Elena Basescu a tinut in Parlamentul European un discurs in afara temei dezbatute. Cum explica gafa europarlamentarul

de I.B.     HotNews.ro
Vineri, 19 aprilie 2013, 0:10 Actualitate | Politic


Cristian Preda, privire sugestiva catre EBA
Foto: Captura Youtube.com
Elena Basescu a luat cuvantul in sedinta Parlamentului European si a vorbit despre "Strategia Uniunii Europene pentru regiunea arctica"... numai ca atunci subiectul dezbatut era " "Blocajul institutional in ceea ce priveste planurile multianuale de gestionare a pescuitului".

"Nu a fost greseala mea, a fost greseala staff-ului tehnic de la prezidiul plenarei. Eu ma inscrisesem pentru dezbaterea privind "Strategia Uniunii Europene pentru regiunea arctica" si mi s-a oferit cuvantul fara sa-l cer la dezbaterea privind "Blocajul institutional in ceea ce priveste planurile multianuale de gestionare a pescuitului". Tabela electronica ce anunta titlurile dezbaterilor nu functiona in acel moment. Abia ma intorsesem in plen si nu aveam de unde sa stiu ce subiect se dezbatea", explica EBA pe contul sau de Twitter.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


8742 vizualizari

  • +8 (12 voturi)    
    saraca! (Vineri, 19 aprilie 2013, 0:58)

    un dac [utilizator]

    chiar si cum zice ea, tot nu pot sa nu ma intreb ce dracu are ea de zis despre Arctica?
    • 0 (2 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Vineri, 19 aprilie 2013, 9:54)

      [anonim] i-a raspuns lui un dac

  • +4 (8 voturi)    
    prost facut gramada (Vineri, 19 aprilie 2013, 1:15)

    sisipisi [utilizator]

    Stie cineva daca exista o carte ce explica originea unor expresii? De exemplu, de ce se spune: cineva este "prost facut gramada"?
  • +5 (9 voturi)    
    Crunt destin, afurisita plata! (Vineri, 19 aprilie 2013, 1:26)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    Sint eu antibasescu, dar n-am nimic contra Ebei. Ar fi neproductiv s-o atac, s-o ironizez. Natura i-a fost si asa potrivnica! A aranjat ea singura totul!
  • -3 (9 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 19 aprilie 2013, 1:57)

    [anonim]

    • -2 (4 voturi)    
      ...care ii aleg... (Vineri, 19 aprilie 2013, 9:07)

      conte local [utilizator] i-a raspuns lui

      Pe cine? Pe romani?
  • +1 (7 voturi)    
    Da succesurile cine să le mai aibă ? (Vineri, 19 aprilie 2013, 3:09)

    Krokodilul Chichiricios [utilizator]

    Dna. EBA e simpatică foc și teligentă la mijloc. Faptul că natura a creat-o doar pentru montă se dovedește plenar în ce o să rămână ca ”Opere alese”.
  • 0 (8 voturi)    
    Clasa conducatoare (Vineri, 19 aprilie 2013, 8:45)

    UnCititor [utilizator]

    Domnul Basescu este conducator. Fata nu; doar ca tatal a invatat ca bugetar de lux duce la o viata uneori mai buna decat cea de antreprenor de exemplu.
  • +3 (3 voturi)    
    interesante comentariile (Vineri, 19 aprilie 2013, 10:52)

    davidoff [utilizator]

    si modul nenatural in care evolueaza plusurile si minusurile.