VIDEO Victor Ponta, huiduit in Gara de Nord, unde a ajuns cu trenul de la Craiova

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 24 mai 2014, 17:26 Actualitate | Politic


Victor Ponta
Foto: AGERPRES
Premierul Victor Ponta a fost huiduit, sambata, la sosirea in Gara de Nord din Bucuresti, unde a ajuns de la Craiova, de un grup de aproximativ 30-40 de tineri care l-au asteptat la iesirea de pe peron. Primul ministru a plecat, sambata dupa-amiaza, din Gara Craiova, in prima cursa a trenului electric Hyperion, produs in acest oras. Ulterior, el a sosit in Gara de Nord.

La sosire, premierul a coborat din tren, impreuna cu vicepremierul Liviu Dragnea si ministrul Transporturilor, Dan Sova. El a acordat declaratii jurnalistilor care il asteptau pe peron. Dupa aceste declaratii, Ponta s-a indreptat catre iesirea din Gara de Nord. La iesirea de pe peron, un grup de aproximativ 30-40 de tineri care nu aveau bagaje l-au huiduit pe Victor Ponta.

Unul dintre tineri a afisat o pancarta alba pe care nu era scris nimic. In momentul in care tinerii au inceput sa huiduie, Ponta i-a salutat cu mana.

"De ce te-a trimis?" i s-a adresat Ponta unui tanar din grup, razand. "Dar eu nu i-am aranjat nimic lui Basescu azi la Constanta. Nu trebuia sa-mi aranjeze ei aici", a continuat liderul PSD.



Ofiterii SPP l-au inconjurat pe premier, formand un perimetru de securitate. Seful Guvernului a iesti din gara, a urcat in masina oficiala si a plecat.

Trenul Hyperion este primul tren electric fabricat in Romania de catre compania Softronic Craiova, investitia depasind cinci milioane de euro.

Presedintele Traian Basescu a fost scuipat de un tanar, sambata, la Constanta, in momentul in care a coborat de pe nava scoala "Mircea", barbatul fiind imobilizat imediat de catre ofiterii SPP.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


10576 vizualizari

  • +45 (51 voturi)    
    Plagiator infantil! (Sâmbătă, 24 mai 2014, 17:59)

    Cataleya [utilizator]

    "De ce te-a trimis?"
    Asta a fost singura replica a acestui ///.
    Sa dea D-zeu sa scapam de plagiatorul national la toamna.
    Ca altfel, se duce pe rapa Romania.
    • -9 (11 voturi)    
      sigur nu o sa mai fie prim-ministru (Sâmbătă, 24 mai 2014, 22:25)

      Bocu' lu'Ioha [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      o sa fie presedinte
      • +2 (4 voturi)    
        corect (Duminică, 25 mai 2014, 2:00)

        Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui Bocu' lu'Ioha

        doar ca un presedinte SUBORDONAT USA. Pe scurt baronii nu vor face ceea ce vor si se va lasa cu scandal in PSD. Nasol nu?
        • +3 (5 voturi)    
          .Nu puteti voi scuipa, cat putem noi vota! (Duminică, 25 mai 2014, 4:09)

          Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

          Scuipatul dat de asistatul lui Mazare l-am receptionat noi toti, cei care vrem o altfel de Romanie...Nu puteti voi scuipa, cat putem noi vota! Vorbim dupa prezidentiale!...:D
  • +38 (42 voturi)    
    Incep sa se trezeasca romanii-da DOAMNE ! (Sâmbătă, 24 mai 2014, 18:03)

    andreesanu [utilizator]

    Hai treziti-va mai multi ,or treziti-va toti romanii ,poate scapam: de lepre ,de lichele ,de mafioti,de hoti de prostii care ni s-au urcat in cap !!!
    Niciodata nu-i tirziu s-o luam de la capat ,dar cu romani adevarati ,capabili,onesti ,demni,responsabili,competenti.
  • -2 (8 voturi)    
    !! (Sâmbătă, 24 mai 2014, 18:07)

    deveselu [utilizator]

    Trebuia scuipat si asta ca si base !!!
  • +21 (25 voturi)    
    Câteva diferente . (Sâmbătă, 24 mai 2014, 18:14)

    Băsistude Serviciu [anonim]

    1 . Băsescu huiduit după 10 ani de mandat , ponta huiduit după nici 2 ani
    2 . Băsescu huiduit de someri , asistati social de regulă bătrâni , ponta huidiuit de tineri
    3 . Băsescu isi asumă nemultumirile oamenilor ,nu l-am auzit făcând referiri la ponta sau mai nustiu cine , măscăriciul national nu, face referire , desigur , la băsescu , de parca băsescu ar fi vinovat că lumea este nemultumită .

    Iesiti la vot fratilor , să scăpăm de ciuma rosie .
  • -23 (29 voturi)    
    rusine (Sâmbătă, 24 mai 2014, 18:32)

    U_swamp [utilizator]

    A fost platit de Basescu, sigur-sigur!
    • +10 (14 voturi)    
      Iar eu sunt sigur ca... (Sâmbătă, 24 mai 2014, 19:29)

      Ion B [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      postul tau preferat cand te uiti la televizor, este antena lui voiculescu (pupa-i-ai talpile adoratului tau...)
  • +15 (19 voturi)    
    Treziti-va romani, jos comunismul !!! (Sâmbătă, 24 mai 2014, 18:36)

    Joe WhiteTony [anonim]

    Iresponsabilul vesel a fost foarte prompt si a gasit replica cea mai iddioata cu putinta...asta arata ca ceva-ceva implicare a avut el in ordinaria de la Constanta...nu atat tinerii aia care huiduiau meritat mi-au placut, cat unul dintre ei care cu un umor de o inteligenta deosebita a prezentat o pancarta alba pe care nu scria nimic !!! Ihihihihi ! Jos, dr. Cretinetti !
  • +19 (21 voturi)    
    Victor Viorel Ponta (Sâmbătă, 24 mai 2014, 18:50)

    Miscarea Focul Dacic [utilizator]

    Nu vei fi Presedintele României niciodată. Și oricum eu nici acum nu cred în candidatura ta. Sunt convins că în ultima clipă va apărea altcineva în locul tău. Dar dacă totuși, din nefericire, vei candida, eu cu siguranță voi merge la vot ȘI NU TE VOI VOTA. Și asta pentru că, în opinia mea, ești cel mai mare rău care i se poate întâmpla acestei țări. Ar fi un dezastru național. Trezește Doamne țara și nu lăsă astfel de oameni să o calce în picioare.
    • +4 (6 voturi)    
      asta nu va fii presedite (Duminică, 25 mai 2014, 1:01)

      gopo111 [utilizator] i-a raspuns lui Miscarea Focul Dacic

      pt ca stie ca puterea si banul sint atunci cind este prim ministru, uitati-va ce face acum, daca e presedinte si mai nimereste ca si basescu cu opozitia la putere este izolat, se duce doar acolo unde este interesul international a romaniei, reprezinta tara, pe cind ca prim ministu........lafaiala toatal , la olimpiade, bani cu milioanele de cheltuit, da si la prieteni care l-au pus in pozitie, fara numar ce mai
  • +16 (18 voturi)    
    Am vazut clipul (Sâmbătă, 24 mai 2014, 19:33)

    Matrafirefox [utilizator]

    1) Ponta a zis "ce, astia sunt alegatori?" Evident, in mintea lui Ponta nu exista alegatori inafara de cei care-l pupa stiti voi unde.

    2) Ponta, dupa ce s-a urcat in masina le-a facut cu mana oamenilor care strigau "unde sunt locurile de munca?". Mai avea putin si le arata degetul mijlociu.

    Ponta nu da doi bani pe oricine nu e un baron.
  • +15 (17 voturi)    
    La ce bun (Sâmbătă, 24 mai 2014, 19:45)

    KostasP [utilizator]

    Ca suntem 18 milioane cand vreo 10 fac umbra degeaba pamantului si voteaza psd si javre ca ponta. Multi prosti, hoti, tiganizati, neispraviti si corupti a dat tara asta. A venit vremea sa-i marginalizam, sa-i izolam si sa scapam de ei indiferent de ce posturi ocupa, de la femei de servici pana la judecatori si prim ministrii. Imi este o greata nesfarsita de ei.
  • +16 (18 voturi)    
    Miezul ... (Sâmbătă, 24 mai 2014, 20:37)

    Strofoclex [utilizator]

    Miezul dodoastei se simte infantilul comunist...
    Auzi la el "de ce te-a trimis " ?
    Un mare dobitoc
  • +11 (15 voturi)    
    Ura!!! Ura!!! (Sâmbătă, 24 mai 2014, 20:58)

    IancuJianu [utilizator]

    Pompa, noi iti purtam ura in suflet...
  • -13 (23 voturi)    
    Interlopii tatuati ai Udrei (Sâmbătă, 24 mai 2014, 21:48)

    Velma Kelly [utilizator]

    Aceiasi care au batut femei la Nana.
  • +4 (4 voturi)    
    mai des (Duminică, 25 mai 2014, 8:52)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    sa puneti mai des fotografia mistocarului de Ponta!

    De cate ori ma uit la el, imi vine sa huidui!

    Mai des, va rog, poate suntem multi in aceasta "situatie"!