Cine vrea să-i ia locul lui Dragnea la șefia Camerei Deputaților. Propunerile partidelor

de L.P.     HotNews.ro
Marţi, 28 mai 2019, 12:53 Actualitate | Politic


Camera Deputatilor
Foto: Hotnews
În Parlament se negociază intens cine va prelua șefia Camerei Deputaților, locul rămas vacant după încarcerarea lui Dragnea. Opoziția PNL-USR nu au reușit să cadă la un acord pentru un candidat comun iar PSD și ProRomânia iau în calcul mai multe variante.

PSD ia în calcul ca postul vacant să fie ocupat de Marcel Ciolacu sau Florin Iordache. Surse social democrate au declarat pentru HotNews.ro că interimatul va fi asigurat de Carmen Mihălcescu.

PNL o susține pe Raluca Turcan în această funcție, în timp ce USR îl propun pe Stelian Ion să candideze pentru postul de președinte al Camerei Deputaților.

Partidul lui Victor Ponta, Pro România îl are pregătit pe Sorin Cîmpeanu.

















11361 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    Florin Iordache???!!!! (Marţi, 28 mai 2019, 13:02)

    Frank777 [utilizator]

    Fanaticul dragnist Florin Iordache este Dragnea II. PSD a inebunit de tot daca vrea sa il propuna pe Florin " Ordonanta 13" Iordache in locul liberat de Dragnea . Este o continoare a lui Dragnea si este dovada ca Dragnea continua sa conduca PSD din puscarie si ca acualii sefi ai PSD nu fac decat sa-i tina locul cald lui Dragnea pe care vor sa il scape cu o amnistie data in Parlament in perioada IMEDIAT URMATOARE profitant de prostia PNL de inganfarea USR . Pericolul ca Dragnea sa fie gratiat de o manevra in Parlament cu Florin Iordache la Camera si tariceanu la Senat este real si imediat. O asemenea miscare ar fi singura care ar readuce reteaua Dragnea din Statul Roman la actiune si la conservarea castigurilor personale obtinute. Dragnea a constituit o retea personala de functionari ai Statului Roman in functii cheie care lucreaza pentru el personal si care lupta sa isi mentina privilegiile care sunt garantate numai de seful lor Dragnea.
  • -12 (18 voturi)    
    Haios (Marţi, 28 mai 2019, 13:03)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Deci R. Turcanu, o infiltrata in PDL=FSN, colaboratoare a mafiei portocalii, politruca incompetenta cu scoli la Moscova, impinsa in politica de securistul Stolo. Haios!
  • +18 (18 voturi)    
    F Iordache (Marţi, 28 mai 2019, 13:09)

    mos ion roata [utilizator]

    Este foarte potrivit sa-i ia locul lu Dragnea ,in arest,dupa perioada de acomodare a hamsterului.
  • +12 (12 voturi)    
    Cum ar fi? (Marţi, 28 mai 2019, 13:14)

    bfc [utilizator]

    Cum ar fi daca opozitia ar sustine un singur candidat?
    Chiar daca nu ar fi ales, ar demonstra unitate, ceva ce opozitia PSD-ului nu a avut de multi ani.
    • +1 (1 vot)    
      Normal (Marţi, 28 mai 2019, 15:27)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui bfc

      Intr-adevar normal ar fi ca opozitia sa prezinte un singur candidat. Iar asta ar trebui sa se intample si la elegerile prezidentiale si la locale (cel putin in orasele mari). Daca nu o vor face inseamna ca nu au invatat nimic din ceea ce s-a petrecut in ultimii ani. Am impresia ca de vina este mai ales PNL care doreste sa-si impuna candidatii peste tot.
  • +11 (11 voturi)    
    Astia din PSD sunt sanatosi la cap? (Marţi, 28 mai 2019, 13:18)

    Marionette [utilizator]

    Bai PSD-istilor aveti inca 20% de cretini care de prosti ce sunt va voteaza. Voi veniti cu Florin Iordache? Nu, PSD se duce la 5% in ritmul asta!
  • +6 (6 voturi)    
    Multe felicitari! (Marţi, 28 mai 2019, 13:40)

    complet_ret [utilizator]

    Nu pedesereului, pentru ca de unde nu este, nici Domnul nu cere, ci Opozitiei, care nu este in stare sa aiba un candidat unic!
  • +5 (5 voturi)    
    oricare dintre cele 2 propuneri sunt ok. (Marţi, 28 mai 2019, 13:46)

    CVL [utilizator]

    ambii (dna Turca si dl Ion) au dovedit ca au o viziune comuna; cele 2 partide sa sustina un singur candidat, si sa negocieze cu restul partidelor mai putin PSD si ALDE candidatul unic.
  • +1 (1 vot)    
    noroc.. (Marţi, 28 mai 2019, 14:38)

    CRMS [utilizator]

    Ca Blaga tre' sa plece-n Belgia ca altfel el ar fi fost propunerea PNL-ului..LOL !
  • -1 (1 vot)    
    He, he, primul examen al opozitiei "curate" (Marţi, 28 mai 2019, 15:01)

    KTerinca [utilizator]

    Daca la ciolanelul asta nu se unesc sa mearga cu un singur candidat (mai ales ca la Camera Deputatilor ar avea sansa sa castige in prezent), cum va fi oare la ciolanul cel mare ?
    Hai sa urez una buna intregii clase politice romanesti, de la ciumele rosii PSD + ALDE + UDMR la opozitia ''curata'': HAI SICTIR !