Sebastian Ghita: Cer suspendarea domnilor Sova si Hrebenciuc din PSD

de I.B.     HotNews.ro
Luni, 20 octombrie 2014, 22:52 Actualitate | Politic


Sebastian Ghita
Foto: HotNews / DP
Deputatul PSD Sebastian Ghita spune, intr-o declaratie de presa, ca Dan Sova si Viorel Hrebenciuc au gresit fata de PSD si ca acestia trebuie sa se puna la dispozitia justitiei, potrivit romaniatv.net

"Conform deciziei de la Orastie enuntata de presedintele Ponta, cer suspendarea domnilor Sova si Hrebenciuc din PSD. Victor Ponta vrea sa apere legea si corectitudinea. Acesti oameni au gresit in partid. Nu stiu daca au gresit si in fata legii. Domnul Ponta a spus ca cine va face jocuri in PSD va fi exclus. Justitia trebuie sa arate adevarul despre retrocedari. Si despre Macovei. Si despre regimul Basescu", se arata in declaratia deputatului PSD.

"Nu vreau raul nimanui. Dar sunt sigur ca Victor Ponta, Liviu Dragnea, Gabi Oprea si Daniel Constantin pot sa arate romanilor ca sunt drepti si corecti. Nimeni nu este mai presus de lege. Hrebenciuc i-a atras si pe alti senatori intr-o situatie rea si grava, riscand sa compromita pozitia PSD. Procurorii sunt intrebati de ce apar astfel de anchete in campanie? Politicienii trebuie sa se intrebe de ce fac astfel de lucruri in campanie! Hrebenciuc si Sova trebuie sa se puna la dispozitia justitiei", a declarat Sebastian Ghita pentru romaniatv.net.

Stenogramele convorbirilor dintre Dan Sova si Viorel Hrebenciuc din Ordonanta DNA arata cum cei doi lideri PSD cautau solutii pentru dezincriminarea faptelor de coruptie prin eliminarea unui articol din legea 78/2000. Hrebenciuc apare in stenograme promitandu-i lui Sova sprijin pentru sefia PSD in detrimentul lui Valeriu Zgonea si Liviu Dragnea, in timp ce Sova vorbeste despre o lege care sa aprobe amnistia si gratierea. Sova vorbeste chiar despre "epoca post Victor", spunand ca membrii PSD nu il vor pe Liviu Dragnea la sefia partidului.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















13234 vizualizari

  • +19 (21 voturi)    
    Ce-a patit Asesoftu'? (Luni, 20 octombrie 2014, 22:20)

    Maniu [utilizator]

    incearca sa mai salveze ceva? O perdea de fum? O iuteala de mana, o nebagare de seama?
    • +6 (6 voturi)    
      asta (Marţi, 21 octombrie 2014, 7:09)

      Fu Thien Zbang [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      e aranjată cu măscăriciul ăla de ponta!un zirarici l-a întrebat pe mincinos dacă va face ce a spus la orăștie,iar cretinul a dat în bîlbîială!știa că ,mai tîtziu,va ieși ghiță cu „bomba” asta!
    • +5 (7 voturi)    
      DA (Marţi, 21 octombrie 2014, 9:44)

      naenae [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      Suntem salvati! De acum se ocupa Ghita de justitie!
  • +8 (12 voturi)    
    Ooooooo.... ?! (Luni, 20 octombrie 2014, 22:27)

    stefan2008 [utilizator]

    Cineva are oo ? :))
  • +20 (20 voturi)    
    Dar de ce Ghiță ? (Luni, 20 octombrie 2014, 22:33)

    yoko ono [utilizator]

    Nu știi dacă au încălcat Legea ..
    Dar, măgarii, au complotit pt funcția de șef la PSD ..
    Câtă nesimțire !!

    Io zic să le pui câte o petardă, din-aia cum știi tu, sub mașină mâine dimineață.

    Ar părea mâna DNAului :)

    PS
    Pe Bunicuța o mai țineți, mai trăiește ??
    Vedeți cum faceți să scăpați de ea.. o împingeți pe scări
    Acușica vine Noul An chinezesc și se intră cu oameni care Feng Shui bun..
  • +11 (11 voturi)    
    ce se naste din pisica ...... (Luni, 20 octombrie 2014, 22:58)

    Absurdistanul [utilizator]

    orice ramane in locul lor tot soareci vor manca!
  • +20 (20 voturi)    
    E bun baiatul... (Luni, 20 octombrie 2014, 23:02)

    Bribery (fularu) [anonim]

    Ce speculant abil!
    Probabil suficient de bine informat ca sa vada cum stau lucrurile in partid, suficient de destept sa realizeze ca lucrurile n-au cum sa mai fie cum isi doreste partidul asa peste noapte (chiar daca vor putea deveni, procesul va dura ceva timp, suficient cat sa cada multe capete), Ghita nu se-arata mai prejos de caracterizarea facuta de Basescu acum cateva zile.
    Inteligent si foarte periculos.
    O scalda cu motivarea iesirii in public cu asemenea afirmatie si pentru urechea organului de partid, leaga matrapazlacurile celor (deocamdata) 2 "nevinovati" invariabil de Basescu ca sa dea bine si la propriul electorat tampit de-atata propaganda si da un branci si unui contracandidat ca sa priceapa lumea de partea cui este (lumea care conteaza, fireste).
    Bineinteles ca logica lipseste din insiruirea de motivatii pro suspendare (se pierde pe undeva printre jocurile de putere din interiorul partidului si fapte de coruptie), probabil ca ideea e cu totul alta, transmiterea unui mesaj cat se poate de clar: "Stati aproape de noi si faceti cum am stabilit, va aparam de bratul legii, miscati in front, sunteti pe cont propriu".
  • +18 (18 voturi)    
    nu zau? (Luni, 20 octombrie 2014, 23:08)

    torna_fratre [utilizator]

    ai prins glas?
    hai marsh!
    La portitza...Poarta Alba,pe post de taietor de stuf.
  • +28 (28 voturi)    
    Seba Ghita (Luni, 20 octombrie 2014, 23:11)

    Havel [utilizator]

    Lupoiu tanar e mai inteligent decat ceilalti papagali din PSD la un loc. Si-a dat seama ca e o carte pierzatoare sa il critici pe Basescu sau DNAul in cazuri din astea grave de coruptie. Viorel, in schimb, tot crede ca poti sa o lalai la nesfarsit ca la Antena 3, negand realitatea.
    • +6 (6 voturi)    
      Amintiti-va ca Base (Marţi, 21 octombrie 2014, 9:20)

      Audit [utilizator] i-a raspuns lui Havel

      a zis intr-un interviu ca Ghita e mult mai periculos ca Vantu, Voiculescu pentru ca este destept.
  • +13 (13 voturi)    
    asa si? (Luni, 20 octombrie 2014, 23:13)

    eek [utilizator]

    ..de ce te faci ca pe ceilalti ghertoi de PSD nu-i vezi? Aaaa, ca esti si tu unul din ei? Okay....uita-te bine la ei, ca asa o sa pici si tu.
  • +24 (24 voturi)    
    Previzibil (Luni, 20 octombrie 2014, 23:14)

    cristihan [utilizator]

    Damage control. Semn că e groasă rău. Corabia se scufundă, ordinul pe unitate este: "Scut în jurul lui ponta până la capăt, cu orice sacrificiu". Sper să vedem și capătul în maxim 4 săptămâni.
  • +23 (23 voturi)    
    Bravo Ghita! (Luni, 20 octombrie 2014, 23:23)

    Alius [utilizator]

    Arde-i cum l-ai ars pe Vantu! Hai, ca nu esti tu ofiter (fost?) SIE degeaba! Mama lor de hoti: sa fure frate, sa fure, da sa dea si lu gura lu Ghita acolo cateva de milioace de ieuroi.
  • +13 (15 voturi)    
    usurel flacau.... (Luni, 20 octombrie 2014, 23:24)

    strelka [utilizator]

    "Nimeni nu este mai presus de lege." intr-un partid al carui mentor e recidivist in coruptie si care nu s-a cait pt faptele sale, al carui sef actual e un hot plagiator dovedit care a incercat sa-si stearga urmele nu pot sa cred ca dl. Ghita e sincer in ceea ce spune. Nu ca la alte partide ar fi cu mult mai bine dar e ciudat ca pt prima oara de citiva ani aud vorbindu-se din acest newPCR pe un asemenea ton dealtfel corect. Din gura unuia care pina azi a tacut, si a sustinut aceast grup infractional organizat, PUTE..... Daca nu inceteaza cu astfel de idei bizare, va primi ca prostanacul un sut in spate pe scari de la colegii sai.
  • +16 (16 voturi)    
    Aha! (Luni, 20 octombrie 2014, 23:26)

    AlinL [utilizator]

    Care va sa zica Macovei va doare. Nu Johannis, nu Udrea, ci Macovei! Foarte interesante declaratiile domnului Ghita. Mai zi-le domle' ca te ascultam. Hai, zi-ne tu mai Seba cum sta treaba.
    • +9 (9 voturi)    
      evident, un nufar imaculat (Marţi, 21 octombrie 2014, 7:52)

      derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui AlinL

      tocmai a rasarit din mlastinile psd-iste:

      "Victor Ponta vrea sa apere legea si corectitudinea."

      dormim si noi mai linistiti.
  • +16 (16 voturi)    
    lupii tineri (Luni, 20 octombrie 2014, 23:26)

    andimi [utilizator]

    E o miscare pe de o parte electorala, pe de alta de inlaturare a batranilor din partid. Problema e ca lupii tineri pot fi mai periculosi decit cei vechi!
  • +13 (13 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 20 octombrie 2014, 23:29)

    qwerasdf [anonim]

  • +16 (16 voturi)    
    Maine la prima ora apare Ponta (Luni, 20 octombrie 2014, 23:29)

    derblauereiter [utilizator]

    sa ne explice ca Sova si Hrebe sunt blat cu Basescu. Pariu.
  • +12 (12 voturi)    
    pariu (Luni, 20 octombrie 2014, 23:31)

    xanti [utilizator]

    O parte din PSD va vota impotriva lui Ponta ,o parte pe Udrea care trage sfori fara jena,o parte pe Iohannis de oftica pe Ponta ca le poarta sambetele.
    Sa vedem cat de mult se rupe PSD.
    • +1 (1 vot)    
      Cred ca (Marţi, 21 octombrie 2014, 14:33)

      altRoman [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Macovei va avea mai multe voturi decat Udrea..Parerea mea :D
  • +12 (12 voturi)    
    bine Boss! (Luni, 20 octombrie 2014, 23:31)

    cristi_an [utilizator]

    sa vada expiratii aia cine e sef mare pe plantatie, boss!
  • +12 (12 voturi)    
    Miroase a sânge... (Luni, 20 octombrie 2014, 23:35)

    corvus coraX [utilizator]

    Ghiță vrea să rămână el păpușar (și președinte PSD)...
  • +14 (14 voturi)    
    luna plina (Luni, 20 octombrie 2014, 23:36)

    nelupopistas [utilizator]

    hahaha, hotul striga hotii. Miroase a carne cruda in PSD, ies lupii unul cite unul.
  • +9 (9 voturi)    
    Ghita, suntem cu tine - Go for it! :) (Luni, 20 octombrie 2014, 23:39)

    cinevatus [utilizator]

    Acum e momentul! :)) Fara frica!
  • +14 (14 voturi)    
    logic (Luni, 20 octombrie 2014, 23:44)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Daca Ghita cere suspendarea borfasilor din psd eu cer declararea psd-ului organizatie mafiota
    • +7 (7 voturi)    
      vizeaza sefia psd (Marţi, 21 octombrie 2014, 0:20)

      premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

      si de asta nu are chef sa mai fie aia prin partid cand vor fi alegeri
  • +13 (13 voturi)    
    Ce tiran, ce dictatura nazista ! (Luni, 20 octombrie 2014, 23:49)

    math [utilizator]

    ...este de neimaginat ce se intampla in tara asta dupa 10 ani de politie politica, sclavagism si teroare.

    Cine a ajuns sa faca dreptate ? Ghita, Sebastian Ghita !
    Mare atentie, acest baietas avid de putere are tupeul specific PSD, nici un fel de scrupule dar fata de alde Zgonea, Ponta, Dragnea sau Oprisan este inteligent. Daca ajunge asta la butoane sa vezi atunci sistem mafiot intangibil, cu toate actele in regula si tot bugetul de stat in buzunarele lor.
  • +12 (12 voturi)    
    ghita... (Luni, 20 octombrie 2014, 23:51)

    rov [utilizator]

    te astept deseara la portita...
    • 0 (0 voturi)    
      la portita (Marţi, 21 octombrie 2014, 19:33)

      Manes [utilizator] i-a raspuns lui rov

      la DNA sau direct la Rahova?
  • +10 (10 voturi)    
    Cum indrazneste! (Marţi, 21 octombrie 2014, 0:15)

    mitg [utilizator]

    Imediat il da Ponta afara din Partid!
    Auzi la Ghita, promoveaza corectitudinea si principialitatea! Un nazist, vorba lui Ponta!
  • +10 (10 voturi)    
    D-aia. (Marţi, 21 octombrie 2014, 0:25)

    Clop [utilizator]

    Asta e din aripa Dragnea-Ponta, Hrebe si Sova - la asemenea tambalau - pot fi sacrificati.

    Estimp, cand tata socru se plimba prin targ cu masina Asesoft, asta arata ceva, fara dubiu.
  • +2 (2 voturi)    
    Felicitari! (Marţi, 21 octombrie 2014, 9:18)

    Audit [utilizator]

    Si trebuie sa recunosc, cu toate ca nu l-as vota vreodata, ca are dreptate.