Recomandat de PNL

Nicușor Dan și-a lansat sediul de campanie: „Putem să facem din București orașul de care bucureștenii să fie mândri”

de     HotNews.ro
Luni, 24 august 2020, 21:24 Actualitate | Politic


Nicușor Dan și-a lansat sediul de campanie
Foto: PNL
Nicușor Dan, candidatul partidelor de dreapta la alegerile pentru funcția de Primar General al Municipiului București, și-a lansat sediul de campanie electorală, aflat în noul magazin București, un loc ales în mod simbolic pentru acest scop.

"În mod special am vrut să alegem un loc simbolic pentru București, un magazin construit în interbelic și naționalizat în 1948. Refolosit ca magazin în perioada comunistă și lăsat să se distrugă în perioada postcomunistă. Reconstruit, după cum vedeți, de niște investitori privați, este simbolic pentru ceea ce vrem să facem cu Bucureștiul." Așa și-a început discursul Nicușor Dan, în fața susținătorilor, jurnaliștilor, dar și a bucureștenilor care s-au oprit să-l asculte, în fața sediul său de campanie.



Noul București, conceptul de dezvoltare lansat de Nicușor Dan pentru a ilustra modernizarea Capitalei după ce va câștiga alegerile din 27 septembrie, este astfel simbolizat de transformarea și modernizarea magazinului București, un spațiu cu o istorie specială pentru centrul comercial tradițional al Capitalei.

"Va fi o luptă între comunism și anticomunism"

Candidatul partidelor de dreapta a făcut apel și la simbolurile politice ale acestor alegeri: "Pentru că nu suntem decât la 2 ani de la 10 august și, deși suntem la 30 de ani de la Revoluție, o să fie, de fapt, o campanie electorală în care, din nou, va fi o luptă între comunism și anticomunism. Am ales, de asemenea, să ne facem sediul de campanie aici, pentru că suntem, practic, la km 0 al Bucureștiului."

Nicușor Dan a reamintit și de vremurile în care Bucureștiul era, pentru toată România, locul de unde "se dădea ora exactă", vremuri în care se vorbea cu respect despre București.

"Din păcate, orașul acesta, după 12 ani de guvernare PSD, nu arată deloc a o capitală a României și ceea ce era respect acum câțiva ani a devenit, cumva, un fel de milă pentru un oraș murdar, un oraș care nu este în stare să aibă o sală polivalentă, care nu este în stare să organizeze o competiție serioasă europeană de gimnastică sau, în general, de sport, care nu este în stare să organizeze o mare întâlnire de business", a mai spus Nicușor Dan.

El a trecut în revistă o parte din problemele cu care se confruntă azi bucureștenii: kitsch-ul arhitectural sau dificultățile întâmpinate de mame atunci când își scot copiii la plimbare, dar și multe altele: "Acesta este Bucureștiul pe care ni-l lasă PSD-ul, acesta este orașul pe care ni-l lasă un primar PSD, care avea toate pârghiile să rezolve marile probleme ale orașului, avea toate pârghiile să facă revoluția în trafic pe care ne-a promis-o, avea toate pârghiile să construiască cele 20 de grădinițe cu fonduri europene. Nu a fost în stare, practic, să ia niciun ban european, nu au fost în stare să reabiliteze un kilometru de linie de tramvai, nu a fost în stare să schimbe câțiva kilometri de rețea de termoficare, nu a fost în stare să rezolve marea problemă de poluare a aerului".



Guvernul sprijină proiectele lui Nicușor Dan

Evenimentul de lansare a sediului de campanie al lui Nicușor Dan a avut loc în prezența celor doi lideri ai partidelor care au decis să formeze alianța de dreapta, cea care îl susține pe Nicușor Dan în aceste alegeri pentru Primăria Capitalei. Ludovic Orban, premier al României și președinte al PNL, și Dan Barna, președinte al Alianței USR PLUS, au fost prezenți la intrarea în Centrul Vechi al Capitalei, în fața Magazinului București, unde au transmis fiecare câte un mesaj prin care îi încurajează pe bucureșteni să voteze cu Nicușor Dan și să fie alături de proiectul numit simbolic Noul București.




Ludovic Orban a transmis un mesaj ferm prin care a anunțat că guvernul va sprijini modernizarea Bucureștiului: "Da, știm sigur, Nicușor Dan este candidat la Primăria Capitalei și va fi viitorul Primar General al Bucureștiului. Da, știm sigur că în spatele lui Nicușor Dan stau cele mai puternice, cele mai credibile și cele mai competente formațiuni politice care s-au unit ca să-l sprijine pe Nicușor Dan nu numai în campania electorală, ci mai ales în aplicarea programului pentru București, un program ambițios", a spus Orban. "Guvernul va susține toate proiectele necesare Bucureștiului, toate proiectele indispensabile pentru a crește calitatea vieții în București", a mai subliniat prim-ministrul.

"Bucureștiul are șansa să scape de pesedism"

"Mesajul pe care îl transmitem astăzi pe acest parteneriat pentru București, alături de PNL, este unul foarte limpede și foarte explicit: astăzi Bucureștiul are șansa să scape de pesedism, astăzi Bucureștiul are șansa să intre în logica unei administrații în care Nicușor Dan, candidatul la Primăria Generală, este un om care și-a dedicat viața acestui oraș, acestei capitale de țară. Este un om mai îndreptățit probabil ca oricine altcineva să fie următorul primar al Bucureștiului", a spus Dan Barna.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7012 vizualizari

  • -7 (31 voturi)    
    Peste drum de acest magazin sunt niste SCHELE (Luni, 24 august 2020, 21:32)

    Boham [utilizator]

    nu pot intelege cum in centrul bucurestiului e permis ca acele SCHELE sa ramana 5-10 ani pe o cladire care sta sa cada

    nu stiu exact de cand sunt acolo dar blocheaza trotuarul si dau un aer de ghetou acestui sat numit Bucuresti
    • +4 (10 voturi)    
      trec zilnic pe acolo si nu mi-au atras atentia (Marţi, 25 august 2020, 10:10)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Boham

      Probabil nu sunt prea mari, daca nu le-am vazut. Sunt de la reabilitarea cladirilor istorice din zona, care se revopsesc
      • +4 (4 voturi)    
        special am trecut de dimineata ca sa vad (Miercuri, 26 august 2020, 9:50)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        acele schele...nu sunt schele, e doar un mic paravan care acopera o cladire darapanata...
    • +6 (14 voturi)    
      ce are (Marţi, 25 august 2020, 10:16)

      codrean [utilizator] i-a raspuns lui Boham

      s...a cu prefectura ?
      • 0 (2 voturi)    
        De ce te prefaci?! (Miercuri, 26 august 2020, 15:14)

        Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui codrean

        De ce te prefaci ca nu vezi legatura?!

        Nu este absolut evident?!
        Schelele acelea oribile si periculoase sunt din cauzza pedofilului Mucushor Dan, daca matematicianul NU candida la Primarie, nu ar fi fost acele schele cumplite, ce blocheaza trotuarul si dau un aer de ghetou acestui sat numit Bucuresti!

        O votam pe Gabitza si vor dispare imediat schelele!!!
  • +15 (35 voturi)    
    Ca fost bucurestean... (Luni, 24 august 2020, 21:40)

    Andreas1256 [utilizator]

    ...imi creste inima cand vad ce sansa are in sfarsit orasul meu natal. Succes!!!
    • -9 (17 voturi)    
      Sunteți amuzant (Marţi, 25 august 2020, 14:19)

      MVM [utilizator] i-a raspuns lui Andreas1256

      La ce mlaștină este Bucureștiul, nu îl curăță nimeni mai devreme de 20-30 ani. Nicușor Dan nu poate face nimic în actualul context.
      Să auzim de bine, dar să ne pregătim de orice.
      • +8 (14 voturi)    
        Deci e mai bunâ firea (Marţi, 25 august 2020, 16:27)

        nick24 [utilizator] i-a raspuns lui MVM

        că oricum nu face nimic?
  • +22 (32 voturi)    
    Succes Nicusor, dar nu-i usor ! (Luni, 24 august 2020, 22:04)

    Idealistu [utilizator]

    Orasul asta are atatea probleme, ca ar trebui un pic de vrajitorie ca sa fie rezolvate.
    • +1 (15 voturi)    
      deja ati inceput sa va plangeti? (Marţi, 25 august 2020, 11:35)

      Mary80 [utilizator] i-a raspuns lui Idealistu

      nicusor trebuie sa livreze, cu vrajitoarele n-a mers.
  • +18 (32 voturi)    
    excelent ales sediul (Luni, 24 august 2020, 22:15)

    ..13 [utilizator]

    Mult succes si sa speram ca Bucurestiul scapa de #ciumarosie.

    cu siguranta va scapa de Fi Rea dar este important ca si secotarele sa fie conduse de oameni pregatiti si nu de mameluci.

    Spor!
    • -7 (25 voturi)    
      Oooo, dar sunt perfect convins ca va veni raiul pe (Marţi, 25 august 2020, 4:07)

      Libanu [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      Nu contest bunele intentii ale lui Nicu Shordan, si integritatea lui, dar sper sa nu devina o marioneta a preabinevoitorilor din umbra lui..
      • +4 (8 voturi)    
        Spre deosebire de... (Marţi, 25 august 2020, 16:29)

        nick24 [utilizator] i-a raspuns lui Libanu

        ... de cine?
    • +7 (11 voturi)    
      Succes Nicusor Dan! (Marţi, 25 august 2020, 20:26)

      valll [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      Capitala nu e doar a bucurestenilor, e a intregii tari.
      Cu totii suntem interesati sa fie ales Nicusor Dan!
  • -8 (30 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 24 august 2020, 22:15)

    [anonim]

    • +2 (18 voturi)    
      Esti! (Marţi, 25 august 2020, 8:56)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui

      Asa cum te cred partidele. Dovada e postarea ta "justificativa" de sustinere a unor interlopi!
    • +8 (16 voturi)    
      !!!! (Marţi, 25 august 2020, 11:00)

      nlln [utilizator] i-a raspuns lui

      Nu poti justifica votul dat PSD ului doar asa ..doua partide nu au proiecte destul de bune pentru tine.

      Votezi PSD ul pentru ca ai mai facut-o.

      Si expresia asta.." vot anti PSD", pusa pe tapet tot de..PSD.
      Suna mai bine sa spuna ..este vot anti PSD decat ..este vot impotriva mea si a proiectului meu.
      Se mai dilueaza.

      Crezi ca cele doua partide nu au oameni sau proiecte care te intereseaza poti candida si promova exact proiectul care crezi ca este cel mai important acum.
      Sa stai pe margine si sa incepi sa critici este usor.
    • +7 (11 voturi)    
      Am o intrebare, pt un prieten! (Marţi, 25 august 2020, 15:40)

      Savitar [utilizator] i-a raspuns lui

      De ce urinezi dupa masini? Hint: nu sunt toalete publice nu e raspunsul corect!
      • 0 (0 voturi)    
        Ei na! (Miercuri, 26 august 2020, 15:15)

        Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Savitar

        Raspunsul este evident:

        "PENTRU CA PUTEM!"
  • -8 (26 voturi)    
    Puteti face asta... (Luni, 24 august 2020, 22:36)

    MihaiDumitrescu1 [anonim]

    ... domnule Dan, mai ales daca impuneti o lege prin care cei care doneazaq plasma cu anticorpi de covid-19 sa plrimeasca 1000E. Cei aprox 500 pacinti de la ATI ar fi salvati cu doar jumatade de milion iar restul care mai apar, insemana cdoar cateva milioane de euro: avand in vedere cati bani se arunca pe rahaturi useless, este un minimum foarte util. Va rog sa va pronuntati....

    PS: in momentul de fatza, potentialii donatori de plasma trebuie sa vina cu ditamai dosarul cu shina de parca ar cere ajutor social! cata neimtire, avand in vedere ca este singrul tratament posibil, mult mai bun decat un vaccin oarecare. Il puteti intreba pe sotul doamnei Esca...
    • +6 (10 voturi)    
      Domnu Dan (Marţi, 25 august 2020, 14:08)

      Motanul_incaltat [utilizator] i-a raspuns lui MihaiDumitrescu1

      Primarul nu face legi Domnule, doar administreaza un buget si niste servicii, destinate vietii in oras.
      Ministerul Sanatatii poate face, probabil, ce sugerati Dvs
  • -1 (21 voturi)    
    "putem" (Luni, 24 august 2020, 22:40)

    Soarele [utilizator]

    Da, teoretic putem construi şi 1000km de autostradă. Şi 2000km de cale ferată. Pe an!
    Teoretic putem face România o ţară civiliiizată.
    Aşa că de ce să nu "putem să facem din București orașul de care bucureștenii să fie mândri"?
    Problema este: cum? şi cu ce bani? şi cu ce oameni? că de promisiuni eu unul sunt sătul.
  • -9 (29 voturi)    
    In poza asta... (Luni, 24 august 2020, 22:57)

    Criogenia [utilizator]

    ...n-are ce cauta Sica. Practic induce asupra lui Barna si Nucusor ideea de spaga functionala clasica.

    Sica, bugetar vesnic, prins si scapat de parnaie...nu are rost sa mai reiau ce si cum...toata viata lui nu a muncit, a stat cu mana intinsa dupa spagi pe cand Barna si ong-istul Nucusor au muncit pana au intrat in politica de le-au sarit capacele si acum are tupeul sa se pizeze impreuna.

    S-a intors lumea cu dosul in sus...cum sa pui premier un spagagiu notoriu? Doar asa ca da bine ca circar pe la chermeze?
    • -15 (35 voturi)    
      barna? a lucrat? (Marţi, 25 august 2020, 0:08)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

      La sterpelit fonduri UE poate. Diferenta intre asta si un pesedist, e ca asta se da virgina si zbiara de pesedist ca e hot
      • -4 (20 voturi)    
        Barna... (Marţi, 25 august 2020, 2:17)

        Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        Si ciordeala tot munca este...cersetoria practicata de Sica este muult mai de joasa speta .
        • +4 (10 voturi)    
          depinde cum privesti (Marţi, 25 august 2020, 12:02)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

          In codul penal e tocmai pe jos: ciordeala e mai aspru pedepsita decat cersetoria. Ciordeala te trimite la puscarie, cersetoria se lasa cu amenda
      • -5 (17 voturi)    
        Proverb/intrebare (Marţi, 25 august 2020, 2:29)

        Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        Care spune asa: Cu cine mergi mai departe la drum? Cu un prost sau cu un hot?

        Eu consider ca pe urma unui prost nu are nimeni ce cauta...dar mai rau este cand cei doi se "imperecheaza" si ia nastere o anomalie si mai mare.

        Ironia face ca personajele astea le poti identifica in poza de mai sus...
      • 0 (0 voturi)    
        Totusi, (Miercuri, 26 august 2020, 16:06)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        Sa nu uitam ca Nicusor Dan a scapat multe cladiri istorice de la a fi daramate de mafia imobiliara a lui Oprescu si Firea. Tot e ceva.
    • +5 (7 voturi)    
      Deci, concluzia? (Marţi, 25 august 2020, 16:32)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

      Cine-i mai bun? Cu cine votezi?
      • +1 (5 voturi)    
        Chiar daca as sta 14 zile la izolare (Marţi, 25 august 2020, 20:59)

        Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui nick24

        M-as intoarce sa inmoi stampila numai pe Rumburak insa nu cred ca va merge pana la capat din cauza fricii de dosare penale cu care-l vor impunge noul DNA...

        La prima vedere pare o idiotenie insa la ce oferta de candidati este....Rumburak poate ca acum pe final va face ceva sa ramana in urma...cu Nucusor va fi dificil ca se va confrunta cu afluxul de "oameni noi" pusi pe capatuiala rapida dupa foametea prin care au trecut, la Firea clan Pandele Voluntari...parandaratul este genetic am putea spune, Taricelul n-are nici o sansa iar ceilalti nu conteaza.

        Deci...
  • -12 (18 voturi)    
    well (Luni, 24 august 2020, 23:38)

    nikita11 [utilizator]

    yes we can! cu intarziere. mai bine nu se obosea
  • +11 (21 voturi)    
    Bun (Marţi, 25 august 2020, 0:07)

    Fanel01 [utilizator]

    Nicusoare asteptam de la tine sa ne spui care sunt prioritatile tale , ce nu a facut psd ne intereseaza mai putin.
    P.S Este valabil pt toti candidatii ,vrem sa vedem fapte,implicare si sinceritate ,ca de promisiuni si acuze ce nu au facut altii suntem satui
  • -10 (20 voturi)    
    Votati un Gica Contra (Marţi, 25 august 2020, 8:53)

    galeo [utilizator]

    Ala care stie doar sa critice, nu si sa construiasca ceva.
    La dat cu parerea si criticat munca altora e simplu, mai greu e sa pui mana sa faci tu ceva.
    Pana acum Nicusor Dan nu s-a evidentiat cu nimic constructiv, ci doar la a se opune cu procese Primariei.

    De asemenea, pentru ca un primar de dreapta sa castige primaria, ar trebui ca bucurestenii sa castige minim 1000 euro lunar, insa Bucurestiul e un oras cu oameni saraci ce vor vota cu stanga.
  • +1 (17 voturi)    
    de dreapta sau pro bugetari si speciali? (Marţi, 25 august 2020, 9:05)

    wweesstt [utilizator]

    De ce pentru pensiile speciale exista bani?! de ce pentru pensiile speciale nu se pune problema sa nu se plateasca, ca nu exista bani? de ce tace guvernul 'de dreapta' in legatura cu pensiile speciale? cuvinte ca : 'pensii speciale', impozit pe munca, anvelopa sarariala a bugetarilor, echitate in sistem, depolitizare, reforme, oprirea imprumuturilor, etc nu exista in vocabularul pnl-istilor (la fel ca in cel al psd-stilor) ! Proteste masive in tara se pare ca e singura solutie! Se pare ca nu vor sa faca ceea ce trebuie facut!
    • +1 (13 voturi)    
      Iar tu (Marţi, 25 august 2020, 9:35)

      vodatepes [utilizator] i-a raspuns lui wweesstt

      Iar tu baiatule? Ai o obsesie? Tu nu citesti titlul articolului? Nu citesti articolul? E vb de lansarea campaniei a unui candidat la primaria Bucuresti si doreste sa realizeze in viitorul sau mandat de primar. Unde vezi tu guvernul Romaniei in articol? Nu stii cu ce se maninca si scrii asa sa te afli in seama. Bugetul orasului Bucuresti este gestionat nu de guvernul Romaniei ci de Consiliul Municipiului Bucuresti si de primarul general. Dar e o vb A gresi e omeneste a persevera in greseala e dovada de prostie. E nu stiu a cat oara scrii fara a avea o legatura cu articolul. Vezi ca au bagat la farmacie Extraveral. Fugiiiiiiiiiiiiii
      • -6 (16 voturi)    
        noi impunem subiectele! (Marţi, 25 august 2020, 9:52)

        wweesstt [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

        pai daca mintiti ca rares bogdan... cum sa mai avem incredere in voi pnl =psd! pai daca nu ati facut ce trebuie la guvern, legat de pensiile speciale si restul reformelor, cum sa va credem ca la bucuresti o sa va tineti de promisiuni?! pai agenda-discutiile le impunem noi alegatorii nu ne dati voi subiectele! noi vi le impunem! taceti si ocupati-va de 'mercato' cu baronii de la psd! veti plati pt comportamentul vostru!
        • -6 (8 voturi)    
          chibitii (Marţi, 25 august 2020, 20:15)

          vodatepes [utilizator] i-a raspuns lui wweesstt

          E usor sa stai pe margine si sa comentezi. Daca tot vrei sa impuni niste teme uite o tema Vrei sa tai pensile speciale. OK initiaza o petitie cu semanturi unde cetateni sa aiba intiativa legislativa. Semnati si asumati-va intiativa si mergeti si o legiferati deci dati o lege. Apoi aveti grija ca au mai fost intiative de a taia pensiile in UE si cetateni carora le-au fost taiate pensiile s-au adresat la CEDO si au castigat. Asa ca dupa ce dati legea domnilor sa va asumati si eventualele consecinte privind condamnarea la CEDO. Toti aia care ati semnat si au intiat legea in eventuala condamnare la CEDO sa platiti toate oalele sparte. Ei te bagi? Ai curajul sa iti asumi plata eventualelor despagubiri celor carora li s-a taiat pensiile speciale? Nu cred. E usor sa stai pe tusa si sa faci pe a chibitul. Mai alte teme?
  • +18 (20 voturi)    
    Un oras decent si locuibil, atat vreau (Marţi, 25 august 2020, 10:18)

    benicio [utilizator]

    Nu neaparat sa fiu mandru, nu vreau acea mandrie locala care se regaseste in orasele mai mici, unde oamenii sunt mandri de orasul lor indiferent de micile neajunsuri.

    Eu vreau doar un oras care sa fie suportabil, sa nu puta vara, sa fie trotuarele libere, sa aiba sosele bine consolidate, fara acele canale prea jos sau prea sus fata de nivelul strazii, fara acele treceri cu linia de tramvai care nenorocesc planetarele. Vreau parcuri lasate in pace, fara "investiii" si "modernizari", a se citi betonari. Vreau copaci lasati in pace. Vreau cladiri istorice renovate, nu daramate. Vreau sa ma simt bine si ca pieton, stiu ca nu e posibil sa multumesti 100% triada soferi-biciclisti-pietoni, dar parca pietonii prea sunt abandonati in jungla urbana. Si o spun si in calitate de sofer si biciclist.

    Vreau spatii verzi care sa fie tabu, sa nu se atinga nimeni de ele. Macar atat, desi ideal ar fi ca spatiile verzi sa se mareasca, prin amenajarea parloagelor abandonate (situatie juridica incerta?) sau chiar prin demolarea unor cladiri construite aiurea, cu avize dubioase.

    Vreau o politie (comunitara sau MAI) care sa isi faca treaba, sa patruleze la greu pe strazi si pe stradute, sa nu iti fie frica sa-ti lasi copilul sa vina pe jos de la scoala. Generatia cu cheia la gat stie ce inseamna asta. Vreau ca clanurile interlope sa fie izolate in ghetourile lor, sa nu afecteze lumea civilizata.

    Si nu e greu. trebuie doar o echipa primar-consilieri care sa reziste la presiunile externe si la lacomia cea umana. Sa se tina de cateva proiecte, nu grandioase, si sa le execute bine. Si sa aiba mentalitate de administratori ai orasului, nu de stapani de mosie si nicidecum de gangsteri sud-americani.
    • +11 (13 voturi)    
      ceea ce vreti (Marţi, 25 august 2020, 12:28)

      Levellers [utilizator] i-a raspuns lui benicio

      e de prea bun simt, iar asta e lucru rar in RO.
  • -4 (18 voturi)    
    votam Nicusor Dan! (Marţi, 25 august 2020, 10:31)

    tahomir [utilizator]

    In sfarsit un candidat in care poti sa ai incredere, un om de o rara inteligenta. Sper sa castige si sper sa faca treaba buna.
    Si, evident, sper ca liberalii sa nu il puna pe Vlad Voiculescu viceprimar, e un ipocrit, un ranchiunos, un fiu de turnator la securitate si a facut totul ca sa ii scada sansele lui ND.
    Sunt destui oameni cu care sa faca echipa, nu e nevoie de sarpele asta si de Barna
  • -9 (17 voturi)    
    Nicusor (Marţi, 25 august 2020, 10:35)

    atc [utilizator]

    Citez:"....o să fie, de fapt, o campanie electorală în care, din nou, va fi o luptă între comunism și anticomunism."
    Pentru cei nascuti zilele astea, care servesc lozinci pe nemestecate, as reaminti ca anticomunisti au fost si Churchill, dar si mai si, Hitler ( care, ambii s-au aliat la nevoie, la intervale scurte de timp, cu mai marele comunist, Stalin).
    Dl. N.D. in ce categorie de anticomunisti intra, ca nu ne-a precizat? Ca-n UE, cu care ne batem in piept zilnic, n-am prea mai auzit de politicieni "anticomunisti".
  • -2 (12 voturi)    
    Vanghelie (Marţi, 25 august 2020, 11:34)

    savatuf [utilizator]

    este proprietarul cladirii...frumoasa e politica
    • +5 (7 voturi)    
      a vandut-o unor spanioli (Marţi, 25 august 2020, 12:04)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui savatuf

      se fac eun mall acolo.
  • -6 (14 voturi)    
    Bucurestiul e o hazna (Marţi, 25 august 2020, 11:40)

    mmmircea [utilizator]

    administrat bine sau prost, oricum nu a oferit si nu va oferi niciodata conditii civilizate de viata. Daca esti un dram de minte, te muti urgent din aceasta cloaca.
    • +3 (5 voturi)    
      cu o asa gandire, (Marţi, 25 august 2020, 12:04)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      bine ca nu candidezi ca primar.
    • +10 (10 voturi)    
      Pai a zis Firea (Marţi, 25 august 2020, 14:10)

      Motanul_incaltat [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      Cui nu ii place sa se mute (in Voluntari)
      • +2 (2 voturi)    
        e si mai rau in Voluntari (Miercuri, 26 august 2020, 9:48)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui Motanul_incaltat

        Ai grija ce iti doresti, s-ar putea sa ti se indeplienasca...
  • -4 (10 voturi)    
    Sediul lui Băsescu (Marţi, 25 august 2020, 14:26)

    MVM [utilizator]

    Este exact spațiul unde a fost sediul de campanie al lui Băsescu la a doua campanie prezidențială.
    Nicușor Dan poate crede că se ia.
    Una peste alta, vreau și eu să văd proiecte, nu inaugurări festive de “sedii de campanie”. Campania electorală durează doar 30 zile, mandatul de primar durează 4 ani.
    În locul unui sediu de campanie somptuos, aș fi ales un container, chiar în fața Primăriei Generale, să dau un mesaj pozitiv, de mutare iminentă. Nu prea le are cu comunicarea nenea Dan.
    • -4 (4 voturi)    
      Greșesti (Marţi, 25 august 2020, 17:03)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui MVM

      era și esta la “Garofița”
    • 0 (4 voturi)    
      LOL (Marţi, 25 august 2020, 19:48)

      Erwin [utilizator] i-a raspuns lui MVM

      Container in fata primariei?!
      Iti dai seama ca ai nevoie de autorizatie pentru asa ceva, nu? (si ar fi existat suficiente motive sa nu fie eliberata niciodata)
  • -3 (9 voturi)    
    Nitica istorie recenta... (Marţi, 25 august 2020, 19:44)

    Sthelian [utilizator]

    ...si fapte la zi pentru cei ce au uitat.
    In 2016 Nicusor Dan a fost ales consilier la primaria generala. Dupa citeva luni a rupt unilateral intelegerea cu bucurestenii ce l-au votat si, fara sa demisioneze din pozitia de consilier, a candidat ca deputat. A demisionat dupa ce a fost ales.
    Acum face invers. Din pozitia de deputat, fara a demisiona din functie, candideaza la fotoliul de primar.
    Daca iese primar demisioneaza din parlament, daca nu, ramine deputat.
    Si la fel procedeaza Cosette Chichirau la Iasi, Stelian Ion la Constanta si cealalta vedeta a Bucurestiului, Clotilde armand, care e eurodeputat.
    Placa zgiritata cu legea permite o stiu foarte bine. Dar legea e strimba si e facuta de ei.
    USR declara ca va face alta politica. Cum? La fel cu cea a predecesorilor?
    Da, stiu lozinca: Vom croi o viata NOUA. Noua, ba, nu voua!
    Deci ginditi de 15 ori si puneti stampila o data! Dar sa nu aveti asteptari prea mari! Sau stiti cum e, la pomul laudat sa nu te duci cu sacul.
  • +2 (2 voturi)    
    Make Bucharest Great Again! (Marţi, 25 august 2020, 23:04)

    CristianG [utilizator]

    .