Un liberal: Crin Antonescu e un om frumos care va merge alaturi de frumosii lumii. Cand va fi ales, o sa fie betie generala si totala in PNL

de R.P.     HotNews.ro
Vineri, 30 octombrie 2009, 14:00 Actualitate | Politic


Crin Antonescu
Foto: Bety Blagu / HotNews.ro
Candidatul liberal la presedintie, Crin Antonescu, a inceput campania electorala cu "paine, rachie" si complimente. Aflat in vizita in Resita, liderul PNL a fost primit de "doamna Iustina", consilier judetean, cu urmatorul mesaj: "De ce-l vreau pe Crin Antonescu presedinte? (...) Este un om frumos si nu-mi este rusine mie si noua, atunci cand va fi presedintele Romaniei, si va merge alaturi de frumosii lumii pentru ca ne reprezinta pe noi, un popor frumos, curat si cinstit", transmite NewsIn.

S-a adresat apoi sotiei lui Crin Antonescu, europarlamentarul Adina Valean: "Doamna Adina, aveti barbat frumos!"

Va fi "betie generala si totala in PNL"
Iustina Turnea, care detine functii de coordonare la nivelul organizatiei judetene a PNL Caras-Severin, i-a indemnat pe sustinatorii candidatului liberalul "sa batem din apartament in apartament, ca in 22 sa avem satisfactia sa intre in turul II presedintele nostru, frumosul nostru Crin Antonescu, iar in 6 decembrie sa fie o betie generala si totala in PNL". Iustina Turnea le-a explicat apoi alegatorilor de ce nu trebuie sa ii voteze pe Traian Basescu sau Mircea Geoana: "Cei doi se trag din aceeasi matca, din matca activistilor de partid care inainte de '89 veneau in curtea ta si-a lui unchi-tu', si-a lui frate-tu si va lua mielul, purcelul, branza, ouale de la gura copiilor vostri".

Crin Antonescu: "Da, sunt visator!"
Respectand atmosfera, presedintele PNL i-a linistit pe sustinatorii sai referitor la zvonul ca ar fi un visator. "Da, sunt un visator. Stiu ca a spune ca esti visator se poate interpreta in sensul ca nu esti realist, ca umbli dupa cai verzi pe pereti! Eu va spun ca nimeni in istoria Romaniei sau in istoria lumii nu a facut ceva adevarat si real in politica daca nu a avut un vis si daca nu l-a urmarit pentru a-l implini. Istoria este o suma de vise implinite. Avem cu totii un vis".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3347 vizualizari

  • +28 (46 voturi)    
    Doamne, sa mori de ras, nu alta... (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:04)

    andreea [anonim]

    Mai mult nu i-a dus capul... Daca si asta e campanie electorala...
    • -18 (44 voturi)    
      ... (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:18)

      ToBeOrNotToBe [utilizator] i-a raspuns lui andreea

      N-am inteles care e problema ta ?! Doamna Justina a avut si ea o parere, toata lumea are dreptul la o parere.

      Cat despre Crin Antonescu, studiindu-i "fisa postului" se observa ca n-a avut nici o treaba cu securitatea, are un trecut curat. Nu acelasi lucru il poti spune despre Basescu, Geoana, Oprescu... este ?
      • +19 (29 voturi)    
        nu a avut treaba (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:45)

        ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui ToBeOrNotToBe

        nici cu parlamentul :)
      • +3 (5 voturi)    
        parerea mea , (Vineri, 30 octombrie 2009, 17:51)

        ion amaru [anonim] i-a raspuns lui ToBeOrNotToBe

        este ca aveti dreptate ! E un fiu de muncitor ,sarac si curat ,... s.a.m.d....ca si tov. iustina sunt de acord ,sa-o rugam pe adina sa puna masa cu purcelu , mielu ,brinza ,ouale ( daca s-o indura nastase !! ) ..pe urma om'mai citi si " fisa postului " !!
      • +4 (6 voturi)    
        asa e ! (Vineri, 30 octombrie 2009, 19:37)

        amidona [anonim] i-a raspuns lui ToBeOrNotToBe

        ba , mai mult, s-ar putea spune ca domnul crin nu are, in general, treaba cu nimic.
      • +4 (4 voturi)    
        da, este frumos ca... (Vineri, 30 octombrie 2009, 20:19)

        mmm [anonim] i-a raspuns lui ToBeOrNotToBe

        Crin Antonescu este frumos...la fel ca limba congoleza...asa imi place de mult...As vrea sa nu mai iasa Basescu la alegeri...dar daca partidele vin cu "Valerica" din astia cum sunt Crin
        Antonescu si Geoana...ce sa mai zicem. Eu zic ca Tariceanu avea muuult mai multe sanse...dar daca atat i-a dus capul....
      • +1 (1 vot)    
        unele, altele... (Sâmbătă, 31 octombrie 2009, 10:10)

        Ciprian [anonim] i-a raspuns lui ToBeOrNotToBe

        Dupa cum se vede majoritatea care voteaza pe acest site este basesciana.
        E clar ca si in PNL exista penibili, dar sa nu-i uitam si pe ceilalti, care, mai rau, ne mai si conduc. Numai daca ma gandesc la fiica domnului presedinte, si trebuie sa iau ceva antivoma. Udrea si Ridzipoanca sunt pentru programul de coma...
        Noapte buna.
        • 0 (0 voturi)    
          mda (Duminică, 1 noiembrie 2009, 2:39)

          MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian

          dar parca e mai usor de inghitit eba decat papusile lui voiculescu
    • +14 (28 voturi)    
      1,2,3 ...proba de microfon (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:37)

      C.T.C [utilizator] i-a raspuns lui andreea

      Votez Crin Antonescu pentru ca-l simptatizez pe colegul sau Bogdan Olteanu si pe tavarasul Ghise. Atat am de spus.
      • +1 (7 voturi)    
        twisted mind (Vineri, 30 octombrie 2009, 15:16)

        Io [anonim] i-a raspuns lui C.T.C

        Aha, deci de-aia ai votat la referendumul pentru uninominal ca sa poti vota la presedintie pe lista, sau cum?
    • +23 (25 voturi)    
      de ce nu il votez pe Antonescu (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:55)

      daniel [anonim] i-a raspuns lui andreea

      Am insa doua mari retineri legate de el.

      Primul, argumentul obiectiv: numarul urias de absente din parlament. Acolo unde a fost ales sa isi faca treaba, platit de alegatori cu vot si sperante si de toti ceilalti cu bani. Iar el pur si simplu nu si-a facut-o. Daca ar fi procedat astfel la orice alt fel de job cred ca nu e greu sa cadem de acord ce s-ar fi intamplat.

      Al doilea motiv recunosc ca e oarecum subiectiv. Imi aduc aminte de modul absolut incalificabil (repet: pentru mine) in care a vorbit la televizor, in mai multe randuri, despre femei aflate in alta tabara politica decat a lui. Acuma, sunt oameni obraznici, oameni cu gura mai spurcata carora le mai treci cu vederea asta atata timp cat isi fac treaba. Ca n-or fi toti educati de guvernante. Dar sa vorbesti astfel despre o femeie, tu, ca barbat, sau ca tata de fata, sa folosesti "acele" cuvinte imposibil de redat - nu stiu, mi se pare o foarte grava deficienta de educatie, din aceia de care eu unul ma tem foarte tare sa nu ascunda si altceva.
      • +9 (11 voturi)    
        de ce nu-l votam (Vineri, 30 octombrie 2009, 15:46)

        mara [anonim] i-a raspuns lui daniel

        Subscriu acestor retineri si as mai adauga ca nici numele " Crin" nu-l recomanda.
        • -1 (5 voturi)    
          Corect, si-a ales un nume "nerecomnadabil" (Vineri, 30 octombrie 2009, 18:12)

          hassan [anonim] i-a raspuns lui mara

          Uite, Basescu e un nume foarte frumos. Cel mai frumos!
      • +1 (1 vot)    
        confuziii...dulci infuzii (Vineri, 30 octombrie 2009, 18:48)

        gigi popa [anonim] i-a raspuns lui daniel

        aloooo Danielle!!! Ala despre care vorbesti "in al doillea motiv|" ( cu parerile dezastrose despre fumei) e Ludovika Orbana ha, ha, haaa
        • +1 (1 vot)    
          nu e nici-o confuzie (Sâmbătă, 31 octombrie 2009, 8:49)

          daniel [anonim] i-a raspuns lui gigi popa

          Vorbesc in cunostinta de cauza. Eu insumi l-am vazut la televizor si nu o singura data folosind un limbaj imposibil de reprodus la adresa unor femei. Ca a facut si Orban sau altul asta e irelevant strict pentru aceasta discutie.

          Si sa nu amestecam lucrurile. Eu unul pot sa am o parere proasta despre o femeie. Pot, dintr-un exces idiot de misoginism, sa vad in fiecare femeie o fiinta inferioara. Pot in fine sa exprim asta si public. Doar lucrul asta si ma autodescalific (si nu numai legat de femei). Dar una e sa o faci cu o minima decenta de vocabular (in masura in care asta ar mai conta...) si alta e sa arunci cu rautate in ochi si vorba apasata cuvinte ca acelea.
      • +4 (4 voturi)    
        completare (Vineri, 30 octombrie 2009, 20:40)

        mirela [anonim] i-a raspuns lui daniel

        Perfect de acord,doar ca eu mai am niste motive: -a contribuit la inlaturarea Monicai Macovei cu Chiuariu -L-a inlocuit pe listele pt. BNR pe Daianu cu Olteanu ,acesta fiind "alesul" si in lupta cu Croitoru -Cine n-a votat cum a vrut el a fost demis. Concluzii? Are un adevarat spirit democratic si este un adevarat sustinator al competentei .Mai mare greata!
      • +2 (2 voturi)    
        cateva cuvinte (Vineri, 30 octombrie 2009, 22:10)

        Luke [anonim] i-a raspuns lui daniel

        Ma bucur sa vad pe cineva ca observa lucruri pertinente la candidatii despre care vorbim (desi, Basescu cu "tiganca imputita" nu e tocmai elegant, iar Oprescu cu "aspirina intre picioare" pare si mai rau).

        Chiar asa... De ce sariti mai oameni cu totii, orbeste in sprijinul unui sau altui candidat? Chiar nu vedeti ca NU e despre NOI? Chiar nu vedeti ca e DOAR despre EI?

        Corect, absenta lui Antonescu din Parlament e suspecta. La fel intentiile lui Basescu in legatura cu referendumul. Geoana e sub presiunea partidului pentru a dovedi ceva si nu sub a unei dorinte de a face ceva in Romania.

        Deci de ce sarim in sus pentru a sustine pe unii sau altii? De ce pierdem vremea pentru a citi si a raspunde unor articole deja scrise poate cu un mesaj ascuns noua? De ce ne pierdem vremea cu respirat acelasi aer pe care cei de la putere ni-l intoxica zi de zi?

        Eu am sa merg la vot. Si va propun si voua sa faceti la fel. Dar haideti s-o facem elegant, cu raceala si multa logica. Sa votam responsabil niste oameni, nu presupuse divinitati.

        Si sa ne gandim mai mult la noi. La viata noastra, si nu a lor. Sa-i tratam cu indiferenta si sa construim in liniste, noi singuri, o tara in care BasAntoGeoana nu va mai exista.

        Atat.
        • 0 (0 voturi)    
          un comentariu...frumos si corect (Sâmbătă, 31 octombrie 2009, 1:52)

          paraipan [anonim] i-a raspuns lui Luke

          Problema e ca n-ai cu cine vota - ma refer la candidatii cu sanse.
          In plus, influenta marelui urs nu poate fi ignorata...de pe la 1800 incoace.
          Toata atmosfera asta de jaf, faradelege si inavutire aparuta dupa '89 incoace nu poate fi indepartata usor. Sa ne gandim cine a facut cu adevarat ceva pentru remedierea situatiei - si apoi sa votam.
      • +1 (1 vot)    
        ma intreb... (Sâmbătă, 31 octombrie 2009, 9:25)

        AmoreDivino [anonim] i-a raspuns lui daniel

        de ce s-o fi aruncat fosta/raposata nevasta-sa de la etajul 7..?? Probabil atitudinea lui plina de 'galanterie' pentru sexul frumos trece si dincolo de aparitii publice, in dormitorul matrimonial si in intimitatea cuplului unde bietele 'alese' prefera sa plonjeze in gol decit sa mai stea pe linga 'frumosul' asta...
        Imi aduc si acum aminte de naivitate incredibila a poporului nostru care a preluat instant sloganul imbecil ' iliescu apare/soarele rasare' si au votat masiv cu necuratul, gratie zimbetului si carismei malefice a acestuia.
        Acum il vor vota pe looser-ul astalalt pentru ca e frumos...
    • +12 (14 voturi)    
      singurul compliment pe care au putut sa-l faca (Vineri, 30 octombrie 2009, 15:17)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui andreea

      Cred ca s-au scremut mult sa gasesca cel mai bun complimente pentru Crina :))
      PNL are o echipa deosebita cu frumoasa Crina, haiducul Tariceanu (care ia de la stat si da la oamenii saraci din partid), regele Patriciu si bufonii Orban si Olteanu, care au fost pusi la misto in functii inalte, asa ca sa-l distreze pe rege :))
    • -1 (1 vot)    
      un om normal ca noi, ceilalti (Sâmbătă, 31 octombrie 2009, 12:47)

      lavy [anonim] i-a raspuns lui andreea

      da, este o campanie electorala a bunului simt, facuta de un om normal, ca noi, celilalti, care inca mai cred in onoare, cinste, corectitudine.... si daca vrem sa fim reprezentati , singurul care reprezinta binele pentru aceasta categorie de oameni este antonescu- presedinte.
      pentru voi, cei care sunteti slugarnici, intoxicati de promisiuni desarte, lipsiti de bun simt...nu pot spune decat ca va compatimesc....
  • +17 (41 voturi)    
    Crinul cu roua (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:05)

    Stef [anonim]

    Aflat in vizita in Resita, liderul PNL a fost primit de "doamna Iustina", consilier judetean, cu urmatorul mesaj: "De ce-l vreau pe Crin Antonescu presedinte? (...) Este un om frumos si nu-mi este rusine mie si noua, atunci cand va fi presedintele Romaniei, si va merge alaturi de frumosii lumii pentru ca ne reprezinta pe noi, un popor frumos, curat si cinstit" - Doamne fereste! Si nu inteleg de ce acest personaj este ata de..."frumos" ? Ori ptr mine frumusetea are un alt inteles...Oricum pe aceasta "Doamna Iustina" o vad cam nefericita. "Un popor frumos, curat si cinstit" - umm...despre ce popor vorbeste, ca nu ma prind!
    • +7 (7 voturi)    
      La Dne Senioare place! (Vineri, 30 octombrie 2009, 15:03)

      Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui Stef

      @ Asa un fazan fezandat place chit ca "
      japonezul" ce apara onoarea stapanului a facut sepucu! A la guere com a la guere! In dragoste totul e permis! ( Ciudatenii!) Ce faci cu " De gustibus et de cororibus nobn disputandum! ".. DDD
  • +20 (48 voturi)    
    Ce patetic... (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:05)

    Cristi [anonim]

    Pur si simplu imi dau lacrimile cand aud asa ceva. Repetentul asta, chiulaul asta, colaborationistul asta, nefacatorul asta de nimic chiar are sustinatori? Asa se pare. Ce Romanie a paradoxurilor. Oameni fara valoare, fara cariera, fara nimic in spate ajung unde ajung. Apropo... Individul asta traieste pe spinarea noastra din politica de aproape 20 de ani!!!
    • -16 (42 voturi)    
      hmm (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:14)

      Fifi [anonim] i-a raspuns lui Cristi

      pai si pe cine sa votezi frate... pe geoana sau basescu ? hai pe bune acu, cat sa fii de defect ca sa votezi cu chioru si comunistu ? lasa-ne, dar dintre astia 3, votez cu Ghiocel cu ochii-nchisi.
      • +17 (17 voturi)    
        ai foarte multa dreptate (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:59)

        daniel [anonim] i-a raspuns lui Fifi

        Data viitoare cand o sa mai ajung la vreo policlinica, Doamne-fereste, o sa am grija sa merg la al mai frumos doctor din cati oi gasi acolo. Fara indoiala, va fi aceeasi persoana cu cel mai priceput doctor.
    • +4 (4 voturi)    
      haoleo, manca-tz'-ash (Vineri, 30 octombrie 2009, 18:36)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Cristi

      pistilu' matale da frumushatza care esti! frumosule, chiparosule... actritzule, televizorule - lasa-ma sa pun si io mana pa matale... haoleo da' m-am uitat in palma matale si linia politica cica ti sa infasoara in juru' gatului, ochiosule, si ai inceput sa mirosi in sondaje numa' da la locu' trei in jos! hancearca la hollywood, frumosule, ca acolo E aia frumosi ca matale...si sa-ti traiasca si halina dumitale si sa-si stearga toti pantofii murdari pa 'mneaei cum i-ai sters pa ai matale pa muierile alea din hopozitie!
  • +22 (40 voturi)    
    antonescu frumos? haaa! (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:06)

    alex [anonim]

    daca alegem presedintele pe criterii estetice, poate sa ne conduca Brad Pit, George Clooney, Keanu Reeves, sau oricare alt barbat considerat frumos...

    Ce stupizenie, ca o tara este sensibila la frumusete, nu la vointa politica, pricepere, cunostinte de administrare, etc.

    Antonescu poate fi frumos in ideea ca isi vopseste parul, iar daca mai sta si picior peste picior... este intr-adevar frumos :)
    • -10 (30 voturi)    
      Frumusetea interioara (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:20)

      Sun Tzu [utilizator] i-a raspuns lui alex

      Lasa ca e frumos matelotul:-))))
  • +21 (39 voturi)    
    om frumos (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:06)

    mos ion roata [utilizator]

    Ce voce,ce talent,pacat ca nu are noroc! Dar de imbatat puteti sa va imbatati.Va trebui doar sa asteptati sa se trezeasca Orban
  • -14 (32 voturi)    
    Votul meu (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:10)

    Bogdan [anonim]

    Baiatul asta va primi votul meu nu pentru ca sunt un fan al sau, ci pentru ca dintre celelalte doua variante Geoana are scris pe frunte loser, iar Basescu a fost 5 ani si nu mi-a placut atat de mult incat sa mai vreau o data.
    Imi pare rau daca logica mea pare mult prea simplista dar "mafiotii", "mogulii" si "baietii destepti" vor ramane mereu pe pozitii, iar cine spune ca va scapa de ei fara sa puna pe altii in loc e un mincinos :P
    • +9 (9 voturi)    
      Similar (Vineri, 30 octombrie 2009, 15:15)

      Pepi [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan

      Un antrenor de fotbal l-ar alege capitanul echipei pe cel care lipseste constant la antrenamente si mai mult vorbeste.
    • 0 (0 voturi)    
      nu mi se pare simplista (Vineri, 30 octombrie 2009, 17:00)

      daniel [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

      E normal sa il preferi pe unul sau pe altul. E bine insa sa o faci din motive cat mai pertinente, cat mai obiective. Bine pentru tine in primul rand. Sincer insa argumentul ca "mereu vor fi hoti la putere" mi se pare cinic si in nici-un caz nu e un motiv sa ii ajut si eu sa ajunga acolo.

      Repet, chiar daca nu avem aceleasi preferinte, iti respect opinia politica. Mi-ar place insa sa ai argumente mai solide - si stii de ce? Pentru ca nu imi place ideea de a avea o opinie politica certa. Nu sunt expert, nu ii cunosc pe oamenii astia, nu pot sa am despre ei decat cateva pareri si impresii, iar in conditiile astea mi se pare foarte sanatos sa tin cont si de un punct de vedere contrar, pentru a nu cadea in extrema ingamfarii celui care e convins ca detine adevarul (care e suverana pe forumuri).
  • +15 (25 voturi)    
    Si eu visez (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:11)

    DlGoe [anonim]

    Si eu visez sa avem petrolul, finantele si economia inapoi .
    Dar visele sunt vise si realitatea realitate.
  • +14 (32 voturi)    
    Veselie mare monser (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:11)

    Dorin [anonim]

    Mi-l si inchipui pe Organ (pardon, Orban) dansand pe mese tinand intr-o mana o sticla de vin iar in celalta mana chitara, cantandu-i fals "frumosului" Chucky declaratii de iubire eterna. Penibil. Oricum, imaginea asta cu betia de la PNL e reala. Aia de-acolo sunt beti oricum. Orban e cel mai bun exemplu. Penalii astia isi fac iluzii desarte.
    • -1 (3 voturi)    
      cantecel (Vineri, 30 octombrie 2009, 17:29)

      jiky [anonim] i-a raspuns lui Dorin

      esti o floare, esti un crin,
      ai premieru' cel mai fin :))
  • +4 (16 voturi)    
    crestere 12% Antonescu (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:18)

    misu [anonim]

    Consultant ,garantez crestere 12% sondaje Crin Antonescu
    • +5 (11 voturi)    
      la gaze??? (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:28)

      mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui misu

      la foraje? aaaaaaaaaaaaa la sondaje!-nu e cam putin 12 zi si tu 13
  • +13 (13 voturi)    
    care popor curat si cinstit? (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:20)

    benu [utilizator]

    care popor curat si cinstit? curat poate. da cinstit nu cred, doar poate traiesc eu in alta tara decat cea in care traieste doamna asta. Eu dau spaga cand ma duc la medic, in tara in care traiesc eu te duci cu pachetu de cafea peste tot, aici la mine in Romania se cumpara locurile in administratia publica, se cumpara carnetele de soferi si diplomele universitare. Care cinste? Stefan cel Mare ar face cadou tara turcilor daca ar vedea cum am ajuns.
  • -11 (25 voturi)    
    asa e!! e multa! (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:22)

    Bogdan [anonim]

    Si tu nu ai inteles ca daca votezi Basescu votezi Jimmy Choo si Vuitton pentru Udrea, Botox si Parlament European pentru fi-sa aia mica inculta, apartament de un milion de euro pentru fi-sa aia mare, terenuri in Bucuresti pentru Popoviciu si Constanda???
    N-ai inteles ca o sa zica fetelor tale "tiganci imputite", iar tie "gaozarule"?
    CONCLUZIE: Eu inteleg ca esti fanatic, dar renunta la argumentele astea ieftine si spune lucruri despre care stii, lucruri in care crezi, fii civilizat in discurs, ca am intrat draq in UE (:P) iar noi ne porcaim ca in evul mediu!
    • +1 (1 vot)    
      compari un soarece cu un elefant (Sâmbătă, 31 octombrie 2009, 2:04)

      paraipan [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

      La Base in carca poti sa mai adaugi si minciuna ca el a furat flota, si atat. In schimb, daca stau sa-ti insir toate furaciunile alea babane din '89 incoace de care se fac vinovati ciracii lui Iliescu, o sa am nevoie de minim 24 de ore; asa ca o sa fac un rezumat - minim 1000 de miliarde de euro (cu mare modestie).
      Asa ca te intreb: ce voiai de fapt sa spui?????
  • +15 (23 voturi)    
    ma intreb si eu ca magarul pe pasune... (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:22)

    Laurentiu [anonim]

    Daca doamna Iustina este aceasi "doamna" care intrebata in 2004 de PRO-TV cu cine voteaza a zis ca cu Nastase. "de ce?"... "Pai nu ati vazut ce rosu este in obrajori?!"

    Uite de asta nu sunt de acord cu votul universal! Din cate stiu eu Crin candideaza la presedintie nu la Mister Romania!!!

    Dumnezeule eu nu dorm noptile ca nu stiu cu cine sa votez, si votul astora este egal cu al meu!!!
    • +7 (7 voturi)    
      NU E SUFICIENT (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:39)

      IOLANDA [anonim] i-a raspuns lui Laurentiu

      sa nu dormi pt ca nu stii cu cine votezi.Trebuie sa te implici si sa aduci putina lumina in mintea doamnelor Iustina.Totusi votul nostru este egal cu al lor si asa trebuie sa fie.Ele reprezinta gradul de civilizatie,deci asta este ,cum am spus putem sa luptam ,sa speram sau ambele!
      • +3 (5 voturi)    
        si de ce... (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:49)

        Laurentiu [anonim] i-a raspuns lui IOLANDA

        sa fiu Don Quijote?! mai bine ca Robert Heinlein!

        Asta cu implicatul e utopie Iolanda...unui bou poti sa-i explici mult si bine ca e bou..., ca el tot cu ochi mari o sa se uite la tine rumegand!!!
        • 0 (0 voturi)    
          OAMENII NU SUNT VITE (Vineri, 30 octombrie 2009, 15:33)

          IOLANDA [anonim] i-a raspuns lui Laurentiu

          nu ai vazut filmul?Bine ,acum o sa zici ca nu se potriveste,acela era un film despre relatii amoroase ,totusi nu pot sa nu remarc ca se potrivesti situatia.Viata este interesanta atunci cand lupti,sper ca in timp te vei convinge ca si cei mai putin inteligenti inteleg foarte bine daca sunt invatati,educati.Ce parere ai de prim ministrul de land din Germania care foloseste in campanie mijloace la fel de josnice precum dambovitenii nostri?
          • 0 (0 voturi)    
            Ptr Iolanda... (Vineri, 30 octombrie 2009, 16:14)

            Laurentiu [anonim] i-a raspuns lui IOLANDA

            Nu cunosc cazul cu ministrul de land din Germania, asa ca nu ma pronunt. :)

            Viata este foarte interesanta cand lupti, foarte adevarat, dar oare romanul de rand nu lupta deja destul?! (criza, servici, taxe, trafic, etc.) Acum trebuie sa luptam si sa-i educam pe cei mai nenorocosi (sau norocosi!)?! Eu sunt mai de dreapta..."Fiecare pasare pe limba ei piere" ("cum iti asterni asa dormi")...pe de alta parte..."Fericiti cei saraci cu duhul"...eu nu dorm, si ei uite-i ce usor sunt multumiti!!!...De ce sa-i scot din ignoranta lor?! se pare ca e o binecuvantare!!!

            Da, poate ar trebui si la noi un sistem ca la americani in care tinerii dupa colegiu pleaca prin diverse tari din lumea a treia la diverse munci de voluntariat. Noi nici n-am da bani pe drum!!!
            • +1 (1 vot)    
              SI EU SUNT DE DREAPTA (Vineri, 30 octombrie 2009, 18:26)

              IOLANDA [anonim] i-a raspuns lui Laurentiu

              dar nu PNL .Depinde ce inseamna de dreapta pt tine,pt. mine inseamna ca daca esti puternic poti sa ajuti si nu te mai plange atat!Chiar scriind pe forum ajuti.In alta ordine de idei ,ma gandesc ca la tine e vorba de ambitie ceva mai mare.De dreapta,bine de dreapta si totusi eu cred ca oamenii simplii au un instinct deosebit in a discerne binele de rau .Ramane si speranta
    • -2 (2 voturi)    
      Vezi, de aia ne trebuie gripa porcina! (Vineri, 30 octombrie 2009, 15:32)

      Alui [anonim] i-a raspuns lui Laurentiu

      Eu sunt optimist. Acu cu zvonurile despre vaccinuri, n-o sa le vrea nimeni. O sansa asadar sa se mai "curete" romanii.
      • +1 (1 vot)    
        da-ti peste gura!!! (Vineri, 30 octombrie 2009, 16:25)

        Laurentiu [anonim] i-a raspuns lui Alui

        uite-te la ucrainieni (Inchid scolile si interzic congregarile)!!!!
        Asta mai trebuie!!! daca se intampla la noi ca la ei o sa sara toti de fund in sus cu dictatura lu' capitanu'...nu vrea sa faca oamenii miting...ingradirea libertatilor...etc.

        mai bine nu...pe de alta parte...prosti si multi, dar ai nostri!!!
  • +8 (14 voturi)    
    Multa prostie si nesimtire pe lumea asta... (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:25)

    Batranul rege Lear [anonim]

    Astia nu au inteles inca ca (cacofonie intentionata), daca votezi Antonescu, votezi, de fapt, Iliescu, Hrebenciuc si Vanghelie, via Patriciu?
    Iar dovada ca am dreptate este napustirea javrelor PSD/PNL sa dea minusuri. Jefuitorii si tradatorii nu se lasa. Cantec de lebada, fanarioti jegosi!
  • -6 (14 voturi)    
    Organ vs. Base (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:28)

    Bogdan [anonim]

    By the way, in legatura cu alcoolul. Pe cine ati paria la o bauta intre Orban si Basescu??? Care cade primul sub masa?
    P.S.
    Mogulii, Hrebenciucii, Iliestii, Voiculescu s.a.m.d. n-au nicio sansa!! (Geoana oricum la ora aia e la culcare :P)
    • -2 (2 voturi)    
      ce-ai frate (Vineri, 30 octombrie 2009, 16:54)

      borhotnews [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

      Ce rau ti-a facut Orban? Nici dusmanilor tai sa nu le doresti sa concureze cu basescu.
  • -3 (5 voturi)    
    Ai dreptate, tocmai ai confirmat (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:28)

    Vlad [anonim]

    Ai perfecta dreptate.
  • +9 (11 voturi)    
    frumuselul (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:35)

    oilman [anonim]

    Sint foarte multe motive serioase pentru care Crin NU ar trebui sa fie nici macar candidat la presedentie - un prim motiv ar fi : Nu este calificat. Din pacate, daca cumva, putin probabil, dar ajunge in turul doi, in mod rusinos nu va ajunge presedinte pentru ca are un nume ciudat - in Romania mai e pina sa avem un Crin presedinte...
  • +9 (9 voturi)    
    LILLY (CRIN) (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:38)

    TUDOR30 [utilizator]

    De ce nimeni nu a bagat inseama ochii lui frumosi. Mai mult propun ca sloganul de campanie al domnului sa fie "Esti o floare esti un crin/Esti parfumul cel mai fin"
    • +1 (1 vot)    
      sa iubim Crinii .. (Vineri, 30 octombrie 2009, 15:19)

      george [anonim] i-a raspuns lui TUDOR30

      sa Iubim Crinii ..
      Da rau de tot ..
      • +1 (1 vot)    
        pai am iubit trandafirii dooj de ani (Vineri, 30 octombrie 2009, 20:44)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui george

        si uite unde am ajuns ;)
  • +10 (12 voturi)    
    Partea cu betia o cred (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:38)

    Justin Puscasu [anonim]

    pentru ca l-am vazut la treaba pe Dl. Orban.
    Despre frumusetea lui Chucky mai e de discutat.
    Iar in ce priveste restul promisiunilor liberale, am dubii serioase.
  • +5 (7 voturi)    
    OF OF OF (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:39)

    Marcel Tudoran [anonim]

    Ce popor de tarani suntem......
  • +4 (4 voturi)    
    cateva lamurii... (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:43)

    marlene [anonim]

    asta a fost pe bne..sau e gluma...nu de alta dar Crinut numai frumos nu e..in viziunea multor feei..ca sa nu spun de faptul ca de cand presedinte frumos??Iar cu frumosii lumi.????care ???
  • +5 (5 voturi)    
    Un presedinte second hand (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:45)

    E.Zait [anonim]

    Doamna asta i-o fi citit biografia, si eu am citit-o si mi-a starnit un sentiment ciudat. M-am gandit ca ar fi un presedinte second hand.
  • +4 (4 voturi)    
    Antonescu (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:45)

    elis [anonim]

    ca v a fi betie la pnl dupa alegeri nui bai .Daca vor avea ce sarbatori .... Crin A. frumos? pai cu ochii de peste fiert pe care ii tine atintiti in sus mereu unde i frumusetea? Noua nu ne trebuie oameni frumosi ci destepti, curajosi, harnici, cinstiti. 3 saptamani cate mai sunt pana la alegeri e f mult sa i suporti pe toti zilnic mai ales in programele tv.Macar in timpul nostru liber ar trebui sa nu mai vedem la tv.politicieni.DSar mitinguri electorale cum vor mai face avand in vedere raspandirea gripei porcine?
  • +5 (7 voturi)    
    Făt Frumos din urnă (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:51)

    gabhry_el [anonim]

    Ba, Mircea Geoană e mai frumos decît Crin Antonescu!

    Şi e şi mai visător!

    LOL
    • -1 (1 vot)    
      frumusete (Vineri, 30 octombrie 2009, 19:58)

      ela [anonim] i-a raspuns lui gabhry_el

      Ba Basescu e mai ... frumos!
  • -6 (10 voturi)    
    Crin (Vineri, 30 octombrie 2009, 14:55)

    Ilie Moromete [anonim]

    Nu are vreo importanta daca e frumos sau urat, important e ca acest candidat PNL nu are un trecut manjit ca alti politicieni.Haideti sa avem incredere in el.
    Crin Antonescu Presedinte!!!!
    • +5 (5 voturi)    
      Papusica lu' conu Dinu (Vineri, 30 octombrie 2009, 17:18)

      Tupeist [anonim] i-a raspuns lui Ilie Moromete

      Ai haz ; nu are trecut minjit ci compromis!
      20 de ani in parlament fara nicio propunere legislativa, cel mai mare chiulau a intrat din nou in parlament cu 1273 de voturi( de pe locul 3).
      A fost pe statul de plata a lui paturiciu si il vrea pe acesta chiar prim ministru.
      Doamne fereste tara asta!
      Este un slugoi obraznic care vorbeste doar ce-i sopteste stapanul.
    • +2 (2 voturi)    
      pune-l la tine la asociatia de locatari (Vineri, 30 octombrie 2009, 21:11)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Ilie Moromete

      s-o ia de jos, ca orice bun gospodar zic... pe urma mai vedem...
  • +4 (4 voturi)    
    betie generala si totala in PNL (Vineri, 30 octombrie 2009, 15:12)

    george [anonim]

    Cred ca deja sunt multe betii totale in PNL
    Ramin pe fata omului betiile ,
  • -3 (5 voturi)    
    Asa-i (Vineri, 30 octombrie 2009, 15:14)

    Sorin [anonim]

    Nu conteaza ca e frumos ... conteaza ca nu e murdarit politica precum Oprescu Geoana Basescu ... bine ar fi sa iasa presedinte. As mai avea o speranta ...
  • +5 (5 voturi)    
    Frumusetea - asta e un criteriu pt. a alege un pre (Vineri, 30 octombrie 2009, 15:14)

    mihuta [utilizator]

    Si ce daca e frumos? cum spune d-na respectiva. Asta e un motiv serios pt. a fi ales presedinte. Hai sa fim seriosi. D-na respectiva cred ca era bauta....El nu a realizat nimic pana acum...o sa realizeze de acum inainte daca ajunge presedinte? Nu as crede.
  • +9 (9 voturi)    
    Grivco (Vineri, 30 octombrie 2009, 15:15)

    hotnewsfil [utilizator]

    Sondajele care ne inunda in aceste zile fac parte din schema ticluita de strategii corporatiei Grivco (aceeasi Marie \"322\", cu alta palarie), pe axa Patriciu-Iliescu-Voiculescu-SOV, strategia de a-l anihila, in Noembrie/Decembrie, pe Basescu. Patriciu, scos in fata de PSD, le-a servit colegilor sai de partid o lectie uluitoare de succes in afaceri in care a rostogolit, prin inginerii financiare, activele petroliere (fostele proprietati ale tuturor romanilor, Navodari, etc.), banii obtinuti din vanzarea acestora ajungand in final, pe cai internationale, in banci din Elvetia, departe de ochii nostri, ai adevaratilor proprietari, hotul fiind protejat de cei mai reputati avocati. In penuria de candidati de substanta, 322 incalca preceptul \"non multa sed multum\" si scoate la lupta impotriva misteriosului-greu-de-apucat Basescu, un grupusor solidar de ciurucuri (\"gargaragii\"-Antonescu, Oprescu-, \"oportunisti\"-patriotul Kunor-, \"dilii\"-Vadim, Becalii), un ghiveci pe toate gusturile consumatorilor de spactacole politice ieftine.
    Pe zi ce trece, se intetesc minciunile, calomniile, se scoate totul la bataie, mogulii nu mai tin socotea milioanelor cheltuite cu inarmarea si cu plata simbriasilor, a constiintelor cumparate (ziaristi, patru ONG-isti, analisti, sociologi-sondori-la-comanda ), a campionilor trivialitatii, a urlatorilor, a scandalagiilor. Frica de justitie, dorinta de razbunare, conservarea bogatiilor, etc. sunt stelele de pe drapelul Grivco-322, atacurile furibunde sunt orientate pe axa Patriciu-Voiculescu-Iliescu- Vantu. Frustratii Roman, Emil Constantinescu, Severin si altii dau si ei o mana de ajutor, pentru rezolvarea acestei probleme de importanta nationala, aflati si ei sub obsesia jos Basescu, jos Basescu, jos Bsescu ...
    Daca vor reusi sa il puna la pamant pe Basescu, le va dispare obiectul muncii, liantul \"prieteniei\" lor - \"dusmanul comun Basescu\". Vor ramane nauciti catva timp, dupa care vor trece la treaba,
    • +3 (3 voturi)    
      Grivco - URMARE IMPORTANTA! (Vineri, 30 octombrie 2009, 20:21)

      hotnewsfil [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

      Vor ramane nauciti catva timp, dupa care vor trece la treaba, vor incepe sa se ciomageasca aprig intre ei. Se va sparge Grivco-322, se va frange axa Iliescu-Voiculescu-Patriciu-Vantu. PNL se va diviza in aripi si aripioare, ca in anii 90', trebuind sa ii mai adune un "Stolojan", de pe drumuri, sa mai apara un Basescu" care sa ii aduca la putere. Dupa eventuala victorie din Noembrie/Decembrie, mogulii trusturilor de presa vor arunca mult mai putini bani in mlastina din care ziaristii tonomati vor trebui sa ii pescuiasca, cu mult mai multa osteneala, sa se bata intre ei pentru fiecare banut ce va scapa din pungile bine stranse ale mogulilor.
  • +3 (3 voturi)    
    ipocrizia (Vineri, 30 octombrie 2009, 15:17)

    Din cunostinta de cauza. [anonim]

    D-ra Iustina Turnea vorbeste de "matca de activisti",pai oare ea nu facea parte din acea matca?si inca la ce nivel...er trebui sa o intrebati pe dansa.
    P.S. nu sunt impotriva lui Crin Antonescu ci impotriva ipocriziei.
  • +1 (1 vot)    
    Votant (Vineri, 30 octombrie 2009, 15:25)

    doom [anonim]

    dormi linistit, PNL lucreaza pentru tine.
  • +6 (6 voturi)    
    Nici nu merita, nici nu va castiga ! (Vineri, 30 octombrie 2009, 15:27)

    martin [anonim]

    In actualul PNL au ramas numai exemplare de tip Orban, Ghise,Olteanu,Calimente ,transfugi ca Saftoii, Melescanu,Renate Weber, in timp ce oameni buni si cu coloana vertebrala au plecat in PD-L.
    Tariceanu a fost un ticalos pentru tara, dar a fost util pentru PNL. Marea umbra atotconducatoare, Dinu Patriciu a impus la conducerea PNL, un fante betiv,multirepetent, chiulangiu si e drept dotat cu un discurs mincinos, dar fluent. Orice scor va scoate, Patriciu va reveni la Tariceanu si nici macar nu va fi rau pentru un partid revenit la dimensiunile reale corecte !
    • 0 (0 voturi)    
      Una nou... (Sâmbătă, 31 octombrie 2009, 11:34)

      Gigi [anonim] i-a raspuns lui martin

      ...stimat popor, una noua pe care nu o auzisem pana acum...Antonescu e si betiv!
      Stimate domn "martin", portocaliu si pupinbasesc, imi permit sa-ti spun ca esti penibil. Iti urez 1000 de ani de joaca cu "oamenii cu coloana vertebrala" din PDL...
  • -7 (7 voturi)    
    Păcat! (Vineri, 30 octombrie 2009, 15:38)

    Jorge [anonim]

    Concluzia mea, citind acest articol este că nici nu mă aşteptam la altceva de la Hotnews.
    Singurul vostru argument, pentru care sunteţi foarte accesaţi, sunt ştirile. În timp real. Bravo, pentru acest lucru. În rest, nu vă deosebiţi cu nimic de Antena 3. Sunteţi partizani. Pro Băsescu, anti restul. Păcat pentru compartimentul vostru de ştiri. Toată munca lor, de apreciat, se pierde datorită unui partizanat de joasă speţă. Credeţi că vă deosebiţi cu ceva faţă de ceilalţi? Se pare că, în materie de gazetărie, pe plaiurile Mioriţei, pe malurile Dâmboviţei, conceptele de obiectivitate, imparţialitate, corectitudine, fair-play, deontologie nu există. Păcat...
  • -8 (8 voturi)    
    Ba va castiga! (Vineri, 30 octombrie 2009, 15:47)

    Johnny [anonim]

    E un tip simplu si ok pt un presedinte, nu e un comunist ca Geoana si nici un isteric ca Basescu, care a obosit tara. Va castiga si nu va fi deloc rau.
    • 0 (0 voturi)    
      astea da argumente !!! (Sâmbătă, 31 octombrie 2009, 7:24)

      Florin [anonim] i-a raspuns lui Johnny

      stiu si eu vreo doi tipi simpli si ok pentru presedinte...poate ar avea sanse daca s-ar baga... unul e vecinul meu de la trei, tipul care ne repara tot ce s-a stricat prin bloc, celalalt e Dorel...Astia nu-s nici isterici, nici nu ne obosesc tara si in plus, sint si simpatici foc !
  • +3 (3 voturi)    
    crin,ludovic si lautarii ! (Vineri, 30 octombrie 2009, 19:53)

    rau de gura [anonim]

    Pa sa vezi paranghelie cand s-o incinge Ludovica sa cante pe mese si ce ceardas o sa faca..parca-l vad pe crinut cu butelia-n brate ascultand poeselel melancolice cantate la piano de faimosul finantist V.V
    inconjurat de corpul de balet libertinal dansand duios din buric in timp ce marele ganditor si carmaci DP stand pe un fotel in capul mesei, privind superior cu o greata interioara la adunatrura sa zica :
    Ba trezitiva !
    maine sunt alegerile!si noi n-am adunat nimica..
  • +1 (1 vot)    
    PENTRU TOATA LUMEA (Vineri, 30 octombrie 2009, 20:35)

    Crina [anonim]

    FRUMOSUL ROADE OSUL , URATUL UNGE GATUL . D-na Iustina si altii, sa isi ia gandul ca va veni frumosul sa ii aduca laptele la usa Dumnezeu sa va lumineze mintile si sufletul
  • +1 (1 vot)    
    frumos? (Vineri, 30 octombrie 2009, 21:52)

    egroeg [anonim]

    poate,dar nu in poza asta.Oricum,orice urma de frumusete pe care ar avea-o dispare in momentul cand deschide gura,aia care,de multe ori, bate...pardon,sterge frumusetea.
  • +2 (2 voturi)    
    nu ajunge (Vineri, 30 octombrie 2009, 22:08)

    olandezu [anonim]

    nu ajunge sa visezi, trebuie sa-ti aduci aminte dimineata ;)
  • 0 (0 voturi)    
    IN CUI (Sâmbătă, 31 octombrie 2009, 9:20)

    Spin Ambelescu [anonim]

    Pai, daca e frumos, inseamna ca-i numai bun de agatat in cui, ca de altceva e clar ca NU E BUN.
  • 0 (0 voturi)    
    ladracu (Sâmbătă, 31 octombrie 2009, 13:53)

    woe [anonim]

    Mai, daca si asta e frumos, pai inseamna ca eu is supermodel. Nu mai dati din gura cu frumusetea, ca eu daca il vad la stirile de la ora 10 seara, dorm cu sudori toata noaptea.
  • 0 (0 voturi)    
    frumos de pica (Luni, 2 noiembrie 2009, 15:16)

    cucuvaia [anonim]

    leit obama !