Olguța Vasilescu i-a transmis lui Ponta ”să se uite în frigider”: Acolo vede mesajele noastre

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 13:12 Actualitate | Politic


Lia Olguta Vasilescu
Foto: Agerpres
Fostul ministru al Muncii Lia Olguța Vasilescu i-a transmis, sâmbătă, lui Victor Ponta ”să se uite în frigider”, pentru că acolo va găsi mesajele transmise de PSD-iști, după ce din cauza trădării lui, Partidul Social-Democrat, un partid de 40%, va ajunge în opoziție. Vasilescu i-a transmis și un mesaj făcând referire la fabula "Toporul și pădurea", de Grigore Alexandrescu.

”Tragic e altceva. Că un partid care a luat 20% trece la putere și un partid care a luat 40% trece în opoziție. Cum s-a întâmplat asta? Prin trădarea lui Victor Ponta, care ne spune că are sute de mesaje de la pesediști. Eu zic să se uite în frigider, că acolo vede mesajele noastre”, a spus Vasilescu în cadrul discursului ei la evenimentul de lansare a campaniei electorale pentru Cotroceni a Vioricăi Dăncilă.

Vasilescu a mai ținut să îi aducă aminte lui Ponta, ”dacă tot îi plac fabulele lui La Fontaine”, de fabula lui Grigore Alexandrescu "Toporul și Pădurea": ”Un bătrân merge să taie stejarii din pădure și nu poate pentru că toporul nu avea coadă, dar găsește un stejar dispus să dea din trunchiul său pentru a se face această coadă de topor”.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















6752 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    LOV este ahtiata Numai de Salam ? (Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 13:22)

    un domn [utilizator]

    Vadim il avea Dulce sau Claudia Manda ?
    • +8 (8 voturi)    
      mai (Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 14:24)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      mult obsedată, dacă bărbat-su nu-și face treaba.
      pasd = patid de golani. volgușa, teodorovici, ciordache, bacalbașa. Atât le e nivelul.
      • +2 (2 voturi)    
        A fost Olguța în vizită la Ponta. (Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 17:25)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        De aceea știe că Ponta are frigider cu internet.Olguța a vrut să-l compromită pe Ponta că as stat o noapte cu ea,numai că noi spunem că Olguța-i poamă.
    • +7 (9 voturi)    
      :-) (Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 14:36)

      Paleopterix [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ...cred ca e evident, de acum, pentru toata lumea ca olgutei ii place mult iaurtul...
  • +14 (14 voturi)    
    Olguta (Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 13:25)

    micul_licurici [utilizator]

    Olguta, cum de nu te-ai maritat cu Orlando ?

    Caracterele voastre (mizerabile) se potrivesc perfect.

    Sunteti plamaditi din acelasi aluat.
  • +16 (16 voturi)    
    Vocabularul și viziunea Olguței, (Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 13:41)

    rectificare [utilizator]

    tipice pentru o persoană ca ea care și-a făcut "stagiatura" pe sub biroul lui Alcibiade.
  • +13 (13 voturi)    
    Domnu' Teodorovici, (Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 13:45)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    Ia lectii de la Olguta (absolventa de litere !) cum se injura ! Aceasta doamna a fost ministru ?!? Pfff...
    Cred ca ar fi fost tare mandru Vadim de tine, fa, Olguto !
  • +11 (11 voturi)    
    Wow ! (Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 14:05)

    John M. [utilizator]

    Ai dat-o pe filozofie ! Cand ne reciti si din poezia clasica un "Catelus cu paru' cretz..."
  • +10 (10 voturi)    
    poate te uiti si tu la placuta de la masina (Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 14:05)

    mnicku [utilizator]

    vezi ce mesaj ai acolo .... "prietenii" stiu de ce!
  • +9 (11 voturi)    
    De ce? (Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 14:08)

    Paleopterix [utilizator]

    De ce sa se uite in frigider? Daca tu iti gasesti toate mesajele acolo, si da pe afara frigiderul de ele, nu inseamna ca asta se aplica si la altii! Deh, alta tuta, au facut colectie de dobitoace in PSD. Colectia de dobitoace a lu' dragnea, asta e mai ceva decat darwin, la ce rabdare si criterii de selectie a putut sa foloseasca pentru a aduna atatea exemplare in insectar.
  • +14 (14 voturi)    
    Hmm (Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 14:11)

    Tony_K [utilizator]

    Cum au ajuns toti idiotii si neica nimeni asti asa de sus in fruntea statului? Iti dai seama cata putreziciune si cancer au cultivat astia in 30 de ani in toate institutiile si colturile statului prin promovarea nepotismului, a inculturii, a oamenilor prosti, a ghiolbanismului?? Astia nu realizeaza ca poporul s-a saturat, ei inca se cred dumnezei, alesi pe viata si de vina sunt altii nicidecum ei. Astia au omorat zeci de mii de romani care si-au pierdut viata pe sosele ,spitale samd. Deci astia ar trebui sa stea la puscarie pentru tot restul vietii, fara discutie. Dar noi ne-am obisnuit cu lasa ca merge si asa, si cu bagatul gunoiului sub pres. Pacat.
  • -11 (13 voturi)    
    eh, spre deosebire de elegantul M--E PSD... (Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 14:48)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    deh, cultura...
  • +3 (3 voturi)    
    PSD-ul lui Dragnea si al Olgutei (Sâmbătă, 12 octombrie 2019, 22:11)

    AliKimiku [utilizator]

    seamana mai mult cu PRM-ul.
    Ii urez succes lui Pontache in actiunea de lichidare a catelelor/latrailor si viperelor din acea adunatura care se crede partid. Mai ales ca sub conducerea Mitomanului a avut loc virajul spre actuala componenta si directie.