Ciolacu: Sunt anumite probleme cu constituirea Parlamentului / Tot grupul minorităților a intrat în izolare

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 20 decembrie 2020, 22:56 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu
Foto: Agerpres
Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat, duminică seara, că toţi membrii grupului minorităţilor naţionale de la Camera Deputaţilor au intrat în izolare după ce unul dintre aceştia a fost depistat cu COVID-19, punctând că acest lucru reprezintă o problemă în constituirea noului Parlament, relatează Agerpres.

Anterior, respectivul membru al grupului minorităţilor a participat la negocieri cu reprezentanţii partidelor din coaliţia de centru-dreapta.

"Sunt anumite probleme cu constituirea Parlamentului. În seara asta am aflat şi eu şi am şi vorbit cu domnul Pambuccian, ei au avut o negociere cu domnul Orban la ora 13,00. Am înţeles că tot grupul a intrat în izolare, urmând să facă testul de mâine să vadă dacă s-a răspândit virusul. (...) Ei au fost la negociere cu domnul Orban şi cu USR, dacă şi ei intră în izolare ... eu ştiu că legea e unică pentru toată lumea. Trebuie să facă test mâine şi încă un test peste 4 zile să vadă dacă ies din izolare sau nu ies. Să vedem domnul Orban cu cine a mai avut întâlniri după ora 13,00. Cred că DSP e în măsură să răspundă la aceste întrebări şi cum se face în continuare", a spus Ciolacu la Antena 3.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7224 vizualizari

  • +9 (13 voturi)    
    //// (Duminică, 20 decembrie 2020, 23:00)

    GemstonePig [utilizator]

    Da ,da este o problema, sa amanam noul parlament pana in 2022 sau chiar 2023 ca sa fim siguri
  • +5 (9 voturi)    
    ... (Duminică, 20 decembrie 2020, 23:01)

    tirolez [utilizator]

    nu zau, el cand era contact direct asta vara-toamna cu diversi tot asa statea 4 zile in izolare?
    Singurul moment ca l-am auzit ca intra in izolare a fost cand a zis ca Stanescu e pozitiv.
  • +7 (11 voturi)    
    Cine moare de grija altuia... (Duminică, 20 decembrie 2020, 23:12)

    unu_din_Romania [utilizator]

    CiolaCU, ofuscat ca nu ajunge la ciolaNU...comenteaza orice, numai sa i se dea si lui niste atentie. :)
  • -4 (12 voturi)    
    Ati semanat vant si culegeti furtuna cu pandemia (Duminică, 20 decembrie 2020, 23:20)

    CezarN [utilizator]

    Acuma pamdemia incepe sa fie folosita in luptele politice. Cu sprijin si voie de la noii stapani, medicii si "expertii" in sanatate, bineinteles.

    Se creeaza grupuri de privilegiati: cei cu adeverinte medicale ca nu pot purta masca(vezi avocata Sosoaca si sotul, si cati or mai fi). Masca este pentru cei care nu au pile si bani de dat pentru adeverinte.

    Apoi cei din media care isi vand bine capacitatile de a manipula (sau nu) populatia.

    Medicii, eroii nostri, care incep sa devina niste semizei cocotati pe pidestale de unde, la microfoanele massmedia, dau sfaturi in care sunt sau nu competenti uitand sa spuna, cei putin cei ramasi in tara, care nu au plecat, ca starea jalinca a sistemului de sanatate li se datoreaza in aceeasi proportie cu cea a politicienilor.

    Si, singur in categoria sa, Raed Arafat, cu incompetenta si dezacordurile sale, care pare ca s-a luat la intrecere cu recordurile de longevitate ale lui Mugur Isarescu sau Radu Beligan. Peste cateva sute de ani el o sa fie tot sef la ISU si o sa-i carantineze pe primii martieni care vor ateriza pe Otopeni, caci el este singurul di Romania care stie ce trebuie facut cand vezi un omulet verde: travesezi strada.
  • +1 (7 voturi)    
    hai na ma.. (Duminică, 20 decembrie 2020, 23:26)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. si ziceu astia ca covidu nu se ia la pasari.
  • +8 (12 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 20 decembrie 2020, 23:27)

    [anonim]

  • +10 (12 voturi)    
    Chiar, trebuie văzut și cu acești „deputați”. (Duminică, 20 decembrie 2020, 23:29)

    Tayen [utilizator]

    Ar trebui văzut alte țări cum procedează? Ungurii acordă locuri în parlament românilor, slovacilor, sârbilor...? Sau slovacii? Ucrainienii?
    ȘI SĂ NE ALINIEM ȘI NOI LA FELUL CUM PROCEDEAZĂ RESTUL ȚĂRILOR!
  • +4 (6 voturi)    
    Get a job! (Duminică, 20 decembrie 2020, 23:57)

    MG [utilizator]

    Fă-ți un CV și testează piața muncii și pe urmă vorbim. Ai ținut flinta lui Hayssam și acum hop în politică!
    Ia-l pe Sică și plimbați plugușorul să vedem câte parale faceți!
  • +5 (9 voturi)    
    "Sunt anumit eprobleme" (Luni, 21 decembrie 2020, 2:50)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    ... sau "Sunt anumite coincidente"?

    O sa fiu sincer. Nu imi pare departe de ce ar face astia si daca unul din ei stiindu-se infectat s-ar fi dus doar ca sa ii infecteze si sa amane oficializarea Guvernului.

    Dupa cum au pus tot mana-la-mana votarea CPP al lui Ciordache+Buborel, nu m-ar mai mira nimic.
  • +8 (12 voturi)    
    Coada de topor a PSD, Pambuccian - (Luni, 21 decembrie 2020, 7:06)

    Susufler0 [utilizator]

    seful grupului minoritatilor altele decat cea maghiara este parte a unei manarii pe care o incearca Ciolanu pe ultima suta de metri pt a impinge formarea noului guvern dincolo de data de 1 ianuarie 2021 !
    Scopul ? Imposibilitatea amanarii prin OUG a unor masuri economico-sociale care ar greva viitorul buget cu niste sarcini financiare greu de sustinut si care ar perturba buna desfasurare a programului economic al noului guvern,

    Pt asta e nevoie sa se traga de timp cat de mult se poate cu investirea noului parlament si, mai nou - este dovedit deja - functioneaza ca metoda - alerta de covid, care obliga pe prezumtivii purtatori ai virusului la teste succesive si implicit la izolare. Este evident ca pe timpul izolarii totul se proroga pt dupa !

    PS. Ciolanu incearca sa nu fie amestecat direct intr-o astfel de actiune dar faptul ca el a anuntat posibila amanare la Latrina 3 ma face sa cred ca, in buna traditie pesedista, laboratoarele de diversiune din Kiseleff 10, lucreaza si incearca sa puna bete in roate noii puteri !
    • +2 (8 voturi)    
      Nu-i vina Ciolacului ca guv nu poate da OUG (Luni, 21 decembrie 2020, 8:38)

      CezarN [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Ci a lui Orban care a demisionat ca prostu' si s-a lasat la mana acestor manevre ieftine ale PSD.

      Imi pare rau, dar asta este.
      • +5 (5 voturi)    
        Cine a spus ca-i vina Ciolanului ? (Luni, 21 decembrie 2020, 9:51)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

        El doar cauta sa profite la maximum de situatie, prelungind-o !

        PS. PSD este deja clar in logica unui partid de opozitie care, putin probabil, ca va dori sa faca in urmatorii ani o opozitie constructiva !
  • +4 (8 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 21 decembrie 2020, 7:30)

    [anonim]

  • +2 (6 voturi)    
    Nu vin la constituirea Parlamentului? (Luni, 21 decembrie 2020, 9:29)

    asavreau [utilizator]

    Înseamnă că renunță.Nu-i nimic.Altul la rând.Acum,noi alegătorii hotărâm.Să poată hotări ei,parlamentarii,trebuie să fie legal constituiți.BEC le anulează mandatele și vin următorii de pe listă.Așa apare lume nouă,că prea sunt aceiași indivizi de ani de zile.Bate vânt de schimbare.
  • +2 (4 voturi)    
    păi băi (Luni, 21 decembrie 2020, 9:43)

    nahir [utilizator]

    ciolane, legea nu-i pt. toți la fel. Spre exemplu, pt. cei cu deviație de sept (era să zic de ciolacu) nu se aplică, nu?
    Nu te mai agita ca c*iul în căldare că-ți crește tensiunea și-ți explodează neuronul.
  • +2 (4 voturi)    
    Ciolacu este minoritar? (Luni, 21 decembrie 2020, 10:20)

    asavreau [utilizator]

    Nu știam.Și la PSD cine-i șef?De ce vorbește Ciolacu în numele parlamentarilor de la minorități?Are Ciolacu mutră de minoritar,dar nu este purtător de cuvânt al lor.Cei de la minorități sunt fraieri dacă nu-l iau la șuturi pe Ciolacu,că vorbește în numele lor.