Monica Macovei sustine ca a fost agresata fizic de Dan Voiculescu: Varanu' a fost agresiv, m-a inghesuit intr-un colt, ca sa schimb o lege

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 7 iulie 2014, 6:46 Actualitate | Politic


Monica Macovei
Foto: Hotnews
Europarlamentarul PDL Monica Macovei, fost ministru al Justitiei, sustine ca a fost agresata fizic de catre Voiculescu pe cand liderul de onoare al PC era senator, iar Macovei era ministru. "In Senat, Varanu' m-a inghesuit si a fost agresiv. S-a lipit de mine la propriu, intr-un colt unde m-a bagat, ca sa schimb o lege. A fost foarte agresiv si fizic", a declarat Monica Macovei la B1 Tv, potrivit Stiripesurse.ro.

Monica Macovei a mai spus ca Dan Voiculescu uraste statul de drept, in aceeasi zi in care omul de afaceri s-a declarat, intr-o conferinta de presa, un sustinator "infocat"' al statului de drept.

"Dan Voiculescu este un inculpat care uraste statul de drept. Tot ce a facut a fost impotriva statului de drept, impotriva interesului public. Este un blestem pentru Romania", a afirmat Monica Macovei.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8552 vizualizari

  • +12 (22 voturi)    
    Ugh, ce scarbos! (Luni, 7 iulie 2014, 8:36)

    Matrafirefox [utilizator]

    In curand varanul va fi la inchisoare, acolo-i e locul!
  • -9 (21 voturi)    
    Mda, (Luni, 7 iulie 2014, 9:51)

    miguelito [utilizator]

    nu contest ceea ce spune dar dovada? Poate prezenta macar o dovada in acest sens?
    • +9 (13 voturi)    
      dovada? (Luni, 7 iulie 2014, 10:22)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui miguelito

      unele lucruri nu pot fi dovedite. daca te prinde cineva singur si iti iei bataie si nu sunt martori inseamna ca nu ai fost batut? asta e stilul securistilor, fac totul pe ascuns si cand sunt prinsi urla "dar dovada??". iti zic eu unde e dovada, faptul ca Varanul e securist e dovedit in instanta, si-a turnat propria familie si a santajat oameni de afaceri, exista dovezi (900k de euro platite drept reclama de o firma care nu are nevoie de reclama). ce alte dovezi mai vrei? de fapt tu nu vrei dovezi, tu doar iti aperi varanul tau
      • 0 (4 voturi)    
        daca te plangi dupa 100 de ani ... (Luni, 7 iulie 2014, 14:26)

        adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui gigel de luxembourg

        cam pare >90% fals .

        "dovezile" de care vorbesti tu .. cum dovedesc spusele romancei adevarate ?
  • -3 (19 voturi)    
    astia sunt politiceni romani (Luni, 7 iulie 2014, 10:03)

    vodatepes [utilizator]

    Poate da, poate nu a avut loc incidental. Dar ce a retinut-o pe doamna Macovei sa spuna atunci. Era la senat intr-o insitutie a statului si poate au fost martori. Era bine ca doamna Macovei sa indice si niste martori care sa confirme cele intimplate. Daca nu exista martori atunci e cuvantul ei importiva cuvantului Varanului. Iar noi pe cine sa credem?Oricum cat de jos s-a ajuns in politica romaneasca
    • 0 (0 voturi)    
      politica am facut-o din mina noastra... (Luni, 7 iulie 2014, 15:37)

      tofu [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

      ... so to speak, am votat ca niste xxxx, niste ciurucuri.
  • +8 (18 voturi)    
    O cred (Luni, 7 iulie 2014, 10:41)

    Laseru [utilizator]

    Am avut ocazia sa calatoresc de cateva ori cu doamna Macovei in avion dar si cu altii si este singurul politician din cati am vazut de aproape care pare sa aiba rusine si bun simt. Pe fetele celor mai multi nu vezi decat aroganta mascata.
    • +1 (13 voturi)    
      :)))))))) (Luni, 7 iulie 2014, 11:59)

      miguelito [utilizator] i-a raspuns lui Laseru

      :)))))))))))))))). Atit pot sa spun.
      • 0 (2 voturi)    
        :)) (Luni, 7 iulie 2014, 17:23)

        robert.b [utilizator] i-a raspuns lui miguelito

        Tot e ceva, insa mai exerseaza... La un moment dat (macar din intamplare), poate iesi ceva inteligent!