VIDEO Monica Macovei despre cazul fostului prefect Bocaneanu: Mafia PSD comanda crime, a ajuns sa ucida ca sa scape de justitie

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 8 mai 2014, 14:43 Actualitate | Politic


Europarlamentarul PDL Monica Macovei afirma ca "PSD trece la crima", dupa aparitia informatiilor legate de cazul fostului prefect de Galati Emanoil Bocaneanu, arestat preventiv pentru 30 de zile dupa ce a incercat sa comande asasinarea unuia dintre denuntatorii din dosarul sau de coruptie.

"Omul trimis de Victor Ponta, in 2012, sa conduca prefectura Galati este deja judecat pentru noua infractiuni de coruptie, intre care trafic de influenta, santaj, delapidare si abuz in serviciu.

Am ajuns in situatia in care mafia PSD comanda crime. PSD a ajuns sa ucida ca sa scape de lege, de justitie, sa comande asasinate impotriva celor denunta fapte de coruptie.

PSD trebuie sa plece. Acum", afirma Monica Macovei, pe contul sau de Facebook.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


2815 vizualizari

  • -33 (37 voturi)    
    .... (Joi, 8 mai 2014, 14:55)

    klaudyuxxx [utilizator]

    macovei, caz medical
    • +14 (14 voturi)    
      Mergi pe la Braila, sa vezi acolo mafie PSD! (Joi, 8 mai 2014, 15:02)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      S-ar putea sa-i dai dreptate lui Macovei, daca faci o plimbare la Braila!
    • +10 (12 voturi)    
      pesedistii=cazuri penale (Joi, 8 mai 2014, 15:04)

      FPop2013 [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      haitele pesediste=cazuri penale si chiar teroriste.
      • -6 (6 voturi)    
        FPop2013 -_jalnic. (Joi, 8 mai 2014, 16:35)

        tepes [utilizator] i-a raspuns lui FPop2013

        Da-o incolo,ai uitat sa scrii criminali de razboi,asasini platiti,nazisti,hortisti,baptisti guristi pupincuristi--basisti?etc.
        • 0 (0 voturi)    
          kk (Sâmbătă, 10 mai 2014, 8:48)

          mike13 [utilizator] i-a raspuns lui tepes

          Zise inca un parazit asistat , cu masina lu tata la scara!!Tata e in PSD, normal ,nu??
    • +12 (12 voturi)    
      n-ai inteles... (Joi, 8 mai 2014, 15:06)

      lucyan [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      mai citeste odata articolul, bocaneanu trata cu un asasin platit, in loc sa se trateze... sau pate nu se considera un caz medical, poate ca este mott-oul psd-ului...
      de altfel, comunistii asta au invatat prima data de la rusi, cum sa scape de adversarii politici prin fel de fel de inscenari si , nu in ultimul rand, prin asasinate,...
      psd-ul nu mai este comunist acum, este o structura securist- comunist- mafiota, mai periculoasa decat cea comunista...
    • +10 (10 voturi)    
      Menajeaza neuronul (Joi, 8 mai 2014, 15:06)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      La mintea ta (lipsa) e ridicol sa te pronunti despre o personalitate Europeana. Poate in grupul tau de cocalari dar nu pe un forum unde sunt si oameni cu mai mult de 4 clase. Mai bine discutati la sedintele de psd despre marii intelectuali (ponta vanghelie) si marile caractere ce angajeaza ucigasi platiti. ///
    • +11 (11 voturi)    
      @klaudyuxxx (Joi, 8 mai 2014, 15:21)

      Adriana10 [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      Coane, se pare ca tu esti caz medical...
      Voteaza in continuare PSD, ca asta meriti!
    • +10 (10 voturi)    
      mda (Joi, 8 mai 2014, 15:35)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      daca nu e fascist e caz medical.buna asta..ceva argumente?
    • +1 (1 vot)    
      kk (Vineri, 9 mai 2014, 17:18)

      mike13 [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      Mai bine decat caz social!!Primesti ajutor de la PSD??
    • +1 (1 vot)    
      kk (Sâmbătă, 10 mai 2014, 8:46)

      mike13 [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      Care te-a bagat in Europa, dar normal ca un nesimtit ca tine nu apreciaza...E mai bun Ponta, ca era cat pe aici sa ne scoata..da nu e timpul trecut...daca nu cumva se duce dupa Nastase...
  • -11 (15 voturi)    
    Fost Procuror (Joi, 8 mai 2014, 15:04)

    PARSOR [utilizator]

    dna Macovei fost procuror ceausist
    • +7 (7 voturi)    
      politruc sovietic (Joi, 8 mai 2014, 16:35)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui PARSOR

      inseamna ca nu avea integritate? pe timpul lui Ceausescu hotii erau incarcerati si erau oameni onesti in sistem
    • +1 (1 vot)    
      kk (Vineri, 9 mai 2014, 17:26)

      mike13 [utilizator] i-a raspuns lui PARSOR

      Si nu e mai bine fost procuror ceasusist corect si cinstit, decat actual procuror, hot, plagiator, mincinos, prost crescut, needucat, incult, tupeist, incompetent, protector al marilor hoti din tara asta!!!!Pe ce lume traiesti, de refuzi sa vezi adevarul??Chiar sunteti atat de orbi, de nu vreti sa vedti nimic??Pesemne ca esti mandru ca esti roman, bineinteles...Si nu va este rusine.
  • +10 (12 voturi)    
    opoziitia ar trebui sa se trezeasca (Joi, 8 mai 2014, 15:09)

    Captain Obvious [utilizator]

    si sa "profite" de acest incident sa mai opreasca camarila psd
  • +13 (13 voturi)    
    Bravo dna Macovei (Joi, 8 mai 2014, 15:10)

    Frank777 [utilizator]

    Asa este .Organizatie mafiota PSD.
    A ajuns sa omoare oameni prin asasinate la comanda.
    Va dati seama unde am ajuns?
    Nimeni nu mai poate fi sigur ca nu va urma daca deranjeaza.
    • -8 (10 voturi)    
      curajosul ascuns (Joi, 8 mai 2014, 16:43)

      tepes [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

      Mai Frank 666 ti-e chiar nu iti este rusine?nu crezi ca poti fi dat in judecata pt.cele afirmate?si va trebui sa aduci probe adevarate-nu gargara curajoasa din spatele unor taste.
      • +2 (2 voturi)    
        kk (Sâmbătă, 10 mai 2014, 20:54)

        mike13 [utilizator] i-a raspuns lui tepes

        Ma, da tie nu-ti este rusine sa tii partea unui regim mafiot??Vezi, cand vor merge la puscarie, sa te ceri si tu , din solidaritate!!!Nu are destule probe DNA-ul??Sau si tu esti la fel de mafiot ca astia, de ai atata tupeu!!!Mare nesimtit!!!Ia spune-ne si noua cine esti, cu nume, prenume si adresa, dak te dai asa de curajos!!Sa stim si noi cine este bravul sustinator si propagandist al acestui regim antiromanesc!!!Nu te teme, caci chiar nu se pune nimeni la mintea ta!!!Copie jalnica a lui Tepes!!
  • +10 (10 voturi)    
    coza noastra (Joi, 8 mai 2014, 15:25)

    CorneliusTacitus [anonim]

    Modelul sicilian implementat in Romania ?
    Mandri ca sunte romani !
  • +10 (10 voturi)    
    Ce spune-ti de asta ? (Joi, 8 mai 2014, 15:31)

    vertical1 [utilizator]

    Jigodiile astea care de 2 ani au scapat din lant .Sunt in stare de orice , nu numai de crima.Problema este alta . Indiferent de ceea ce fac sunt sustinuti .Aici intr-adevar este problema.
    Intrebarea este ... cat mai poate dura ,pana lumea se lamureste ca de fapt nu papusele murdare si proaste sunt de vina , ci pausarii la cravata si patru ace.
    Avem de ales ... luptam sau ne lasam dusi de prostovani .
    Pentru orice doza de adevar , dreptate , libertate , a fost si va fi intotdeauna un pret de platit .
    Ce spuneti ? Platim .
    • +1 (1 vot)    
      Ce-mi spune mie ... (Vineri, 9 mai 2014, 0:01)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui vertical1

      ... e ca le-a ajuns cutitul la os, acuma ca justitia a inceput sa miste cat de cat. Si era de asteptat ca in momentul in care le ajunge cutitul la os o sa dispere si disperarea asta o sa-i faca sa recurga la orice mijloace pt. a-si pastra pozitia - inclusiv violenta fizica. Ce vedem deocamdata e doar inceputul. Parerea mea.
  • +6 (6 voturi)    
    Nota (Joi, 8 mai 2014, 15:47)

    Sani [utilizator]

    Eu am spus inca de cand Iliescu era la putere ca mafia din Romania este mai mare decat in Italia.

    Problema este ca romanii au impresia ca daca nu se trage pe strada nu exista mafie.

    Bai fraieri, mafia in sine nu vrea sa se impuste! Ei mia degraba vor sa traiasca in pace si prietenia dar cu bani MUUUULTI

    Cand incep sa fie deranjati, atunci scot pistoalele.
    Cu alte cuvinte statul italian se lupta cu ei pe cand statul roman NU!

    Acum, datorita unor oameni responsabili (Felicitari D-nei Macovei) talharii PSD-isti se simt amenintati si-si arata fata.
    Cam asa si cu prietenii PSD - Rusia lui Putin!

    Poate se dumiresc si cei 70% votanti USL //// ce vor cu tara asta!

    Inca o data: FELICITARI DOAMNA MACOVEI!
  • +3 (5 voturi)    
    E-n toate ? (Joi, 8 mai 2014, 16:07)

    LegatusAugusti [utilizator]

    Partidul e-n toate
    E-n cele ce sunt
    Si-n cei ce maine vor tremura sub soare
    E-n pruncul din leagan
    Si-n seful carunt
    E-n moartea ce vesnic apare
  • -13 (15 voturi)    
    ajunge cucoana (Joi, 8 mai 2014, 16:28)

    tepes [utilizator]

    Ce crezi ca faci,acuzi un intreg partid pt. un fost prefect irational care intimplator era din psd?Nu ti-e frica de Dumnezeu-si de urmari?Sa-ti fie rusine Monica Macovei.
    • +6 (6 voturi)    
      acuze (Joi, 8 mai 2014, 18:24)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui tepes

      Apelul la frica de D-zeu indica eroare de relevanta.
      Efortul depus de psd ca partid sa protejeze urmaritii penal (in nr f mare) si tentativele de a modifica legislatia in favoarea condamnatilor plaseaza acest partid in sfera criminalitatii organizate..nr mare de anchetati penal i-l plaseaza in sfera crimei organizate si de aceea n-am nimic ce sa-i reprosez d-nei Macovei..
    • +5 (5 voturi)    
      Vai tepes, (Joi, 8 mai 2014, 19:10)

      ClaudoLupus [utilizator] i-a raspuns lui tepes

      nu mai eşti ateu de când îl văzuşi pe plagiatorus sanctus pe la patriarhie?
    • +2 (2 voturi)    
      Voi ca voi, ... (Vineri, 9 mai 2014, 0:04)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui tepes

      ... nu ma astept sa va duc mintea cine stie cat, da' aia de va platesc nu-si dau seama ca va platesc degeaba? Cre' ca e deja arhi-evident ca lumea a inceput sa se trezeasca.

      Stiti voi vorba aia, poti sa minti un om o data, da' nu poti sa minti toti oamenii tot timpul, si sa te si astepti sa-ti iasa - asta daca nu te cheama Ponta, ce-i drept.