VIDEO Blaga ii raspunde lui Ponta, care a spus ca "il vor durea mainile" la Congresul PPE: Sunt in Romania, vorbesc destul de bine romaneste

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 17 octombrie 2012, 15:30 Actualitate | Politic


Liderul PDL, Vasile Blaga, a declarat, miercuri, replicand unor afirmatii ale lui Victor Ponta, ca este in Romania, vorbeste destul de bine romaneste si doreste sa-si expuna punctele de vedere in limba romana, care este o limba oficiala a UE, relateaza Mediafax. Presedintele PSD, Victor Ponta, a declarat, marti, ca pe omologul sau democrat-liberal, Vasile Blaga, il vor "durea mainile" la Congresul PPE, de la cat va vorbi cu partenerii sai populari, el apreciind ca "e greu cu translator".

Intrebat in legatura cu afirmatiile lui Victor Ponta, Vasile Blaga a raspuns ca nu are nicio dificultate: "Sunt in Romania, vorbesc destul de bine romaneste. Doresc sa-mi expun punctele de vedere clar in limba mea, ca pana la urma este o limba oficiala a UE. Suntem o tara mare".

Victor Ponta a spus marti ca, la nivel european, Congresul PPE este un eveniment important, dar a opinat ca, pentru romani, va conta lansarea candidatilor USL.

 "Pentru romani, evenimentul politic este lansarea candidatilor USL, pentru ca oamenii vor sa ne voteze, vor sa stie cine ii va reprezenta in Parlament, mai ales maine si eu si domnul Antonescu vom prezenta principalele idei legate de proiectul nostru de tara pentru 2012-2016", a spus Ponta.

"Domnul Blaga ce sa prezinte maine (miercuri - n.r.), ca o sa aiba probleme, o sa-l doara mainile cat o sa vorbeasca cu partenerii - e greu cu translator langa tine - dar noi maine trebuie sa prezentam romanilor - domnul Antonescu partea care tine de candidatul nostru la functia de presedinte, iar eu prezint ceea ce tine de guvernare", a adaugat Ponta.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1863 vizualizari

  • +15 (21 voturi)    
    Tontalaul si Gogomanul (Miercuri, 17 octombrie 2012, 15:47)

    tr0uble [utilizator]

    Asta crede ca mai poate exista cineva mai penibil decat cacarau pe meleagurile dambovitene...

    Nu amice... prostia, nesimtirea si lenea sunt acasa la ele in Unica inSolutie a Logicii.
    Nu cred ca va mai exista cineva mai penibil decat Gogomanul cu "mazar and za fazar"... poate tot pe la voi, o babuta batrana si a draq de ii zicea cu "mai animalule" astea's "fabuleishan"....

    Daca ar aparea o gaura neagra in Arena Nationala, ar creste media de IQ al natiei asteia cu 50 de puncte.
    Oricum, la densitatea de prostie si hotie pe metrul patrat, mare minune ar fi sa nu apara una...
    • 0 (2 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 17 octombrie 2012, 16:22)

      [anonim] i-a raspuns lui tr0uble

  • +4 (10 voturi)    
    :)) (Miercuri, 17 octombrie 2012, 15:51)

    catalin_mattei [utilizator]

    adevarul este ca sunt putini politicieni care sa vorbeasca f bine o limba straina.. oricum cred ca dl Ponta tb sa mai asculte ce cuvanta in limba engleza Antonescu si asa isi va da seama ca este mult mai intelept sa iti iei un translator... Dl Blaga are calitati organizatorice dar mai usor cu alte cunostinte
  • +4 (4 voturi)    
    acum... (Miercuri, 17 octombrie 2012, 16:34)

    luci30 [utilizator]

    am aflat explicatia gestului parul peste cap al cacaraului.....lasa vintul sa-i alunge ideile cu care ne ,,fericeste,, de luni de zile
  • -1 (3 voturi)    
    Unica Solutie (Miercuri, 17 octombrie 2012, 17:53)

    dadcostea [utilizator]

    romani, lasati sorti sa aleaga, voi puneti doar votul!
    cum?,
    cereti tuturor celor care-i cunoasteti sa mearga la vot, masiv, si sa voteze toti primul candidat independent de pe lista. daca scoate peste 50%, colegiul este castigat de independent.
    sigur, va intrebati care candidat sa fie votat, simplu : primul independent de pe lista. d-zeu il va alege fiindca asezarea in lista va fi la tragere la sorti,
    asadar, nu votati nimic altceva, doar pe primul independent ce va fi pe lista.
  • +3 (3 voturi)    
    lansarea oficiala (Miercuri, 17 octombrie 2012, 18:00)

    timp tamp [utilizator]

    cei doi derbedei ne vor arata astazi fauna cu care vor rpopula institutiile statului: puscariasi, turnatori, plagiatori, hoti la drumul mare, ciobani la propriu si la figuratproxeneti...
  • +2 (2 voturi)    
    Tachinare sau atac sub centura? (Miercuri, 17 octombrie 2012, 18:18)

    skolko [utilizator]

    Ponta e cumva individul care il felicita pe Blaga acum cateva saptamani pentru ca a fost ales presedinte de partid?
  • +4 (4 voturi)    
    in schimb pe Ponta il vor durea mainile... (Miercuri, 17 octombrie 2012, 18:39)

    hatru [utilizator]

    Daca merge la Bruxelles, pe Ponta il vor durea mainile de cati il vor lasa cu mana intinsa. Au politicienii astia staini un fix: nu vor, neam, sa dea mana cu hotii dovediti.
  • +1 (1 vot)    
    Bunul simt e floare rara! (Miercuri, 17 octombrie 2012, 22:35)

    gristero [utilizator]

    Faptul ca Blaga nu vorbeste engleza, este infinit mai putin grav decit plagiatul tau! Si apoi, el are bunul simt sa vorbeasca in limba materna , decit sa se acopere de ridicol ca prietenul Crinisor!
  • 0 (0 voturi)    
    bravo domnule BLAGA (Vineri, 19 octombrie 2012, 10:36)

    ivanescu [utilizator]

    un adevarat roman ,vorbeste limba tarii sale ....si daca vrei sa sti dobitocule ,prefer unul care vb romaneste decat un plagiator sau un golan ca tine ...tu ar trebui sa te duci la agatat pe centura ,nu in politica ...esti gretos si vrem sa dispari din politica ponta !