„Oferta” PMP ca Dăncilă să nu ajungă în turul II. Tomac: Votanţii USR şi liderii Alianţei USR- PLUS să îl susţină pe Paleologu / Ce spune despre Barna

de D.D.     HotNews.ro
Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 13:57 Actualitate | Politic


Paleologu a semnat pentru Barna
Foto: Facebook
​​Preşedintele PMP, Eugen Tomac, face apel la liderii USR-PLUS să-l susţină pe Theodor Paleologu în cursa prezidenţială, estimând că, dacă Dan Barna, candidatul USR, "ar accepta să vină lângă Paleologu", Viorica Dăncilă sigur nu va intra în turul doi.

"Ne găsim într-un moment important al campaniei electorale. Fac un apel către votanţii USR şi liderii Alianţei USR- PLUS să îl susţină pe Theodor Paleologu în cursa pentru Preşedinţia României. Dacă Dan Barna, un om nou în politică care a făcut mari progrese, doreşte în mod real să demonstreze că are capacitatea de a pune interesul ţării mai presus de interesul personal sau de grup, ar accepta să vină lângă Paleologu. Atunci, în mod sigur, Dăncilă neconflictuala nu va intra în turul doi şi am putea scrie istorie pentru această ţară", a scris Tomac, sâmbătă, pe Facebook.

El susţine că Dan Barna nu are suficientă experienţă pentru a fi preşedintele României şi nu se ridică la nivelul aşteptărilor electoratului pe care îl vizează. "Aceşti oameni idealişti îşi vor îndrepta votul către un candidat fără probleme de integritate, cu experienţă politică şi diplomatică relevantă şi cu un profil intelectual bine conturat. În mod cert, Theodor Paleologu este cel mai curat, mai onest şi mai pregătit candidat înscris în această competiţie electorală", a adăugat liderul PMP. (sursa: Agerpres)






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4901 vizualizari

  • +5 (19 voturi)    
    lol (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 14:15)

    newhot [utilizator]

    Sau mai bine sa se roage de individul de unde a luat 1 milion de lei imprumut. Poate ala o sa voteze Paleologul.
    • -8 (12 voturi)    
      acum putem alege raul cel mai inalt ! Mersi USR ! (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 16:06)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui newhot

      ca romanul se satura repede de votat raul cel mai mic.
  • -9 (25 voturi)    
    Votați Petrov (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 14:20)

    Shaolin [utilizator]

    Jos comunismul!
  • +7 (19 voturi)    
    Lol (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 14:32)

    mitg [utilizator]

    Cu asa ¨oferte¨ ...
  • -3 (29 voturi)    
    Tomac ,,tolomac" (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 14:36)

    Rahan5 [utilizator]

    s-a ,,tolomacit" de tot !, Cu Basescu cu tot, care e in spate.
    Un partid creat de un turnator ca Basescu are un sigur Destin: Desfintarea grabnica cu iesirea din poitica tuturor colaboratorilor lui Basescu.
    Mai au curajul sa formuleze asemenea pretentii ?!
    Si pentru ce ? Pentru sustinerea unu toparlan grec care este la a- 6-a generatie dupa venirea din insula Lesbos, care insula situata la intrarea in Dardanele a fost focar de greci aserviti otomanilor timp de sute de ani, spre diferneta de Peloponez si Atena etc.).
    Barna trebuie sa-i raspunda : ,,Tomac tolomacule !,
    Il prefer chiar si pe Tariceanu de 1000 de ori Presedinte in locul lui Paleologa ".
    Tariceanu o fi el posibil fanariot, dar Paleologa e mai rau: Sluga de Fanarioti !. Adica dintre acei indivizi care asupreau cel mai mult poporul roman in cei 100 de ani de Guvernare Fanariota.
  • +7 (29 voturi)    
    De mult n-am mai ras asa bine (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 14:41)

    holinessdani [utilizator]

    Paleologu n-ar castiga nici daca ar fi singurul candidat.
  • +9 (25 voturi)    
    Bai (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 14:57)

    Coco_papagal [utilizator]

    au innebunit toti cu USR ul. Peste tot nu citesti decat ca usr nu vrea, ca usr nu e bun, ca nu stie, ca Barna nu e manager bun.., ca....
    Halt! USR are cel mai raspicat punct de vedere si totodata niste conditii simple de bun simt..alegeri sparlamentare anticipate.
    Toti dinozaurii politici sunt speriati de un tur 2 cu Barna. Si ar pierde legimitatea parerilor savanto-comuniste.
    • -4 (8 voturi)    
      usr are conditii simple, (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 21:31)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Coco_papagal

      da, prea simple, spre simpliste!
  • -5 (15 voturi)    
    OH. (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 17:31)

    letsoc [utilizator]

    Daca poporul ar fi inteligent va vota peste 60% pe actualul presedinte in primul tur , astfel incat sa le iasa din cap celorlalti candidati fumurile turului 2 . Un hohot de ras se va auzi in toata Europa ( si nu numai ) dinspre Romania . Va fi ca la cursa ciclista , cand grosul plutonului ramas mult in urma fata de cel care a evadat , mai sufera si o ambuscada cu rupere de maini si picioare . Asa ca dragii mosului ma intorc la primele cinci cuvinte ale acestui comentariu . Cu stima , NC .
  • +5 (15 voturi)    
    LOL (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 18:21)

    Kwisatz Haderach [utilizator]

    Și care e următoarea propunere? Petrov premier?

    Marș mă de-aici...
  • -7 (11 voturi)    
    De unde au venit (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 20:25)

    Observatory [utilizator]

    diletanții ăștia , peste noapte au apărut stersaturile astea de Paleologu ( ca are nume și fumează și din Lulea ) dar practic, ce a realizat și făcut pentru România sau poporul roman?
    Nulitatea asta de Bârna este alta catastrofa făcând bani cu UE dar practic ce realizări importante pe plan politic ?

    Sa nu dați vrabia din mâna ca Rămâneți cu cioara de pe gard !
  • +1 (3 voturi)    
    Ăştia sunt de glumă (Duminică, 20 octombrie 2019, 7:12)

    Yoi [utilizator]

    Atâta de mult m-a impresionat postarea unuia de dinainte cu comunicarea şi Paleologu încât am zis să nu vă mai las să vă certaţi şi să vă calmez deşi am bănuiala că există un anumit gen de comunicatori care are inclus în ADN comunicarea.
    Ioi Paleologu ăsta e de Păcală că a mai scos una de stai şi te gândeşti în ce lume trăieşte omul ăsta, vedeti aicea ( https://www.g4media.ro/paleologu-atac-la-barna-candidatura-lui-dan-barna-este-un-fel-de-maladie-infantila-a-usr.html )
    Aţi auzit de snobi, există un gen de oameni numiţi snobi care se cred superiori celorlalţi iar în mărinimia lor atuncea când vrea să puncteze argumente despre cineva care să îl pună în balanţă cu el se termină exact cum un pumn în bot din simplu motiv că foarte puţini oameni sunt mai proşti ca un snob.
    Dacă înveţi cum e viaţa din cărţi nici nu e de mirare că ăştia ca Paleologul nu înţeleg multe şi unul din ele e că nu poţi să le ataci conducătorul şi ca argument să le spui celor care îl susţin pe acel conducător că sunt prea proşti şi din acest motiv îl susţin (am simplificat toată retorica inutilă a lui Paleologu într-o singură frază coerentă şi am lăsat ce a mai rămas coerent că poate înţelege ceva şi Paleologul din ce vorbeşte).Vă daţi seama de ce nu are succes Paleologul ăsta că e cam greu să îl înţelegi că dacă noi suntem proşti de ce unul deştept ca el ar vrea să fie susţinut de unii proşti ca noi şi în acel moment ţi se scurtcircuitează mintea şi nu înţelegem de ce a fi prost sub Barna e mai rau decât a fi prost sun Paleologu......oricum nu asta am vrut să vă spun şi m-am întins cu altele dar mai jos e ce am vrut să vă spun iar acolo vă las pe voi să vedem dacă sunteţi infestaţi de ce spune Paleologul "o boală a copilăriei".

    Măi nu v-am spus să număraţi securiştii, hai să vă dau câteva momente antologice şi cum deja poate aţi observat că la emisiunile TV pe la televiziunile noastre când sunt făcute în grupuri mari interlocutori sunt toţi făcuţi din aceasi plămădeală ca nu cumva să fie în cont
    • 0 (2 voturi)    
      Acuma aveţi imaginea completă (Duminică, 20 octombrie 2019, 9:07)

      Yoi [utilizator] i-a raspuns lui Yoi

      Am o completare că noi înţelegem că unii sunt mai noi prin viaţă şi cu experienţe mai mult de prin cărţi şi e posibil să nu fi aflat de metoda folosită de sucurinteligenţi care odată aflată completează toată imaginea şi se mai numeşte "POLIŢISTUL BUN ŞI POLIŢISTUL RĂU" ca să nu mai spunem că chiar şi sigla TV mai arată ceva că se mai schimbă între ei să nu pară prea evident că joacă acelaşi joc la infinit iar cum memoria vostra scurtă nu ţine de la un scrutin de alegeri la altul cam uitaţi că odată unii erau poliţistul bun ca apoi s-au transformat în poliţiştii răi că de fiecare dată când se resetează jocul îşi schimbă şi tricourile între ei că banalitatea nu dă bine la joc şi când ai doar un număr restrâns de cadre trebuie cumva învârtiţi ca să dea impresia de noutate iar pe la comunişti se mai numea schimbarea de cadre pentru resetarea aceluiaşi joc la infinit dar cu actorul diferit.
    • 0 (2 voturi)    
      apropo de carti (Duminică, 20 octombrie 2019, 10:56)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui Yoi

      Daca mai gasesti, cumpara memoriile lu tata-su, turnatorul la Securitate Alexandru Paleologu. O sa te lamuresti de unde vine si de ce fii-su este atat de superficial, tamp si inutil.
      Pentru mine a fost un soc, am dat cartea pentru ca nu mai puteam sa o vad prin casa.