Ion Iliescu, suparat pe ziaristi: Vanghelie sta mai prost cu limba romana si voi va bateti joc de el

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 29 iunie 2011, 22:13 Actualitate | Politic


Presedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu, s-a aratat, la finalul unei intalniri a conducerii PSD, suparat pe presa, reprosand ziaristilor ca isi bat joc de Marian Vanghelie, care sta mai prost cu limba romana si care, "ca fraierul", se lasa atras in emisiuni care il compromit, scrie Mediafax.
  • "Marian Vanghelie sta mai prost cu limba romana si voi va bateti joc de el de fiecare data. El, ca fraierul, se lasa atras in emisiuni ca sa fie compromis si de asta sufera si membrii partidului, si nu il luati in serios", a spus Iliescu.
Intrebat daca PSD este gata sa treaca de la etapa Vanghelie catre o alta etapa, Iliescu a spus:
  • "Sper. Asta nu inseamna excluderea lui Vanghelie. Vanghelie este om cu calitatile lui, calitati apreciate, dar Capitala necesita ceva in plus. Asta este toata chestiunea: cum anume sa ridicam nivelul vietii si muncii politice a PSD in Capitala, ca sa valorifice PSD starea de spirit din societatea romaneasca azi".
Iliescu a spus ca Vanghelie nu este dat la o parte, ci inclus in acest efort.
  • "Vanghelie nu e dat la o parte, este inclus in tot acest efort, ca unul cu un potential al lui. Fiecare are potentialul sau", a spus Iliescu.
Ion Iliescu a participat la o intalnire cu reprezentantii PSD din sectoarele 1, 2 si 3 din Bucuresti.

Presedintele PSD, Victor Ponta, a anuntat ca, "pentru perioada preelectorala", Organizatia PSD Bucuresti va fi condusa de un Birou coordonator format din Rodica Nassar, Corina Cretu, Ecaterina Andronescu, Marian Vanghelie, Ion Iliescu, Adrian Nastase, iar biroul va fi condus de el. Victor Ponta a facut acest anunt dupa sedinta Comitetului Executiv National al PSD de luni seara, precizand ca este vorba despre o decizie "strict organizatorica".

Marian Vanghelie a afirmat, luni seara, intr-o emisiune la B1 TV, ca nu poti sa conduci organizatia PSD Bucuresti daca nu esti bun, pentru ca in caz contrar "te ejaculeaza, adica te ejecteaza". "Eu sunt de 17 ani in partid si imi aduc aminte ca si atunci era o problema. Organizatia de Bucuresti nu ai cum sa o modifici, nu ai ce sa-i faci. Nu merge la organizatia de Bucuresti sa fie un pampalau", a afirmat Vanghelie.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1886 vizualizari

  • +5 (9 voturi)    
    Hmmm (Miercuri, 29 iunie 2011, 22:16)

    Mxyzptlk [utilizator]

    Domnule Ion Iliescu se presupune ca Marean Vanghelie ( ca politician ) NE REPREZINTA. Nu suntem toti romanii niste anagramati ... deci sa ne lase ca ne face de rusine
    • +1 (1 vot)    
      cine s-a gasit sa corecteze (Joi, 30 iunie 2011, 2:01)

      ghita [anonim] i-a raspuns lui Mxyzptlk

      nu esti un "anagramat" ci un agramat

      cel putin "a ejacula" chiar avea, la origine (pe latina) sensul in care l-a folosit Vanghelie.

      la voi la postaci nu va da un test de limba romana aia care va angajeaza cu 50 de lei pentru 100 de postari originale?
      • 0 (0 voturi)    
        de anabasis ai auzit Ghita mama ? (Joi, 30 iunie 2011, 7:00)

        Eneas [anonim] i-a raspuns lui ghita

        deci limba romana mult grand suporta!de la succesuri la a ejacula din postul de ... ,cuvinte potrivite,ce sa mai vorbim! bolshevicul de Iliescu care nu e departe de Marean,tot un politruc si el si tiganul,tot straini de neamul romanesc =Pares cum paribus facillime congregantur !de 2000 de ani circula proverbul scos de Cicero la lumina -si avea si inaintea lui tot vreo 2000 de ani -si ramane perfect valabil pana azi !
        • 0 (0 voturi)    
          atentie la punctuatie. (Joi, 30 iunie 2011, 11:26)

          Un trecator [anonim] i-a raspuns lui Eneas

          Toate semnele de punctuatie se lipesc de cuvantul dinainte, nu exista spatii, apoi semnul de exclamare lipit de majuscula primului cuvant al urmatoarei fraze sau pagini!

          Eu nu stiu cum poti sa scrii asa:

          Ma duc la piata !Si apoi ma intorc
          !Ca daca nu, mama dracului ne ia

          !Bun, si in alta ordine de idei ... !Sau lasa
          .
  • +14 (14 voturi)    
    banc (Miercuri, 29 iunie 2011, 22:58)

    Petru Moldovan [utilizator]

    Am auzit azi la radio (desigur de satanisti roackeri): daca l-a ejaculat pe Marean, ce organ e PSD-ul?
  • +8 (8 voturi)    
    si totusi... (Miercuri, 29 iunie 2011, 23:13)

    iancu jianu [anonim]

    ...cel care toarna mai mult ra.hat pe onoarea PSD este Ponta. Vanghelie e doar un mic clovn de buzunar la rezerva ziaristilor.
  • +5 (5 voturi)    
    ilici (Miercuri, 29 iunie 2011, 23:18)

    ady [anonim]

    vinde,pleaca,mori
    • +1 (1 vot)    
      lasa-l, (Joi, 30 iunie 2011, 0:28)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui ady

      ca ajunge la puscarie !
  • +4 (4 voturi)    
    iar (Joi, 30 iunie 2011, 0:11)

    casandra [anonim]

    iliutza fat frumos??pai ,da cu 60 de ani in urma marean ar fi intrunit toate conditiile sa fie sef; n-are mama. n-are tata ,n-are scoala ,are numai partid!!!!!oamenii astia sunt periculosi!!!
  • +5 (5 voturi)    
    are dreptate iliescu (Joi, 30 iunie 2011, 0:22)

    Gramofonu' [anonim]

    Nu va mai bateti joc de Vanghelie, o face cu succes si singur :))
  • +2 (2 voturi)    
    oare debarcarea asta mascata (Joi, 30 iunie 2011, 1:04)

    zaboo [utilizator]

    nu are nicio legatura cu tentativa lui de colaborare cu madam Udrea? intreb si eu...