VIDEO UPDATE Sorina Placinta (PDL) dupa ce anterior declarase ca va vota motiunea de cenzura: Plec acasa / Elena Udrea pe Twiiter: Dezmint prostiile lui Victor Ponta cum ca as fi amenintat-o pe Sorina Placinta. E o intoxicare comunistoida

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 27 aprilie 2012, 13:29 Actualitate | Politic


UPDATE 14:48 Deputatul PDL Elena Udrea, presedintele filialei PDL Bucuresti, a afirmat intr-o postare Twitter ca dezminte afirmatiile facute la tribuna de liderul PSD, Victor Ponta, conform carora ar fi amenintat-o pe Sorina Placinta in plen.

"Dezmint categoric prostiile lui Victor Ponta cum ca as fi amenintat-o pe Sorina Placinta sa nu voteze motiunea. E o intoxicare comunistoida", sustine Elena Udrea.

UPDATE 14:11
Senatorul democrat-liberal Sorina Placinta, care a sustinut, vineri, la Parlament, ca va vota la motiunea de cenzura, a afirmat, ulterior, intrebata de jurnalisti daca pleaca la PNL sau la PSD, ca pleaca acasa. Senatorul PDL Sorina Placinta declarase initial ca va vota motiunea de cenzura a Opozitiei.

"Plec acasa", a spus Placinta, care a urcat in lift cu senatorul democrat-liberal Radu F. Alexandru.

UPDATE 13:56 Inainte de inceperea votului, deputatul PSD Lia Olguta Vasilescu a atras atentia salii ca un senator, si anume Sorina Placinta, nu isi poate exercita dreptul la vot pentru ca a fost incuiata in biroul Ralucai Turcan. "Va rog sa dispuneti ca secretarul general al Camerei si unul dintre chestori sa faca toate demersurile ca acest senator sa-si poata exercita dreptul la vot", a afirmat Lia Olguta Vasilescu, de la tribuna.

Presedinta Camerei Deputatilor, Roberta Anastase i-a raspuns: "Transmiteti o informatie eronata, va asigur ca doamna Sorina Placinta, in acest moment, nu se afla in biroul doamnei Turcan."

Senatorul PDL, Sorina Placinta, a declarat vineri ca va vota motiunea de cenzura. Intrebata daca a fost amenintata pentru a nu vota,  Sorina Placinta a declarat "in secolul al XXI-lea nu ma poate ameninta nimeni, ati incercat dvs si ati facut-o suficient cu fiul meu". Presedintele PDL, Emil Boc, s-a declarat surprins de anuntul facut de Sorina Placinta, insa a precizat ca, desi se mai adauaga un vot pentru, motiunea de cenzura nu va trece "pentru ca exista inca o marja suficienta".

Intrebata de ce a izbucnit in plans in plen, in timpul discutiei cu Elena Udrea, Sorina Placinta a afirmat: "Am plans in plen pentru ca ma doare burta, pentru ca nu va mai saturati sa umblati dupa familia mea."



Presedintele PDL, Emil Boc, s-a declarat surprins de anuntul facut de Sorina Placinta, insa a precizat ca, desi se mai adauaga un vot pentru, motiunea de cenzura nu va trece "pentru ca exista inca o marja suficienta".

"E o surpriza pentru noi", a declarat Emil Boc precizand ca nu are nicio informatie despre un eventual vot al Sorinei Placinta.

"Chiar si cu acest vot (n.r. al Sorinei Placinta) motiunea nu va trece, pentru ca exista inca o marja suficienta", a adaugat liderul PDL.

Ora 13:25 Inainte de a declara ca intentioneaza sa voteze motiunea, senatorul PDL, Sorin Placinta, a izbucnit in plans, in sala de plen, in timpul unei discutii cu Elena Udrea. Placinta era vizibil afectata in timpul discutiei.

Citeste si:


Citeste mai multe despre   




















8962 vizualizari

  • +10 (14 voturi)    
    Inca o anafura ))) (Vineri, 27 aprilie 2012, 13:32)

    Cataleya [utilizator]

    Ca doar nu degeaba i-au scapat judecatorii USLamisti fiul de la puscarie.
    Acum a venit scadenta!
    Placinta trebuie sa plateasca dijma la USL!
    • 0 (2 voturi)    
      PARERE (Vineri, 27 aprilie 2012, 14:35)

      bobobobo [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Parerea mea este ca sunt doar niste baliverne !! Alte sunt cauzele lacrimilor ei, din cate a spus Placinta… Presa nu stie ce scenarii sa mai inventeze !
      • +2 (4 voturi)    
        ... (Vineri, 27 aprilie 2012, 14:41)

        Aph [anonim] i-a raspuns lui bobobobo

        Au intrebat-o daca a fost amenintata, ea a raspuns ca nimeni nu o poate ameninta si de aici concluzia jurnalistilor, in tandem cu liderii opozitiei: Udrea a amenintat-o in mijlocul salii.

        In orice caz, gestul jurnalistei care a mutat genta de pe pupitru, ca sa o poata filma mai de aproape pe senatoare in timp ce aceasta plangea, mi s-a parut lipsit de orice decenta.
        • 0 (4 voturi)    
          decenta .. (Vineri, 27 aprilie 2012, 15:33)

          adrian [anonim] i-a raspuns lui Aph

          dar samsarii astia au arat vreung gram de decenta de cand sunt la putere si distrug tara asta?

          nu mai zic ca e parte din meseria jurnalistului sa informeze cu ce se intampla in sala aia plina de hoti !
    • +4 (6 voturi)    
      USELE (Vineri, 27 aprilie 2012, 16:49)

      bobobobo [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Nici nu a pus bine USL-imea mana pe putere si bursa a inceput sa cada, euro a atins pragul istoric, va cadea si bruma de economie care guvernul Boc si Ungureanu au incercat s o tina pe linia de plutire… Asta v-ati dorit, voi romani de pretutindeni ???
    • -2 (2 voturi)    
      Cred ca esti prost informat! (Vineri, 27 aprilie 2012, 17:51)

      Radu Mihai [anonim] i-a raspuns lui Cataleya

      Justitia este in mainiile lui Traian, si daca vrei si argumente cauta cazul candidatului de la Severin si de la Timisoara. Amandoi nu aveau dreptul de a candida, si totusi, justitia portocalii le-a acordat acest drept. Atunci ce justitie i-a eliberat fiul?
  • +4 (8 voturi)    
    Ups! (Vineri, 27 aprilie 2012, 13:33)

    evoque [utilizator]

    Acum depinde si cum o sa voteze.
    Altfel spus Placinta este in primul rand om de afaceri care trebuie sa isi protejeze viitorul mai ales ca are destule probleme si cu beizadeaua.
    • -1 (3 voturi)    
      PARERE (Vineri, 27 aprilie 2012, 15:08)

      bobobobo [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      Parerea mea este ca sunt doar niste baliverne !! Alte sunt cauzele lacrimilor ei, din cate a spus Placinta… Presa nu stie ce scenarii sa mai inventeze !
  • +12 (14 voturi)    
    Pai daca procurorii i-au arestat fiul (Vineri, 27 aprilie 2012, 14:04)

    adi [anonim]

    Ce conteaza ca ala a dat cu masina peste un om? Pe ea a suparat-o ca Base le-a dat frau liber procurorilor care i-au arestat beizadeaua? Pai se poate? Justitia sa se atinga de odrasla d-nei. Placinta? Pai ea se crede peste lege, ca mai toti hotii si coruptii care s-au facut politicieni in Romania. Iar acum a venit momentul (in mintea ei ingusta) sa i-o plateasca lui Base, votand impotriva protejatului lui - MRU. Simplu. Ca la mafioti. Asta e lumea politica din Romania secolului 21. Si la mai mare...
  • +5 (5 voturi)    
    La Placinte, inainte! (Vineri, 27 aprilie 2012, 14:12)

    CezarN [utilizator]

    Nici ca se putea mai buna potrivirea intre numele si, de acum, renumele senatoarei.
  • +2 (2 voturi)    
    Va vota fie PRO, fie CONTRA (Vineri, 27 aprilie 2012, 14:16)

    Placinta va vota pro sau contra [anonim]

    Sorina Placinta a fost intrebata intr-o inghesuiala a jurnalistilor daca va vota motiunea de cenzura...., iar aceasta a raspuns ravasita dupa discutia cu E Udrea aproape imediat si automat ca va vota. Eu cred de fapt ca a vrut sa spuna ca va veni inapoi sa voteze si nu neaparat ca va vota "pentru" motiunea de cenzura. Adica pur si simplu VA VOTA, fie pro, fie contra.
  • +1 (1 vot)    
    cred ca presa a exagerat (Vineri, 27 aprilie 2012, 14:20)

    cred ca s-a exagerat [anonim]

    Nu a fost nici o declaratie clara.... A fost un raspuns dat la repezeala, intr-o inghesuiala, pe fondul unei suparari..... si raspunsul a fost automat ca va vota.... doar atat a zis.... Nu a zis ca va vota motiunea.... a zis ca va vota..... Dar pana la urma nu s-a mai intors deloc in sala si nici nu a mai votat deloc....
  • +1 (1 vot)    
    aa (Vineri, 27 aprilie 2012, 14:23)

    iulian [anonim]

    sorina placinta nu a plans ca a fost ameninta de elena udrea este o aberatie cea spus ponta si isterica de olguta vasilescu sa vazut foarte clar ca doar sorina placinta explica anuminte lucruri si faptul ca era suparata si plangea ii era rau o durea burta iar elena ia dat un calmant
  • +3 (3 voturi)    
    Mda.. (Vineri, 27 aprilie 2012, 14:28)

    Gurin Remus Adrian [anonim]

    Am trăit s-o văd și p-asta! Plăcintă asta cred că are iar probleme cu progenitura, că altfel nu văd cum ar fi putut judeca atât de mult încât să își dea seama că în politică nu contează numai să stai permanent sub pulpana partidului! Stați liniștiți, ”măi, animalelor” că nu veți mai vedea voi o nouă Teo Trandafir prea curând! :)
  • -1 (1 vot)    
    in the mean time (Vineri, 27 aprilie 2012, 14:30)

    daniel [anonim]

    Placinta era vizibil afectata in timpul discutiei.
  • 0 (0 voturi)    
    fiti corecti (Vineri, 27 aprilie 2012, 14:33)

    fiti corecti! [anonim]

    Nu a zis ca va vota motiunea! A zis ca va vota si atat! Chiar daca intrebarea jurnalistei a fost "veti vota motiunea?"! Pana ca jurnalista sa zica si cuvantul "motiunea" Placinta a si raspuns ca va vota. Raspunsul ei a fost dat rapid, la inghesuiala jurnalistilorsi pe fondul unei suparari de mai inainte!!
  • -1 (1 vot)    
    pt cine se pricepe (Vineri, 27 aprilie 2012, 14:33)

    Mazeta [utilizator]

    Oare nu stie nimeni sa citeasca pe buzele Placintei? tare as fi curios ce dureri de burta i-a cauzat Udrea...
  • +1 (1 vot)    
    Placinta e sucita (Vineri, 27 aprilie 2012, 14:37)

    Marius [anonim]

    Sa vedem ce zicea madam acum cateva zile pe site-ul dansei: 19/04/2012 in Politica si politicieni | by Sorina Placinta

    "Continua sa-mi placa premierul Ungureanu, un om ale carui decizii nu par sa fie luate in pripa sau neserios argumentate. L-am vazut aseara la B1, un tanar tehnocrat cu expertiza, echilibru, cultură si severitate. Sper ca ceea ce si-a propus sa poata duce la bun sfarsit si il voi sustine in toate initiativele sale, cu exceptia uneia singure despre care va voi vorbi chiar acum: legea restituirii proprietatilor..."
    • -1 (1 vot)    
      MRU premierul si presedintele Romaniei (Vineri, 27 aprilie 2012, 15:48)

      Medina [anonim] i-a raspuns lui Marius

      Sunt in stare de orice actiune pentru a-l sustine pe MRU .Organizez miting de sustinere al celui mai rafinat si mai rational premier .
  • +1 (1 vot)    
    :) (Vineri, 27 aprilie 2012, 14:41)

    david [anonim]

    Ii recomand lui olguta sa se tina de ceea stie ea sa faca cel mai bine sub birourile barbatilor!! Aceasta matracuca ar trebui dusa la balamuc deoarece ne este frica sa nu se inmulteasca!
  • +1 (1 vot)    
    pai si po(a)nta cat se mai pregateste.... (Vineri, 27 aprilie 2012, 14:45)

    ponta si borcea [anonim]

    ...de champions league?
    sa vorbeasca putin cu borcea.
    din pacate nu prea vezi diferente intre cei din fotbal si cei din politica ceea ce e f grav. batem la 3 goluri....., de maine guvernam.... si cand colo suntem departe rau.....
  • +1 (1 vot)    
    :) (Vineri, 27 aprilie 2012, 14:58)

    iulia [anonim]

    SORINA placinta nu a plans din cauza ca a fost amenintata de Elena udrea, este o aberatie in ceea ce a spus ponta si isterica de orguta vasilescu. S-a vazut foarte clar ca doar sorina placinta explica anumite lucruri si faptul ca era suparata si plangea a spus si ea, ii era rau, o durea burta, iar Elena i-a dat un calmant…!!
    • -1 (1 vot)    
      Jos basescu (Vineri, 27 aprilie 2012, 15:41)

      fanel [anonim] i-a raspuns lui iulia

      am impresia ca u ti-ai facut mai multe conturi si ai comentat pe aici in calitate de sluga basista.Mori
  • +1 (1 vot)    
    Comunisti, mineri, iliescu (Vineri, 27 aprilie 2012, 15:41)

    dan [anonim]

    Stimata Doamna Elena Udrea, va rog sa tineti minte urmatoarele cuvinte: NE ESTE FOAME!
    Iar foamea in momentul de fata nu o mai putem pacali cu prosteala poporului gen: Iliescu, comunisti, moguli, posta, sarea, antenele, felix, etc... Gata, sunt expirate expresiile astea, nu mai prostesc pe nimeni si nu mai tin de foame. Mult mai buna tactica cu schimbarea culorii in verde. Va rog sa il intrebati dvs. pe domnul gheorghe Stefan cand schimba scaunele de la stadionul din Piatra Neamt din portocaliu in verde? Cu respect, un alegator
  • 0 (0 voturi)    
    Comunistoida? (Vineri, 27 aprilie 2012, 16:28)

    TudorSerban1312803517154 [anonim]

    Uau. Comunistoizi? Nu stiam ca poti sa ai asa ceva... Oare unde apar si cum se manifesta?
    Si, mai ales, cum scapi de ei?
  • 0 (0 voturi)    
    Pericol (Vineri, 27 aprilie 2012, 18:02)

    jeje [anonim]

    Cel mai josnic lucru... sa ameninti... sa faci presiuni... sa santesezi... Elena presedintele filialei PDL Bucuresti, a facut toate aceste nenorociri... cu mai multe persoane dein partid... timpul le demonstreaza.
  • 0 (0 voturi)    
    incepe declinul romaniei.. (Vineri, 27 aprilie 2012, 18:06)

    marian [anonim]

    Căderea Guvernului Ungureanu are efecte negative semnificative asupra economiei româneşti... Sub guvernarea USL-ului vom ajunge precum Portugalia, Irlanda si Grecia...
  • 0 (0 voturi)    
    Santajul sa traiasca! (Vineri, 27 aprilie 2012, 18:09)

    Izabela [anonim]

    De la mimoza aceasta ne putem astepta la orice. Santajul si manevrele sunt punctele forte ale marionetelor portocalii!
  • 0 (0 voturi)    
    a fost odata (Vineri, 27 aprilie 2012, 18:34)

    !! [anonim]

    cu toate amenintarile si santajul pe care pd-istii le-au initiat asupra propriilor membrii,saturati de conducerea basista,motiunea de cenzura a avut parte de succesul mult asteptat,fiind adoptata,eliminand astfel guvernul MRU!
  • 0 (0 voturi)    
    . (Vineri, 27 aprilie 2012, 19:32)

    Zambetoniera [anonim]

    Doamne Udrea ar trebui sa ne scuteasca de cuvintele si limbajele academice care nicidecum nu sunt stiute sau gandite de ea. Esti o blonda incapabila de a respira, femeie! Da-ti demisia si pleaca din politica, a vazut o tara intreaga ce s-a intamplat, datorita USL-ului, cei care vor aduce tara asta UNDE MERITA!
  • 0 (0 voturi)    
    aleluia (Vineri, 27 aprilie 2012, 22:05)

    M_ada [anonim]

    USL se sacrifica sa scape romania de lichele. bravo USL si multumim!
  • 0 (0 voturi)    
    nu zau, Udrea, sa mori tu? (Vineri, 27 aprilie 2012, 22:27)

    Bianca2012 [utilizator]

    dupa cate stim noi, asta tocmai este uzul si abuzul pedeleprelor...