Biroul de presa al PNL: Toate informatiile difuzate de HotNews.ro sunt stiri inventate

de Redactia     HotNews.ro
Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:17 Actualitate | Politic


 documente
(19 Dec 2007) DOC, 98KB
Biroul de presa al Partidului National Liberal a remis intregii prese un comunicat in care sustine ca "toate informatiile difuzate de agentia de presa Hotnews sunt simple stiri inventate, menite sa manipuleze opinia publica". Comunicatul nu face referire la nici o stire punctuala a HotNews.ro, asa ca ii rugam pe cititori sa ne spuna la articol cred ca s-a referit biroul de presa al liberalilor.

Comunicatul de presa al PNL


"Biroul de presa al PNL este imputernicit sa precizeze ca toate informatiile difuzate de agentia de presa Hotnews sunt simple stiri inventate, menite sa manipuleze opinia publica.

A devenit o practica a acestei agentii citarea unor asa-zise surse anonime pentru difuzarea unor dezinformari si speculatii in locul stirilor autentice.

Daca informatiile ar fi adevarate si nu ar fi vorba decat de stiri fabricate, agentia de presa Hotnews ar fi citat persoanele care le-au pus in circulatie.

Avand in vedere minciunile si speculatiile difuzate astfel, este clar ca agentia de presa Hotnews actioneaza intr-un mod penibil si descalificant pentru intreaga media romaneasca."






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















4062 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    ? (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:29)

    liv [anonim]

    Oare asemenea oameni nu sa mai fie in parlament, ci sa mai existe pe esichierul politic? Doamne, candva am crezut in ei.
  • +3 (3 voturi)    
    PeNaLi aroganti si penibili (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:31)

    gerula [anonim]

    Aroganta , impostura ajunse in functii de decizie isi dau o data in plus in petec .De fapt , vina nu e a acestor ciocoi cu opinci si paion , vina este a romanilor care ii suporta.Cat despre Hotnews.ro , isi face datoria sa informeze si o face bine, extrem de bine chiar.Pe cineva acest lucru il deranjeaza.Cei PeNaLi au nevoie de tacere pentru a putea sa se dedea la noi excrocherii.Numai de bine.
  • +4 (4 voturi)    
    PNL spera ca presa independenta a fost cumparata (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:31)

    mircea [anonim]

    Cum majoritatea televiziunilor private afiliate politic sau legate de interese financiare de guvern, cu TVR penalizat de fiecare data cand arata ce se intampla cu adevarat sub acest guvern minoritar care se agata cu disperare de bani si putere, este normal ca PNL sa atace putinele surse de stiri profesioniste, neafiliate politic sau cu actionari dependenti politic.

    Deci, nu ma mira deloc ce face PNl. Fiecare actiune a lor e impotriva intereselor cetatenilor deci ii salutam ca-si urmeaza pana la capat politica penala.
    • -1 (1 vot)    
      HotNews chiar manipuleaza! (Joi, 20 decembrie 2007, 17:53)

      johnny [anonim] i-a raspuns lui mircea

      Urmaresc HotNews de cativa ani si, fara sa-mi pese de protestele "orbilor" care mai orbecaie pe-aici, pot sa garantez ca este neobiectiv si manipulativ. Chiar si noul format al forumuluii este o dovada clara de manipulare: doar comentariile nealiniate liniei slugarnice vis-a-vis de marinar sunt sterse. Am avut ocazia sa verific de mai multe ori! O sa aveti ocazia sa verificati acest adevar cu comentariul meu. La cateva minute dupa aparitia, eventuala, va disparea fiind votat negativ chiar si o singura data in timp ce comentariile "pro" vor primi sansa de-a fi anulat orice vot negativ de un alt vot pozitiv. Daca nu ma credeti scrieti un comentariu vehement la adresa chiorului si-o sa vedeti cat de repede dispare. Oricum, nu va fie frica, si Basescu pica!
      Pe de alta parte, in presa asa-zis aservita liberalilor apar aproape zilnic articole foarte critice la adresa guvernantilor (verificati atat Ziua cat si Adevarul) in timp ce in presa "libera", calitate cu care se impopotoneaza si HN sau Realitatea, criticile la adresa conducatorului iubit sunt, daca nu inorog, macar rara avis!
      • +1 (1 vot)    
        Mesaj sters johnny anonim (Joi, 20 decembrie 2007, 19:37)

        Emil [anonim] i-a raspuns lui johnny

        declari "comentariile nealiniate liniei slugarnice vis-a-vis de marinar sunt sterse"
        E vorba de unde privesti: daca tot ce nu injura la "marinar" sau nu il scoate vinovat de gerul (si poleiul) de afara, e slugarnicie, daca vrei ca 100% sa fie injuraturi la adresa "marinarului" si nu e ai dreptate. Dar nu este cum crezi tu. Din fericire
    • 0 (0 voturi)    
      Vosganian ofera computere cadou ziaristilor ieseni (Sâmbătă, 22 decembrie 2007, 22:40)

      un tip neliberal [anonim] i-a raspuns lui mircea

      Ministrul liberal Varujan Vosganian a fost sambata la biroul parlamentar de la Iasi. Cu aceasta ocazie si-a organizat o intalnire cu presa. Ca la sfarsit de an. Apoi, ca sa nu bata la ochi, a organizat o tombola, la care a pus drept miza doua computere. Doi jurnalisti ieseni, de fapt corespondenti pentru presa centrala, au castigat computerele puse la bataie de liberalul Varujan Vosganian. Este moral ce a facut Vosganian? Poate fi numita mita? Acestea sunt apucaturile ministrilor liberali.
  • +3 (3 voturi)    
    eu cred ca se refera la... (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:32)

    Mosul [anonim]

    ... speculatia domniilor voastre despre faptul ca Tariceanu ar vrea sa-l demita pe Orban dupa boacana cu accidentul si ca Patriciu il protejeaza. Daca cititi 'neavoastra Adevarul de azi, cred ca o sa va mai dumiriti: Patriciu a dat verde sa fie belit nenea Orban.
    Succes!
  • +4 (4 voturi)    
    Dictat (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:32)

    MirceaA [anonim]

    Asa zicea si Ceausescu de "minciunile agenturilor straine".
  • +3 (3 voturi)    
    Care revolutie? (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:34)

    maria [anonim]

    Vedeti ca suntem niste mamaligari si ca nu puteam sa facem o revolutie? Atata timp cat acceptam sa fim condusi de asemnea panarame, ne meritam soarta! Poate peste alti 50 de ani sa ne mai "revolutionam"!!! Pacat de tinerii care au murit in Decembrie 1989 pentru bunastarea escrocilor astora!!!
    • 0 (2 voturi)    
      Adevarat (Miercuri, 19 decembrie 2007, 23:05)

      Laurentiu [anonim] i-a raspuns lui maria

      Mult adevar zice Maria. Daca am iesi in strada inainte de Craciun, si am impusca, in 48 de ore, - un proces scurt ca akum cartiva ani- un politician ceva, oricare ar fi el, altii s-ar cumintii. Si daca nu, la rand altul, pana se potolesc si fac si altceva in loc sa doarma in Parlament si sa fure. Hotilor!
  • +4 (4 voturi)    
    Nu e o surpriza (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:36)

    Scarbit [anonim]

    De ce oare nu ma surprinde atitudinea PNL?
    Pentru ca nu am absolut nici o asteptare din partea lor. De ceva vreme acest partid s-a transformat intr-un grup ce reprezinta intereselor unor afaceristi dubiosi lasand la o parte sperantele oamenilor care i-au votat.
    Pacat!

    PS: Plata va fi la alegeri.
  • +5 (5 voturi)    
    Ridicoli. (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:38)

    AdiAdrian [anonim]

    Singurii penibili si ridicoli sunt cei din actuala conducere a pnl.
    Noi citim, comentam, ne oripilam si ei continua sa vanda Citroen-uri linistiti, sa evite legea in vazul lumii, sa umple guvernul cu incompetenti si slugi la Patriciu si cu un tupeu extraordinar sa ne zica ce sa citim si ce nu.
  • -5 (5 voturi)    
    Hotnews = Antena3 (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:39)

    Vlad [anonim]

    Sunteti o "agentie" de 2 lei. Prezentati deformat si partizan. Aveti o scuza: o faceti pe bani.
  • +1 (1 vot)    
    Toate informatiile sunt simple stiri inventate (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:42)

    radu [anonim]

    Articolul este urmatorul:

    Criticul literar Alex. Stefanescu si-a lansat Jurnalul secret
    de M. Zidaru HotNews.ro
    10:20 Actualitate | Cultură

    Nu se precizeaza cine sint sursele informatiilor date ca fapte sigure.
    • +2 (2 voturi)    
      stiri inventate?? (Miercuri, 19 decembrie 2007, 21:18)

      Grigore [anonim] i-a raspuns lui radu

      Evenimentul semnalat nu a avut loc??
  • +4 (4 voturi)    
    ?? -- sunteti ridicoli (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:45)

    dumi [anonim]

    "Hotnews acţionează într-un mod penibil şi descalificant pentru întreaga media românească" (?) -- citez din comunicatul PNL.

    Dimpotriva, ASA trebuie actionat in asemenea imprejurari.

    Iar cateva ziare binecunoscute, independente de Hotnews, mint?
  • -5 (5 voturi)    
    iaca, stiu eu (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:47)

    anonimus [anonim]

    Atata marlanie cata pune Luminita Pirvu in articolul http://www.hotnews.ro/actualitate/esential/articol_2113382/patriciu_sprijina_orban_tariceanu_cerut_demisia.htm
    cu greu se mai poate gasi.

    Sunt si eu curios -- cum a aflat? A auzit secretara lu' Dinu si-a sunat-o repede si pe Luminita? V-a sunat Calin sa se planga?
    Nici macar abureli clasice gen "surse din PNL" nu s-a sinchisit fata sa puna. Ce sa zic, e deosebit. Si-acu' va mai si dati loviti...

    (Ma rog, retardati si platiti deopotriva s-or gasi sa va ia apararea. Si sa infiereze: "astfel de oamni", "petroliberalii", "322", "coalitia transpartinica")
  • +4 (4 voturi)    
    flotare logica (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:47)

    David [anonim]

    deci, conform PNL, Romania NU a pierdut in semifinale la handbal contra Rusiei! Fain, cand e finala?
  • +3 (3 voturi)    
    PR-ul PNL (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:47)

    Dragos [anonim]

    Sigur PNL are un PR-ist ?

    Sau poate mai imprumuta unul de la Cotroceni sau PD, pentru ca, cu siguranta, toate iesirile in public ale PNL suna a nuci in pereti.
  • +3 (3 voturi)    
    Hahaha (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:47)

    Marinescu Eugen [anonim]

    PNL este un partid inventat!
  • +3 (3 voturi)    
    Keep up the good work (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:49)

    bogdan192 [anonim]

    Oamenii astia de la BP-PNL ori sunt absolut cretini, ori masochisti. Altfel nu-mi explic cum ii pot acuza pe hotnews de inventat stiri. De un an si ceva de cand ii citesc, au fost cei mai informati si cei mai "updated" dintr toti. Granted, sunt orange-biased, dar mai bine asa decat rosii.

    Keep up the good work, guys.
  • +3 (3 voturi)    
    Hotnews dezinformeaza grosolan (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:52)

    Lorenzo Monkson [anonim]

    Asa este ...de exemplu stirea inexistenta privind demiterea lui Orban este o dezinformare. Cabinetul nu se poate lipsi de un asemenea ministru o co asemenea "verticalitate".
    Apropo nu cumva "comunicatul PNL" a fost semnat de "eruditul eunuc politic" Olteanu?
  • +3 (3 voturi)    
    irelevanti sunt cei de la PNL (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:53)

    Dumitru, Portland [anonim]

    Sincer sa fiu, eu dupa ce deschid calculatorul, mai intai ma uit pe Hotnews. Sunt chiar surprins, la modul placut, cat de profesionisti sunt cei de la dv. Locuiesc in Statele Unite de mai mult timp, si va admir, pentru promptitudinea si impartialitatea dv, comparabila cu aceea a oricarei agentii de stiri serioase de pe aici. Va multumesc si nu lasati acest Komunicat sa va strice buna dispozitie (mai ales in preajma sarbatorilor), ca ar fi pacat...
  • +3 (3 voturi)    
    recunosc (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:56)

    pnl [anonim]

    Suntem incompetenti. D-na de la biroul de presa si d-l Orban sunt prieteni buni, si probabil cand au vazut ca Hotnews tot insista pe subiectul cu Orban au dat comunicatul.

    Ne cerem scuze fata de cititorii Hotnews, si va invitam pe toti la mici si bere. In curtea sediului. Maine!
  • -2 (2 voturi)    
    SUBSCRIU!!! (Miercuri, 19 decembrie 2007, 18:56)

    Eu [anonim]

    Ce a semnalat comunicatul este bine stiut! Vestea buna este ca electoratul PNL nu este usor manipulabil! Deci fratilor, scrieti ce vreti ca de profesionalism de mult nu mai poate fi vorba!
    • +1 (1 vot)    
      KEMS! (Joi, 20 decembrie 2007, 0:18)

      Aph [anonim] i-a raspuns lui Eu

      Sunt gata sa pun pariu cu tine ca PNL pierde cel putin 5% la urmatorul sondaj. Si o sa tot piarda, gratie lui alde Cioroianu, Tariceanu, Nocolai, Orban, etc. , pana o sa ajunga la procentul pe care il reprezinta conducerea PNL si rudele lor de grad I. Eu chiar aveam mare respect pentru PNL, dar m-am lamurit de mult timp...
  • +3 (3 voturi)    
    nici o critica nu e adevarata (Miercuri, 19 decembrie 2007, 19:03)

    poate stirea cu cererea demisiei? [anonim]

    sint un dezamagit de liberali dar stirile HotNews au de multe ori aspect de zvon.
    N-ar strica mai mult profesionalism.
    Pe de alta parte, toata lumea stie ca Orban e un betiv si ca nici un demnitar roman nu o sa sufere din cauza unui accident de masina. Ei sint deasupra unor astfel de maruntisuri. Jefuirea tarii e mai presus de orice si mai bine ei decit altii.
    Orban ar trebui dat afara si pentru ca nu se prezinta la birou...
  • -4 (4 voturi)    
    Nu-mi vine sa cred? Voi OBIECTIVII haha? (Miercuri, 19 decembrie 2007, 19:05)

    Calin [anonim]

    Voi care ati facut stire despre cum isi duc pesedistii progeniturile sa se usureze spre budele din herastrau? Cine va ia in serios ori e activist pd , ori are limite clare. Mai sunt si cei care nu v-au urmarit.. Sper ca ptr aia sa fi fost relevant.
    • +1 (1 vot)    
      calin (Miercuri, 19 decembrie 2007, 19:21)

      misescu [utilizator] i-a raspuns lui Calin

      calin si mai cum?
      • -1 (1 vot)    
        calin raspunde lu pitzi (Joi, 20 decembrie 2007, 1:26)

        Calin [anonim] i-a raspuns lui misescu

        Basescu. Calin Basescu!
  • +3 (3 voturi)    
    PNL=PNT-CD (Miercuri, 19 decembrie 2007, 19:05)

    dan [anonim]

    Sunt cam doi ani de cand citesc stirile pe Hotnews si niciodata nu am avut sentimentul ca sunt manipulat , in schimb am presimtirea ca PNL-ul va ajunge exact acolo unde ii este locul : la groapa de gunoi a istoriei calcand falnic si decis pe urmele altor fripturisti "istorici" -PNT-CD
  • +3 (3 voturi)    
    Se pare ca v'ati facut treaba bine d'lor (Miercuri, 19 decembrie 2007, 19:19)

    alina [anonim]

    ce se intampla ..dupa patapievici si cartarescu,sa mai aruncam in noroi pe cineva??Mie dimpotriva mie mi se pare ca nu sunt suficient de multe stiri si investigatii,nu se merge suficient in adancime dar se pare ca si atat e suficient.
  • +3 (3 voturi)    
    PNL=PSD in guvernarea nastase (Miercuri, 19 decembrie 2007, 19:22)

    Anne [anonim]

    liberalii fac ce au facut si pesedistii cand erau cu nastase la putere. Daca tin sub talpa institutiile publice de media au impresia ca pot controla si presa privata. Jalnic. Prima pagina pe care o deschid cand intru pe net in fiecare zi este hotnews.ro.
  • +2 (2 voturi)    
    PNL la nivelul unui "rahat" (Miercuri, 19 decembrie 2007, 19:24)

    Mihai [anonim]

    Locuiesc in Toronto de mai bine de 8 ani si tot cam de atata timp citesc pe acest site www.hotnews.ro cam tot ce e despre Romania. Comparand cu alte ziare, nu mi s-a parut ca nu ar reflecta realitatea. Din contra. Dra cand am mai vazut ca acest mizerabil de Orban se da si victima dupa ce a accidentat o persoana in Bucuresti, in mod sigur sub influenta lui Bachus, cred ca aceasta declaratie a PNL"sunt simple stiri inventate" pune capac la toate. Niste mizerabili care au ajuns in fruntea Romaniaei. Pt cei de la HotNews "Numai bine" si un an fericit si tineti-o tot asa. O intrebare: Cand oare va pleca acest Guvern a lui Patriciu?
    • 0 (0 voturi)    
      Citesc hotnews de vreo 3 ani (Vineri, 21 decembrie 2007, 14:52)

      Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui Mihai

      In comparatie cu siteurile evz, romanialibera, cotidianul, ziua, acest portal de stiri mi se pare cel mai "la curent" si nealiniat.

      Cel mai bun lucru este ca pe forumurile hotnews inca se mai poate discuta despre interesul comun(desi intra din ce in ce mai multi politruci chiar si p-aici). Bafta in continuare!
  • -1 (1 vot)    
    re: Nu-mi vine sa cred? Voi OBIECTIVII haha? (Miercuri, 19 decembrie 2007, 19:30)

    Un roman din majoritate [anonim]

    Cred ca in Romania de mult marea majoritate a populatiei nu mai da doi bani pe vre-un partid, fie el PNL, PD sau PSD. Nu va mai agitati atata ca vi se pateaza imaginea - nu mai este nici macar un partid in romania a carei imagine sa se mai vada de sub mormanul de noroi.

    ...
    • +1 (1 vot)    
      Calin rasp. unui roman din aia 80% din aia 5% (Joi, 20 decembrie 2007, 1:30)

      Calin [anonim] i-a raspuns lui Un roman din majoritate

      Deci eu am cu pnlul cam ce am si cu pdul si psdul la un loc. dar daca oamenii politici ne iau de prosti de ce sa accepti asta si de la marii ziaristi de mirc ? Daca tot e mirc sa fie mirc!
      Hotnews, asl pls!
  • -2 (2 voturi)    
    neprofesionalism ? (Miercuri, 19 decembrie 2007, 19:34)

    Catalin [anonim]

    Cred si eu ca s-a intins putin coarda legat de articolul in care Patriciul care il protejeaza pe Orban...intrucat primul n-a dat nici o declaratie oficiala... Ziaristul nu trebuia sa se ia dupa zvonuri...ori e manipulare Hotnews ori ziaristul a fost atat de fraier incat sa fie manipulat de altii mai destepti la randul lui...oricum o bila neagra pentru Hotnews...citesc de ceva timp articolele de pe siteul asta si pareau ok.
  • +4 (4 voturi)    
    Comunicat de kkt (Miercuri, 19 decembrie 2007, 19:36)

    corvus coraX [anonim]

    Acum, Hotnews, eu in locul vostru m-as simti flatat, vorbesc sincer. Ceea ce inseamna ca pe acest partid care este la fel ca si comunicatul din subiect, il frige libertatea presei. Nici macar nu mai incearca sa simuleze democratia ci pur si simplu prin orice mesaj isi releva apetitul pentru totalitarism. Trist este ca, in toata aceasta aventura a acestor ratati ai istoriei precum tariceanu, orban, nicolai, chiuariu, hasotti, cioroianu, etc., suferim noi pentru ca ne simtim umiliti, si sufera imaginea Romaniei incapabila sa aiba parte de niste conducatori onorabili. Ti se face sila de o astfel de tzara al carei popor este capabil sa indure atata umilinta. Suntem numai cu numele in Europa, in fapt am ramas in Absurdistan
  • +3 (3 voturi)    
    PeNibiLi (Miercuri, 19 decembrie 2007, 19:45)

    vali.d [anonim]

    Se pare ca doar sigla de PeNaLi nu ii caracteriza destul de bine,ca urmare au mai atasat-o si pe cea din titlu.
  • +3 (3 voturi)    
    Rusine petroliberalilor! (Miercuri, 19 decembrie 2007, 19:49)

    Ion [anonim]

    Guvernul Tariceanu 2 isi da iar in stamba. Ce mai poate fi bun la PNL? Acum vreti sa puneti pumnul in gura si celor de la HotNews? Nu asa se face politica, stimati petroliberali. Presa e cainele de paza al democratiei, si are datoria sa fie impartiala, nu sa va pazeasca dvs spatele! Asumati-va incompetentii! Voi i-ati promovat, voi sa raspundeti pentru prejudiciile de imagine care vi le creeaza.
    Domnule Orban... Aveti destule accidente in spate... In aceste circumstante dvs ar trebui sa va inaintati demisia, apoi sa va puneti la dispozitia organelor Politiei Ro. Nu mai mintiti cu atata nesimtire! Degeaba obstructionati desfasurarea anchetei, pentru ca exista prea multe dovezi care va incrimineaza. Aveti de gand sa cumparati toti martorii oculari? Puteti face toate fotografiile si filmele sa dispara? Familia fetei ati cumparat-o, politia umbla cu manusi si nu reactioneaza decat la presiunile societatii civile si ale media, medicii se fac ca ploua... Ce ne facem cu martorii oculari si cu presa, domnule Orban? Presiune, cat mai multa presiune din partea mass media! Asta pana va dati demisia. Orice om simplu e pedepsit conform legilor in vigoare, dvs de ce ati face exceptie? Sunteti o persoana publica iar asta va obliga la transparenta si integritate. Nu suntei victima niciunui linsaj mediatic. Vreau sa fiti sanctionat asa cum e sanctionat orice cetatean de rand al acestei tari! Justitia romaniei sustine ca nimeni nu e mai presus de lege. Eu as impune masuri legislative direct proportionale cu functia ocupata de fiecare persoana publica! In cazul dvs, de pilda, as cere sa fiti sanctionat mai aspru decat un cetatean oarecare!
  • +2 (2 voturi)    
    Bratianu se rasuceste in mormant (Miercuri, 19 decembrie 2007, 19:54)

    Bratianu [anonim]

    Sunt total dezamagit de aceste specimene, care isi spun liberali si care fac tot posibilul sa arate ca sunt un partid in care potica o face un cerc sau un grup care foloseste practici si oameni din fosta securitate.
    Stabunicul meu care a umblat cu Bratianu prin Arges in alte vremuri a murit din cauza comunistilor, bunicul meu a fost la canal fiindca era fiu de preot.
    Ce mai asteapta acesti liberali cu legea lustratiei si de ce nu dau drumul la toate dosarele securitatii.
    Chestia cu acuzele la adresa Hotnews miroase a practica securista.
  • +2 (2 voturi)    
    Fiti mandri (Miercuri, 19 decembrie 2007, 20:00)

    Florin [anonim]

    Comunicatul venind de la pnl cred ca este o certificare a corectitudinei informatiei. Pnl este acum asa de penal incat nimic nu ma mai mira.
  • -1 (3 voturi)    
    exista dovezi? (Miercuri, 19 decembrie 2007, 20:07)

    marin petru [anonim]

    exista dovezi clare ale agentiei de stiri hotnews in toate stirile legate direct sau indirect de pnl? pentru ca daca nu exista inseamna ca si aceasta agentie nu este decit ca toate celelalte agentii de stiri care primesc informatii de la 'anonimi' si care cauta audienta fie si pe internet.
  • +2 (2 voturi)    
    asta-i tot? (Miercuri, 19 decembrie 2007, 20:12)

    diktatoru' [anonim]

    atata poate pardidul minune care decide soarta tarii in momentul actual avand 11 % din sustinerea populatiei????? nimic nu-i adevarat, totul e o minciuna. PNL+ bun, restul, care se iau de noi sunt rai. cand sunt alegeri ca vin in tara sa votez ?? (in strainatate nu prea am sanse de cand nu tin cu guvernul.
    uite asa o sa dispara in uitare si PNL-u' ca PNTz-u' si sa fiu al dreku' daca o sa imi para rau. poi cu quari si nicolai si moliceni si alde aia ca voi nu ma mir. jenant!!!!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    rusine !!!!!! (Miercuri, 19 decembrie 2007, 20:14)

    judex [anonim]

    Ca isi platesc namaiti sa spurce acest forum, hai sa inghitim. Dar ca PNL, acest alt PSD, are nerusinarea sa acuze Hotnews de lipsa de echidistanta, asta este de-a mdreptul revoltator si de neacceptat. PNL=istilor, ati devenit o rusine nationala, chiar nu vedeti ?
  • +3 (3 voturi)    
    Subscriu (Miercuri, 19 decembrie 2007, 20:15)

    Razvan (360romania.eu) [anonim]

    PNL-ul s-a facut de ras prin chestia asta. Penibili sunt ei. De la mine nu vor mai vedea un vot in viitorul apropiat.
  • +2 (2 voturi)    
    FELICITARI HOTNEWS !!! (Miercuri, 19 decembrie 2007, 20:36)

    elena [anonim]

    va multumesc ca existati !!!!!!!!!!!!!!!!!
  • -1 (1 vot)    
    hoynews (Miercuri, 19 decembrie 2007, 20:39)

    eu [anonim]

    hotnews, macar aveti bunul simt si lasati toate mesajele vizibile. nu le mai ascundeti sub masca unui asa zis vot.
  • +2 (2 voturi)    
    Sfarsitul PNL e aici (Miercuri, 19 decembrie 2007, 20:41)

    dumi [anonim]

    Daca Tari nu-l da afara repede pe Orbi, eu prezic sfarsitul acestui partid, care a fost (fara gluma) -- glorios.
  • -1 (1 vot)    
    hotnews (Miercuri, 19 decembrie 2007, 20:42)

    tot eu [anonim]

    oricum, ca ziaristi sunteti de doi bani. va bucurati ca va aplauda o gasca de manelisti care-l sustin pe manelistul sef. in curand va veti privi in oglinda si ... tot degeaba.
  • 0 (0 voturi)    
    Tizul lui Orban - putin amuzament :) (Miercuri, 19 decembrie 2007, 20:44)

    Jenu [anonim]

    http://www.estradamaramureseana.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=1344&Itemid=45

    Aceasta nu este reclama :)
    Orice asemanare cu realitatea este pur intamplatoare :D
  • -2 (2 voturi)    
    CpPNL (Miercuri, 19 decembrie 2007, 20:45)

    sorin [anonim]

    Un pic de dreptate tot au.Sinteti basescieni dedicati asa ca uneori prelucrati informatiile de dati impresia ca le inventati.Cam zelosi si neexperimentati baietii vostrii acoperiti.
  • +2 (2 voturi)    
    PNL marele manipulator si dezinformator (Miercuri, 19 decembrie 2007, 20:51)

    Hopeful [anonim]

    Comunicatul PNL vrea sa va desfiinteze sau sa dea o umbra de neincredere cititorilor. Nici o sansa. Din Toronto va urez Sarbatori Fericite!
  • +2 (2 voturi)    
    cool (Miercuri, 19 decembrie 2007, 20:56)

    Gigel naiv [anonim]

    dar au tupeu penalistii las ca vin alegerile si ne scapa ce hotii astia
  • -1 (1 vot)    
    hotnewsule (Miercuri, 19 decembrie 2007, 20:58)

    tavi [anonim]

    pierdeti imagine... cel putin in ochii mei; apropo, astea-s stiri de tabloid sau lipsa de subiecte, nu de 3218340948280 articole intr-o zi.
  • +2 (2 voturi)    
    Tot inainte ! (Miercuri, 19 decembrie 2007, 21:03)

    Geo [anonim]

    Bravo PNL ! dati-i inainte tot asa, pana la disparitia totala ! Cred ca ma bucura ca va aratati adevarata fata cu atata grosolanie, caci nimenu nu va mai putea fi inselat. Va semnati incet si sigur actul de deces.
  • +2 (2 voturi)    
    sustin hotnews (Miercuri, 19 decembrie 2007, 21:07)

    dserban [utilizator]

    PNL-ul se comporta sinucigas, ma intreb doar daca e vorba de prostie. Sau nu mai au prea multe alternative? In oricare din cazuri, vor disparea de pe scena la anul, asta este clar.
  • +2 (2 voturi)    
    Agenturili! (Miercuri, 19 decembrie 2007, 21:08)

    Nicolae Ceausescu [anonim]

    Dragi tovarash sh pretini,

    Dupa cum vedeti, agenturili destabilizeaza din nou!
  • +2 (2 voturi)    
    Democratia pe intelesul PNL (Miercuri, 19 decembrie 2007, 21:08)

    cristian [anonim]

    Acest comunicat subliniaza foarte bine ce intelege
    PNL prin democratie: o casta suprapusa ai carei membrii sant imuni in fata legilor. Datoreaza in schimb supunere neconditionata bossului Patriciu
    noul prim drumar al tarii ( e drept cu 20% mai mult.caci si nevoile sale sant mai mari).
    Intentia de a intimida este evidenta. Gandire de gangsteri.
  • +1 (1 vot)    
    Bravo! (Miercuri, 19 decembrie 2007, 21:17)

    Sar Castic [anonim]

    Hotnews! Va rog sa considerati opinia PNL ca o lauda! Tineti-o tot asa. Noi stim cine are dreptate. In nici un caz PNL :)
  • +1 (1 vot)    
    Mãi dragã redacţie (Miercuri, 19 decembrie 2007, 21:26)

    moshu49 [utilizator]

    De ce mã chinuiţi cu porcãria asta? Comunicat din 4 fraze? Nu ştiţi cã obraznicii ãştia sunt azi la Gala TNL şi au creierii îmbibaţi în alcool? Eu mã întreb cum s-or distra fãrã şobolanul Orban.
    Felicitãri cã v-aţi fãcut temuţi!
  • +2 (2 voturi)    
    Alegerea este a mea (Miercuri, 19 decembrie 2007, 21:32)

    misescu [utilizator]

    In fiecare dimineata cand deschid computerul, prima pagina de internet vizitata (dar si ultima mai spre miezul noptii) este hotnews.ro. Si nu am nevoie sa imi spuna nu stiu ce partid daca alegerea mea este una buna sau rea. Am mai mult discernamant decat s-ar astepta ei sa am. ;-)
  • -1 (3 voturi)    
    Desigur, liberalii sunt tampiti, iar voi ingeri (Miercuri, 19 decembrie 2007, 21:33)

    Radical_Thinker [anonim]

    Hotnews a evoluat. Nu mai face revista presei, ci ia atitudine. Vi se intampla si voua ce s-a intamplat cu toata presa: ati devenit partizani. Habar nu am daca in mod directionat ori spontan, prin contagiune de la vreo figura mai carismatica din grupul vostru, dar e lesne de sesizat ca sunteti pro-Cotroceni si anti-restul. Cred ca PNL-ul e penibil cu comunicatul acela, pentru ca nu asa ar trebui sa arate o comunicare oficiala, dar in esenta, mesajul e corect. E drept, nu sunteti nici mai buni, nici mai rai decat altii; asa e presa romana, partinitoare.
    • +1 (1 vot)    
      precizare (Miercuri, 19 decembrie 2007, 22:41)

      G. [anonim] i-a raspuns lui Radical_Thinker

      PNL-ul e penibil, cum spuneti, cu comunicatul acela... da ! dar problema e ca se penibilizeaza de vreo 3 ani incoace, din ce in ce mai grosolan si mai sinucigas. Daca situatia n-ar fi tragica pentru tara, guvernul Tariceanu II ar fi de un comic inegalabil. Cred ca Hotnews isi face bine datoria de informare, proba ca are din ce in ce mai multi cititori (pe care nu-i sileste nimeni sa aleaga aceasta sursa de informare printre celelalte). Si mai cred ca transmiterea criticilor venind de la Cotroceni, emana din aceeas datorie de informare a cetatenilor, cu atat mai mult cu cat Presedintele, prin definitie are aceasta datorie, pe care si-o si face.
      Apropo : v-ar place un Hotnews partizan al celor 322 ? sau al unui partid de genul RM ?
  • +2 (2 voturi)    
    Despre Cacalin Popescu Tariceanu... (Miercuri, 19 decembrie 2007, 21:40)

    Incognito [anonim]

    Liberalii sunt o MARE dezamagire pentu mine...Cacalin Popexu' Tariceanu nu este altceva decat partenerul de felatie a lui...Geona. Si nic macar nu o face pe bani...Este ultimul...biped, ca om a incetat de mult ca sa mai fie!
  • +2 (2 voturi)    
    PNL wsau PSD sau PRM sau PCR? (Miercuri, 19 decembrie 2007, 21:50)

    Pink Panther [anonim]

    Cand ma gandesc ca atitia ani (din 90) am votat cu PNL ma apuca rasul (ed mine).

    Ce c..t de partid.
    2% cel mult peste 1 an!
  • +1 (1 vot)    
    Mi-e dor de PSD (Miercuri, 19 decembrie 2007, 23:17)

    stefan [anonim]

    In mod cert sa rafera la comunicatul lui Dinu Patriciu publicat de Hotnews.ro
  • -2 (2 voturi)    
    pnl are de data asta perfecta dreptate (Miercuri, 19 decembrie 2007, 23:39)

    radu [anonim]

    cand citesti ca "surse" afirma ca de ex patriciu il vrea pe orban si tariceanu nu, este evident o stire inventata, pana in momentul cand hotnews prezinta clar "sursele".A cum cateva luni citeam pe hotnews ca "surse" auzite doar de ei afirmau ca unuia i s-a promis un teren prin craiova pentru a mobiliza oameni la referndumul anti-basescu. Hotnews.ro este varianta online a ziarului "Tineretul liber" care scia prin februarie 1990 ca militantii taranisti primesc bancnote de 150 de dolari. Felicitari pentru aducerea limbii si mintii de lemn pe net.
  • -1 (1 vot)    
    In linii mari, Comunicatul PNL este corect. (Miercuri, 19 decembrie 2007, 23:39)

    Adrian [anonim]

    In linii mari, Comunicatul PNL este corect, poate prea vehement si generalizator.
    Incorect este modul in care a fost prezentat, comentat si interpretat evenimental.
    O tamponare usoara cu o usoara indoitura intr-un Matiz cu tabla ca hartia si un far spart.
    Presa, din lipsa de rontait evenimente face emisiuni peste emisiuni fara sa aduca dovezi. Populatia care inghite tot ce se scurge de pe sticla se inflameaza. Ca e mult mai usor sa iei dea-gata ce-ti toarna "analistul" decat sa pui la treaba neuronul. Sa ai propriile pareri.
    Oare intrebarile insistente "ati luat bani de la Orban?", "cat v-a dat Orban?" nu sunt acuzatii fara dovezi? Ca sa nu mai vorbim de incalcarea spatiului privat si a intimitatii. Au avut repotrerii "lu' Peste" cel putin trei surse credibile ca sa acuze de mituire niste oameni?
    Va reamintesc: Bernevik a omorat un copil si a fost condamnat cu suspendare, sotia senatorului Paunescu a omorat trei persoane si a ptra a stat in coma timp indelingat si nu face puscarie, parlamentari, beizadele, baroni, interlopi, omoara oameni si scapa nepedepsiti.
    Respectand proportiile, presa, despre asta ar trebui sa urle si acum, nu despre o tabla indoita. In schimb cauta victime care nu exista.
    Jalnica presa, jalnic popor.
  • +2 (2 voturi)    
    Rusine! (Joi, 20 decembrie 2007, 0:12)

    Aph [anonim]

    Ei bine, de-asta am votat DA pentru uninominalul lui Basescu! Pentru ca indarjeala cu care sustin nemernicii astia un sistem diferit ma face sa ma gandesc la chichite si matrapazlacuri. Trebuie sa scapam de ei, o data pentru totdeauna! Oricum, domnule Orban, presupunand ca scapati din scandalul asta fara puscarie, eu unul as evita sa mai ies pe strada fara o masca pe fata!
    • 0 (0 voturi)    
      Referendum... (Vineri, 28 decembrie 2007, 23:23)

      gaga [anonim] i-a raspuns lui Aph

      Ce va faceti ca intre timp crede ca este mai buna varianta PSD si nu cea pentru care a initiat referendumul?
      Aveti ce face,ca si mine,conversatii inteligente ca si cele de fata...
  • -1 (1 vot)    
    hot?errrr news? hihi ...buna si asta (Joi, 20 decembrie 2007, 0:26)

    io [anonim]

    hai sa ne lamurim: cenzurarea mesajelor care nu convin "directiei generale" a "sistemului de informare electronica" da dreptate alora de acuza de "linsaj mediatic" si totala lipsa de echidistanta.
    ori siteu e citit exclusiv de cei orientati catre cotroceni, ori celorlalti nu li se acorda dreptul la replica... pana una alta.. mie mi'a ajuns... am oricand la dispozitie site-u oficial al presedentiei :)
  • +2 (2 voturi)    
    Logic (Joi, 20 decembrie 2007, 1:26)

    razvan [anonim]

    bun sa zicem ca hotnews publica zvonuri. Dar ii intreb pe cei din PNL:

    Orban a facut un accident de masina duminica sau nu?
    A parasit locul faptei sau nu?
    A mintit in declaratie ca stat 2-3 ore la locul sau nu?
    Amintit ca nu au existat decat pagube materiale sau nu?
    Care e motivul pentru care familia fetitei refuza sa colaboreze cu politia? Sunt cumva masochiti si le place sa fie accidentati?

    Nu va e rusine sa negati ce stie toata lumea, si ce o vazut toata lumea? Credeti ca poorul e chiar asa de prost? Ma rog ca orban sau tariceanu sa accidenteze pe careva dintre voi sau un membru al familiei, sa vad atunci cum reactionati.

    Ma rog sa mai avem puterea sa le-o platim nerusinatiilor din parlament si din guvern si in alt mod decat la vot. SA avem puterea de a iesi din strada altfel decat la indemnul altor partide.

    AVEM NEVOIE DE O NOUA REVOLUTIE!
  • 0 (0 voturi)    
    Am Dovada!!! (Joi, 20 decembrie 2007, 2:09)

    eftimie [anonim]

    Rovinieta poate fi achizitionata si pentru o zi. Asta e stire apratuta pe acest site dovada crasa ca nu ati incercat niciodata sa cumparat rovigniete pentru o zi sau o saptamana. Ele exista doar in lege, in realitate fiind mai greu de gasit decat un Orban treaz
  • 0 (0 voturi)    
    Parca ati fi singurii INVENTATORI de Stiri (Joi, 20 decembrie 2007, 7:20)

    un cititor [anonim]

    Nu inteleg mustrarea unora, dar e ceva la moda sa inventezi stiri iar expresii ca: "se pare ca" si "din surse" au o frecventa asa de mare in articole ceia ce ma face sa ma intreb "cat de ziaristi" sunteti cei "DIN BREASLA"
  • +1 (1 vot)    
    bravo hotnews (Joi, 20 decembrie 2007, 7:42)

    xxxxx [anonim]

    Bravo hotnews ! aceasta scrisoare trebuie sa o pastrati ca pe o dovada a profesionalismului vostru
    Felicitari!
  • -1 (1 vot)    
    Cine ii foloseste? (Joi, 20 decembrie 2007, 10:27)

    Arthur [anonim]

    Iata niste minciuni Hotnews in cazul tamponare Orban:
    1.Martori care au vazut si sutinut existenta victimei - toti pe care i-am vazut au fost ambigui ,fara o declaratie clara si ferma
    2. Orban ar fi fugit de la accident -nici gand ,a stat de vorba cu trecatorii si,daca nu i-a cumparat pe toti ,nu s-a gasit nici-unul ca sa zica ca era baut. Mai mult numai un nebun s-ar fi invartit in jurul masinii si ar fi stat la discutii daca o victima ar fi zacut ranita in strada.
    3.Tariceanu si demisia -dezmintita
    4.Interventia lui Patriciu-dezmintita
    Asa ca aceste minciuni care se adreseaza cu preferinta la liberali sau inamicii lui Basescu justifica clar declaratia PNL.
    Puteti sa injurati linistiti basescieni de pretutindeni caci sunt obisnuit cu astfel de "argumente" de la voi!
  • -2 (2 voturi)    
    Pai... (Joi, 20 decembrie 2007, 10:58)

    HIPPIEVALI [anonim]

    ... in afara faptului ca e oficiosul electronic al lui baselu, alte reprosuri nu se prea pot aduce hotnews
  • 0 (0 voturi)    
    STIRI INVENTATE ? Pai nu-i asa ??? (Joi, 20 decembrie 2007, 14:16)

    Teos [anonim]

    No comment.
  • +2 (2 voturi)    
    parere (Joi, 20 decembrie 2007, 14:22)

    Cristi [anonim]

    Poate ca sunt si stiri imperfecte dar de aici pana la a pune toate stirile in aceeasi galeata e cale lunga. Asa putem zice ca toti cei din pnl sunt niste infractori (este o infractiune sa pleci de la locul accidentului - in lege nu e scrisa nici o exceptie poti sa fii si mos craciun ca stai pana vine politia, iar victima se duce la spital de catre faptas daca nu sunt alte masini disponibile adica salvarea si ulterior se reintoarce la locul accidentului). Infractor prim Tariceanu Razgandeanu, omul lui Patricelu. Asa ca ciocu mic infractorilor. Abia astept alegerile sa dispareti de pe harta politica a Romaniei. Mi-e scarba de cabinetul Hotii II.
  • -1 (1 vot)    
    Fabrica de stiri (Joi, 20 decembrie 2007, 15:49)

    anonimus [anonim]

    In Romania si in lume au avut loc in ultimii ani evenimente extrem de importante: economice, politice, artistice, militare, etc. Ii rog pe cei care comenteaza cu atata manie proletara pe acest forum, sa-mi dea un singur exemplu de la aparitia HotNews si pana in prezent, cand au fost postate intr-o singura zi 9 (NOUA) stiri consecutive despre un eveniment de natura celor de mai sus. Nu ma astept sa-mi afisati mesajul. Mai rasfirati baieti, mai rasfirati !
  • 0 (0 voturi)    
    Stiti cum trebuie raspuns la asta? (Joi, 20 decembrie 2007, 16:15)

    daniel [anonim]

    Foarte simplu.

    "Daca informatiile ar fi adevarate si nu ar fi vorba decat de stiri fabricate, agentia de presa Hotnews ar fi citat persoanele care le-au pus in circulatie."

    Citati persoanele in cauza si, implicit, PNL va fi obligat sa admita ca informatia este adevarata.
  • +2 (2 voturi)    
    inclusiv aceasta (Joi, 20 decembrie 2007, 16:25)

    dilema [anonim]

    Comunicatul PNL: Toate informatiile difuzate de HotNews.ro sunt stiri inventate.

    Inclusiv comunicatul de fata. din aceasta dilema nu putem iesi
  • +1 (1 vot)    
    Toate stirile legate de Strambiceanu (Vineri, 21 decembrie 2007, 13:04)

    Lucian [anonim]

    Totul e inventat atunci cand comunicati despre accidente-le lui Orban, defapt si Realitatea TV da imagini facute la studiourile WaltDisney cu un personaj care doar seamana cu orban, si Remes, era desen animat, nici nu stiu de ce nu va uitati pe Cartoon Network, acolo unde se uita si Razgandeanu, si Patriciu... halal Hotnews CNN si EuroNews....
  • -1 (1 vot)    
    hotnews si profesionalismul (Vineri, 21 decembrie 2007, 13:38)

    alex [anonim]

    sincer sunt absolut de acord cu pozitia pnl si nu ascund ca am aceeasi parere ca si ei legat de hotnews si in general de profesionalismul media.

    de 5 zile nu remarc decat cum se incearca intr-un mod penibil si diletant sa se creeze un scandal artificial din toata aceasta poveste absolut banala.

    iar riscul cel mai mare este ca ziaristii atat de partizani aflarii adevarului vor cadea complet in derizoriu.

    chiar nu mai exista subiecte de presa?
    • 0 (0 voturi)    
      "aceasta poveste absolut banala" (Vineri, 21 decembrie 2007, 15:03)

      Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui alex

      alex, de ce minciunile unui ministru in functie sunt o poveste absolut banala? de ce accidentul si parasirea locului accidentului de catre ministru sunt poveste absolut banala? de ce incalcarea regulii care spune ca trebuie sa te prezinti la politie la mai putin de 24 de ore de la producerea accidentului este poveste absolut banala? Te rog, explica-ne!
      • 0 (0 voturi)    
        Lasa-l... (Vineri, 21 decembrie 2007, 19:18)

        Aph [anonim] i-a raspuns lui Razvan_M

        ...isi merita soarta! La asa gandire, nu ma mai mir de cei care ne conduc.
  • 0 (0 voturi)    
    Jignitor (Sâmbătă, 22 decembrie 2007, 10:35)

    Dani Rockhoff [anonim]

    Deoarece sunt autoarea, in regim de corespondent in Germania, a peste 150 de articole de presa publicate de Hotnews -majoritatea reportaje referitoare la diaspora romana din Germania,
    dar si special news, analize proprii si sinteze din presa de limba germana- ma simt chiar jignita de lipsa de discernamant si dezinformarea practicata prin acest comunicat al PNL, ref. la toate stirile publicate pe Hotnews.

    E atat de incomod un mediu de presa cetatenesc, nasantajabil si necenzurat decat de etaloanele de calitate jurnalistica? Dati ceasul inapoi, tovarasi penelisti, la "iepoca de aur" si ora tacerii comuniste!