"​Mi se pare inadmisibil sa am de ales, in 2012, intre Oprescu si Piedone la primaria Bucurestiului", a declarat Theodor Paleologu la Europa FM

de MVA     HotNews.ro
Duminică, 27 noiembrie 2011, 18:07 Actualitate | Politic


Vicepresedintele PD-L Teodor Paleologu s-a declarat total impotriva sustinerii de catre PD-L a unei candidaturi a primarului Sectorului 4 al Capitalei, Cristian Popescu Piedone, la postul de primar general al Bucurestiului. La emisiunea “Catedra de Politica” de la EuropaFm, Paleologu s-a plans si de lipsa de comunicare cu ministrul Elena Udrea.

“Mi se pare ca este inadmisibil sa am de ales, in 2012, intre Oprescu si Piedone. Mandria mea de bucurestean explodeaza, pur si simplu! Nu vreau sa accept o asemenea chestiune si merg pana la capat cu aceasta furie!” Deputatul PD-L este deranjat de "gunoaie, traficul infernal, afacerile facute pe spinarea bucurestenilor, risipa fabuloasa care are loc in acest moment in Bucuresti, planurile aberante si imbecile ale lui Oprescu, toate aceste lucruri ma infurie. Pur si simplu. ...Ce-am spus acum cred ca se va discuta si-n partid. Ca nu degeaba am spus-o."

Thoader Paleologu a mentionat si dificultatea de a stabili intalniri cu ministrul Elena Udrea: „E foarte ocupata. Deci nu e absolut nici un fel de repros. Dar nu vreau sa persiste impresia ca Piedone ar fi candidatul PD-L la Primaria Capitalei.”


Citeste mai multe despre   


















1774 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    piedone= o mare pacaleala (Duminică, 27 noiembrie 2011, 18:20)

    nostradamus [anonim]

    La modul extrem de parinteste, in care a fost dojenit piedone, la plecarea din PC, sunt aproape sigura ca momentul a fost doar un circ ieftin, pentru credulii cu doi neuroni. Neuroni iberi. Se va intoarce in PC si cu trupul si cu sufletul in primele luni de mandat, daca va castiga primaria capitalei. Si uite asa ii asigura tovarasului felix, cel mai facil mod de a controla Bucurestiul si resursele financiare ale acestuia. Cine are rabdare se va convinge.
  • +8 (10 voturi)    
    corect (Duminică, 27 noiembrie 2011, 18:25)

    schmoukiz [utilizator]

    Regret ca Paleologu nu se potriveste cu profilul unui candidat la o primarie, dar are mare dreptate in ce a spus aici.
    • -2 (4 voturi)    
      De ce? (Duminică, 27 noiembrie 2011, 23:20)

      rds [anonim] i-a raspuns lui schmoukiz

      Crezi ca el nu poate fura ca Piedone? Ce a facut el asa de bine ? A avut vreun rezultat? Oprescu , de bine-de rau a facut ceva prin Bucuresti. Da' Paleologu asta in afara de sa iasa la TV/Radio/Presa si sa spuna ca e indignat nu a facut altceva. Un fel de Gica Contra...
  • +4 (8 voturi)    
    +1 (Duminică, 27 noiembrie 2011, 19:06)

    Marcel Ionita [utilizator]

    Sunt perfect de acord. PDL-ul trebuie ca are oameni mult mai competenti si mai apti de a gospodari capitala.
    • 0 (6 voturi)    
      pai asta-i problema, ca NU are !!!!!!!!!!! (Duminică, 27 noiembrie 2011, 20:34)

      costica [anonim] i-a raspuns lui Marcel Ionita

      Altfel, de ce NU are nici o propunere ???!!!!
      De unde atata competenta la PDL?!
      Fug ca de dracu' de candidatura la Primaria capitalei, de frica unui esec rasunator si de proportii si rusinos !!!
      Altfel, de ce nu vrea nimeni sa candideze de la PDL?!
      • 0 (4 voturi)    
        Vrei tu ? (Duminică, 27 noiembrie 2011, 21:47)

        Cristina [anonim] i-a raspuns lui costica

        N-are nici un rost sa anunte candidatul de acum.
        Intr-un an pot sa transforme cu televiziunile si un sfant intr-un criminal periculos.
        Ti-ar placea tie sa fii balacarit de televiziuni 1 an ?
        • +1 (3 voturi)    
          HA HA (Duminică, 27 noiembrie 2011, 23:58)

          Anonimu' [anonim] i-a raspuns lui Cristina

          Ar fi vrut cei din PDL sa aiba un candidat capabil pentru primaria capitalei, pe care sa il mai ascunda inca un an si dupa aceea sa rupa gura ytargului!Problema insa...este ca nu au!Si acum incearca sa isi faca nimic altceva decat sperante false cu Piedone!
    • -2 (6 voturi)    
      + - 1!! (Duminică, 27 noiembrie 2011, 21:37)

      Catalin Andrei [anonim] i-a raspuns lui Marcel Ionita

      Ma faci sa rad!Ce oameni mult mai competenti are DL ca nimeni nu mai are incredere in portocalioti!Voi nu mai aveti nici o sansa sa castigati pe forte proprii...Nu ca Piedone ar avea vre-o sansa...dar fara el nici nu se mai pune problema!
    • 0 (4 voturi)    
      Asta mai lipsea! (Duminică, 27 noiembrie 2011, 21:58)

      me_mihai [utilizator] i-a raspuns lui Marcel Ionita

      Uita-te ca majoritatea in CGMB este a pdl si nu fac decat sa incurce lucrurile si sa aduca bani in sacul partidului. Eu nu am vazu o hotarare luata din partea CGMB care sa fie in favoarea cetateanului. Nu vreau primar pdl-ist pentru capitala.
  • -4 (8 voturi)    
    cum asa ?! (Duminică, 27 noiembrie 2011, 19:19)

    costica [anonim]

    Pai, unde-s valorile alea PDListe ?!!!!!
    Acum aratati in sfarsit INCOMPETENTA ce colcaie in PDL!!!
    Nu sunteti in stare sa gasiti un contracandidat lui Oprescu si vreti sa ne convingeti ca sunteti in stare sa conduceti Romania ???!!!!!!!!!???????
    Vai de voi....
  • 0 (4 voturi)    
    Primaria capitalei (Duminică, 27 noiembrie 2011, 19:23)

    BRAD [anonim]

    Asa cum forma de "ministeriat" a d-lui Paleologu a fost considerata inadmisibila pana si de Boc, asa cum foarte multe mi se par inadmisibile in guvernarea Romaniei de astazi, poate macar candidaturile de moment la Primaria Generala ar putea fi admisibile ?!...
    Si oricum, ne uitam in gura d-lui Paleologu mai mult decat stomatologul sau personal.
  • +4 (8 voturi)    
    Nu e chiar inadmisibil.. (Duminică, 27 noiembrie 2011, 19:39)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    ... e de-a dreptul penibil sa propui un infatuat ("Piedone") drept primar general, unul care si-a schimbat numele pentru ca seamana cu un personaj de film... O sa ne faca de basm !

    Nu mai vreau sa aleg ca in 2000, intre Iliescu si Vadim...

    O data in viata, ajunge !
    • +2 (2 voturi)    
      Si sa nu uitam... (Luni, 28 noiembrie 2011, 6:59)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      ... ca de "inteligent" ce este, n-a reusit sa-si ia pe bune permisul de conducere, ci a trebuit sa apeleze la spagarii de la Arges si sa-si ia toate categoriile intr-o singura zi ! La ce i-or fi trebuit, n-a putut explica nici pana astazi, ca nu-l vad conducand un camion cu remorca...
  • -1 (3 voturi)    
    asa se prind soarecii (Duminică, 27 noiembrie 2011, 19:57)

    adrian [anonim]

    asa se prind soarecii: o lama, o bucata de slanina si una de branza !
  • -3 (7 voturi)    
    Ca sa vezi! (Duminică, 27 noiembrie 2011, 20:56)

    Catalin Andrei [anonim]

    Uitati-va la el paleolog mic ce enervat este de candidatii la primaria generala!Eu cred ca se oftica din cauza ca este Piedone cel sustinut si nu el....ricum nu are nimeni sanse in fata lui prescu sustinut de USL!
  • -5 (7 voturi)    
    tot PDL (Duminică, 27 noiembrie 2011, 21:25)

    razvan [anonim]

    Cat de plin este Paleologu de el. dar prin aceasta supraevaluare uita ca defapt Bucurestiul este condus de majoritatea PDL din CGMB si de acolo se aloca bani pentru toate proiectele mari.
  • +1 (1 vot)    
    !!! (Luni, 28 noiembrie 2011, 12:14)

    Cristi [anonim]

    Paleologu are dreptate. Oprescu a mutilat Bucurestiul cu proiectele sale nebunesti.
  • +1 (1 vot)    
    compatimesc, conasule (Luni, 28 noiembrie 2011, 12:40)

    monica L [anonim]

    Compatimesc adinc cu conasul Toader... si eu in 2009 am avut aceeasi repulsie: sa aleg intre Geoana si Basescu. Am supravietuit, optimism si incredere in viata!
  • 0 (0 voturi)    
    Piedone?! (Luni, 28 noiembrie 2011, 15:07)

    Lex [anonim]

    Mie mi se pare inadmisibil ca Piedone sa mai aiba tupeu sa candideze. A plecat la UNPR si mai are pretentia sa si devina primar general.Ar trebui sa-si dea seama ca Bucurestiul nu are nevoie de un traseist politic in functia de primar.