DOCUMENTUL care confirmă că la Sectorul 1 s-au găsit în urne mai multe buletine de vot decât persoane care apar pe lista de semnături / Sunt probleme și cu buletinele nule

de Clarice Dinu     HotNews.ro
Marţi, 29 septembrie 2020, 14:15 Actualitate | Politic


Adresa sector 1
Foto: Hotnews
​​O adresă transmisă BEC de președintele Biroului Electoral al Sectorului 1, procurorul Nicolae Sprîncu, confirmă că în unele secții s-au găsit în urne mai multe buletine de vot decât persoane care apar pe lista de semnături că au votat. De asemenea, numărul de buletine de vot nule era mai mare decât cel menționat în procesul verbal, potrivit documentului obținut de HotNews.ro.

„Având în vedere situațiile înregistrate la nivelul Biroului Circumscripției electorale nr. 1 - Sector 1, cu ocazia verificării proceselor verbale de consemnare a rezultatelor votării, în sensul că au fost identificate în urna de voturi mai multe buletine de vot decât persoane ce apar pe lista de semnături, vă rugăm să ne comunicați cum se poate închide o astfel de sectie de votare, deoarece SIMPV nu permite introducerea datelor în sistem. De asemenea, s-au identificat cazuri în care numărul de buletine de vot nule găsite fizic în dosarele prezentate de președinții secțiilor de votare la BCE 1 Sector 1 este mai mare decât cel consemnat în procesul verbal de consemnare a rezultatelor la punctul d) (dacă se modifică procesul verbal conform celor găsite în dosarul buletinelor de vot din urmă este mai mare ca numărul de semnături)”, se arată în adresa trimisă Biroului Electoral Central.



USR-PLUS acuză o tentativă de fraudă în favoarea candidatului PSD, Dan Tudorache.

​​Clotilde Armand a anunțat, marți, că va cere Parchetului General preluarea anchetei privind situația de la Biroul Electoral al Sectorului 1, caz în care candidata susținută de PNL și USR-PLUS a acuzat o tentativă de fraudare a alegerilor de către contracandidatul său de la PSD, Dan Tudorache.

„Aud că prietenul lui Omar Hayssam (Marcel Ciolacu) împreună cu fostul primar bolșevic de la Sectorul 1 (da, este un bolșevic pur sânge care a transformat Poliția Locală în poliție politică și a folosit-o să mă urmărească) vor să renumere voturile pentru că țineți-vă bine: ''voturile reprezintă voința și speranța oamenilor. Iar acestea nu trebuie în niciun caz furate.'' Really? Și în 2016 ce-ați făcut domnilor?! Acum, eu vreau să-i lămuresc pe cei doi în felul următor. Astăzi voi solicita Parchetului General al României să preia ancheta despre situația de la Biroul Electoral al Sectorului 1. Să înțelegem și noi o treabă”, a scris Clotilde Armand pe Facebook.

În cursul dimineții, Dan Tudorache a anunțat pe facebook că va cere Biroului Electoral Central renumărarea voturilor de la sectorul 1.

Clotilde Armand, candidata USR-PLUS la Primăria Sectorului 1 al Capitalei, l-a acuzat luni de tentativă de fraudare a alegerilor pe contracandidatul său de la PSD, actualul primar în funcție Dan Tudorache. Într-o serie de filmulețe postate pe pagina sa de Facebook, Armand susține că în sediul Primăriei au fost descoperite teancuri de procese-verbale originale, necompletate. Reprezentanții USR au sesizat Poliția, care a anunțat că mai multe persoane au fost duse la audieri.

Și deputatul Tudor Pop a acuzat o tentativă de fraudă la Sectorul 1.

„Suntem la Biroul Electoral Sector 1 cu jandarmii care păzesc voturile, whatever that means, iar mai devreme unul din angajații Biroului mi-a confirmat că la unele secții procesele verbale sunt completate greșit, iar asta nu poate însemna decât că nu corespund cu numărul de voturi înregistrate inițial și că procesele verbale inițiale au fost înlocuite pe parcurs. Deasupra BES1 este sediul neoficial de campanie al lui Tudorache care acum este sigilat de secția 4 de Poliție, departamentul de Criminalistică, după plângerea penală a colegilor noștri de la prânz. Colegii mei bănuiesc ca procedura de fraudare a presupus următorul modus operandi: - azi noapte o parte din președinții de secție au băgat voturile nule în sacii cu voturi normale - din cauza asta la BES, angajații erau obligați să desigileze sacii - în sacii desigilați, oamenii lui Tudorache au băgat și urmau să mai bage PV-urile falsificate și să le scoată pe cele originale”, a scris și deputatul Tudor Pop pe Facebook.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















44438 vizualizari

  • +63 (69 voturi)    
    Trebuie sa iesim mereu in numar mare la vot (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:20)

    CetateanulRoman [utilizator]

    Asa vor influenta mai greu procentele - ca de furat tot vor fura.
    Singurul lor principiu e : "nu votati voi cit putem fura noi".

    Si astia sint preferati de 25-30% din tara in orice sondaj!
    • +38 (50 voturi)    
      Trebuie sa scapam de PSD pentru totdeauna! (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:27)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui CetateanulRoman

      E simplu. Votati USR-PLUS!
      • +33 (35 voturi)    
        sa vedem ani grei de puscarie (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:56)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        pentru nemernicii ce au vrut sa fure votul nostru,
        ca neam de neamul lor sa nu mai puna mana.
    • +3 (5 voturi)    
      Ar mai fi o varianta (Miercuri, 30 septembrie 2020, 13:17)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui CetateanulRoman

      O lege care sa interzica participarea acelorasi persoane la organizarea circumscriptiilor de mai multe ori. Daca va uitat pe procesele verbale, aceleasi persoane controleaza votarea de zeci de ani, doar mai schimba din cand in cand numele partidului. Sunt fostii activisti PCR, deghizati in aparatori ai democratiei.
    • 0 (0 voturi)    
      Trebuie sa iesim si sa dovedim... (Miercuri, 30 septembrie 2020, 19:50)

      gillda_47 [utilizator] i-a raspuns lui CetateanulRoman

      Clothilde trebuie sa dovedeasca cu acte in regula, adica regulate, ca primarul S1 este bolsevic pur-sange, fiind in solda putineiului, ce vorbim acilea???
  • +20 (30 voturi)    
    Trebuie sa iesim mereu in numar mare la vot (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:20)

    CetateanulRoman [utilizator]

    Asa vor influenta mai greu procentele - ca de furat tot vor fura.
    Singurul lor principiu e : "nu votati voi cit putem fura noi".

    Si astia sint preferati de 25-30% din tara in orice sondaj!
    • +24 (32 voturi)    
      hahaha (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:08)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui CetateanulRoman

      30% prezenta in Bucuresti... sub 50% in restul tarii...

      prostia se plateste !
      • +22 (26 voturi)    
        Prostia ca prostia, dar cu furtul cum ramane ? (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:58)

        Idealistu [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        Sa furi la alegeri este unul din cele mai grave atentate la siguranta statului si functionarea statului de drept. Nu procentele de participare reduse sunt cauza, ci faptul ca marea majoritate a reprezentantilor PSD (dar si altii) considera acest act ca pe un lucru firesc si il aplica la scara nationala !!!
      • +18 (26 voturi)    
        pai de ce crezi ca nu mai vine lumea la vot? (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:40)

        EQUANT [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        cand oamenii vad cum li se fura votul CU SACUL? cum sa mai ai energie sa te duci la vot?

        tot timpul stateam si ma gandeam - "mah cum dracu de sunt oamenii atat de prosti de voteaza mereu PSD?" ... dar uite ca nu toti sunt prosti, doar ca de fiecare data eram FURATI si acceptam sa fim furati fara ca macar sa ne dam seama.

        Acum s-a spart bula, au fost prinsi psd-istii cu pantalonii in vine. Se va judeca dosarul vreo 15 ani, apoi se va clasa. Tipic.
        • +10 (12 voturi)    
          Lozinca PSD e: nu votati! (Marţi, 29 septembrie 2020, 17:56)

          emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui EQUANT

          Numai fraierii nu voteaza.
  • +42 (54 voturi)    
    Tudorache Va Cashtiga 4 ani (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:21)

    un domn [utilizator]

    Acum Se Decide Unde !
    • +32 (40 voturi)    
      la parnaie... (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:08)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      la parnaie...
    • +18 (26 voturi)    
      Stimate domn, (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:11)

      Rebecka [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Doamne-ajuta!
  • +40 (46 voturi)    
    se fac alegeri din 1990 si ei nu au PROCEDURI (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:22)

    Kivek [utilizator]

    ala care e seful biroului electoral local intreaba BEC care e PROCEDURA in astfel de cazuri

    doamne fereste ce tara haotica
    • +18 (26 voturi)    
      nu intreaba, semnaleaza (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:12)

      Falx_D [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

      exista proceduri clare si in mod normal nu se poate frauda in nici un fel, Dar reminiscentele anilor 90 ii face pe unii inca sa-si inchipuie ca pot fenta un sistem informatic. Nu mai e posibil.
      • 0 (0 voturi)    
        nu intreba...ca spun o prostie!!! (Miercuri, 30 septembrie 2020, 20:37)

        gillda_47 [utilizator] i-a raspuns lui Falx_D

        ..."mai nou", sistemul informatic nu se fenteaza ci se pirateaza, se viruseaza, se hacuieste , se sparg parole, coduri ,etc.,de catre hackeri!!!
  • +24 (32 voturi)    
    procurorul sa-si faca treaba (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:26)

    MamboNoFaiv [utilizator]

    Sa afle cate PV-uri in original au fost semnate de reprezentantii partidelor. Acel PV, poza lui, e trimis de catre operatorul STS catre baza de date.
    Acele date sunt corecte si realea daca nimeni nu s-a opus la momentul numararii (numararea se filmeaza! se poate asculta/urmari filmul)
    Orice verificare fizica a voturilor din sac ridica suspiciuni. Cine mai stie ce s-a intamplat cu acele voturi (au putut fi adaugate cate o stampila pe ele...)
  • +40 (50 voturi)    
    PSD, cu complicitatea BEC fura de 30 de ani (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:28)

    TomSawyer [utilizator]

    Știm că PSD ne fură voturile, prezentul și viitorul de 30 de ani, dar doar acum putem să și probăm asta.

    Dacă acest mai „partid” (n.r. organizație mafiotă) mai prinde Parlamentul, e clară treaba - vina e doar a poporului.
  • +38 (50 voturi)    
    Incep sa fiu tot mai convins... (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:30)

    Sparafucile [utilizator]

    Ca acel Tudorache e un bandit. Bine, sigur, nu mai mare decit Dragnea.
    • +18 (20 voturi)    
      De abia acum ai inceput sa fii "tot mai convins" ? (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:15)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      Eu ma intreb, in 2016 cand Clotilde si USR-ul erau niste ingenui incepatori in ale politicii dambovitene, cat a furat Tudorache de Clotilde s-a culcat seara primareasa iar dimineata s-a trezit doar consilier local ?!1 :))))))) :(((((((((

      PS. Acum, de altfel imi si explic de ce a stat cu ochii pe ei !
      • +7 (9 voturi)    
        4 ani l-am pasuit (Marţi, 29 septembrie 2020, 20:28)

        Sparafucile [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Fiindca speram sincer ca , ros de remuscari, sa-si revizuiasca atitudinea si comportamentul. Dar acum am inteles ca remuscarile lui au fost profund ipocrite si banditul din el este irepresibil.

        Il declar CANALIE!
        • +1 (3 voturi)    
          :)) BINGO ! (Miercuri, 30 septembrie 2020, 14:23)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

          A pacalit pe multi Baluta in vremea cand aparea foarte des la tv (inainte de 2016 - era desemnat de Ponta sa participe in numele PSD la dezbaterile politice gazduite de televiziunile mai soft, gen B1 TV) si cu vorba lui calma, fara pic de stridente, fara enervari, cumpatat, si chiar impaciuitorist, parea aproape din alt film !

          PS. Cred ca sentinta ta in ceea ce il priveste este perfect indreptatita !
          • +1 (1 vot)    
            Erata: (Miercuri, 30 septembrie 2020, 20:38)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            TUDORACHE , nu Baluta !
      • +3 (5 voturi)    
        A fost fraudare si in 2016 (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:03)

        Just2019 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Si in 2016 PSD a fraudat alegerile, cel putin la sect 1. Clotilde Armand trebuia sa fie acum la al doilea mandate. In 2016 a avut avantaj mare pana spre dimineata, cand de la primarie, a fost adusa o urna, cu buletine de vot completate in favoarea lui Tudorache. Cand trebuie sa deservesti toata protipendata securista si clientela politica e usor sa ti se faciliteze fraudarea alegerilor.
  • +15 (33 voturi)    
    ... (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:30)

    Ecce_Homo [utilizator]

    Ar trebui anulate alegerile si organizate din nou in Sectorul 1.
    • +27 (35 voturi)    
      nu e nevoie, (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:12)

      Levellers [utilizator] i-a raspuns lui Ecce_Homo

      nu e clar ca a castigat Clotilde ? Acum trebuie sa se faca dreptate, iar asta, Urgent si cu profesionalism, nu asa cum ar dori unii.
      • +1 (11 voturi)    
        ... (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:16)

        Ecce_Homo [utilizator] i-a raspuns lui Levellers

        Pui pariu ca nu va pati nimeni nimic?
    • +4 (6 voturi)    
      nu mi se pare corect ce propui (Marţi, 29 septembrie 2020, 19:35)

      g01an [utilizator] i-a raspuns lui Ecce_Homo

      ar trimite mesajul ca nu exista consecinte. daca nu esti prins, castigi, iar daca esti prins, nu-i nimic, mai incerci o data.

      in cazul asta ar fi nasoala reorganizarea scrutinului pentru ca toti mafiotii folositi pentru a manipula voturile in restul sectoarelor acum vor putea folositi doar intr-o singura zona.

      ar fi dezastruos. si ca imagine, ar arata ca intr-o tara bananiera sa-i spui omului de rand ca votul lui nu conteaza pentru ca ALTII au furat.

      si nu este corect, rezultatele sunt disponibile in procesele verbale deja. numaratoarea s-a facut, faptul ca nu coincid buletinele cu procesele verbale, asta este strict o problema a celor de la BES1 care nu si-au indeplinit obligatiile legale. si pentru care ar trebui sa ajunga la puscarie.
  • +29 (37 voturi)    
    Oare cei care decid au puțină logică? (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:30)

    nick24 [utilizator]

    1) “ procurorul Nicolae Sprîncu, confirmă că în unele secții s-au găsit în urne mai multe buletine de vot decât persoane care apar pe lista de semnături că au votat”

    2) “ s-au identificat cazuri în care numărul de buletine de vot nule găsite fizic în dosarele prezentate de președinții secțiilor de votare la BCE 1 Sector 1 este mai mare decât cel consemnat în procesul verbal ”

    3) ”Tudorache a anunțat pe facebook că va cere Biroului Electoral Central renumărarea voturilor de la sectorul 1. ”

    Deci frauda a fost făcută, dacă se renumără, se vor lua în considerare și cele false introduse ulterior votării și prin reștampilarea celor bune s-au mai anulat o serie de voturi.
    Bine pusă la punct mașinația...
    • +29 (37 voturi)    
      asta e idea... (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:12)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui nick24

      asta e idea... schimbarea au facut-o si votul a fost masluit. Acum ei vor doar renumararea ca sa confirme ceea ce ei stiu, ca au furat deja voturile.
      • +17 (21 voturi)    
        Exact! (Marţi, 29 septembrie 2020, 17:01)

        nick24 [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        Exact așa au fâcut și acum 4 ani, săraca Clotilde câștigase și atunci!
        • 0 (0 voturi)    
          Exact! (Miercuri, 30 septembrie 2020, 20:51)

          gillda_47 [utilizator] i-a raspuns lui nick24

          Cu cat a fost mai saraca biata Clothilde, acum 4 ani, decat azi, sau altfel spus, cu cat e mai bogata Clothilde azi, decat a fost acum 4 ani! Ce spune declaratia de avere din 2020 si cea din 2016???
    • +6 (8 voturi)    
      Suna bine, doar ca renumararea nu ar rezolva (Marţi, 29 septembrie 2020, 19:55)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui nick24

      o problema fundamentala, doua de fapt : cheile de control tot nu ar demonstra ca sunt tanda pe manda voturile, cata vreme USR are procese verbale care indica o anumita situatie, care nu se pupa cu situatia din procesele verbale ale pesedistilor.

      PS. Cred ca mai curand vor reluarea procesului electoral sperand ca a doua oara vor castiga fara sa fie nevoiti sa faca fel de fel de manevre.

      PPS. Cat priveste dosarul penal deschis, fie spera ca se va inchide dupa ani si ani de cercetari, fie spera ca o va pati acarul Paun care va lua insa o pedeapsa usoara iar mafiotii ii vor face viata usoara in puscarie, lui si in libertate, familiei sale. Ca doar de-aia se cheama ca-s mafioti ! :)))) :(((((
  • +33 (39 voturi)    
    BEC-ul s-a ars? (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:31)

    IoPaNet [utilizator]

    De 24 de ore nu mai comunica nimic despre situatia de la Sector 1. Nici macar ceva de genul "ne va mai lua 17 zile sa cugetam..."? Ce e cu aceasta "transparenta totala"?
  • -30 (44 voturi)    
    Dovada ca trebuia ales alt candidat PNL-USR! (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:32)

    Miky60 [utilizator]

    Daca dupa 4 ani cu Tudorache, timp in care nu s-a facut nimic si s-a furat pe rupte, intr-un sector majoritar de drepta, Clotilde Armand se chinuie sa castige la mustata, e clar ca trebuia ales alt candidat. Oricine ar fi castigat cu peste 10% avans
    • +18 (34 voturi)    
      11 procente e la mustata? (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:11)

      Sparafucile [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Fiindca atitea avea Clotilde in plus la exit-poll. Nici Nicusor Dan n-a batut-o atit de rau pe Firea.
      • -14 (20 voturi)    
        Da, dacă sunt în sondaje (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:51)

        Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

        Toate sondajele au fost umflate în favoarea USR PLUS. Au avut între 5% si 10% mai mult decât au făcut de fapt. E posibil să nu fie vorba de sondaje măsluite ci de o eroare de metodă a sondorilor, dar oricum ideea e că sondjele n-au prea mare valoare.

        Omul are dreptate. Dacă după 8 ani de Tudorache candidatul opoziției e în continuare la câteva sute de voturi (+ sau - încă nu știm!) înseamnă că nu e candidata potrivită.
        • +8 (14 voturi)    
          Chiar nu e clar ca e cusuta cu ata alba? (Marţi, 29 septembrie 2020, 19:00)

          RDU2 [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

          Sunt dovezi negru pe alb ca s-a numarat altceva decat votul real (pe alte site-uri de stiri sunt poze dupa PV-urile reale si cele incarcate in sistem), nu inteleg de ce mai pierdeti vremea pe site @Amerlocu comentand prostii.
          Probabil ca daca se numarau corect voturile, nu se anulau cele perfect valide, nu se plimbau candidatii psd prin primaria S1 cu PV-uri in brate acum aveam castigator cu 11% diferenta.
          • -2 (6 voturi)    
            Problema rămâne (Marţi, 29 septembrie 2020, 20:12)

            Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui RDU2

            USR a venit cu o candidată subțire, care dacă l-a învins pe Tudorache a făcut-o la un scor foarte strâns. USR nu a stat cu ochii ca pe butelie pe prelucrarea proceserlor verbale și nici nu s-a obosit să facă o numărătoare paralelă. S-au culcat pe o ureche după ce au aflt sondajele. Cu toate că în 20161 au câștigat în sondje și au pierdut la vot :)

            Dacă scorul era clar PSD n-ar fi încercat nicun fel de șmecherii. Observi că nu au contestat deloc votul la primăria generală sau de exemplu cel de la Constanța unde au pierdut clar, cu toate că amândouă i-au durut mult mai tare ca Sectoul 1.
            • +3 (9 voturi)    
              Realitatea este exact inversa fata de (Marţi, 29 septembrie 2020, 20:33)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

              afirmatiilor tale !

              1. Candidatura nu a fost deloc subtire, din contra. Subtire era daca in locul Clotildei o desemnau pe d-ra Spataru de la Sectorul 4. Ori au desemnat o persoana cu multa notorietate, cu carisma si in primul rand nu o novice !

              2. USR a fost mai atenta acum decat in urma cu 4 ani. Dovada ? Acum au surprins tentativa de frauda si au stopat-o. In urma cu 4 ani au fost neglijenti in asa fel incat Clotilde s-a culcat seara primarita iar dimineata s-a trezit doar consilier !

              3. Al treilea argument al tau e ciudat. Ar fi absurd ca cineva sa incerce sa fure voturi cand stie ca rezultatul ii e clar defavorabil si trebuie sa fure masiv si mai absurd sa conteste un vot clar defavorabil.
              • 0 (4 voturi)    
                Deloc (Marţi, 29 septembrie 2020, 22:47)

                Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                1. Cum naibă să fie „cea mai bună” când e la câteva sute poate 1000 de voturi de o nulitate putredă ca Tudorache?! Dacă asta-i cea mai bună chestie pe care o poate scoate USR apoi vai de steaua lor!

                2. Deloc. S-au culcat pe o ureche după ce au văzut sondajele. Nu au făcut numărătioare paralelă. Acum mai aflăm că oamenii lor au semnat procese verbale în care numărul de semnături ale alegătorilor nu bătea cu numărul de voturi din urne.

                3. Argumentul e cât se poate de valid și direct legat de punctul 1. Dacă Mme Armand era o candidată puternică îl bătea pe Tudorache de-i sărea ăstuia basca, iar PSD în mod sigur n-a mai fi încercat niciun fel de scamatorii. E o șansă destul de bună ca alde Tudorache să mai câștige încă odată la limită sectorul. Știm de la bun început că dacă situația e gri, BEC va trage de partea PSD.
                • -1 (3 voturi)    
                  Imi raspunzi cu absolut aceleasi argumente (Miercuri, 30 septembrie 2020, 14:47)

                  Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

                  neaducand nimic nou si nedemontand contraargumentele mele !
                  Constat ca imi pierd timpul si e pacat !
                  Nici macar nu stii ca BEC nu poate dispune renumararea voturilor cata vreme Tudorache a formulat tardiv contestatia ! (Si s-a chinuit sa o introduca tardiv) ! S-a impacat cu rezultatul si nu are pic de interes sa se renumere voturile si sa se descopere inca cine stie cate fraude facute de el, de oamenii lui !

                  PS. Cunosti structura populatiei cu drept de vot traitoare intre granitele sectorului 1 ? Nu cred pt ca altfel ai stii ca e un sector cu multi varstnici dar si cu mai tineri care voteaza cu PSD sau cu PNL , dar greu cu USR. Traiesc in sectorul asta in zona asa zis selecta (stai linistit nu stau la vila) de cand m-am nascut. In ultimii 10 ani fac naveta si in sectorul 4 asa ca il cunosc foarte bine si pe acesta. (Din pacate Baluta era castigator de cand s-au anuntat candidatii !) :((

                  PS. Dar sa revin : In sectorul 1, Ciucu, cel mai cunoscut, nu lua mai mult de 20% din voturi, d-ra Spataru lua si mai putin, candidatul de la 5 , de asemeni, manca bataie tare. Sectorul 1 este un sector liberalo-pesedist aproape in egala masura.

                  PPS. Armand a castigat acum, a castigat si in 2016 pt ca are carisma ! Dupa aceea vin si celelalte calitati !
                  • -1 (1 vot)    
                    Carisma ...si calitati!!! (Miercuri, 30 septembrie 2020, 21:17)

                    gillda_47 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                    Nu suntem la un concurs de frumusete, Miss World Romania...poate acolo ar fi castigat si prin neprezentare in fata lui Tudorache ( Tudorash) si... ar fi fost suficiente carisma si...celelalte calitati!!!
                    • 0 (0 voturi)    
                      Deci ce ii lipseste lui CA (Miercuri, 30 septembrie 2020, 22:25)

                      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui gillda_47

                      ca sa va fie pe plac, sa aveti incredere in ea ?
        • 0 (2 voturi)    
          gand (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:01)

          yx579 [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

          te-ai gandit vreodata ca diferenta intre sondaj si rezultatele de la BEC sunt de fapt voturi furate de catre PSD?
          de ce crezi ca Nicusor a ajuns de la 47% la 42% iar Clotilde abia a reusit sa castige?
          ia aduna cate 5%(cap atat pare furtul) la principalii candidati anti PSD si vezi ce iese.
      • -2 (14 voturi)    
        exit poll e doar o estimare (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:18)

        lazarus101 [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

        Pe baza voturilor a 500-1000 de cetateni pe care trebuie sa-i creada pe cuvant ca au votat cu cine zic ca au votat.
        La exit poll a castigat si acum 4 ani si dimineata a geoanit-o. Adevarul se vede DOAR la numararea voturilor! si se pare ca a patit-o pentru a doua oara. Devine amuzant.
        • +3 (5 voturi)    
          he (Marţi, 29 septembrie 2020, 19:31)

          g01an [utilizator] i-a raspuns lui lazarus101

          deci exit poll-ul asta poate estima corect cate voturi a luat candidatul PSD, dar culmea, la candidatii opozitiei sunt mai putine cu 5-10% numarul de voturi estimate de acelasi exit poll? ma, a dracu jucarie, tare imprecis trebuie sa fie exit poll-ul asta.
  • +24 (32 voturi)    
    La astia... (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:32)

    Nonidem [utilizator]

    La astia e ceva genetic!Primitivism,abjecție,minciuna,furt-si cum toate la un loc trebuiau sa aiba un nume-li s-a zis PSD!Cum te mai poti numi partid,cum mai poti perora patriotismul cand esti capabil de asemenea mizerii?Hotarat lucru, pentru normalitate in aceasta Tara, adunatura numita primul partid al Tarii-ce injosire pentru Tara-trebuie sa dispara!Nu-mi place nici un partid, dar PSD imi provoaca scarba!
  • -28 (34 voturi)    
    antrenament (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:32)

    Mazeta [utilizator]

    Mă uit la Sectorul 1 din Bucureşti şi îmi imaginez ce se va întâmpla în noiembrie la numărarea voturilor din SUA.
    • +17 (23 voturi)    
      te uiti la sectorul 1? (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:06)

      Martinezu [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Il vezi pe google earth? Se vede el de acolo din St Petersburg?
      • +11 (17 voturi)    
        ehh (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:47)

        transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

        El nu stie ce e Google Earth, la ei se folosesete Yandex. Mujici, deh..
    • +10 (16 voturi)    
      păi ce, (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:28)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      se compară cu ”democrația” de la tine din Rusia?
      putin v-a înlăturat orice emoții. Îl aveți țar pe veci.
  • +36 (48 voturi)    
    PSD trebuie sa dispara (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:35)

    Zimbru [utilizator]

    Daca la Bucuresti s-a furat masiv in toate sectoarele va dati seama cum s-a furat in Teleorman, Galati sau Braila.? Acest partid ar trebui scos in afara legii.
  • +28 (38 voturi)    
    psd fura... (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:39)

    liviu_ [utilizator]

    ce e nou?!

    ne-am prins si noi acum!

    evident ca nu o sa fie nici o masura concreta, da in toti anii dealtfel!
  • +18 (28 voturi)    
    adresele astea nu se semneaza? (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:40)

    Boa [utilizator]

    Documentul asta e nesemnat, il putea scrie oricine, nu confirma nimic.

    Apropo, cat mai numara BECul voturile pentru sectorul 1?
  • +21 (33 voturi)    
    Se apropie (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:41)

    Rebecka [utilizator]

    funia de par!Doamna Armand,respectele mele!Ati reusit sa spargeti gheata si sa scufundati psd!Ideal ar fi sa se renumere TOATE voturile din TOATE sectiile de votare!Sunt convinsa ca surprizele nu s-ar lasa asteptate......Si ce surprize ar iesi la lumina zilei.........
  • +25 (37 voturi)    
    Nu cumva.... (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:44)

    George M. [utilizator]

    Se pregateste invalidarea voturilor la S1 dupa ce ies fraudele la suprafata ca sa se repete alegerile in sectorul 1? Sa vezi atunci ce or sa voteze interlopii cu vize de flotant in Sectorul 1 de rastoarna si rezultatul la PMB.
    La cata ticalosie e in PSD si la cat se agata fosta securitate de putere vad un circ imens urmand, la care or sa "achieseze" Jandarmeria, CCR, majoritatea din Parlament si toti coruptii din deconcentrate pana intorc de tot rezultatele la PMB si Bucuresti. Pe astia ii cred in stare de absolut orice..
  • +31 (43 voturi)    
    renumărare (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:44)

    heimdallr [utilizator]

    Dragi psd-iști onești și cu bun simț (da , și mie îmi vine să vărs) nu mai bine verificăm TOATE procesele verbale de la sectorul 1, sa vedem ce s-a semnat, ce copii au partidele și ce s-a transmis și cum s-a transmis la bec? Și așa vedem cifrele cui nu bat? Că voturile de numărat le-am număra din nou dar ce bază avem că nu ați umblat deja la ele, nu zicea și Firea că exit poll e apă de ploaie, ce e dimineața contează, nu, știa și ea că noaptea se "lucrează"? Și dacă nu bat cifrele, acolo unde nu bat invităm oamenii la poliție să explice starea de oboseală, dubla "timbrare", voturi mai multe sau voturi anulate mai multe? Nu așa ar fi democratic și transparent oneștii lui tata?
    • -7 (15 voturi)    
      Câteva întrebări neplăcute (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:06)

      Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui heimdallr

      PNL, USR și PLUS au avut mininmum 3 reprezentanți în fiecare secție de votare. Poate mai mulți. Au fost de asmenea organizații civice. PSD a avut de regulă doar un reprezenntat. Deci au existat minimum 3 copii de procese verbale ce nu puteau fi măsluite. Au fost acestea comparate cu cele centralizate la BEC?! Daca da, de ce nu avem nici azi informații clare asupra discrepanțelor?! Nu-s alegerilede Shnghai cu 10 milioane de alegători. Vorbim de mii sau zeci de mii de voturi.

      E apoi vorba de alegerile de la Sectorul 1 din București nu de cele din comuna Ouații din Deal, unde mai locuiesc 20 de pensionari senili ce l-au votat pe Gehrorghe Gherorghiu-Dej :). Mă așteptam ca USR PLUS să facă numărători paralele în cursul nopții de Duminincă spre Luni așa cum au făcut PSD și PNL în zonele lor de interes. În 2016 legenda spune că era nu știu ce concert și că USReii au fugit buluc acolo lăsându-i pe PSDei între 4 ochi cu urnele la închiderea urnelor :) Acum de ce n-au făcut NIMIC?! Ce scuză mai au?!
      • +5 (13 voturi)    
        Esti sluga PSD (Marţi, 29 septembrie 2020, 17:59)

        emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

        Normal ca USR a facut numaratoare paralela. Intre timp, PSDistii au comis frauda, au invalidat niste voturi.
        • +1 (7 voturi)    
          Cine minte s slugă PSDistă (Marţi, 29 septembrie 2020, 20:18)

          Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

          Serios?

          Poți să-mi dai și mie o sursă care să confirme vreo numărătoare paralelă a USR a în noaptea de Duminică spre Luni?! Luni dimineață când Tudorache a clamat victoria cu 200 de voturi în urmă numărătorii paralele a PSD, USR părea luat ca din oală.
      • +6 (8 voturi)    
        ce întrebări neplăcute? (Marţi, 29 septembrie 2020, 18:29)

        heimdallr [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

        Tu nu vezi că psd trage de timp. Cine a modificat și a vrut și mai mult să modifice legile justiției ca să fie din ce în ce mai dificil să fie prinși infractorii. Cine a împânzit toată administrația cu incompetenți? Cine a numit politic marionete peste tot? Cine are corupția drept examen de admitere în partid? Ce vrei să facă USR+ decât să facă sesizări și reclamații cât le permite legea. Ei au zis deja că la numărătoarea paralelă Clotilde a câștigat. Au prezentat faptele, se pot verifica deja pe nenumărate site-uri de știri. Chiar și PSD în sesizarea lor o dau pe Clotilde câștigatoare conform rezultatelor, că nu știu ei matematică nu e problema USR+. Cine nu vrea reforme în românia, cine trage țara înapoi, cine a făcut companii inutile, ce partid e plin de condamnați penali (și cu suspendare e tot vinovat dacă nu știți). Cine pute a mizerie și hoție și corupție? Cât de bogate sunt orașele și județele unde PSD câștigă mereu? Cum arată acele locuri? Astea da întrebări neplacute....
        • +2 (6 voturi)    
          Întrebările neplăcute rămân. (Marţi, 29 septembrie 2020, 20:40)

          Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui heimdallr

          PSD nu a infestat administrația cu oamenii săi și nici nu a mânrăti legile justiției alatăieri. Sunt chestii arhicunoscute de 30 de ani. Tocmai de aceea e de neîțeles nepăsarea USRilor.

          Cum a fost posibil ca reprezentații USR să semneze procesele verbale dacă numărul de voturi din urnă nu bate cu cel al semnăturilor alegătorilor?

          De ce USR nu a făcut o numărătoare paralelă în noaptea de Duminică spre Luni?!

          La o primă vedere procesele verbale scoase din bască de Tudorache indică victoria sa. De ce USR nu a indicat în clar procesele verbale mânărite?! Ei au copiile acelor procese vebale de la oamenii lor din fiecare secție de votare.

          Sunt două variante mari și late:

          1. Neglijența inadminisbilă a reprezentanților USR din secțiile de votare a premis ca PSD să mânăreacă destule voturi spre a transforma o victorie la limită a USR într-o victorie la limită a PSD.

          Dacă PSD chiar a reusit să anuleze în noaptea de după vot suficiente voturi (asta e metoda lor preferată) de ale Armandei, cum vor putea astea fi dovedite acum?!

          2. Tudorache chiar a câșitgat la mustață, așa cum se laudă.
      • +2 (4 voturi)    
        . (Marţi, 29 septembrie 2020, 19:28)

        g01an [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

        procesele verbale au fost postate pe net. problema nu este la reprezentanti si observatori ci la BES1 unde sunt alte date decat cele pe care le pot prezenta politiei observatorii/delegatii. PSD literalmente a fost prins cu pv-uri masluite si acum aflam ca in urne sunt mai multe buletine decat numarul de alegatori. procedura la vot s-a respectat, problemele au aparut dupa ce voturile au ajuns la biroul electoral teritorial (al sectorului 1)...

        daca se dorea rezolvata problema, BEC punea capac de luni seara, lua informatiile din procesele verbale si se asigure ca la AEP sunt datele corecte. si pe urma lasa politia sa investigheze ce s-a intamplat de fapt.
        • +3 (5 voturi)    
          Mai gândește-te (Marţi, 29 septembrie 2020, 23:02)

          Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui g01an

          Problema rămâne. USR nu a făcut o numărătoare paralelă în noaptea de Duminică spre Luni așa cum a făcut PSD. USR a început să se trezească din beția succesului când Tudorache a anunțat Luni dimineață că e câștigător cu 200 de voturi după numărătoarea paralelă a PSD:

          PSD nu a fost prins din păcate până acum cu procese verbale măsluite. S-au găsit dor o grămadă de procese verbale în alb ceea ce nu însemnaă mare lucru. Nici măcar până la ora asta USR nu a putut indica ce procese verbale din num ărătoarea paralelă a PSD sunt incorecte.

          Reprezentații USR au semnat ca oile procese verbale în care numărul de voturi din urmă nu bătea cu cel al alegătorilor ce semnaseră pe liste. Treaba asta trebuia evidențiată Duminincă seara. Or fi alegeri locale dar nu trebuiau să semneze ca primarii :)

          Dacă treaba rămâne în ceață ca acum, BEC va trage de partea PSD. E doar infestat cu oamenii lor.
          • 0 (0 voturi)    
            Mai gandeste-te (Miercuri, 30 septembrie 2020, 21:46)

            gillda_47 [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

            Dar nu s-a rezolvat problema cu Nicusor si Firea!!!
  • +11 (19 voturi)    
    poate cel mai bine ar fi (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:44)

    Mistrelutz [utilizator]

    sa se reia alegerile unde au fost probleme..de ce sa renumeri cand nu stii cate au fost introduse in plus/schimbate ?mai ai vreo baza?
    • +15 (19 voturi)    
      Inainte sau dupa ce ii aresteaza? (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:32)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui Mistrelutz

      Nu poti declara nule toate voturile. Daca e infractiune procuratura are tot aparatul la dispozitie sa-i aresteze pe toti cei care au semnat procesele verbale falsificate inclusiv pe tovarasul candidat ptr care s-au tras friiele. Ma mir ca nu au facut-o inca dar le mai dau 24 ore dupa care sint penibili ca sa nu-i numesc complici.
  • -31 (41 voturi)    
    ce facem? (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:52)

    vodatepes [utilizator]

    Mai fete si baieti i-a luati voi jucarile si duceti-va acasa si tu Tudorache si tu Clotide. Nimeni nu poate demonstra pentru cine au fost voturile in plus. Daca aia din comisii sunt niste idioti asta e. Fiecare dintre voi atat Tudorache cat si Clotide ati avut omuleti in sala in comisia de votare Ce au pazit aia? Covitul sa nu intre in sala? Credeam ca sectorul 1 e cu omuleti mai spalati dar vad ca e mai rau decat in sectorul 5. Oricum nebunia acesta in general se porneste de la cel care ii fuge pamintul de sub picioare si simte ca pierde.
  • -27 (37 voturi)    
    dovada ca fanaticii usr (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:00)

    mmmircea [utilizator]

    reprezentanti in sectiile de votare au sabotat cu intentie alegerile.
  • -30 (36 voturi)    
    cu fiecare zi, Clotilde se afunda mai adanc... (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:01)

    demaGOGU [utilizator]

    ...in mocirla damboviteana, de un de nu o va mai scoate nimeni.

    aste "se" doreste?
  • -26 (32 voturi)    
    miami dade, palm beach, volusia (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:10)

    mmmircea [utilizator]

    de-acolo e inspiratia pentru smenul usr-ist.
  • +19 (27 voturi)    
    Partidul Social Cleptoman (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:27)

    Coresponedntu [utilizator]

    ce rusine !!! nu toti dar 99 % fura din acest partid. dovada ca se amesteca si cu clanurile de interlopi, cocalari, cefe groase......... ce rusine !!
  • +15 (17 voturi)    
    cand intra procuratura? (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:47)

    DrInOrice [utilizator]

    Va dati seama daca ia procuratura la puricat sectiile prin toata tara? Cate procente ale psd-ului sunt de fapt furate? De cati ani se intampla asta? Ce trebuie sa facem ca sa verifice cine trebuie, iarasi demonstratii de strada?
  • -16 (24 voturi)    
    Clotilduta disperata ca a geoanit-o a doua oara (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:52)

    lazarus101 [utilizator]

    Imi e clar ca disperarea vine dupa ce a realizat ca a pierdut. Pai ce, ei si PNL-ul n-au avut oameni in sectie? Cum au putut sa puna voturi in urne oamenii rai de la PSD si mai ales cum au obtinut buletinele si stampilele? Sa fim seriosi, eu am fost in sectie la nenumarate alegeri si singurul mod in care se poate frauda e daca toti reprezentatii din sectie sunt complici. Si nici macar asa nu e usor ca pe urma buletinele predate la Biroul Electoral trebuie sa corespunda cu ce-i in PV asadar trebuie sa obtina sau sa poata contraface buletine cu stampila BE si a sectiei. E total nerealist sa se fi intamplat asa ceva.
    • +11 (13 voturi)    
      Pesedache, ce-mi esti ? :)) (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:17)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui lazarus101

      Cum inversezi tu lucrurile !
    • +8 (8 voturi)    
      De ce nu acceptati dovezile clare? (Marţi, 29 septembrie 2020, 19:02)

      RDU2 [utilizator] i-a raspuns lui lazarus101

      Sunt dovezi negru pe alb ca s-a numarat altceva decat votul real (pe alte site-uri de stiri sunt poze dupa PV-urile reale si cele incarcate in sistem), nu inteleg de ce mai pierdeti vremea pe site @lazarus101 comentand.
  • +11 (15 voturi)    
    Ancheta la sange ! Mafia PSD la puscarie ! (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:50)

    matali [utilizator]

    Procuratura si politia sa ancheteze acest caz de frauda electorala la sange. Este inadmisibil ca la 30 de ani de la revolutie acest grup infractional mafiot organizat pe nume PSD sa isi bata joc de voturile unui intreg sector, unul dintre cele mai importante sectoare din Bucuresti si sa incerce sa fure voturile cetatenilor.
    PSD trebuie scos in afara legii !
  • +11 (15 voturi)    
    Acesta este doar (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:51)

    Observatory [utilizator]

    Un preludiu la alegerile generale, este doar un Exercițiu al PSD ului cum se
    Poate fura alegerile.
    O Gașca de criminali , ăștia nu sunt lideri care sa poată reprezenta o țara care se vrea democratica.
    Ăștia au copiat procedura de la foști comuniști care câștigau cu 120% din 100%...
    Facem progrese sau mergem la epoca de piatra ?
  • -8 (8 voturi)    
    Da rusine nu mai aveti! (Marţi, 29 septembrie 2020, 17:19)

    Tambrian [utilizator]

    Daca sunteti un site de presa ce trebuie sa fie impartial se pune intrebare: DA RUSINE NU MAI AI AVETI?
    Cand unii au adunat si au constatat ca doamna este in spate de ce continuati in minciuna. Exista BEC exista totusi justitie in tara asta. Nu faceti dumneavoastra politica pe fata. Acolo au ales cei ce-i considerati multi si prosti.
    • +5 (5 voturi)    
      Nesimtire tipic pesedista ! (Marţi, 29 septembrie 2020, 20:38)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Tambrian

      BEC transmite ca Armand Clotilde are 1264 de voturi mai mult decat Tudorache cand mai sunt de numarat voturile din 14 sectii de votare iar tu imi vorbesti de "unii au adunat si au constatat..."
      Pai da "unii" aia sunt oamenii lui Tudorache !

      PS. Nu aveti pic de jena, baieti !
  • +8 (8 voturi)    
    am inteles (Marţi, 29 septembrie 2020, 19:10)

    g01an [utilizator]

    am inteles acum de ce voaiu reinnumararea si de ce nu-i multumesc procesele verbale.

    decizia BEC ar trebui sa fie foarte banala, in conditii normale. procedura este asa cum este tocmai ca sa evite tentative atat de penibile. dar traim in Romania... sau poate ne vom demonstra ca ne apropiem mai degraba de Europa de vest decat de Rusia si Turcia.
  • +2 (4 voturi)    
    Ce renumarare, anulare aleveri (Marţi, 29 septembrie 2020, 19:42)

    Koczka [utilizator]

    Cum au putut închide proces verbal daca nu le-au ieșit toate buletinele de vot ? Asta e caz de puscarie și pt președintele secției de votare. Și membrul delegat de la USR și ceilalți de ce nu au sesizat Parchetul.
    Cam asta e problema României, nu se respecta nici o procedura, peste tot se fura orice, bani, voturi.
    Și asta pentru că sistemul judiciar e corupt și el și foarte, foarte îneficient.
    Eu as reintroduce și pedeapsa cu moartea, pentru cei care au furat miliarde și pentru cei care i-au făcut scăpați, și binenteles pentru cei care fraudează in mod grav alegerile și referendumurile.
    Că daca nu mai avem nici Votul că instrument de control al politicului, CE MAI AVEM ? Ce fel de democrație e in Romania ? Ce diferență e intre România și Belarus ?

    NB Oare de. ce s-a dus șeful AEP in schimb de experiență la Moscova anul trecut ?
    • 0 (4 voturi)    
      pretexte disperate (Marţi, 29 septembrie 2020, 20:17)

      lazarus101 [utilizator] i-a raspuns lui Koczka

      Si-au dat seama ca au pierdut dupa ce au facut atata fanfaronada ca au castigat in sfarsit sectorul 1 si acum ca sa nu fie in situatia penibila de a avea a doua oara soarta lui Geoana o dau pe asta cu fraudarea. Alegerile pot fi fraudate doar cu complicitatea tuturor reprezentatilor din sectie + a Biroului Electoral. In anul 2020 asa ceva e imposibil cu atat mai mult cu cat vorbim de Bucuresti nu de vreun judet controlat de un vreun "baron".
      O sa vedeti ca o sa ceara sa se organizeze noi alegeri ca astea "le-a furat PSD". Sunt de o penibilitate maxima, daca asta-i noul model de a face politica, nu mersi!
  • +5 (5 voturi)    
    Asta a fost stilul PSD pt a fi in fruntea tarii! (Marţi, 29 septembrie 2020, 20:28)

    Vigilentanonstop [utilizator]

    Acum s au lins..., nu le m ai merge!
    Numai acest d...toc ajuns in fruntea unui sectoras se crede peste indrumatorii lui!
  • -1 (3 voturi)    
    Deci, Johann si-a tras guvern, a fortat (Miercuri, 30 septembrie 2020, 9:43)

    xrogo [utilizator]

    alegerile locale in pandemie, desi daca erau la timp, in primavara,virusul nu era atat de agresiv, a organizat alegerile, dupa Johann in conditii excelente si rezultatele se vad:
    -acuzatii de frauda in Bucuresti, sector 1, sector 5 si mai nou si la primarul general
    -acuzatii de frauda in Baia Mare, la Botosani, la Olt si Baraolt, stati apropape ca mai vin
    -in toate sectiile de votare dreapta "democrata"(dupa zicerea inteleapta a lui Johann) a avut cel putin 3-4 reprezentanti, PSD unul singur
    -scandal la BEC, judecatorul Selaru constata ca datele din procesele verbale nu "bat" cu cele din tabletele STS si spune ca le va ignora pe cele din tablete
    Concluzie finala, guvernul sau a dat chix pana si la organizarea alegerilor, permitind fraude, porcarii si alte mismasuri!
    • +1 (3 voturi)    
      Iar ma dezamagesti @xgroho ! (Miercuri, 30 septembrie 2020, 14:51)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Ti-ai dat singur "plus" !! :)))))))))))))))))

      PS. "Minusul" e de la pt felul in care , ca deobicei rastalmacesti lucrurile !