​​VIDEO Piedone despre pliantele identice USL-UNPR distribuite in Sectorul 4: Este o diversiune ordinara. Nu eu le-am facut

de Attila Biro     HotNews.ro
Sâmbătă, 7 aprilie 2012, 19:26 Actualitate | Politic


Cristian Popescu Piedone
Foto: Hotnews
Primarul Sectorului 4, Cristian Popescu Piedone, care apare pe doua pliante aproape identice care circula in sector, unul semnat de UNPR si unul de catre USL, a declarat pentru HotNews.ro ca este vorba despre "o diversiune ordinara" si ca nu el le-a facut. "Este o diversiune ordinara. Nu stiu de cine a fost pusa. Si nici nu ma intereseaza. Sfatul meu este ca cei care cheltuiesc banii pe hartii mai bine ar cumpara niste copaci sa-i planteze", a spus Piedone.



Intrebat de HotNews.ro despre cele doua pliante aproape identice care circula in Sectorul 4, unul semnat de catre USL si unul de catre UNPR, primarul Cristian Popescu Piedone a declarat ca este vorba despre o diversiune si ca pliantele sunt distribuite in continuare.

"Au inceput de foarte demult campania cu pliante, dar eu nu am cunostinta, eu nu le-am facut. Cetatenii oricum stiu, indiferent cata hartie se va consuma. Optiunea cred ca nu va fi schimbata, nu neaparat la adresa mea. Ei stiu foarte bine cu cine trebuie sa voteze. De preferabil sa nu mai dea banii pe aceste hartii", a spus Piedone.

La intrebarea reporterului HotNews.ro daca pliantele semnate de USL sunt facute pentru el, primarul Piedone a negat si a declarat ca niciunul dintre pliante a fost facut de catre el.

"Nu. Aia a fost o diversiune ordinara. Am inteles ca sunt similare. S-a schimbat doar titulatura, unde a fost UNPR s-a pus USL. Este o diversiune ordinara. Nu stiu de cine a fost pusa. Si nici nu ma intereseaza. Sfatul meu este ca cei care cheltuiesc banii pe hartii mai bine ar cumpara niste copaci sa-i planteze", a spus Piedone.

Intrebat daca este de parere ca pliantele UNPR i-ar ajuta pe progresisti pentru alegerile la consiliul local, Piedone a raspuns: "Nu cred. Eu consider ca e o pura diversiune. De 20 de ani diversiunile nu-si mai au locul in politica".

Citeste si: FOTO Din categoria: Eu cu cine votez?


Citeste mai multe despre   


















2919 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    Ordinari (Sâmbătă, 7 aprilie 2012, 20:13)

    Vizitiul [utilizator]

    Numai de ordinari avem parte. Alegeti fratilor cu cap! Stiti voi la cine ma rever, la aia cu "sa ne dea"!
  • -4 (10 voturi)    
    sect 4 (Sâmbătă, 7 aprilie 2012, 21:16)

    lorescu [utilizator]

    Astia nu stiu cum sa faca sa il impiedice sa iasa primar pentru sectorul 4. Oricum, eu sunt 100% sigura ca a fost o simpla mascarada ca oamenii sa isi faca alta parere. Nu le-a mers de data aceasta, pentru ca se stie cat s-a lucrat in sectorul 4, cat a facut Piedone pentru locuitorii acestuia. Eu il admir si am incredere ca o sa fie ales si de data aceasta. Parerile oamenilor nu se schimba cum vrea ..PDL.
  • -3 (9 voturi)    
    am incredere in piedone (Sâmbătă, 7 aprilie 2012, 21:38)

    ancagrigore [utilizator]

    am incredere in Piedone, fiindca a reusit sa ne capete increderea in acesti 4 ani. diversiunile marsave nu-si au loc atata vreme cat alegatorii stiu deja pe cine sa voteze. piedone este alegerea cea mai potrivita pentru sectorul 4, nu incape indoiala!
  • +2 (8 voturi)    
    Mopsie, catelul de serviciu (Sâmbătă, 7 aprilie 2012, 23:02)

    Clop [utilizator]

    Cristian Popescu Piedone joaca la turloaie, ca asa-i in politica. Se da diversionat, dar ca sa creezi confuzie in mintile tontilor manati cu mititei si balci de duminica la alegeri, e simplu. Face parte din schema.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3-ri9hek6hM#!

    Si uitati-va si la Ponta, baiatul de mucava cu ifose grele, gheisa congresului!
  • 0 (2 voturi)    
    Minte (Duminică, 8 aprilie 2012, 23:42)

    Alex S [utilizator]

    Am facut parte din UNPR acum jumatate de an si se anunta ca va candida sub UNPR. Acum da la intors. Oricum omul e limitat, se crede Mihai Viteazul.
    • +1 (1 vot)    
      nu-i adevarat (Luni, 9 aprilie 2012, 13:23)

      ancagrigore [utilizator] i-a raspuns lui Alex S

      esti rau gratuit. piedone nicidecum nu-i limitat. dimpotriva, limitele sale au fost depasite odata cu realizarile de succes ale dansului. sectorul 4 s-a ridicat din cenusa datorita lui! fiindca a fost hotarat si capabil sa schimbe ceva. cetatenii il vor vota!
  • +1 (1 vot)    
    n-o sa mearga! (Luni, 9 aprilie 2012, 13:39)

    ancagrigore [utilizator]

    orice fel de piedici impotriva lui piedone, n-o sa mearga. va castiga la 4 mai mult ca sigur. nu zic io asta, ci bilantul sau la primarie.
  • -1 (1 vot)    
    usl sau pcr = acelasi lucru (Luni, 9 aprilie 2012, 14:03)

    popalie [utilizator]

    Piedone este la fel de hot si bandit ca cei din USL…renuntand la sprijinul din partea partidului UNPR si ducandu-se la tradatorii si comunistii de USL-isti..asta arata ca ii este frica de responsabilitate..numai cei din USL stiu sa faca greve de lux si congrese pe banii bucurestenilor..am convingerea ca bucurestiul va scapa de “ciuma rosie” si va fi din nou cum a fost altadata “Micul Paris”…jos ...
  • -1 (1 vot)    
    piedone (Luni, 9 aprilie 2012, 15:56)

    nea titi [utilizator]

    Eu cred ca pliantele au fost facute de Piedone cand era la UNPR. Cum nu stie nici acum din partea cui va vota, le-a distribuit si din partea USL. Nu se stie niciodata de unde sare iepurele. Piedone, hai bre, la Pitesti ca au bagat permise noi pe care se pun poze retusate la fotosop (ca prea esti urat, scarba traseista).