Pronosticul tau? Mergi, voteaza si, daca vrei, comenteaza :)

37, 31, 16, 7, 4, 3, 2

de Dan Selaru     HotNews.ro
Joi, 27 noiembrie 2008, 14:53 Actualitate | Politic


Un domn cu mustaţă mi-a şoptit aceste numere. Neglijăm faptul că nu avem garanţia că sunt bune şi mai neglijăm şi ce e sub 5, că aşa zice legea. Şi rămânem cu 37, 31, 16, 7. Şi credem noi că avem o marjă de eroare de 2.2 procente.

Adunate dau 91. Să redistribuim proporţional cele 9 procente rămase. 3.7, 3.1, 1.6, 0.6, cam aşa, cu o mică aproximaţie, am luat de la UDMR, şi avem după asta 40.7, 34.1, 17.6, 7.6 plus minorităţile. Am presupus că nu mai intră nimeni pe varianta aia cu 6 locuri la Cameră şi 3 la Senat.

Să facem Guvernul.

Locul 1 + Locul 2 - improbabil, mai au puţin şi se bat la televizor plus că nu-i lasă cârmaciul;
Locul 1 + PNL - posibil cu ceva negocieri, te vor trăda Tări, te vor trăda;
Locul 2 + PNL - posibil cu ceva negocieri, să vedem ce zice şi Băsescu;
Locul 1 + UDMR + minorităţi - visul de aur bocic sau geoanic;

Acum cine e pe primul loc? A dracu' hipertensiunea electorală. Aşa, de exerciţiu intelectual, pentru de dimineaţă. Se joacă fiecare vot. Şi fiecare vot contează.

Comnteaza pe Blogul lui Dan Selaru



















5705 vizualizari

  • -2 (22 voturi)    
    Ei cu ei si noi cu noi (la ski) (Joi, 27 noiembrie 2008, 15:28)

    Vlad [anonim]

    Cat o mai fi abonamentul de telescaun la Predeal?
    • -3 (17 voturi)    
      Genial! (Joi, 27 noiembrie 2008, 15:38)

      Justy [anonim] i-a raspuns lui Vlad

      Super super!!! Eu votez cu tine, Vlad!
    • +8 (22 voturi)    
      Ai ales! (Joi, 27 noiembrie 2008, 15:41)

      CCC [anonim] i-a raspuns lui Vlad

      Pai du-te week-end-ul asta la ski, ca la anu' sigur n-o sa mai apuci. De guvernul urmator depinde. Da' pe tine nu te intereseaza, ca ai bani de ski azi!
    • +16 (18 voturi)    
      da , voi cu propaganda (Joi, 27 noiembrie 2008, 15:49)

      newyorkezul [utilizator] i-a raspuns lui Vlad

      In ziua in care romanii se vor duce la vot ca in 1990, atunci predictia lui Brucan se va indeplini. Va veni democratia si in Romania. Pina atunci romanilor le place sa fie indobitociti de tipi ca vlad sau cei de la posturi "independente" de tv. Iesiti fratilor la vot ca gratare fputeti ace tot anul. Iar de schiat stiti si voi ca nu va puteti permite. Oameni ca vlad pot, "prietenii stiu de ce"
      • -3 (7 voturi)    
        uiti istoria prietene (Joi, 27 noiembrie 2008, 17:51)

        ovidiu [anonim] i-a raspuns lui newyorkezul

        la constantinescu plangea lumea in strada de mama focului -- profesori de la facultate ne spuneau: acum o sa fie un pic greu dar va fi bine. >>>a fost rau

        ne-am procopsit apoi cu bunicutza 2 mandate. >>a fost foarte rau

        acum l-am abut pe imparatu' ros care c-un ochi plange c-unu rade , am plans si noi cu el, dupa stolo (alt fmi-ist de joasa speta). >>>am trait rau

        vii matalutza sa-mi spui de procesul democratic dupa ce si ceferistu' si mineru', si invatatoru', si doctoru' ii agresat (sexual as zice) din toate partile : presedentie, guvern, opozitie ; si te intreb cate "gauri" are un om?

        cat crezi ca mai suportam?
        ce vrei sa alegi cand toti fac cu noi terapia "rahatului"? adica ni-l servesc zi de zi...
        uita-te si tu la ei: daca ar fi oglinzi sa le arate adevarata fata, ai muri infricosat de ce gandesc!

        in ziua cand nici un roman nu se va duce la vot poate, poate ei vor intelege ca stim ce si mai ales cate fetze au.
        si poate le va fi frica, ca de dumnezeu nu le este!

        romani nu uitati, daca ei cred ca nu exista dumnezeu ar trebui sa le facilitam o intrevedere!
        • +6 (6 voturi)    
          Gresit! (Joi, 27 noiembrie 2008, 19:18)

          bogdan [anonim] i-a raspuns lui ovidiu

          daca nu votezi inseamna ca nu te intereseaza. Peste tot in lumea asta vei avea de ales intre citeva variante reale. Alea ideale sunt in povestile cu Fat Frumos. Asa ca daca tu nu te duci la vot, vor decide soarat tarii doar pensionarii si taranii, care orcum se duc la vot, si va iesi iar PSDul, si peste vro 2 ani te vei regreta ca nu ai fopst la vot.

          Democratia presupone ca o data la citiva ani o tara sa isi aleaga nistye conduicatori, la fel cum o firma isi alege un adminstrator. Iar responsabili pentru situatia de acum a tarii suntem noi, ca noi am decis cine sa fie cei care adminitreaza tara!. Ca se cheama prostie sau ignoranta, noi suntem ce vinovati.

          Veti vedea ce veselie va fi in Bucuresti in urmatorii ani cu primarul Oprescu (cea mai prosta varianta din cei 3 cu sanse).
          • -3 (3 voturi)    
            alegerea este o mare pacaleala (Vineri, 28 noiembrie 2008, 10:58)

            Ovidiu [anonim] i-a raspuns lui bogdan

            Asa zisa democratie este o forma de control!

            Spune-i omului ca are de ales (chiar daca el undeva in subconstient stie ca nu are sens) si-i vei crea impresia ca este liber.

            De fapt nu alegem noi, asta vreau sa spun!
            NU va mai uitati la televizor 6 luni si in loc sa cititi ziare mai bine cititi astfel de comentarii...
            Daca totusi cititi ziare incercati sa cititi si din urma >>> veti vedea ca nimic nu e la voia intamplarii, veti vedea ca nici un politician nu are coerenta in gandire, veti intelege cine conduce Romania >>> sunt oameni care nici nu au aparut pe sticla (pt ca u lacheii lor care o fac)

            Asta incerc sa spun: Progresul in Romania este rezultatul tuturor oamenilor (politicienii nu au facut nimic , ei nici nu stiu ce sa faca nici daca ar crea >> executa niste ordine, care uneori coincid partial cu binele majoritatii)


            Cum zicea un prieten ca el joaca la 6/49 in ideea ca o data si o data o sa greseasca si astia si poate castiga si el :)

            Singurii care au adus plusuri tarii sunt diversi intreprinzatori (am multi prieteni, sa-i tina Dumnezeu) care au dat de lucru oamenilor, si sa stiti ca guvernantii nostrii mai mult le-au pus bete in roate decat sa-i ajute.

            Revenind la ideea de democratie: tara te vrea prost si cu televizor cat mai mare.

            Renuntati la televizor, si veti vedea ca veti avea mai mult timp liber, mai multi bani, mai multa sanatate si mai multa minte. Acest spectacol, numit campanie electorala se va termina ca si celelalte, si veti vedea ca nu conteaza cine "conduce".
            Contam doar noi daca facem ceva (dar nu la vot), noi insine aducem valoare, noi crestem economia, noi putem imbunatati sistemele -- guvernantii nu pot, pentru ca nu stiu la urma urmei ce este de facut, ei sunt doar niste lachei.
            • 0 (0 voturi)    
              Ce rost are sa mai traiesti? (Duminică, 30 noiembrie 2008, 3:54)

              un roman [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

              daca tu crezi ca tot ce este bun se intampla doar din greseala?
        • +3 (3 voturi)    
          nu suntem prieteni (Joi, 27 noiembrie 2008, 19:49)

          newyorkezul [utilizator] i-a raspuns lui ovidiu

          prietenii mei sunt oameni cu cap care inteleg necesitatea ca sa-si exercite drepturile si sa aleaga dupa propria lor constiinta. In ceea ce priveste istoria ai dreptate. Dar NUMAI votand vom fi in stare s-o schimbam. In 90 am votat ce am crezut ca e bine.Nu stiam multe despre libertate. ACUm stim mai multe si bune si rele si cred ca e timpul sa dovedim SI NOI ROMANII ca suntem in stare sa renuntam la comoditate si sa facem CEVA. SA VOTAM CUM CREDEM FIECARE, DAR SA CONTAM SI NOI .
          Si "prietene" crede-ma ca n-am votat inainte de 90 pentru ca aveam scarba in mine, si oricum nu conta( sunt batran, 45 de ani) dar acum sunt convins ca CONTEAZA. S-auzim numai de bine. VOTATI CU CINE CREDETI VOI PRIETENI, DAR VOTATI!
        • +3 (3 voturi)    
          istoria (Vineri, 28 noiembrie 2008, 15:30)

          AnneC [utilizator] i-a raspuns lui ovidiu

          Bun, si ce propui? Voi astia care veniti tot timpul cu ideea "boicotului" la alegeri, nu v-ati plictisit de cind o faceti? Nu crezi, daca tot vrei asa, cu tot dinadinsul sa faci ceva, ca ar putea exista si alte cai-unele normale? Spre exemplu, as vrea sa vad de la de-astia de v-ati saturat, cum apare intr-un an electoral un candidat cu totul nou, pe care cineva sa se straduie sa-l prezinte, sa-i adune semnaturi pentru candidatura, samd. In nici un caz lipsa de la vot nu e o solutie, dar e mult mai simplu sa nu faci nimic, nu?
        • 0 (0 voturi)    
          Exact (Duminică, 30 noiembrie 2008, 9:11)

          Sami [anonim] i-a raspuns lui ovidiu

          Sa stii ca exact asa va fii, in ziua in care nu vom merge la vot ei vor intelege dramatic ca nu stim cate fetze au.. Vor avea un mare soc si nu vor mai putea dormi noaptea...
          Imi si imaginez cum Felixus, Hrebe si altii din clica lor vor avea mustrari de constiinta...
          :)))))
          O sa-i doara fix in c** (cot) !
    • +3 (9 voturi)    
      PSD+PNL a primit ordin sa spuna ca "nu voteaza" (Joi, 27 noiembrie 2008, 15:52)

      Nu PSD+PNL [anonim] i-a raspuns lui Vlad

      pt.ca cei care citesc forumurile nu sunt votanti PSD+PNL

      Sa te voteze idiotii - iar tu sa ai mijloace de a-i face pe destepti sa nu-i voteze pe "ceilalti"

      daca sunt asa de priceputi la asta si le iese, va dati seama ce-or sa faca LA PUTERE?
    • -2 (8 voturi)    
      NOI VOTAM, NU SCHIAM! (Joi, 27 noiembrie 2008, 16:21)

      Ali [anonim] i-a raspuns lui Vlad

      Auzi mai, noi nu ne permitem sa schiam, numai hotii schiaza in tara asta, nu va ajunge cat ati furat?!? Stai ca vine el PD-Lul la putere si pune mana pe voi, talharilor! DNA-ul va mananca!!!
    • +8 (8 voturi)    
      Mergi nene la ski (Joi, 27 noiembrie 2008, 16:33)

      sile [anonim] i-a raspuns lui Vlad

      Mergi nene la ski, ca te vad destept si cu bani. Lasa ca e mai bine sa voteze pensionarul Gigel din Tecuci si CAP-ista Leana din Poplaca. Ei "este" cu mult mai inteligenti, o sa aleaga mai bine decat mata..
    • -2 (4 voturi)    
      Toti forumistii din lume, si Plesu si chelio (Joi, 27 noiembrie 2008, 17:45)

      Electricianu [anonim] i-a raspuns lui Vlad

      Toti forumistii din lume stie ca "binili invinge"! Sa mergem toti la vot, vorba lui Tamango si Plesu si patapievici si paulo chelio si sa votam pentru ca binele invinge. Dar sa nu uitam un lucru: chiar daca binele invinge, noi o s-o ducem... tot ca-n cantecul ala cu "foaie verde de dudau". Cei care isi inchipuie ca daca voteaza sau nu o s-o duca mai bine sunt naivi de la natura...
    • +3 (3 voturi)    
      @Vlad si Justy (Vineri, 28 noiembrie 2008, 14:29)

      AnneC [utilizator] i-a raspuns lui Vlad

      Pina acum obisnuiam sa spun ca e bine ca nu doare prostia, ca n-am mai putea trai de atitea urlete. Acum imi vine sa spun acelasi lucru despre IRESPONSABILIATE, pentru ca asa se cheama atitudinea voastra.
  • +1 (5 voturi)    
    Concurs cu premii (Joi, 27 noiembrie 2008, 15:47)

    stefan v [anonim]

    Cine se apropie cel mai mult de lista viitorului guvern, plus presedintii camerelor, va fi premiat de hotnews?!

    Cine este cel mai aproape va fi premiat?! de hotnews.

    1. Presedinte Senat: Mircea Geoana-PSD
    2. Presedinte Camera: Tariceanu
    3. PM: Adriean Videanu
    4. Ministrul Economiei: Theodor Stolojan
    5. Ministrul externe: Cristian Diaconescu-PSD
    6. Ministerul apararii: Melescanu
    7. Ministerul educatiei: Mircea Miclea
    8. Ministerul transporturi: Radu Berceanu
    9. Ministerul Mediului: Sulfina Barbu
    10. Ministerul Muncii: Ionut Popescu
    12. Ministerul Muzicii(Culturii, ma rog): Iorgulescu
    13. Ministerul Justitiei: Monica Macovei
    14. Ministerul Agriculturii: Ciolos
    15. Ministerul Interne: Vasile Blaga
    16 Ministerul Sanatatii : Sorin Paveliu
    • -3 (3 voturi)    
      ?!?! (Joi, 27 noiembrie 2008, 18:05)

      Z [anonim] i-a raspuns lui stefan v

      Cu asa un guvern avem toate sansele sa -i ajungem pe cei din Ghana, Burundi,Zair,etc
      • +1 (1 vot)    
        Si care (Joi, 27 noiembrie 2008, 19:15)

        stefan v [anonim] i-a raspuns lui Z

        este ala mai bun?
  • +7 (7 voturi)    
    37%? (Joi, 27 noiembrie 2008, 15:49)

    Anonim [anonim]

    Asta deja e vis erotic fratilor, va zic eu, uitati-va in dreapta sa vedeti rezultatele.
  • 0 (2 voturi)    
    Amicul X (Joi, 27 noiembrie 2008, 16:09)

    Calin [anonim]

    @stefan v
    A propos de lista ta de guvernare.
    Mi-aduce aminte de schita lui Caragiale "Amicul X"
    http://www.globusz.com/ebooks/Caragiale/00000042.htm
    Un tip eminamente simpatic, altminteri...
    Dar mai la urma urmei, ce nu ne-aduce aminte de Caragiale acum, in preajma alegerilor.
    Cum zice...in sfarsit, sa traiasca!
  • 0 (0 voturi)    
    Parerea mea (Joi, 27 noiembrie 2008, 16:11)

    Bogdan [anonim]

    35 32 20 7
    • 0 (2 voturi)    
      comentam pe 1 (Joi, 27 noiembrie 2008, 18:00)

      johnny [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

      PSD 28-30, PD-L 27-29, PNL 22-23, UDMR 6,5, PRM 4,5... Redistribuire 14-16
  • -1 (1 vot)    
    Ca sa putem vedea ce ne asteapta dupa alegeri (Joi, 27 noiembrie 2008, 16:39)

    Nu PSD+PNL [anonim]

    O fotografie simpla a tuturor partidelor, dupa
    * TOATE CRITERIILE,
    * APLICATE TUTUROR LA FEL,
    * PENTRU TOATE FAPTELE LOR SI
    * PENTRU TOTI ULTIMII 18 ANI

    Aici:
    http://axum1.wordpress.com/
  • +6 (6 voturi)    
    PD-L si PNL,separati apele!Ce-a fost, a fost. (Joi, 27 noiembrie 2008, 16:56)

    hotnewsfil [utilizator]

    Cel mai important lucru este ca populatia sa voteze in numar cat mai mare. Cei care indeamna oamenii sa nu-si exercite dreptul si datoria de exprimare a obligatiei cetateneasti sunt fie iresponsabili, fie fac jocul PSD, stiut fiind ca cei ce voteaza acest partid sunt din mediul rural, usor de dus la vot, atrasi de ceva bautura si mancare, nefiind interesati de politica. Cei carora li se adreseaza imdemnul perfid de a nu vota sunt cei mai evoluati politic, cei ce voteaza fie cu PD-L, fie cu PNL. Acestia sunt indemnati sa nu voteze, sa se duca sa-si petreaca cele trei zile libere in alte localitati decat cea in care ar trebui sa voteze, sau sa ramana acasa, sa boicoteze alegerile, sugerandu-li-se ca, oricum, nici un partid nu va face nimic pentru populatie, exceptandu-se (in tacere) pe sine.
    In legatura cu formarea majoritatii in parlament, evident ca singura solutuie corecta politic este PD-L +PNL, ambele fiind partide de dreapta, asa cum se procedeaza si in lumea buna a politicii.. Numai inconstientii din cele doua partide sau cei stapaniti de ambitii bolnavicioase, paranoicii, precum si cei manati numai de interese materiale personale mizerabile, vor trada, neacceptand alianta dreptei, ci combinatii tenebroase cu stanga.
    Asa ar trebui sa gandeasca atit conducatorii celor doua partide de dreapta, cat si toti mebrii si simpatizantii acestora.. Este o datorie elementara a ziaristilor si a celor din TV sa promoveze separarea apelor in politica romanesca, sa-i indemne pe politicieni sa mearga pe acest drum, care trebuia anuntat de cele doua partide ferm, inainte de alegeri. Chiar si asa, ziaristii ar trebui sa-i condamne ferm pe cei ce nu separa apele,mentinand astfel poputatia intr-o confuzie revoltatoare, un fel de bataie de joc la adresa oamenilor care, traind aceasta porcarie in care se cutiva confuzia si intunecimea politica, este adusa la disperare, la convingerea ca politica este o mare porcarie, o gaselnita a celor ce vor sa se imbogateasca pe aceasta cale.
  • +2 (4 voturi)    
    PDL-PNL (Joi, 27 noiembrie 2008, 17:07)

    - [anonim]

    Un guvern PDL-PNL e util numai pt PSD-PNL

    PDL la guvernare va platii oalele sparte de PSD+PNL in ultimii 2 ani
    asa cum a platit PNTCD in locul PDSR, iar dupa ce a reparat haosul lasat de PDSR, PNTCD-ul a fost zburat de la putere,

    Exact cum PDSR-ul a zburat si PDL-ul in 2007 dupa ce si-a facut treaba si a integrat Romania in UE.

    la fel ar face PSD+PNL si acum, fara niciun scrupul, imediat ce efectele crizei ar fi inlaturate

    PNL la putere trage dupa el PSD - si invers - oricare ar fi conditiile, asa cum au facut si pana acum

    daca ar fi existat garantii valabile pt. ca PNL sa nu traga dupa el PSD aceste garantii ar fi functionat si pana acum
    • 0 (0 voturi)    
      PNTCD (Duminică, 30 noiembrie 2008, 9:14)

      popa [anonim] i-a raspuns lui -

      In perioada in care a fost la guvernare PNTCD+PNL s-a furat cxel mai mult. Sau mai bine spus s-a dat startul la cele mai mari furturi. De aceea au fost luati la suturi. Averile mari din totdeauna s-au facut din furturi nu din munca cinstita. PNTCD -isti stiau asta ca mai facusera si ei si printi lor inainte si au continuat . Aveau experienta. Restul a venit de la sine. PSD-isti furasera si ei dar nu asa de mult. Dupa ce PNTCD a dat startul la furt fara nerusinare si perdea, nu s-au mai putu oprii niciunii.
      • 0 (0 voturi)    
        Arata-mi-i pe aia de s-au imbogatit ... (Duminică, 30 noiembrie 2008, 18:18)

        Eu [anonim] i-a raspuns lui popa

        ... de la PNTCD. Problema lor a fost ca au fost slabi la guvernare, si daca mai stateau putin le furau PSD-istii si scaunele de sub fund.

        PNTCD n-a dat startul la furat. PNTCD a fost victima furturilor altora. Si nu i-a tinut cureaua sa se puna de-a curmezisul.
  • +2 (4 voturi)    
    :))) PNL + ??? (Joi, 27 noiembrie 2008, 17:14)

    monica [anonim]

    Simpatice versiunile tale de guvern..... mai ales variantele PNL + ? Desi sondajele arata PNL-ul pe locul 3 sunt convinsa ca va iesi pe locul 2 Oricum ar fi, sper sa fie un partid de dreapta cel care iese la putere, pt ca daca iese stanga..... ne-am dus naibi! Stanga nu ar ajuta cu nimic tara in situatia economica actuala. Saracii si ei stiu asta si tocmai din acest motiv PSD-ul face afirmatii de genul: "Noi vrem sa guvernam singuri, dar in conditii de criza ar fi bine sa fie si o majoritate mai larga. O formula de eficacitate. 2009 va fi un an foarte dificil"
  • +5 (5 voturi)    
    fiti pragmatici (Joi, 27 noiembrie 2008, 17:40)

    Tudor [anonim]

    de ce sa pierzi timp pe un site, sa-ti tocesti degetele si tastatura zicand ca nu te duci la vot si sa nu pierzi 20 de minute sa votezi?
    De ce sa raspunzi timp de 5 minute la un sondaj de opinie zicand ca nu te duci la vot?
  • +3 (3 voturi)    
    M-am "agitat"... (Joi, 27 noiembrie 2008, 17:58)

    Paganel [anonim]

    ... câteva săptămâni ca să aflu dacă am sau nu drept de vot, fiindcă, deşi am actele depuse de 3 luni la autorităţi, viza de reşedinţă vine dupa Anul Nou. Ieri am aflat vestea bună, de la Ambasada României la Bruxelles: pot vota şi aducând ca dovadă că stau legal aici, cererea de viză de reşedinţă aprobată de autorităţile comunale belgiene. Şi o să votez, cum am făcut, continuu după 1990! Mai ales că nu ai ocazia în fiecare zi să votezi în Belgia! :) Haideţi la vot!
    • +2 (2 voturi)    
      ai grija cu ambasada din bruxelles (Joi, 27 noiembrie 2008, 18:24)

      ambasada din bruxelles [anonim] i-a raspuns lui Paganel

      daca ti-ai lasat p'acolo adresa de mail sau nr de telefon, vei primi negresit un SMS si/sau email de la psd.

      emailurile au venit de la dan.luca@psdbruxelles.eu si de la marinmarius17@yahoo.com (care semneaza Marin Maghyorantz) iar sms-ul de la +32.488.298.907

      as dori sa le urez si pe aceasta cale un sincer si calduros HAI SICTIR !!! iar celui care le-a dat datele acestea, care ar trebui sa ramina confidentiale, nu pot decit sa ii doresc un sifilis galopant pe care sa il dobindeasca dupa ce va fi violat de o turma de babuini turbati.
      • +1 (1 vot)    
        Mulţumesc de informaţie... (Joi, 27 noiembrie 2008, 20:22)

        Paganel [anonim] i-a raspuns lui ambasada din bruxelles

        ... dar sunt "imun" la acest partid de când se chema FSN/FDSN/PDSR... Nu pot spune cu cine voi vota (votul este secret), dar cât voi mai pune ştampila la vot, la alegeri româneşti, NU am votat şi nu voi vota niciodată cu prm, png sau psd. Prietenii ştiu de ce am pus litere mici...
  • +1 (7 voturi)    
    azi am primit sms de la PSD (Joi, 27 noiembrie 2008, 20:05)

    blu [anonim]

    "PNL si PDL patru ani s-au tot certat. Acum brusc s-au impacat, si se stie ce urmeaza! Fraiecine-i mai voteaza. Daca iese iarasi D.A. emigram in Africa!"

    de la nr asta am primit 0732 99 77 65

    deduc ca PSD ori nu stie ce a facut in ultimii 2 ani, ori arunca pietre la gramada sa vada daca sare ceva.
    • -1 (3 voturi)    
      Si eu! (Joi, 27 noiembrie 2008, 20:46)

      johnny [anonim] i-a raspuns lui blu

      Acelasi mesaj l-am primit si eu, (raspunsul "Pupati-ma-n c*r!" "failed") numai ca eu am primit mesaj si de la portocalii, carora nu m-am mai obosit sa le raspund, stiind ca voi primi iarasi "failed"!
      • +2 (2 voturi)    
        Si eu! (Vineri, 28 noiembrie 2008, 10:56)

        Ionescu Latul [anonim] i-a raspuns lui johnny

        Si eu am primit acelasi mesaj. Am incercat sa sun sa-l injur pe ala pt simplu fapt ca e ilegala o astfel de campanie. Dar... aia de la "apa-telefon" sunt toti o apa si-un pamant. Ar trebui dati in judecata pentru distribuire de date cu caracter personal.
  • 0 (4 voturi)    
    totusi... (Joi, 27 noiembrie 2008, 22:45)

    vvvali [utilizator]

    Mai fratilor, Vlad a intrebat cat este abonamentul de telescaun la Predeal.Chiar nu stie nimeni?:)

    Vlad, in Austria abonamentul pe 6 zile este de 160 euro pt. adulti.

    Si io is curios cat este la Predeal! O fi mai scump?!
    • 0 (0 voturi)    
      Te-au fraierit aia in Austria (Duminică, 30 noiembrie 2008, 4:05)

      un roman [utilizator] i-a raspuns lui vvvali

      Eu l-am luat pe 100! Si sigur e mai scump in Romania, ca doar au hotii bani sa plateasca! ;-)
  • +5 (5 voturi)    
    Ies din Bucuresti (Vineri, 28 noiembrie 2008, 10:59)

    Ionescu Latul [anonim]

    In weekend ma duc la munte, dar daca tot trec pe acasa ma opresc si votez si apoi imi continui drumul.
  • +1 (1 vot)    
    Diferente! (Duminică, 30 noiembrie 2008, 2:58)

    Doru BARBU [anonim]

    A mai ramas 1 an practic pentru ca celebra profetie a lui Silviu BRUCAN sa se implineasca...Sau nu? Tare mi-e teama ca a fost cam optimist! Dupa aproape 20 de ani de la spargerea borhotului comunist depresia nationala prin care trece Romania e evidenta! Participarea la viata politica prin prezenta la vot spune multe: alegeri generale - 20 Mai 1990 - 14.826.616 de votanti (86,19%) (conform Wikipedia), dintr-un total de 17.200.722 alegători la acea data!!! Sincer, daca la aceste alegeri parlamentare din 2008 se vor prezenta mai mult de 35 % din cei cu drept de vot e bine! Depresie, are dreptate dl. BUSCU in Coditianul - http://cotidianul.ro/fetele_cotidianul_fata_cu_uninominalul-65886.html - !
    Ce urmari (poate) avea depresia? Privind depresia (individuala) ne poate ajuta dl. doctor Florin TUDOSE, insa in ceea ce priveste depresia "nationala"...e mai complicat! :( Fiecare o "simte individual", cum s-ar spune pe propria piele!
  • 0 (0 voturi)    
    votezi, ca ei sa existe (Duminică, 30 noiembrie 2008, 3:20)

    andrei [anonim]

    nu votezi, tot vor exista