Elevii scolii nr. 155 din Capitala au primit calendare cu chipul Elenei Udrea: Nu e politica, le-am facut cadouri copiilor

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 20 decembrie 2010, 16:21 Actualitate | Politic


Elena Udrea
Foto: Agerpres
Elevii scolii generale nr. 155 din Bucuresti au primit, drept cadouri de Craciun, pungi cu dulciuri si calendare cu chipul ministrului Dezvoltarii Regionale si Turismului, Elena Udrea, scrie ziarul Gandul. Pe calendare apare si sloganul "I love B", inregistrat recent la Oficiul de Stat pentru Inventii si Marci de ministrul PDL. "Pentru toti copiii din colegiu am avut daruri, nu e politica", si-a explicat gestul liderul PDL Bucuresti si posibilul candidat al acestei formatiuni la alegerile pentru Primaria Capitalei din 2012.

Elena Udrea spune ca scoala respectiva se afla in Colegiul electoral pe care ea il reprezinta in Parlament, insa nu este vorba despre campanie electorala.

"Am facut cadouri tuturor copiilor din colegiul meu", spune ministrul Dezvoltarii: "In niciun caz nu e campanie electorala, nici nu scrie "Votati Elena Udrea". Este in colegiul meu si pentru toti copiii am avut daruri, pentru cei batrani la fel".

Potrivit ziarului Gandul, Elena Udrea a depus recent la Oficiul de Stat pentru Inventii si Marci, cereri pentru inregistrarea a patru solganuri electorale: "EU Bucuresti" cu o inimioara (love) intre cele doua cuvinte, "EU iubesc Bucuresti", "EU iubesc Romania", "EU iubesc B".


Citeste mai multe despre   


















2179 vizualizari

  • +5 (13 voturi)    
    EU iubesc B. Urmeaza .. (Luni, 20 decembrie 2010, 16:26)

    CezarN [utilizator]

    EU iubesc D,
    EU iubesc S,
    EU iubesc M

    Si cu asta, EU si-a scris memoriile. :))
    • +6 (12 voturi)    
      Adevarul e ca i-ar sta bine cu biciul si catusele! (Luni, 20 decembrie 2010, 17:00)

      ShoboLingoZauR [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      Dar sincer eu cred ca zicea de fapt "I love Base!" :))
  • +8 (14 voturi)    
    Nu e cam... (Luni, 20 decembrie 2010, 16:29)

    Gigi Kent [utilizator]

    ...devreme pentru inceperea campaniei electorale? Si parca in scoli nu se facea politica?

    Din ce bani or fi aceste cadouri? Din bani publici e infractiune... Din banii partidului e "politica"... Din bani personali ... nu are de unde ca se plangea ca nu poate da milioanele de euro inapoi la BRD si nu poate dormi din cauza asta. Deci cand minte dna Udrea? Cand spune ca e la stramtoare cu banii sau cand spune ca "nu e politica"?
    • +8 (14 voturi)    
      ... (Luni, 20 decembrie 2010, 16:33)

      Gigi Maybachistu' Mincinos [anonim] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Minte de câte ori îşi mişcă buzele.
    • +6 (14 voturi)    
      crezi ca are cineva curajul (Luni, 20 decembrie 2010, 16:33)

      George [anonim] i-a raspuns lui Gigi Kent

      sa puna si sa raspunda la aceste intrebari?
      E Udrea, aia care a luat NUP inainte de a fi cercetatata!!!!
      • +7 (13 voturi)    
        Da, bine spus. (Luni, 20 decembrie 2010, 16:46)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui George

        Un fel de Nastase mai smecher.
  • +7 (17 voturi)    
    Cum sa dai poza ta cadou cuiva? (Luni, 20 decembrie 2010, 16:44)

    Daniela [anonim]

    Asa o greata mi se face cand citesc ce mizerii fac idiotii astia...iar noi suntem exact atat de prosti cat ne cred ei. Si asta doar pentru ca ei inca mai exista si ne conduc pe noi. Sa-si bage cadou-n gura...copiii nostri n-au nevoie de cadourile lor.
    • +5 (9 voturi)    
      cultul personalitatii!! (Luni, 20 decembrie 2010, 17:07)

      Ionel [anonim] i-a raspuns lui Daniela

      ai uitat cum faceam, inainte de 89, chipul lui Nicu si al Elenei cu corpurile noastre? Ne imbracau in tricouri de culori diferite si iesea poza lui pe gazon.

      Ai uitat de omniprezenat poza alui Nicu, aia in care nu se vedea o ureche?

      Ehe, istoria se repeta!!
  • +5 (11 voturi)    
    Ce inseamna B ? (Luni, 20 decembrie 2010, 16:44)

    mitica [anonim]

    Bucuresti?
    Barack?
    Basescu?
    Boc?
    Banii?
  • +5 (9 voturi)    
    ... (Luni, 20 decembrie 2010, 16:47)

    adi [anonim]

    se pregateste de prezidentiale :)
  • -4 (10 voturi)    
    O porcarie (Luni, 20 decembrie 2010, 16:51)

    Vercix [utilizator]

    sper ca la primaria Bucurestiului sa nu am de ales intrea Udrea, Oprescu, Vanghelie sau Orban.
  • +4 (12 voturi)    
    vreau si eu (Luni, 20 decembrie 2010, 16:52)

    smen [anonim]

    calendar cu chipul doamnei udrea,o sa ma rog in fiecare seara la el,poate o sa imi dea si mie dumnezeu banii si faima muierii asteia,vedeti oameni buni cat de sus poti ajunge dand din gura
    • 0 (12 voturi)    
      pai Dumnezeu da cui merita (Luni, 20 decembrie 2010, 16:59)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui smen

      nu la toti pacalicii, asa ca poti sa te rogi tu mult si bine =))
      • +3 (7 voturi)    
        deci inclusiv tie (Luni, 20 decembrie 2010, 17:42)

        smen [anonim] i-a raspuns lui zaboo

        sau ai ajuns la gradul de bunastare al blondinei,ca din punct de vedere cerebral va asemanati ca doi gemeni, in sensul ca suna a goooooooooool
        • +1 (1 vot)    
          pai, spre deosebire de pacalicii (Luni, 20 decembrie 2010, 21:24)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui smen

          la care faceam referire, eu MUNCESC ca sa am - nu astept sa imi cada in cer!
          • -1 (1 vot)    
            munceste tata (Luni, 20 decembrie 2010, 23:45)

            smen [anonim] i-a raspuns lui zaboo

            ca un rob si castiga daca poti, in timp ce idolilor tai le pica din cer contracte si multe multe milioane,lingele talpile in continuare si munceste ca un salahor ca e de bine
    • +1 (7 voturi)    
      nu cred ca ai (Luni, 20 decembrie 2010, 17:00)

      vasile [anonim] i-a raspuns lui smen

      putea tu face ce a facut madama asta!
      Doar cu Emetiral, ceva......
    • +2 (2 voturi)    
      ... (Luni, 20 decembrie 2010, 18:49)

      Luci [anonim] i-a raspuns lui smen

      eh, din gura...
  • +5 (7 voturi)    
    cica nu sunt bani! zice Boc (Luni, 20 decembrie 2010, 17:09)

    hertodox [anonim]

    vad ca sunt bani de cadouri electorale!

    E adevarat ca un calendar e foarte util unui elev, dar, nah, parca nu mergea sa pui poza Elenei pe un pix!!
  • 0 (4 voturi)    
    Trollface (Luni, 20 decembrie 2010, 17:10)

    RockerJegos [utilizator]

    I love /b !
  • -4 (4 voturi)    
    elevii (Luni, 20 decembrie 2010, 17:32)

    Valeria [anonim]

    Cred ca actiunile de acest gen nu ar trebui sa ramana singulare intre oamenii politici ai tarii noastre.
  • -5 (5 voturi)    
    ce'ati fi vrut bagabontilor (Luni, 20 decembrie 2010, 17:58)

    mos gerila [anonim]

    calendare cu mos gerila sau ilici ?
    vreti si voi, iesiti cu banu !
  • +5 (5 voturi)    
    Comment (Luni, 20 decembrie 2010, 18:08)

    Mihai D [anonim]

    Asta inseamna sa fii sustinut in aceasta caracatita mizerabila denumita guvern. Este bataie de joc la adresa omului de rand, este prostie vanduta oficial etc, etc. Este o circoteca ce nu se mai termina, unde cel cu pile si relatii se lafaie in bani, masini de lux si vile iar cel ce munceste cinstit este prostul satului. O sa ramana tara asta fara tineri de valoare, fara viitor, o bucata de pamant curatata de hotii astia care sunt "buni afaceristi". Roata se intoarce, mai devreme sau mai tarziu!
  • -3 (7 voturi)    
    Althusser (Luni, 20 decembrie 2010, 18:13)

    Jakobson [anonim]

    I like Ike era sloganul electoral al lui Eisenhower si e un joc de cuvinte: I se regaseste in Ike, iar Ike e inclus in like. Rezultatul - îl iubesc pe Ike asa cum mă iubesc pe mine. Modelul nu e nou si nu e nici inocent. In plus, şcoala e "aparat ideologic de stat". Tatucul Marx si urmasii lui si-au dat seama ca nu e nevoie de aparate represive, ca Poliţia si Armata, când poţi manipula frumos, prin intermediul şcolii, al culturii etc.

    Personal o respect pe Udrea pentru multe lucruri. Numai ca asa nepotrivite îmi par decolteurile ei cu funcţia pe care o are. In rest, cred ca am văzut si in alte tari calendare cu poza deputatului pe ele. Numai ca e prea multă suferinta in jur sa te joci asa cu cuvinte ca I love B.
  • +2 (4 voturi)    
    Hahahah (Luni, 20 decembrie 2010, 18:47)

    Axel [anonim]

    Calendar cu chipul Elenei Udrea iar pe spate era trecut cumva si pretul cu tot cu finalizare?
  • +2 (2 voturi)    
    Mila PDL la tot sectorul 4 - Jos Cenzura! (Luni, 20 decembrie 2010, 20:20)

    GMarga [anonim]

    Dar de copii tuturor scolilor din sectorul 4 carora li s-a distribuit "mila PDL" (mascata in umbra unui concert de la Sala Polivalenta)?
    Vinerea trecuta?
    Despre asta nu vorbeste nimeni?
    Daca vreun nenorocit imi da minus sa-i fie rusine.
    Sa-i "miluiasca" pe copiii lui, nu pe ai mei.
    Rusine!
  • 0 (0 voturi)    
    super ! (Luni, 20 decembrie 2010, 23:32)

    bogdan [anonim]

    In sfarsit baietii isi vor putea satisface poftele sexuale pre-adolescentine pe calendarele cu nurii doamnei minstru. Atentie parinti cand va uitati in calendare - foile vor fi lipite intre ele !
  • 0 (0 voturi)    
    Iubirea de aproape (Marţi, 21 decembrie 2010, 8:09)

    lovitorul [anonim]

    Poate gresesc aia la tipografie si scriu baietii ... I love P ... de la procuror bineinteles
  • 0 (0 voturi)    
    Unde poate duce disperarea! (Marţi, 21 decembrie 2010, 13:57)

    Stepanida [utilizator]

    Udrea e disperata rau!Se foloseste de niste copii(care nu au drept de vot,dar parintii lor au),in incercarea de a castiga puncte pentru 2012!Chiar crede ca poate sa-l invinga pe Oprescu cu asemenea tertipuri!Si de unde bani de cadouri?Ca doar e saraca,are credite si,colac peste pupaza,Oprescu i-a luat si parcarile Dalli!
  • 0 (0 voturi)    
    de bine (Marţi, 21 decembrie 2010, 15:31)

    mihai [anonim]

    Ma intreb oare cand se va scrie de bine de Udrea. Indiferent ca face ceva pozitiv, trebuie sa o atace cineva.
  • 0 (0 voturi)    
    penibili (Marţi, 21 decembrie 2010, 15:31)

    andrei [anonim]

    Sunteti penibili cu genul asta de articole. Mai bine ati scrie despre proiecte MDRT sau activitatea politica a Elenei Udrea, nu despre faptul ca a impartit dulciuri copiilor.
  • 0 (0 voturi)    
    rating (Marţi, 21 decembrie 2010, 15:32)

    clara [anonim]

    Probema presei din Romania este ca desi o ataca constant pe Udrea refuza sa recunoasa ca este personajul care le aduce cel mai mult rating.
  • 0 (0 voturi)    
    fara atacuri (Marţi, 21 decembrie 2010, 15:32)

    diana [anonim]

    Daca tot vin sarbatorile ce ar fi sa incercam si noi sa fim putin mai buni si sa lasam deoparte atacurile astea.
  • 0 (0 voturi)    
    Uau (Marţi, 21 decembrie 2010, 22:26)

    mugur [anonim]

    Bine ca si-a distribuit calendarele cu " chipul" si nu cu curucracii, ca ma dadeam dreaqu cu poza ! Oricum (sau oarecum), nu-i tarziu, da vreau si cu Roberta !