Viorica Vasilica Dăncilă se simte înfuriată. Ultimul emoticon de campanie al candidatei PSD

de D.D.     HotNews.ro
Vineri, 22 noiembrie 2019, 14:57 Actualitate | Politic


Facebook, Viorica Dancila
Foto: Facebook
Refuzată de Klaus Iohannis, Viorica Vasilica Dăncilă se simte înfuriată. Cel puțin acesta este emoticonul pe care candidata PSD l-a pus la postarea de pe Facebook în care i-a transmis vineri șefului statului o ultimă invitație la dezbatere.






În ultima zi de campanie electorală înaintea celui de-al doilea tur de scrutin, candidatul PSD la președinție Viorica Dăncilă îl invită, din nou, pe președintele Klaus Iohannis la o confruntare, la Palatul Parlamentului, susținând că echipa ei încearcă să ia legătura cu staff-ul contracandidatului. Șeful statului a precizat, în repetate rânduri, că refuză orice dezbatere cu liderul unui ”partid care a guvernat împotriva românilor”.

”Dragi jurnaliști, Dragi formatori de opinie, Indiferent de opțiunea dumneavoastră duminică, cred că sunteți de acord cu toții că felul în care domnul Iohannis a ales să se comporte în toată această perioadă este DE NEACCEPTAT. Nimeni, dar absolut nimeni, nu și-ar fi permis să refuze, fără niciun argument credibil, o dezbatere electorală. Nimeni nu a înțeles până la acest moment de ce întrebare fuge atât de tare domnul Iohannis. Ce poate să justifice o asemenea atitudine de dispreț și lipsă de reacție la apelul românilor? Ce ne ascunde domnul Iohannis?”, a scris Dăncilă, pe Facebook.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















10923 vizualizari

  • +18 (20 voturi)    
    poate nu stie (Vineri, 22 noiembrie 2019, 15:04)

    Dizidentul [utilizator]

    votul pentru turul doi a inceput,"nu mai au voie sa faca campanie electorala. Poate unul sau altul v-a contesta alegerile. Tot ce se vorbeste ca astazi este ultima zi este fals "alegerile in Diaspora au inceput de 13 ore.
    • -1 (3 voturi)    
      scapam de scandal (Vineri, 22 noiembrie 2019, 17:48)

      robespierre [anonim] i-a raspuns lui Dizidentul

      daca incepeau cu o luna in urma!
  • +25 (33 voturi)    
    Vă spun eu de ce se ascunde, doamnă ! (Vineri, 22 noiembrie 2019, 15:07)

    Tescovin [utilizator]

    Se ascunde, ca un laș, de situația în care va fi întrebat cum a fost posibil să numească în cea mai importantă funcție executivă a țării o analfabetă. Aveți perfectă dreptate să fiți furioasă !
  • +20 (20 voturi)    
    mai bine iohannis decat psd (Vineri, 22 noiembrie 2019, 15:23)

    ics_11 [utilizator]

    nu conteaza ce ascunde iohannis, n-are ce rau sa ne faca. psd ne mananca zilele de 30 de ani incoace.
    toate alegerile psd a avut 2-3 mil. de voturi. cand lumea nu a iesit ele au insemnat un scor d epeste 40% pentru psd. de aceea trebuie sa iesim masiv la vot si sa votam impotriva acestui cancer care ne macina de 30 de ani.
    nu mai este mult. in urmatoreale 12 luni mai sunt cel mult 4 tururi de alegeri : acum este turul 2 pt. prezidentiale, urmeaza anul viitor un tur sau doua de alegeri locale si alegerile parlamentare.
    este usor : 4 voturi intr-un an si, daca iesim masiv la vot, trimitem psd la plimbare, in ciuda celor 2 milioane de voturi pe care le are.
  • +21 (21 voturi)    
    ei eu cred (Vineri, 22 noiembrie 2019, 15:27)

    tenere [utilizator]

    ca e ultmul emoticon, de luni inapoi la meditatiile la mate cu gainile din videle

    mama ei de arie a cercului
  • +18 (18 voturi)    
    ... (Vineri, 22 noiembrie 2019, 15:42)

    ak33 [utilizator]

    Doamna traforaj, dvs ce ascundeti la vila, ca voiam s ao vizitez dar am auzit ca s au anulat vizitele
  • +13 (15 voturi)    
    Poza publicată de Ciuma Roșie DANCILAoaza (Vineri, 22 noiembrie 2019, 15:43)

    un domn [utilizator]

    Aparține Inquam și NU are acceptul Proprietarului pozei de a fi Modificata

    Încă o Hotzie Kiseleff Zece !
  • +17 (17 voturi)    
    no, si ce daca??? (Vineri, 22 noiembrie 2019, 15:47)

    ..13 [utilizator]

    Bine ca se simte si poate sa fie si mai grav...

    O sa intreb la sfarsit cat a costat furia asta???
    Nu era mai bine daca statea la caldura si face un cozonac, o clatita...
  • +11 (11 voturi)    
    Luni (Vineri, 22 noiembrie 2019, 16:59)

    vasile-roaita [utilizator]

    Se va simti si mai infuriata o sa faca crize isterico-epileptice, cind colegii ei clica lui Drac-nea vor da cu ea de pamint.. Sa vezi distractie.