Liberalul Antonel Tanase a furat startul in campania electorala

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 18 septembrie 2008, 16:08 Actualitate | Politic


Antonel Tanase, in campanie electorala?
Foto: Hotnews
Liberalul Antonel Tanase, fost candidat al PNL la primaria sectorului 6, pare sa fi furat startul in campania electorala pentru alegerile parlamentare din toamna acestui an. Mai multi locatari ai blocurilor din zona Bd. Timisoara s-au trezit in dimineata de joi cu cutiile postale pline cu fluturasi electorali in care este prezentat Antonel Tanase, care "reprezinta colegiul 24, Ghencea-Dr. Taberei".

Pe spatele afiselor este prezenta imaginea premierului si liderului PNL, Calin Popescu-Tariceanu, in mijlocul unui grup de copii, alaturi de mesajele "Promovam o Romanie mandra si prospera" si "Pentru o viata mai buna".
Verso
Foto: Hotnews

Fluturasii electorali prezinta si principalele realizari ale liberalilor, alaturi de poza lui Antonel Tanase:
  • salariul mediu s-a dubla
  • pensia medie a crescut cu 100%
  • s-a investit masiv in educatie
  • in ultimii trei ani, in Romania au intrat mai multe investitii straine decat in toata perioada 1990-2004

Potrivit legii, campania electorala incepe cu o luna inainte de data alegerilor parlamentare.

La alegerile locale din vara acestui an, Antonel Tanase a obtinut 17% din voturile alegatorilor. Antonel Tanase este secretar de stat in Ministerul Transporturilor.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1286 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Obisnuinta (Joi, 18 septembrie 2008, 16:39)

    Crapu' [anonim]

    La cit au furat si vor mai fura liberalii ce mai conteaza un amarit " de start ".
    Antrenamentul, perseverenta este doar chei succesului in orice sport..si cum la noi furatul- chiar daca a caciulii, citeodata- este sport national, ce va mai mira.
    Mare stire de senzatie, ce sa spun!!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    politicieni de mahala (Joi, 18 septembrie 2008, 16:39)

    MG [utilizator]

    Steagul Romaniei este ROSU-GALBEN-ALBASTRU de la stanga la dreapta...
    • 0 (0 voturi)    
      Dar e ilegal sa folosesti culorile (Joi, 18 septembrie 2008, 23:43)

      americanu [anonim] i-a raspuns lui MG

      drapelului in campania electorala
    • +1 (1 vot)    
      ... (Vineri, 19 septembrie 2008, 16:34)

      Numero1 [anonim] i-a raspuns lui MG

      ARTICOLUL 12
      (Simboluri nationale)
      1. Drapelul României este tricolor; culorile sunt asezate vertical, în ordinea următoare începând de la lance: albastru, galben, rosu.
      2. Ziua natională a României este 1 Decembrie.....
  • +1 (1 vot)    
    Nu e prima data (Joi, 18 septembrie 2008, 16:45)

    Antonel [anonim]

    El furase startul si la campania pentru primaria sectorului 6, cand a impartit brazi inca de la Craciun si a pus diverse materiale in cutiile postale inca din noiembrie...
    Chiar ma intrebam, ar putea fi chemat in fata legii pentru asta?
    • 0 (0 voturi)    
      Asa e (Vineri, 19 septembrie 2008, 16:33)

      Numero1 [anonim] i-a raspuns lui Antonel

      Si eu am gasit de prin decembrie stickere cu el pentru primarie in scara de bloc, lift, usi sicutii postale..probabil sa fie sigur ca il vede cineva....
  • 0 (2 voturi)    
    Start furat! (Joi, 18 septembrie 2008, 16:47)

    zenit [anonim]

    Fluturasii nu incalca legea electorala. Nu apare nicaieri indemnul la vot. Sunt pentru informare. Noi stim cu ce scop ai fost tipariti, dar nu poti dovedi ca-s electorali.
    • +1 (1 vot)    
      ba incalca legea (Vineri, 19 septembrie 2008, 12:16)

      misu78 [anonim] i-a raspuns lui zenit

      Nu apare explicit indemnul la vot, dar textul "Colegiul 24 Ghencea - Dr. Taberei", cred ca poate fi considerat fără nici o îndoială un indemn la vot.
  • 0 (0 voturi)    
    realitatea e ... (Joi, 18 septembrie 2008, 17:32)

    Hoti ? [anonim]

    Tara e plina de hoti. Stim . Dati-o cu fotbalu, OTV-u, sau ce mai e, ca de astea ne-am plictisit. Oricum nu putem face mare lucru . Punct .
  • +1 (1 vot)    
    se vede cardasia cu PSD.... (Joi, 18 septembrie 2008, 20:11)

    judex [anonim]

    a invatat si aplica toate hotiile.
  • -1 (1 vot)    
    Durata campaniei electorale sa fie nelimitata (Joi, 18 septembrie 2008, 23:49)

    Constantin Timoc din SUA [anonim]

    Durata campaniei electorale sa fie nelimitata

    Constantin Timoc, M.S.E.E. & C.S., 1972, Columbia University

    Candidat independent la Parlament in colegiul electoral SUA, Canada, Australia, N. Zeelanda

    O deficienta majora a procedurii de alegere a parlamentarilor este atat durata de numai 30 de zile a campaniei electorale cat si faptul ca data alegerilor nu este stabilta prin constitutie ci este lasata la dispozitia legislativului si a guvernului sa stabileasca acest lucru. Aceasta deficienta in legile noastre este cauza principala a mentinerii incumbentilor la putere pentru ca alegatorii nu au la dispozitie timpul necesar de a cunoaste suficient de bine candidatii. Daca am organiza lucrurile dupa sistemul american, atunci ar trebui sa nu limitam durata campaniei electorale si sa fixam data alegerilor printr-un amendament la constitutie. In felul acesta alegatoriil vor avea timp sa-si cunoasca pe o perioada mult mai indelungata (1 sau 2 ani) candidatii si sa-l aleaga pe ce mai bun. Astfel vor aparea oameni noi si capabili in politica.

    Ca parlamentar, in ianuarie 2009, voi propune in Parlament legi si amendamente la Constitutie pentru a respecta doctrina democratiei reprezentative:
  • -2 (2 voturi)    
    Tanase nu-i bun ! (Vineri, 19 septembrie 2008, 1:39)

    Iulian [anonim]

    Asta-i om instruit, ce nevoie avem de el ?? Sa alegem in continuare golani !
    • +1 (1 vot)    
      daca nu te-ai saturat de hoti... (Vineri, 19 septembrie 2008, 9:56)

      judex [anonim] i-a raspuns lui Iulian

      alege-i in continuare. Cum se numeste fapa lui Antonel...nu cumva hotie?
  • +1 (1 vot)    
    La fel face si Olteanu (Vineri, 19 septembrie 2008, 10:11)

    Cristian [anonim]

    Astfel de fluturasi sunt trimisi si de catre Bogdan Olteanu in colegiul unde candideaza.
  • +1 (1 vot)    
    niste terminati (Vineri, 19 septembrie 2008, 13:44)

    anonim [anonim]

    Aceiasi practica am gasit-o si in Ilfov, insa actorii erau cei de la PSD.
  • +1 (1 vot)    
    Au inceput deja... (Vineri, 19 septembrie 2008, 16:36)

    Numero1 [anonim]

    Eu inca de cum o luna am gasit pliante si stickere cu PNL si nu mai stiu ce candidati pentru alegeri....astase intampla in Militari zona Lujerului
  • 0 (0 voturi)    
    Penalul (Duminică, 21 septembrie 2008, 8:56)

    Daniel Tmoce [anonim]

    Omul asta utilizeaza insemnele nationale sa nu o mai lungim. La alegerile locale facea la fel insa atunci isi punea si functia pe care o detinea in guvern. Mascat si atunci a furat startul. Dupa gratii cu parizerul asta mitic.
  • 0 (0 voturi)    
    Si Elena Udrea (PD-L) fura!!! (Luni, 13 octombrie 2008, 10:56)

    George [anonim]

    Stau pe Valea Calugareasca in Drumul Taberei si am primit la cutia postala pliant cu Elena Udrea, candidat PDL pentru Parlament.