Traian Basescu: Ministerul de Interne a cumparat masini care costa 11.700 de euro, cu dotari de 45.000 de euro

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 14 octombrie 2008, 16:03 Actualitate | Politic


Presedintele Traian Basescu a sustinut, la Palatul Cotroceni, o declaratie de presa in care a explicat motivele care l-au determinat sa suspende sedinta Consiliului Suprem de Aparare a Tarii de marti. Seful statului a explicat ca Ministerul Apararii si cel de Interne nu au prezentat inaintea sedintei CSAT documente pe care membrii Consiliului trebuiau sa le cunoasca dinainte.

  • "Sedinta CSAT a fost suspendata din cauza ca nu au fost prezentate anticipat, inaintea acestei sedinte, de catre membrii Guvernului, materialele privind bugetele pentru institutiile care tin de siguranta nationala. Materiale care trebuiau transmise anticipat tuturor membrilor CSAT au fost aduse de Guvern la sedinta. Era vorba de bugetele institutiilor care tin de siguranta nationala. Acest lucru facea imposibila aprobarea acestor bugete. Nu am vrut ca CSAT sa fie o institutie in care doar unul sau doi avizati sa stie despre ce e vorba, iar restul sa voteze in necunostinta de cauza. Acest lucru a facut imposibila aprobarea bugetelor".
  • "Am exigenta ca la sedintele CSAT, presedintele sa fie foarte bine si corect informat si in aceste sedinte sa nu se ascunda nimic. De aceea am suspendat sedinta CSAT."
  • "S-a dorit o sedinta CSAT de descarcare de gestiune fara prea multe explicatii. Nu am putut accepta acest lucru. Voi sesiza institutiile statului pentru o analiza serioasa."
  • Traian Basescu a acuzat faptul ca "la Ministerul de Interne s-au incheiat 29 de contracte privind achizitionarea a 2.136 de automobile. Printre acestea, peste 300 de Dacia Logan. Fiecare masina costa 11.700 de euro, iar dotarile 45.000 de euro. Achizitionarea de masini era necesara, insa in materialele pentru CSAT nu se vorbea despre preturile acestora."
  • "Pe ordinea de zi de astazi era si o discutie privind programul de intrare a Romaniei in spatiul Schengen. Trebuia sa vorbim despre cheltuirea banilor pentru prima etapa a programului. Banii s-au cheltuit, aproape 240 de milioane de euro, insa nu au aparut niciun fel de evolutii in program", a afirmat seful statului.
  • "Legat de programul de intrare a Romaniei in spatiul Schenghen, desi s-au facut rapoarte de expertiza ale expertilor CE, acestea nu au fost prezentate CSAT, probabil din dorinta de a acoperi parerea expertilor CE."

HotNews.ro a transmis LIVE TEXT declaratia de presa a lui Traian Basescu.

















10667 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    O palma pentru incompetenta guvernului (Marţi, 14 octombrie 2008, 16:16)

    Je [anonim]

    Bravo Base.
    • +5 (5 voturi)    
      SUNT PENALI (Marţi, 14 octombrie 2008, 17:28)

      fghbxf [anonim] i-a raspuns lui Je

      daca derbedeii din guvern sunt in stare sa minta presedintele tarii, e clar au furat imens.
      ministerul public se poate autosesiza cu privire la furtul din bugetul mai. ce faceti domnilor procurori?
      • 0 (0 voturi)    
        re (Miercuri, 15 octombrie 2008, 13:28)

        me [anonim] i-a raspuns lui fghbxf

        ce sa faca procurorii nostrii cand sunt manipulati ca niste papusi de cei de sus? cat despre subiect?... jenant! am ajuns de rasu galaxiei. asta e... poate o meritam
  • +13 (13 voturi)    
    pai ce voiati (Marţi, 14 octombrie 2008, 16:20)

    MirceaA [anonim]

    Aia din guvern si-au facut vreodata temele? S-au dus la CSAT cu degetul in fund si cu un mare zambet tamp pe fata, ca de obicei.
  • +8 (8 voturi)    
    Daca e asa cum zice Base, sunt penibili... (Marţi, 14 octombrie 2008, 16:22)

    logan [anonim]

    .
    • +11 (11 voturi)    
      dotari (Marţi, 14 octombrie 2008, 16:29)

      alex [anonim] i-a raspuns lui logan

      Poate au cine stie ce echipament de filare (cine stie poate mai pica vreo pasarica la vrun filmulet in masina), poate sunt blindate, poate au sound Bose etc etc. E usor sa bagi inca 45 de mii de EUR in dotarile unei masini.

      Partea nasoala e ca au costat 11 mii de EURO, iar pe piata se gasesc la 6 mii de EURO.
      • +2 (2 voturi)    
        trebuiau sub pretul pietei (Marţi, 14 octombrie 2008, 17:39)

        gigel de luxembourg [anonim] i-a raspuns lui alex

        cand cumperi 300 de autoturisme mai poti si negocia pretul asa ca pana si 6000 euro ar fi fost un pret mai mare decat ar fi obtinut o firma privata. dar deh, cum statul e al nimanui, furam cat putem.
  • +9 (11 voturi)    
    super tare (Marţi, 14 octombrie 2008, 16:25)

    mamalustefancelmare [utilizator]

    super BASE !!!! acu poate le vine mintea la cap la pesedei, peremei, pecei si penelei....OARE ?
  • +7 (7 voturi)    
    dar chiar asa? (Marţi, 14 octombrie 2008, 16:30)

    stefan pop [anonim]

    nu a aparut nici un comentariu care sa ne explice ca de fapt este vina lui Basescu pentru asta?

    Cred ca il vedem diseara pe domnul Stan care ne va spune ca este tradare de tara.
    • +5 (5 voturi)    
      ai rabdare (Marţi, 14 octombrie 2008, 16:34)

      Fapte [utilizator] i-a raspuns lui stefan pop

      Stai ca vine acum Tariceanu sa explice el care e faza. In loc sa-i demita pe vinovati si sa-i trimita in puscarie, face cum a facut si cu Remes, ii sustine pina in ultima clipa.
  • +4 (4 voturi)    
    daca chiar e adevarat sunt chiar nesimtiti (Marţi, 14 octombrie 2008, 16:36)

    catalin [anonim]

    Statul e un manager prost :) si s-au gandit sa-l pacaleasca dar de data asta nu le-a iesit schema.
    • 0 (0 voturi)    
      statul e cel mai prost manager (Miercuri, 15 octombrie 2008, 2:06)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui catalin

      ...sau asa se spune...

      insa acu, daca ma gandesc, cu cat e statu' mai prost manager, cu atat mai gushatzi sunt aia de-s pusi sa-l mane.
  • +1 (5 voturi)    
    Sa nu ne pripim cu concluziile. (Marţi, 14 octombrie 2008, 16:39)

    Alin [anonim]

    Este posibil sa fie transportoare auto blindate. Cum soldatii in Irak au probleme cu transportoarele probabil directorii din ministere au decis sa investeasca in asa ceva, sa testeze si apoi sa trimita in Irak.
    • +2 (2 voturi)    
      Posibil vs. probabil (Marţi, 14 octombrie 2008, 17:03)

      Mycroft [utilizator] i-a raspuns lui Alin

      Sigur, este posibil sa fie si nave spatiale, doar ca e putin probabil, din moment ce in Raport scrie "Dacia Logan...". E posibil sa fie TABuri Logan, sau Logan Millenium Falcon, da' nu prea e probabil. Mai usor cu dezinformarea pe scari :D
      • +2 (2 voturi)    
        Greu se mai prinde lumea de glume. (Marţi, 14 octombrie 2008, 17:09)

        Alin [anonim] i-a raspuns lui Mycroft

        :(
      • 0 (0 voturi)    
        pai este TAB-ul Logan :) (Miercuri, 15 octombrie 2008, 20:06)

        Lucian* [utilizator] i-a raspuns lui Mycroft

        i-au pus un blindaj contra rahatului de porumbei - folie.
        Acum este masina de patrulare Logan!
        Chiar nu-si face nici un politist mila de restul populatiei sa explice ce are pe post de masina de patrula?
        Ma refer la o masina noua si nu la o venerabila 1300!
  • +6 (6 voturi)    
    what? (Marţi, 14 octombrie 2008, 16:40)

    ina [anonim]

    ce dotari poti pune de 45.000 de euro la un logan???? Ii pui in prtbagaj alta masina sau cum?
    • +1 (1 vot)    
      Atentie fiecare Logan are un Mercedes mic in spate (Marţi, 14 octombrie 2008, 16:53)

      Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui ina

      Asta-i explicatia: 11.000 pt. Dacie, 45.000 pt. Mercedes si restul pana la 72.000 pt. a face sa intre Mercedes in portbagajul Loganului...
    • -3 (7 voturi)    
      Info (Marţi, 14 octombrie 2008, 16:59)

      Ovidiu [anonim] i-a raspuns lui ina

      O statie radio performantă e 20.000 E, deci 45000 nu sunt chiar atat de multi
      • +3 (3 voturi)    
        20.000 euro? (Marţi, 14 octombrie 2008, 17:18)

        un roman [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

        Garcea astia comunica cu centrul de lansari spatiale de la Cape canaveral sau cu navele spatiale?
        • +1 (1 vot)    
          vrei sa spui Baikonur... (Miercuri, 15 octombrie 2008, 2:07)

          mircea [anonim] i-a raspuns lui un roman

          :)
      • +2 (2 voturi)    
        Re la Info (Marţi, 14 octombrie 2008, 17:27)

        Caesar [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

        Dar ce face statia aia de radio? emite si pentru cei de pe ISS?! Nu zic ca statile de pe masinile de politie sunt mai scumpe decat normalul, poate au alte optiuni, dar din cate stiu eu cea mai scumpa statie CB Radio pe care am vazut-o prin magazine in afara era 280 de lire sterline, dupa cum ziceam poate astea sunt pentru publicu larg... dar nu cred ca de la 280 de lire sterline statia aia amarata de pe logan sa coste 20.000 euro, poate daca vine si cu un reactor nuclear in spate...

        parerea mea
      • +1 (1 vot)    
        20.000 euro (Marţi, 14 octombrie 2008, 20:40)

        robert.b [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

        Asta cu spaga, dar aici discutam preturile fara. Te rog, corecteaza.
      • 0 (0 voturi)    
        BS :) (Miercuri, 15 octombrie 2008, 20:07)

        Lucian* [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

        o statie radio militara cu salt de frecventa costa cam in jur de 12000 de euro.
        Mai ai de calculat pana la 45000 de iepuroi!
    • +3 (3 voturi)    
      where? (Marţi, 14 octombrie 2008, 23:23)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui ina

      stai un pic: nu-i vorba de alegerea dotarilor. E vorba ca-i stupid sa risti 50.000 de euro dotari intr-o masina ca loganul. Asta-i buba. Aici scartaie. Daca-i intrebi CE DOTARI, ai sa primesti raspunsuri ca: super-statie cu telemetrie, goniometrie si semnal anti-tantari de 30.000 + volan tip Artion Sena :)). Problema e: cine e nebun sa toarne 50.000 intr-o cutie care nu face doi bani, aia-i de fapt. De aici tragem usor concluzia ca dotarile alea NU FAC 50.000 de euro ci, probabil, de 7-8 ori mai putin. Smen, tzeapa, tun, furt, inselaciune. Presedintele stia deja de smen de la SIE (cred eu). Asa cum spune in comunicat "preturile nu se comunica CSAT-ului". El stia deja ca-i buba acolo si a folosit momentul ca sa le-o traga. A intrerupt sedinta ca sa atraga atentia si i-a dat in gat cu furaciunea. Parerea mea? A mers!
      • +1 (1 vot)    
        si eu cred la fel (Miercuri, 15 octombrie 2008, 20:12)

        Lucian* [utilizator] i-a raspuns lui Luk

        cred ca Base nu mai poate de fericire acum.
        Eu as fi mai curios acum daca pica vreun cap sau daca se mai primesc banii inapoi.
        Sau macar sa le dea politistilor masini de banii aia!
        Nici macar Loganul Elia (ala tunat cu motor de 2000 si frane discuri pe toate rotile) nu se apropia de pretul asta, era undeva pe la 23000 de euro!
        Pana la pretul declarat ..... este doar nesimtire si tupeu!
        Vreau sa vad si eu un cap cum pica dar sa nu-l regasesc pe urma ca pe Atanasiu in nu stiu ce functie in care nu mai stie cum sa-si numere banii.
  • +7 (7 voturi)    
    Hai sictir (Marţi, 14 octombrie 2008, 16:41)

    streangu' [anonim]

    ///N-au frica de nimic, asta e jaf din bunul national si ar trebui tratat ca si inalta tradare!
  • -6 (10 voturi)    
    penibili si unii si altii ... (Marţi, 14 octombrie 2008, 16:49)

    adrian [anonim]

    Ce-mi place cum se musca unii pe altii (acum are Tariceanu o conferinta unde ataca) ... penibile ambele parti ... circ de 2 lei inaintea alegerilor ... oare chiar nu-si dau seama ca oamenii s-au prins cat de cinstiti sunt toti? pacat ca nu avem nici o alternativa ...
  • +5 (5 voturi)    
    ? (Marţi, 14 octombrie 2008, 16:49)

    iuzar [anonim]

    Mai mira pe cineva escrocheria asta? Pe mine unul nu :(
  • +7 (7 voturi)    
    Acum se vede (Marţi, 14 octombrie 2008, 17:04)

    costi [anonim]

    Acum se vede care este manevra cu vacaroiu la Curtea de Conturi.In ultima instanta Curtea de Conturi descarca de gestiune acest tip de cheltuieli.Deci nea nicu vacaroiu s-a dus ca sa stearga urmele guvernarii pnl-psd
  • +4 (4 voturi)    
    Mi-e scarba de guvernul Tariceanu (Marţi, 14 octombrie 2008, 17:11)

    Misu [anonim]

    Ce scarba imi e de guvernul Tariceanu.
    Bine face Basescu ca le da peste bot.
    Membrii guvernului trebuie sa raspunda in fata legii pentru ceea ce au facut cu banii contribuabililor.
    Logan "cu dotari" (sic) la 70000 EUR pretul de leasing? Cat din asta e spaga smecherilor politici, pentru bani de buzunar (sic) si pentru finantarea campaniilor viitoare.
    Parnaiasi ar trebui sa se numeasca.
  • +4 (6 voturi)    
    Guvern iresponsabil si ipocrit (Marţi, 14 octombrie 2008, 17:16)

    Catalin [anonim]

    Acest guvern iresponsabil si ipocrit ar trebui sa-si dea demisia cat mai repede.

    Ipocrizia de a anunta ca majorarea salariilor bugetarilor "obisnuiti" arunca tara in colaps economic, in prina criza, cand salariile clientelei politice ating absurdul si culmea nesimtirii, precum si modul iresponsabil de cheltuire a banului public pe achizitii la preturi de natura penala, trebuie taxata cat mai repede!

    E clar ca in fata acestor realitati sindicatele din diverse ramuri bugetare orfane vor fi si mai indarjite, si, de ce nu, indreptatite a solicita revendicari salariale.

    Se prevad greve si alte miscari sindicale care o sa arunce tara (educatia, sanatatea, aparatul birocratic) in haos.

    Daca guvernul era mai cumpatat in achizitiile publice si mai discret cu majorarea salariilor protejatilor de partid, previzibilele conflicte sindicale erau mai usor de gestionat, si negocierile decurgeau sigur altfel.

    Insa in fata nesimtirii guvernamentale aproape ca pare o gluma buna sa ceri unor categorii salariale de importanta nationala (educatie, sanatate) sa manifeste moderatie si bun simt, cand un sofer, sau o secretara cu fusta si minte scurta, castiga de 3-5 ori mai mult ca ei!

    Sper sa devina din ce in ce mai clar pentru fortele politice responsabile din Romania, ca actiunile guvernului, si in special cele ale lui Tariceanu, Vosganian si Campeanu, sunt de natura a produce pagube importante economiei nationale, si pot usor destabiliza situatia sociala din Romania, aceasta constituind infractiunea de "subminare a economiei nationale"
  • +2 (2 voturi)    
    jaf si ticalosie (Marţi, 14 octombrie 2008, 17:28)

    Mihai [anonim]

    Sunt revoltat pana in adancul sufletului de acest jaf organizat al banului public. nici un epitet nu e suficient de tare pentru acesti jecmanitori, banditi si ticalosi. iar romanul nu face nimic, ii admira pe toti smecherii cu Q7, Porsche si Lamborghini.
    • -1 (3 voturi)    
      Dar Vai! (Marţi, 14 octombrie 2008, 18:24)

      :) [anonim] i-a raspuns lui Mihai

      A gasit nea base iregularitatile sistemului! Dar vai, nea base cel atotstiutor si pur! Dar vai multumim tie ca ne-ai aratat si noua plevei ca suntem condusi de un guvern de tot rahatul.

      Sincer... toti stiam asta! Toti stim ca se fura la noi! De la cel mai mic la cel mai mare! S-a furat si pana acum, si tot nu s-a intamplat nimic...

      Pentru a manipula masele, cel mai usor este sa lupti impotriva unui rau comun. In cazul nostru, base a pus guvernul pe pozitia respectiva. Nici nu i-a fost foarte greu ca doar se fura la noi ca-n codru.

      Totul e ok atata timp cat INTERESELE NATIUNII primeaza nu cele personale. Ca intotdeauna, in orice actiune a lui basel, toate actiunile sunt in scopuri proprii si aici nu ma refer la castiguri personale cat la castiguri de imagine si electorat.

      Nu am vazut un sigur caz in care cei prinsi cu mata in sac au patit ceva! Si daca chiar stam sa ne uitam la un furt de vreun milion de eur chiar suntem imbecili. Pai ne fura toti cu sutele de milioane prin privatizari "strategice" si pe noi ne doare de milionul asta? Deschideti ochii dragi romani! Asta chiar nu e decat praf in ochi fata de ce se intampla in jurul vostru.

      Iara se va ajunge la SCHIMBARE! o sa cadem din lac in put asa cum am facut-o si prin 2000... Avem nevoie de o generatie noua de oameni, integri, educati care doresc binele acestei tari, nu de maimutele astea care nu fac nimic decat se improasca cu noroi toata ziua la televizor in timp ce noi platim.

      Dar bine a zis unul: tot ce ai nevoie este paine si circ!
      • +1 (1 vot)    
        Propunere (Marţi, 14 octombrie 2008, 19:03)

        Trifid [anonim] i-a raspuns lui :)

        Si ce propui ? O noua revolutie ? Sa plecam cu totii din tara ? Sa votam "en masse" UDMR pentru a protesta ?
        TU ce propui ? Daca mormai fara sa propui ceva concret inseamna ca iti place situatia actuala . SCHIMBAREA este intotdeauna buna in situatii de-astea , macar vor fi stresati alternativ mafiotii ambelor tabere .
        Si nu pun semn de egalitate intre gasca lui Base si ceilalti , ceilalti sunt mult mai sinistri
        • +1 (1 vot)    
          VOTATI CANDIDATII INDEPENDENTI (Marţi, 14 octombrie 2008, 19:58)

          LIVIU [anonim] i-a raspuns lui Trifid

          IN 2004 si 2008 populatia Sibiului, scarbita de PSD , dar si de manevrele PNL, au votat ....FORUMUL GERMAN(peste 50%). Votati INDEPENDENTII. Nu sunt slugile nimanui.
        • +1 (1 vot)    
          propunere... (Miercuri, 15 octombrie 2008, 11:41)

          :) [anonim] i-a raspuns lui Trifid

          Recunosc, nu am o propunere care sa ne scoata din faza in care suntem. Dupa cum spuneam, avem nevoie de o generatie noua de oameni. una care sa nu fi trait precum noi in coruptia de zi cu zi.

          Nu propun o noua revolutie pentru ca rezultatul ar fi acelasi ca si la prima. acelasi rahat in alte haine

          Stresul despre care vorbesti tu este inexistent. Daca tu chiar consideri ca avem, in adevaratul sens al cuvantului, doua tabere te inseli. mafiotii sunt in aceiasi tabara indiferent cine este la putere. Uita-te la cine sponzorizeaza campaniile electorale.

          O idee ar fi transparenta si implicarea directa a poporului in decizii prin grupuri de evaluare formate din tehnocrati. Asta ar putea merge cu conditia de-politizarii presei.

          Avem nevoie de minti luminate (iar eu nu sunt una dintre ele) pentru a veni cu propuneri...
      • 0 (2 voturi)    
        Nu v-a luat mult sa incepti cu comentariile (Marţi, 14 octombrie 2008, 19:21)

        kisaki [anonim] i-a raspuns lui :)

        Amice, din punctul meu de vedere Base e un mitocan cu ceva carisma - deci cu multa priza la publicul roman ;). Nu mi-e simpatic, dar mai bun nu avem momentan.
        Cu toate pacatele lui, in cazul acesta a procedat corect: a facut tot ce a putut in limita legii.
        Poate ne explici tu ce ar fi trebuit sa faca astfel incat sa serveasca interesele tarii si nu cele proprii, lol!
        • +1 (1 vot)    
          ce sa faca (Miercuri, 15 octombrie 2008, 11:26)

          :) [anonim] i-a raspuns lui kisaki

          amice,
          sincer sunt mai multe cai de a proceda corect intr-o astfel de situatie. o cale este cea pe care a ales-o el (scandal public), alta, printr-o discutie INTERNA in cadrul sedintei respective, prin lamurirea problemelor, identificarea neregularitatilor si rezolvarea lor. Rezolvare putand insemna demitere, ruperea contractului cu firma furnizoare etc... Orice presedinte dintr-o tara civilizata ar fi procedat asa dar nu la noi. Noua ne trebuie circ. Si paine.

          doar cateva exemple din ce ar putea face pentru interesele tarii:
          - sa nu ia partea unui partid acuzand un altul. el este presedintele tarii nu al partidului care l-a pus acolo! tot ce a facut pana acum basel este sa arunce cu noroi in ceilalti. El trebuie sa fie neutru sa loveasca si pe unii si pe ceilalti!
          - sa nu distruga imaginea tarii prin mitocania lui si declaratii populist-fasciste de genul "romanii traiesc separati in doua tari"
          - sa nu arunce toata vina pe guvernul incompetent cu care a facut alianta pentru a ajunge acolo unde este.
          - sa nu scoata biletele exact atunci cand are mai mare nevoie. si acesta este un biletel pentru ca urmeaza alegeri

          gresesti cand spui ca e doar un mitocan carismatic. mai este si lipsit de integritate, pervers si multe altele...
          sa stii ca ii lipseste doar putina inteligenta pentru a ajunge un nou ceausescu.
  • +1 (3 voturi)    
    Dupa batalie (razboi), multi viteji se arata (Marţi, 14 octombrie 2008, 19:07)

    Andrei [anonim]

    Acum cateva ore citeam un articol despre discursul lui Tariceanu ...si nu mica mi-a fost supriza cand toti cei care comentau vorbeau de avioane americane, de tendintele comuniste ale lui "Base" etc.
    Acum, dupa ce am vazut ambele parti, unii dintre voi isi dau seama ca au gresit si au inceput sa-l ridice in slavi pe Basescu.
    Haideti sa facem o chestie: fara idei preconcepute, sa analizam putin situatia fara sa ne pripim si sa nu mai fim oi.

    ("Base" asta e presedintele tarii si merita putin respect)
  • 0 (2 voturi)    
    Ura! Traiasca Militia furacioasa! (Marţi, 14 octombrie 2008, 19:11)

    Benedict [anonim]

    Ce s-a intamplat?
    Nu s-a impartit banu pe unde trebuie ori militienii aia grei si furaciosi nu au cotizat la campania electorala?
    Se zicea o data ca romanul e frate cu codrul si militianul frate cu infractorul.
    Si lupta impotriva coruptiei continua!
  • +1 (1 vot)    
    de ce SRI nu a intrat pe fir..? (Marţi, 14 octombrie 2008, 20:23)

    capcaunul [anonim]

    pai asemenea cheltuieli, de fapt un jaf concertat, ar fi trebuit sa dea de lucru multor sri'sti.. unde e eficienta lor in prinderea celor care au realizat acest furt din avutul public atat de grav? in alte vremuri ar fi fost executati, acum ce fac, te sfindeaza in fata si te mint de la obraz? inteleg capitalismul, dar asta nu e capitalism, e jaf pe fata!
  • +1 (1 vot)    
    Da-da-da (Miercuri, 15 octombrie 2008, 9:25)

    Eclesiastul [anonim]

    Javrele incompetente trase la raspundere!! Titlu de film! Rar dar bine ca se mai intampla. Sunt curios intre daca intra cineva la parnaie pentru asta.