​FOTO Ce au scris PSD și ALDE pe procesul verbal care o declară oficial pe Clotilde Armand primar al sectorului 1

de C.D.     HotNews.ro
Duminică, 4 octombrie 2020, 20:41 Actualitate | Politic


Proces verbal BES 1
Foto: Hotnews
​Reprezentanții PSD și ALDE în Biroul Electoral al Sectorului 1 au refuzat să semneze procesul verbal prin care Clotilde Armand este declarată oficial câștigătoare a alegerilor locale și noul primar al sectorului 1.

„Refuz să semnez întrucât rezultatul votului consemnat nu corespunde realității, fiind obținut prin fraudă”, a scris, în loc de semnătură, reprezentanta PSD în BES 1.

„Refuz să semnez întrucât rezultatul votului consemnat nu corespunde realității”, a scris și reprezentantul ALDE.

Procesul verbal al BES 1 confirmă alegerea lui Clotilde Armand ca primar al sectorului 1. Ea a obținut 36.455 de voturi, în vreme ce Dan Tudorache 35.451.












Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















211878 vizualizari

  • -77 (105 voturi)    
    frauda? (Duminică, 4 octombrie 2020, 20:44)

    cucuveauamov [utilizator]

    erau doar useristi care plecau cu un sac cu voturi? (stim, de fapt, era soferul lui Tudorache, probabil userist) democratia se impune cu toate mijloacele, daca e nevoie.
    • +21 (49 voturi)    
      Pana și useliștii au renunțat la minciuna (Duminică, 4 octombrie 2020, 21:13)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      asta, tu minți in continuare?
      • +12 (16 voturi)    
        ce este asa greu de inteles?.. (Luni, 5 octombrie 2020, 19:05)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        Problema cea mare nu este ca au pierdut fotoliul de primar, ci curatenia de toamna-iarna care va urma. Nicusor Dan deja a anuntat ca va contracta un audit extern. Daca se intampla acelasi lucru si la S1, pesedeii vor face coada la DNA.
    • +52 (58 voturi)    
      ...... (Duminică, 4 octombrie 2020, 21:18)

      ak33 [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      soferul lui tudorache e userist?
      • -25 (39 voturi)    
        Nu , e sorosist! (Duminică, 4 octombrie 2020, 21:46)

        kokos [utilizator] i-a raspuns lui ak33

        .
        • +11 (21 voturi)    
          . (Duminică, 4 octombrie 2020, 22:47)

          ak33 [utilizator] i-a raspuns lui kokos

          atat te duce capul atata scrii
        • +7 (9 voturi)    
          ca (Luni, 5 octombrie 2020, 10:03)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui kokos

          poantă, e chiar bună afirmația ta.
    • +25 (35 voturi)    
      Cât te plătește PSD? (Luni, 5 octombrie 2020, 8:57)

      BEDE [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Adică USR, un partid de curând înființat are atâte putere și atâtea conexiuni încât să poată frauda, iar PSD-ul, urmașul direct al PCR, care mai are și majoritatea parlamentară nu?
      Dacă a furat cineva, atunci a furat PSD, sau, poate, PNL. Dar USR-ul este prea proaspăt și nu a fost nicicând la putere.
      Nu se poate să nu mă întreb cât te plătește PSD ca să te ocupi cu din astea pe care vedem că le postezi pe aici. Și poate și cu altele. Sau poate te plătește FSB-ul?
      Și cât l-o fi plătind PSD-ul pe Cristoiu, de pildă, zis independent, dar care se vede că își vinde independența și susține PSD-ul chiar împotriva unei logici elementare și de bun simț.
      Dacă am votat USR este în primul rând pentru că nu există vot negativ, pentru că, dacă ar fi să votez care este cel mai mare rău, atunci aș pune PSD-ul.
      Ce va fi cu USR-PLUs nu știu și nici nu am mari speranțe, dar sutn sigur că PSD-ul, care a furat atâta timp și a și vrut să facă Codul Penal de așa natură încât să poată fura fără să-i streseze nimeni, ar fi cel mai mare rău și ar căuta să devină partidul unic.
      • +3 (7 voturi)    
        ... (Luni, 5 octombrie 2020, 13:02)

        Joe@Black [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

        +1
    • +9 (13 voturi)    
      cred (Luni, 5 octombrie 2020, 10:02)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      că ai ochii și mai bulobucați de la atâta stat cu ei pe ecranul calculatorului, să fii tu primul dintre bamblecii postaci pesedaci care debitează o idioțenie.
      Fii liniștit, nu vei mai plătit. După auditul de rigoare, va trebui să te antrenezi la aruncatul cu chiftele printre gratiile de la ”beciul domnesc”, să nu moartă tudorache al tău de foame.
    • +5 (9 voturi)    
      aceeasi placa (Luni, 5 octombrie 2020, 15:01)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      desi s-a spus de nenumarate ori ca ala cu sacu era de la partidul lui voiculescu!

      e clar ca tu nu ai nici o treaba cu adevarul, ci esti doar un postac care manipulezi cu buna stiinta!
  • +51 (65 voturi)    
    ... (Duminică, 4 octombrie 2020, 20:46)

    tirolez [utilizator]

    ce ofticati, asa le-a facut USR-ul acum 4 ani cand Tudorache a castigat miraculos?
  • +57 (75 voturi)    
    Daca (Duminică, 4 octombrie 2020, 21:10)

    dincannes [utilizator]

    ... frauda nu este dovedita, afirmatia este calomnioasa, cu posibile consecinte penale.
    Reprezentatul ALDE trebuia sa valideze corectitudinea numararii voturilor.
    Sunt oameni fara coloana vertebrala; nu stiu sa piarda.
    • +39 (49 voturi)    
      Ce calomnie? (Duminică, 4 octombrie 2020, 21:37)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui dincannes

      Calomnie e cand acuzi tu sau eu pe unul din gunoaiele astea. Cand o fac ei est e "parere". Daca noi ii injuram ne laum amenda, cand ne jignesc si ne ameninta ei este "drept la exprimare"

      Unii sunt "mai egali" ca altii in fata legii.

      Dar ce sa le faci? S-au fript si turtit acum pentru ca au pierdut peste jumatate de Bucuresti.
      • +10 (18 voturi)    
        Ce calitate au tiriplicii astia sa se pronunte (Duminică, 4 octombrie 2020, 22:40)

        morometu [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        Competentele lor sunt limitate si in niciun caz nu pot folosi notiunea de frauda, fara a spune concret la ce se refera. ABUZ! Au vazut ei la latrine un filmulet decupat. Ei nu sunt indrituiti sa se pronunte ci, ei au verificat niste liste cu numarul de voturi si asupra carora trebuiau sa se pronunte. Tipic comunist! Mojici cinici ce nu stiu sa piarda cu eleganta in acest joc al democratiei.
        • +2 (6 voturi)    
          A propos de joc (Luni, 5 octombrie 2020, 11:30)

          BEDE [utilizator] i-a raspuns lui morometu

          Ei au ca miză a jocului țara cu cetățenii ei...
          Grozav joc! Și fiecare vrea să câștige de pe urma celor pe care îi guvernează, de cele mai multe ori fără să se gândească să facă cumva să le fie mai bine cetățenilor.
          Ludovic al XI-lea spune: "În politică dai ce nu ai și promiți ceea ce știi că u vei putea da niciodată". PSD-ul s-a priceput cel mai bine la aceasta până în prezent. De acum înainte să vedem ce va mai fi... Și să plătim, că de aceea suntem contribuabili.
  • +40 (46 voturi)    
    normal (Duminică, 4 octombrie 2020, 21:11)

    sitizan [utilizator]

    ...asteptata eleganță țopească a loser-ilor.
  • +51 (59 voturi)    
    In democratie, infractorii merg la puscarie (Duminică, 4 octombrie 2020, 21:12)

    Mihai II [utilizator]

    psd si alde au procesele verbale din toate sectiile de votare, de la reprezentatii lor.
    Ei au facut numaratoarea paralela.
    Ei stiu ca au pierdut la mare diferenta.
    Atunci, de ce mai fac acest circ nerusinat ?
    Pentru ca stiu ca ei au fraudat, stiu ca sunt probe zdrobitoare impotriva lor, dar spera sa scape de puscarie.
    Nu vor scapa.
  • +31 (43 voturi)    
    Asa răcnea si Vadim... (Duminică, 4 octombrie 2020, 21:20)

    Sparafucile [utilizator]

    Că el a fost furat la voturi si impiedicat sa ajunga presedintele Romaniei. Si uite că acum nu-i e rău.
  • +27 (37 voturi)    
    Atitudine de prosti batuti in cap (Duminică, 4 octombrie 2020, 21:20)

    finutza [utilizator]

    Ce cred ca arata? Mai mult decat sa perceapa toti ca au plastilina in creier...
  • +40 (46 voturi)    
    psd si alde (Duminică, 4 octombrie 2020, 21:25)

    Rebecka [utilizator]

    sunt de-a dreptul grotesti:cand sunt in concubinaj,pe urma se despart,apoi iar coabiteaza,bunaoara acum......Incepand din noiembrie 2016pana la,,plecarea``involuntara a teleormaneanului,dl Tariceanu si dl Dragnea erau nedespartiti.Parca erau gandacii domnului!
  • -23 (31 voturi)    
    bintuie (Duminică, 4 octombrie 2020, 21:41)

    costelo999 [utilizator]

    prin romania gripa albastră
    • +5 (11 voturi)    
      Vroiai gripa rosie? (Duminică, 4 octombrie 2020, 22:56)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui costelo999

      Cea care ia banii de investitii si-i baga in buzunar?
      • -7 (9 voturi)    
        oricum (Luni, 5 octombrie 2020, 11:33)

        costelo999 [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

        sunt aceeasi mizerie
  • +12 (16 voturi)    
    mai usor (Duminică, 4 octombrie 2020, 22:17)

    AM1981 [utilizator]

    Nu inteleg de ce va aprindeti. Procesele verbale care sunt urcate pe platforma la sectiunea "Date partiale" sunt semnate de PSD si ALDE - si acolo au fost de acord cu cate voturi au din fiecare sectie.
    Ceea ce nu vor sa recunoasca e ca sunt invinsi si asta semnau prin acest proces verbal - care e doar o formalitate din punctul meu de vedere. O formalitate in care sunt consemnate numarul de voturi. Ori e aiurea sa spui ca esti (prin reprezentantii tai) de acord ca separat voturile sunt corecte dar la totalizarea lor nu. 1+1 fac 2 nu pot face 4!
    E doar distragerea atentiei de la altceva mai important, ce nu stiu...dar presupun ca va aparea in presa peste cateva zile. NB!
  • -5 (21 voturi)    
    Parere... (Duminică, 4 octombrie 2020, 22:22)

    spirache [utilizator]

    Frumoasa grafie a duduii este excitantă. Virgula pusă unde trebuie mă îndreaptă spre climax. Nu mă așteptam. Bravo!
    • +2 (6 voturi)    
      măi (Luni, 5 octombrie 2020, 10:10)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui spirache

      spirache, vezi că iar prinde jupân Dumitrache Titircă-Inimă Rea că fumezi ascuns sub pătură și-ți arde vreo două scatoalce.
  • +16 (24 voturi)    
    ALDE (Duminică, 4 octombrie 2020, 23:21)

    DurAndrei [utilizator]

    "Prostul daca nu-i fudul, parca nu e prost destul"...
    Dupa ce ca au fost prinsi cu procesele verbale in sac (vezi pesedelul ala cu barbuta), au ajuns sa se comporte ca unii membrii ai unei anumite etnii cand sunt prinsi la furat: tipa, urla, ameninta si-l scot vinovat tot pe pagubit.
  • +3 (9 voturi)    
    renumarati (Luni, 5 octombrie 2020, 2:37)

    maiorulmura [utilizator]

    si o sa se dovedeasca ca a furat ciuma rosie. tudorache la puscarie
  • -3 (15 voturi)    
    Ce dorim (Luni, 5 octombrie 2020, 8:52)

    vodatepes [utilizator]

    Ce dorim sa construim in acesta tara? Cat ar fi durat renumararea voturilor? 1 - 2 zile? Si se inchidea problema. Daca in urma renumarari voturilor catiga Clotid era in plus un sut in fundul PSD si ALDE. Vrem sa construim in aceasta tara totul pe suspiciuni? Nu vom schimba nimic. Ce credeti ca spun cei din Europa despre noi? Ca suntem TiGaNi si hoti si nu ne-am schimbat de 2000 de ani. Daca astia se vor duce in instante si vor castiga si se va renumara voturile si castiga PSD atunci ce se va confirma ca atat drepata cat si stanga din Romania sunt hoti. De ce nu vrem sa punem punct si sa incepem sa cladim fara nici o suspiciune?
    • +2 (6 voturi)    
      si la s5 (Luni, 5 octombrie 2020, 15:05)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

      d c nu se aplica aceeasi logica?!
      la s1 acu 4 ani d c nu ai spus acelasi lucru?!

      atata timp cat firea urla ca a fost furata FARA NICI O DOVADA, atata timp cat la s1 urla psd ca a fost furat, desi dovezile arata ca de fapt el a furat nu o sa existe niciodaata alegeri fara suspiciuni, chiar daca vine dumnezeu si numara voturile!

      psd tot timpul o sa urle ca a fost furat si o sa creeze "suspiciuni"

      singurele suspiciuni reale de furst sunt ca psd i-a furat pe ailalti, NU invers! acum psd si postacii lui doar vor sa faca sa para ca e invers!
      filmul ala de la latrine a fost demontat ca manipulare deja de mult! si dovedeste reavointa ca tu nu ai inteles deja asta!

      also nu USR, decide renumararea voturilor, ci BEC!
    • -1 (1 vot)    
      ....... (Marţi, 6 octombrie 2020, 9:15)

      prio [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

      ......ha ha ha cladim ,cladim dar mai intii recuperam prejudiciile create timp de 30 de ani
  • -7 (13 voturi)    
    Hmmm (Luni, 5 octombrie 2020, 10:52)

    Sah [utilizator]

    Numai hotii fug de o renumarare, adica de verificare!
    Vad ca hotii dovediti de la pnl/usr far renumarare numai unde inca nu au reusit sa fure pentru candidatii lor....daca asa arata democratia pnl/usr inseamna ca si stalin era un democrat!
    • 0 (6 voturi)    
      aha (Luni, 5 octombrie 2020, 15:03)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Sah

      dar "uiti" sa amintesti ca si psd si pretinii nu au vrut renumarare la s5
      "uiti" sa reamintesti cum acu 4 ani psd a fugit de renumarare la s1

      la ei nu e o problema ca fug de renumarare... la usr e...

      asta trecand peste faptul ca usr nu a fugit de nici o renumarare!
      • 0 (6 voturi)    
        Hmmm (Luni, 5 octombrie 2020, 15:31)

        Sah [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Estu userist si nu-ti asculti seful? Adica pe barna? ;)
        Pacat de tine, vei fi dat afara! :)))
        Barna, clotilde, etc toti sunt impotriva renumararii!
        Nu mai citi doar memeuri...citeste articole serioase, asculta conferintele de presa ale liderilor tai, etc. ;)
        PS. La 4 nu era nicio plangere dupa mai multe zile, nu s-a aratat nicio dovada de furt, in timp ce la 1 chiar clotilde a acuzat la inceput un furt, apoi au aparut dovezile cu 2 usr+1 hastag, ca apoi clotilde sa nu mai vrea sa se renumere voturile.
        • -2 (2 voturi)    
          ... (Marţi, 6 octombrie 2020, 9:17)

          prio [utilizator] i-a raspuns lui Sah

          .......hai ca la tine sau tras obloanele tu nu vrei sa vezi ce vede toata lumea.
          • 0 (0 voturi)    
            Hmmm (Marţi, 6 octombrie 2020, 11:25)

            Sah [utilizator] i-a raspuns lui prio

            Eu vad ce se vede, lasa ''pixelul albastru'', nu ''vad'' ce imi spui tu ca ar trebui sa vad! ;)
            Daca nu ai inteles ce vreau sa spun, cere ajutor la un copil de clasa zero, sigur te va ajuta! ;)
  • +3 (9 voturi)    
    sa radem (Luni, 5 octombrie 2020, 11:38)

    Contrache [utilizator]

    in continuare de cei mai neimpacati luzeri post decembristi
  • +3 (9 voturi)    
    cei doi, care au refuzat sa semneze (Luni, 5 octombrie 2020, 13:23)

    LL [utilizator]

    si au facut observatii fara a depune dovezi in sensul celor spuse de ei si cu respectarea legii de organizare a alegerilor, ar trebui sa fie trasi la raspundere, penal!!!!
    Nu se poate sa ne batem joc cand vrem noi si cum vrem noi de o responsabilitate pe care ne-am asumat-o, doar fiindca nu ne place rezultatul (la indicatiile partidului)!!!
    • +4 (4 voturi)    
      Hmmm (Luni, 5 octombrie 2020, 15:33)

      Sah [utilizator] i-a raspuns lui LL

      Cand sunt doua dosare in rem deschise pentru alegerile de la 1, asta nu inseamna dovada?
      Dar ce dovada estela 4?
  • +2 (8 voturi)    
    hoti pana la capat (Luni, 5 octombrie 2020, 15:00)

    liviu_ [utilizator]

    astia-s pesedistii
  • -1 (3 voturi)    
    Am ras cu lacrimi (Luni, 5 octombrie 2020, 18:14)

    asadar... [utilizator]

    Pana si in documentele oficiale astia plagiaza unii dupa altii!
  • -1 (7 voturi)    
    Alianta hotiei, PNDL - USRi (Luni, 5 octombrie 2020, 18:37)

    salvatore [utilizator]

    Hotii astua ne vor conduce in urmatorii ani, obisnuiti-va cu securistii de rit nou la conducere.
    • +1 (3 voturi)    
      ..... (Marţi, 6 octombrie 2020, 9:21)

      prio [utilizator] i-a raspuns lui salvatore

      ....abia astept la generale ca PZD sa nu treca pragul si sa nu intre in parlament, atunci sa vezi carcalacii cum fug bezmetici ca gainile fara cap, ca le-a furat poporu tzitza la care sugeau de 30 de ani.
    • 0 (4 voturi)    
      ..... (Marţi, 6 octombrie 2020, 9:25)

      prio [utilizator] i-a raspuns lui salvatore

      ...... si mai lasa vrajeala atot stiutorule ca ai dovada ca oamenii sau prins , nu mai tine cu las ca o sa vedeti voi. Am vazut destul 30 de ani cum se fura cu stil si cu legea in brate , ne-a ajuns.
  • +1 (1 vot)    
    gunoiul aruncat in strada (Miercuri, 7 octombrie 2020, 9:39)

    clotinda [utilizator]

    Bine ca am scapat de primar. noi cei care locuim in centru in sect.1 aruncam gunoiul in strada. Asa ni s-a comunicat de la primarie ca vin ei sa-l ia. E drept ca in cursul zilei vine o masina si-l ia. Locuim pe Berzei si aruncam gunoiul menajer fara selectie langa un copac. Sper ca noul primar se va ocupa si de aceasta problema.