Hans Klemm, ambasadorul SUA la Bucuresti, se afla la Palatul Victoria

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 6 noiembrie 2015, 12:18 Actualitate | Politic


Hans Klemm
Foto: Ambasada SUA
Ambasadorul Statelor Unite la Bucuresti, Hans Klemm, se afla vineri la pranz la sediul Guvernului de la Palatul Victoria, anunta Agerpres.

Intr-o declaratie remisa joi si citata de Agerpres, ambasadorul Hans Klemm isi exprima nerabdarea de a colabora "cu presedintele Iohannis, prim-ministrul interimar, Sorin Cimpeanu, si cu Guvernul interimar in domeniile prioritare comune". "In definitiv, relatia SUA-Romania este puternica datorita valorilor noastre democratice comune, angajamentului nostru fata de securitatea colectiva a cetatenilor nostri si dorinta noastra de a asigura prosperitatea comuna a ambelor noastre tari", adauga ambasadorul SUA la Bucuresti.

De asemenea, el ii incurajeaza pe romani sa continue sa se implice in procesul civic: "Ultimele zile au fost atat dinamice, cat si foarte emotionante. Transmitem din nou condoleante pentru decesele tragice din data de 30 octombrie si din zilele care au urmat. Aplaudam exercitarea pasnica a libertatii de exprimare si intrunire si ii incurajam pe toti romanii sa ramana implicati in procesul civic."








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


4681 vizualizari

  • -10 (18 voturi)    
    oare klemm a dus (Vineri, 6 noiembrie 2015, 12:23)

    jaz [utilizator]

    oglinjoare si margele?
    • +6 (8 voturi)    
      nu (Vineri, 6 noiembrie 2015, 13:23)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui jaz

      a dus mesajul singurei tari care ne mai poate feri de mortalul pericol rusesc,dusmanul dintotdeauna al romanilor.ca pentru tine si ceilalti troli ai moscovei sunt mai importante rublele schimbate in lei sau euro e alta poveste.
      • 0 (2 voturi)    
        schimb de experienta (Vineri, 6 noiembrie 2015, 19:00)

        jaz [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

        tu cum esti platit? ai si bonus? faci ore suplimentare?
  • -6 (16 voturi)    
    sarut mana conasule (Vineri, 6 noiembrie 2015, 12:37)

    xanti [utilizator]

    Pantofiorii dumneavoastra sunt ca murdari un lustru va rugam ,cu limba bineinteles.
  • -5 (11 voturi)    
    In vizita? (Vineri, 6 noiembrie 2015, 13:16)

    Mihai [anonim]

    Aseara la Cotroceni, azi la Palatul Victoria. Oare ce indicatii a dat?
    • -5 (7 voturi)    
      SUA (Vineri, 6 noiembrie 2015, 13:35)

      IO [anonim] i-a raspuns lui Mihai

      ..Aliatul nostrude baza! OK
      Dar prea pe fata se baga in ciorba!
      Mai discret nu se poate!?
      mcar de ochii lumii! Acum o sa zica rusii..."vedeti/..iata ..stat vasal"!!
      Nu!?
    • +4 (4 voturi)    
      A indicat (Vineri, 6 noiembrie 2015, 14:05)

      jidanu [utilizator] i-a raspuns lui Mihai

      Pe voi si pe mama voastra de rusi spurcati
  • -5 (9 voturi)    
    Ceva totusi s-a schimbat... (Vineri, 6 noiembrie 2015, 13:54)

    adrian [anonim]

    In 22 decembrie 1989 Iliescu suna la Moscova, "sa stie cine suntem ". Acum nici cu asta nu trebuie sa se mai deranjeze "emanatii", vine "jupanul' la ei !
  • +1 (7 voturi)    
    ROMANIA says :WE LOVE USA !!!! (Vineri, 6 noiembrie 2015, 14:56)

    Multumim SUA pentru ridicarea Statului de Drept ! [anonim]

    Multumim eforturilor SUA depuse zii de zii in Romania pentru a ridica Statul de Drept !

    Comunismul rusesc a fost si este pana la ora actuala profund CORUPT .

    Partide Politice corupte nu mai au voie sa represinte Poporul Roman in Parlamentul , Senatul sau Guvernul al Romaniei .
  • -2 (8 voturi)    
    Klemm (Vineri, 6 noiembrie 2015, 15:43)

    RRP [utilizator]

    Ce cauta Dl Klemm la guver acum cand trebuie facuta curatenie generala la Guvern? Si Dl Dean Thomson (consulul) facea la fel inainte? Oare nu stim sa ne guvernam singuri tara? Ni se traseaza sarcini precise incotro sa tragem manivela? Adica sa vacem ce zice americanu' ca de nu....ne-o trage.