de Guvern care a durat circa o ora si jumatate.

Surse oficiale au declarat, pentru Mediafax, ca in sedinta de miercuri ministrii au discutat putine acte normative si au analizat in sinteza stadiul absorbtiei fondurilor europene. Potrivit surselor citate, comitetul interministerial pentru absorbtia fondurilor europene se va reuni joi intr-o noua sedinta, dupa analiza efectuata saptamana trecuta.


Citeste mai multe despre   


















2482 vizualizari

  • -11 (19 voturi)    
    Boc (Miercuri, 13 iulie 2011, 9:57)

    Popescu Will [anonim]

    S-o fi deplasat cu elicopterul ??? :))))))))
    RTV - fiti pe faza :p
    • -5 (19 voturi)    
      Intrebarea corecta este: (Miercuri, 13 iulie 2011, 10:03)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui Popescu Will

      S-a dus numai cu copiii, sau de data asta si-a luat toata familia?
      • 0 (14 voturi)    
        Intrebarea corecta este: (Miercuri, 13 iulie 2011, 13:21)

        stancualexro [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

        Ce culoare au penele de pe voi?
        Raspunsul corect: Alb-Rosu (psd) si Galben-Albastru (pnl) .... niste papagali minunanti
        • +2 (6 voturi)    
          Papagalii colorati (Miercuri, 13 iulie 2011, 10:40)

          Constantin [anonim] i-a raspuns lui stancualexro

          sunt in colivia politicii. Eu doar imi exprim simpatia in functie de afinitatile mele cromatice.
        • +5 (7 voturi)    
          de apolitici ai auzit? (Miercuri, 13 iulie 2011, 13:54)

          marius [anonim] i-a raspuns lui stancualexro

          romanul a fost mistocar inainte sa fie politic...
          este o foarte trista realitate, dar este realitatea!

          PS: acum o sa sari de popou in sus ca am folisti cuvantul "realitatea"? :))
      • +4 (8 voturi)    
        he!he!he! (Miercuri, 13 iulie 2011, 13:28)

        catalin_mattei [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

        Cred ca de data asta o sa fie urecheat de sef.. de regula cand seful ii cheama la apel.. nu miroase a bine..
      • 0 (4 voturi)    
        Nu, Costica (Miercuri, 13 iulie 2011, 16:06)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

        si/a luat pilotul!
        Functia de copilot este rezervata lui tontu!
        Succesuri!
        • +2 (4 voturi)    
          Ehei, don' Lazaroiu maestrul zvonac (Miercuri, 13 iulie 2011, 13:38)

          Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

          si madam Vuiton....cred ca stiu ce remaniere fac astia, ca la volei, aceeasi echipa dar schimba posturile intre ei.
          A asteptat blonda destul, nu mai are rabdare, vrea prim ministru,s-a dus la Bibicu sa-l imbrobodeasca iar.
          • +1 (1 vot)    
            Oho si uizard ga oz! (Miercuri, 13 iulie 2011, 18:17)

            , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

            Mama, ce grupati sunteti!
            In haita, asa ca niste comunisti sadea!
            Te pomenesti ca goagal a platit cu bani de la ma/sa! Ce? Pai tot elicopter, nu?
            Sau te pomenesti ca totntu are bani de la socra/su uni-ouator pentru raliuri, pentru bona thailandeza...
            Mai, frate, voi chiar credeti ca aveti ceva in cap, in afara de spatiu!
            Relax and... tone!
            Pupici, pentru gagici (tontu, crina, bombo...)
            Hai... succesuri!
  • +1 (7 voturi)    
    s-a dus cu dl Borbely?!! (Miercuri, 13 iulie 2011, 13:20)

    costica [anonim]

    sau cu Marko Bela?! Cred si eu ca s-a dus la Cotroceni, ca daca Boc il demite pe Borbely cade sandramaua de la guvernare, pica guvernul, pica si Basescu !!!!
    • +5 (7 voturi)    
      Din pacate, (Miercuri, 13 iulie 2011, 13:44)

      Jar [anonim] i-a raspuns lui costica

      sandramaua e Romania.Ar fi educativ pentru toti sa pice Boc.Urmatoarele taieri de pensii si salarii sa le faca astia care promit ca le vor creste...
      Ca relansarea economica,intr-o Europa muribunda economic,nu poate fi decat in populismul USL.
      • +1 (5 voturi)    
        lasa nene (Miercuri, 13 iulie 2011, 17:09)

        justin [utilizator] i-a raspuns lui Jar

        Ca Basescu nu inseamna Romania. Nu pentru noi astia, simpli muritori, neafiliati la partidul oranj.

        Chiar asa haos si apocalipsa nu ar fi daca ar pica toti mentionati acolo.

        Cu guvernul actual, nu am fost in stare sa relansam economia nici cand toate celelalte state erau pe + d-apai acum? O sa ne ducem in cap si de vina sunt ailalti... ca de obicei.
    • +3 (5 voturi)    
      Obsesie (Miercuri, 13 iulie 2011, 14:28)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui costica

      Obsesia uslasilor, sa pice tot. Numai ei sa stea erecti. Vai de incultura si de patologia voastra!
      • +1 (5 voturi)    
        Obsesie (Miercuri, 13 iulie 2011, 17:11)

        justin [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

        Obsesia pedeleilor e ca toti ceilalti sunt de vina. Numai ei sunt corecti, cinstiti si competenti. Vai de incultura si de patologia voastra!
  • 0 (0 voturi)    
    boc (Miercuri, 13 iulie 2011, 18:20)

    Istrate Ion [anonim]

    corect procedata din partea domnului, un om cu coloana vertebrala si onest
  • 0 (0 voturi)    
    solutie (Miercuri, 13 iulie 2011, 18:22)

    maria chis [anonim]

    Boc cu siguranta va reusi sa gaseasca o solutie pentru probloema absorbtie fondurilor, un om corect si cinstit de care tara noastra are nevoie
  • 0 (0 voturi)    
    viziune (Miercuri, 13 iulie 2011, 18:53)

    Demian Liviu [anonim]

    Interesul pe care il are fata de acest aspect al absorbtiei fondurilor europene este bine venit, un om capabil cu o viziune tanara ava reusi sa rezolve aceasta grava problema.
  • 0 (0 voturi)    
    boc (Miercuri, 13 iulie 2011, 19:57)

    Marin Ilea [anonim]

    Viziunea moderna si tanara a domnului ministru Boc va reusi sa scoata din criza , interesul pe care il are fata de acest aspect al absorbtiei fondurilor europene este bine venit, asemena intalniri sunt menite sa rezolve aceasta grava problema.