Ludovic Orban: In 2018, asteptam sa plece PSD. Daca nu pleaca de bunavoie, ii dam si noi o mana de ajutor

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 1 ianuarie 2018, 2:01 Actualitate | Politic


Presedintele PNL, Ludovic Orban, prezent la Bistrita pentru a petrece Revelionul in mijlocul a aproximativ 400 de liberali din zona, a declarat ca asteapta de la Noul An "sa plece PSD", considerand ca efectele actualei guvernari sunt "extrem de negative", potrivit news.ro. 

"Sa plece PSD. Daca nu pleaca de bunavoie, ii dam si noi o mana de ajutor. Din pacate, consecintele guvernarii PSD sunt extrem de negative si le resimte fiecare roman, pentru ca singura lor problema este sa rezolve chestiile din justitie, nereusind sa dea in economie un semnal pozitiv", a spus Orban.

In ceea ce priveste planurile PNL pentru 2018, Ludovic Orban a afirmat ca si-a propus sa fie mai mult in mijlocul oamenilor si sa fie "mai atenti si receptivi la nevoile lor". "Sper sa fie un an in care sa fim in mijlocul oamenilor, sa fim atenti si receptivi la nevoile lor si sa dam raspunsurile potrivite, astfel incat in anul acesta, in care sarbatorim centenarul Marii Uniri, sa fie anul in care PNL sa redevina ceea ce a fost", a mai declarat Orban.

Ludovic Orban a participat la petrecerea de Revelion organizata de PNL Bistrita-Nasaud la un restaurant din Bistrita, iar imediat dupa miezul noptii a venit in centrul istoric al municipiului, unde a fost organizat un spectacol dedicat intrarii in Noul An. Acesta a fost insotit de secretarul general al PNL, deputatul Robert Sighiartau, de presedintele PNL Bistrita-Nasaud, Ioan Turc, de prim-vicepresedintele judetean Stelian Dolha si de liderul organizatiei municipale, Sorin Hangan.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















774 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 1 ianuarie 2018, 2:46)

    [anonim]

  • +5 (7 voturi)    
    Domnul Orban (Luni, 1 ianuarie 2018, 3:36)

    Bazil [utilizator]

    La Multi Ani, dar aici gresiti. Daca psd pleaca si lasa totul brambura, cine vine in locul lor (doar nu o veni alde sau smecherii uzi mereu) va incerca sa faca ordine, evident cu ceva sacrificii. Astfel se va pregati din nou terenul ca viitoarele alegeri sa fie o copie la indigo a celor din Decembrie 2016.
  • +8 (10 voturi)    
    Doar atăt... (Luni, 1 ianuarie 2018, 4:33)

    lider [utilizator]

    Orban, lasă-ne la multi ani!
    • +5 (5 voturi)    
      Corect (Luni, 1 ianuarie 2018, 9:06)

      democtrates [utilizator] i-a raspuns lui lider

      Ati facut de ras toata opozitia. Mai lasa-ne sa vina altii.
  • +1 (3 voturi)    
    ... (Luni, 1 ianuarie 2018, 10:12)

    vitan.sandu [utilizator]

    Credeam ca acest LO este mai destept si mai decent! Auzi, asteptam sa plece psd! Pai asa este in democratie, cine castiga alegerile sa plece de la guvernare!? Si sa vina cei care le-au pierdut!?
  • +3 (5 voturi)    
    "In 2018, asteptam sa plece PSD." (Luni, 1 ianuarie 2018, 11:11)

    Susufler0 [utilizator]

    Daca nu pleaca de bunavoie, ii dam si noi o mana de ajutor."


    Eu unul, cred ca m-am prins de ceea ce ati vrut sa spuneti. Ati vrut sa spuneti ca ati obosit de-atata lupta politica ! Nu-i asa ?

    Faza tare e ca nu se stie impotriva cui ati actionat in anul ce abia trecu, de vreme ce, in ceea ce priveste PSD v-ati hotarat sa mai asteptati !!!

    Totusi, domnu' Ludo, va rog eu fierbinte ca la urmatorul congres al partidului sa adoptati o rezolutie in care sa se prevada data pana la
    care liberalii, sub inteleapta dvs conducere ii mai asteapta pe pesedisti sa plece de bunavoie de la butoiul cu miere, dupa care trec la actiunea de inlaturare a acestora de la putere

    Unii ar fi tentati sa spuna citind aceasta declaratie total nefericita data de mandolinarul ajuns presedinte de partid, ca ea nu este altceva decat tot o expresie a blatului de-acum congenital dintre noul PNL (post decembrist) si ramasitele masticabile ale fostului PCR, vizibile sub forma FSN-PDSR-PSD !

    PS. Poate cineva sa-i contrazica ? Daca, da, sa o faca !
  • +2 (4 voturi)    
    asteptati, asteptati... (Luni, 1 ianuarie 2018, 12:28)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    ,,pnl sa redevina ceea ce a fost'' , cand ? ca de la reiinfiintare din '90 te bati pe acelasi electorat ca psd.
    • +1 (1 vot)    
      E un neadevar ceea ce ati afirmat ! (Marţi, 2 ianuarie 2018, 1:00)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui kkciosuldelahamangia

      Pana in anul 1996 PNL nu a avut nicio treaba cu electoratul PSD. Din contra, erau atat de diferite incat se puteau face studii stiintifice despre ele si chiar se faceau. Deoparte era electoratul indeosebi tanar, scolit, intelectual, urban. De cealalta parte, electoratul reprezentand o grupa de varsta mai inaintata, cu mai putina carte, indeosebi din mediul rural.

      Treptat, treptat lucrurile au inceput sa se schimbe dar in primii anii ele erau foarte clar delimitate pe acest palier.

      PS. O seara buna !
  • +2 (4 voturi)    
    Asta traieste in statul paralel (Luni, 1 ianuarie 2018, 15:22)

    un_carnat [utilizator]

    Tu chiar crezi ca PSD pleaca de unul singur? Cred ca ai trait intr-o pestera in 2017...