Vasile ​Blaga: Veti vedea si plecari inverse, din USL. Nu vor mai fi plecari semnificative din PDL

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 4 aprilie 2012, 14:48 Actualitate | Politic


Presedintele Senatului, Vasile Blaga, a declarat miercuri ca nu considera ca vor mai avea loc plecari semnificative ale unor membri democrat-liberali, adaugand ca "in zilele urmatoare" vor aparea si "plecari inverse", din USL, relateaza Mediafax.

"Nu, eu nu cred ca vor mai fi plecari sa zic asa semnificative", a spus Blaga. El a adaugat ca lui personal ii pare rau de fiecare coleg care paraseste partidul.

De asemenea, Blaga a afirmat ca in zilele urmatoare vor aparea si plecari in sens invers, din USL.

El a refuzat sa indice numele sau nivelul functiilor celor care vor pleca din tabara opozitiei. "Sunt si plecari inverse, nu va faceti probleme. Si o sa vedeti in zilele urmatoare pentru ca nu este usor sa gestionezi nici acest conglomerat USL. Nu o sa dau niciodata nume, o sa vedeti la momentul potrivit", a spus el, raspunzand intrebarilor jurnalistilor.


Citeste mai multe despre   


















1380 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    Vorbesti serios, de la USL la PDL? (Miercuri, 4 aprilie 2012, 15:13)

    geo 6101 [anonim]

    Acum cand sunt atat de aproape de ciolan?...
    Te credeam om serios, si tu vii cu astfel de declaratii!
    • 0 (0 voturi)    
      Probabil Blaga se refera la DNA cu mijloacele sale (Miercuri, 4 aprilie 2012, 17:39)

      .... [utilizator] i-a raspuns lui geo 6101

      de convingere. De altfel DNA e folosit atat pentru disciplinarea propriilor membri ai coalitiei de guvernare cat si a celor din opozitie. Majoritatea celor care compun armata de pripas a lui Oprea au fost convinsi cu dosarele.
  • 0 (2 voturi)    
    Nu va faceti probleme.. (Miercuri, 4 aprilie 2012, 15:34)

    psihologul de serviciu [utilizator]

    Cred ca nu noi trebuie sa ne facem probleme.
    Idiot trebuie sa fie politicianul care nu vede ca barca se scufunda.
  • 0 (2 voturi)    
    Nu a durat nici macar o ora... (Miercuri, 4 aprilie 2012, 15:34)

    Mandea [anonim]

    ... si un nou titlu in stiri:
    Deputatul PDL Gheorghe Ciobanu demisioneaza din partid
    Faceti coalitie cu PNTCD, poate asa, impreuna, veti trece de pragul minim ca sa puteti ramane in Parlament.
    Partea rea pentru noi este ca nu o sa avem pe cine vota. Daca votam PDL... nu e bine, ati dovedit-o. Daca votam USL... pai tot oameni de la PDL sunt. :(
    Trist! Foarte trist!
  • +3 (3 voturi)    
    sal (Miercuri, 4 aprilie 2012, 15:36)

    cezar [anonim]

    Eu sunt sigur ca Blaga stie ce vorbeste,din PDL au plecat tradatori si cei care nu au fost de acord cu conducerea PDL-ului
  • +1 (3 voturi)    
    sal (Miercuri, 4 aprilie 2012, 15:45)

    jan [anonim]

    Buldogul” are aparizi rare si bune,daca a facut o astfel de decalaratie inseamna ca asa se va intampla.Sunt convins ca are dreptate.
  • +2 (2 voturi)    
    :) (Miercuri, 4 aprilie 2012, 15:46)

    siva [anonim]

    este un lucru normal sa se intample asa ceva.. oamenii vin si pleaca.. asta nu inseamna ca pdl-ul se destabilizeaza sau ca va disparea!! V.Blaga vorbeste foarte putin, iar cand o face mereu are dreptate si probabil ca in curand vom vedea rasturnari de situatie..!
  • 0 (0 voturi)    
    sper sa nu uite (Miercuri, 4 aprilie 2012, 18:46)

    ginel din obor [anonim]

    ce'a zis, ca in ultima vreme pedeleii au inceput sa nege, sa nu mai recunoasca vorbe aruncate'n vant mai acum un an-doi.
    vasalie simte ca s'a marit tangajul corabiei capitanului blood.