Romaşcanu, despre faptul că lideri ai PSD nu au purtat mască: Vă promit că nu se va mai întâmpla. A fost o singură situaţie

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 19 mai 2020, 13:30 Actualitate | Politic


Lucian Romascanu
Foto: Agerpres
Purtătorul de cuvânt al PSD, Lucian Romaşcanu, susține că nu se va mai repeta situaţia în care lideri ai partidului să vină fără mască la tribuna Parlamentului.

Întrebat dacă apariţia liderilor PSD în spaţiul public fără mască nu îi încurajează cumva pe cei care cred că virusul nu este atât de grav, iar purtarea măştii ar trebui să nu fie obligatorie, Romaşcanu a spus: "A fost o singură situaţie în care acest lucru s-a întâmplat în Parlament. Vă promit că nu se va mai întâmpla. Probabil că este un semnal nedorit, dar este un semnal la un moment dat de înţeles şi prin faptul că s-a întâmplat o singură dată credem că oamenii îşi vor da seama că totuşi portul măştilor şi respectarea legii este extrem de importantă".

Preşedintele interimar al PSD, Marcel Ciolacu, a susținut marți că motivul pentru care nu a purtat mască luni, în plenul Camerei Deputaţilor, ar fi o deviaţie de sept care i-a fost depistată în urma controlului medical făcut după ce a leșinat în conferința de presă din 10 mai.

"Sub formă de glumă, am vrut să transmit că am o suferinţă la nas şi... o să lămurim lucrurile. Am o deviaţie de sept depistată în urma unui control medical efectuat cu ocazia leşinului. Am făcut şi acest control medical", a afirmat marţi Ciolacu, întrebat, înainte de şedinţa Biroului Permanent Naţional al PSD, de ce nu a purtat mască în Parlament.

Premierul Ludovic Orban i-a atras atenţia, luni, de la tribuna Camerei Deputaţilor, preşedintelui acestui for legislativ, Marcel Ciolacu, să respecte regulile stabilite de autorităţi în contextul epidemiei de coronavirus şi să poarte mască de protecţie sanitară în spaţiile închise. (Sursa: Agerpres)







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1771 vizualizari

  • +6 (8 voturi)    
    da (Marţi, 19 mai 2020, 14:12)

    rei [utilizator]

    ciolacule, deviatia asta de sept e contagioasa? cand te-ai infectat?
    • +3 (5 voturi)    
      amenda (Marţi, 19 mai 2020, 14:21)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui rei

      eu vreau amenda pentru ciolacu si pentru ponta, ca amandoi au facut pe smecherii.
  • +6 (8 voturi)    
    psd......marcel (Marţi, 19 mai 2020, 14:17)

    danton68 [utilizator]

    un mic zeu care se crede nemuritor (ca si Dragnea)
    un idiot
    un cretin.
  • +2 (4 voturi)    
    Sfidare ?! (Marţi, 19 mai 2020, 14:17)

    jhonnyfirst [utilizator]

    In prima faza ...
    Apoi ...
    "Arta" de a minti ... perfectionata de generatii si valabila la toate nivelurile politicii romanesti.
    Greata !!!
  • +3 (5 voturi)    
    Așa sunt obișnuiți.PSD. (Marţi, 19 mai 2020, 14:23)

    asavreau [utilizator]

    Să nu respecte legea și pe români.
  • -4 (4 voturi)    
    E un chin (Marţi, 19 mai 2020, 14:26)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Numai cei care au BPOC sau astm și abia mai respiră după ce fac zece pași știu ce măsură cumplită e purtatul măștii (de altfel, inutilă, după cum spun mulți din cei care nu vor să se îmbogățească după o asemenea măsură). O tortură!
  • +2 (6 voturi)    
    Da da... (Marţi, 19 mai 2020, 14:44)

    Akylas [utilizator]

    "Va promit" bla bla bla....
    Mai crede cineva vreo promisiune a unui membru PSD ?
  • +4 (4 voturi)    
    incredibil (Marţi, 19 mai 2020, 15:03)

    ariba11 [utilizator]

    incredibil cu cata seninatate ne arunca minciuni in fata...acum are deviatie de sept, de la tribuna a spus ca stranuta cand are masca....

    au sfidat si incalcat legea data tot de ei...halal exemplu
  • -1 (5 voturi)    
    Excelenta gluma! (Marţi, 19 mai 2020, 15:04)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Dl.CIolacu are mult umor, si este si foarte curajos!
    Merita sa ajunga la Cotroceni!
    • +1 (1 vot)    
      Zau? (Marţi, 19 mai 2020, 16:53)

      Akylas [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

      Eu as zice ca merita sa ajunga cat mai repede la Daddy al lui, la Rahova....
  • +3 (3 voturi)    
    gluma? (Marţi, 19 mai 2020, 15:11)

    ariba11 [utilizator]

    Zice Ciolacu ""Sub formă de glumă, am vrut să transmit că am o suferinţă la nas"........

    Daca era gluma tinea cateva secunde dupa care si-ar fi pus masca
  • +1 (1 vot)    
    golanul .... (Marţi, 19 mai 2020, 16:45)

    asada [utilizator]

    ...tot golan ramane !!!!