AUDIO O poveste stranie. Tineri simpatizanti ai PDL acuza partidul ca i-a abondonat la munte dupa o excursie. "Ne-au spus ca nu-i intereseaza. Sa ne descurcam cum putem, sa ne sunam rudele"

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Joi, 3 noiembrie 2011, 18:42 Actualitate | Politic


Mai multi tineri simpatizanti ai PDL acuza organizatia Sector 4 Bucuresti, colegiul 18, si presedintele ei, consilierul municipal Calin Murg, ca i-au dus intr-o excursie la Bran care trebuia sa fie "all inclusive", dar care s-a transformat intr-o "mare bataie de joc". "Nu am avut locuri in camera, am dormit in schimburi, nu ne-au dat suficienta mancare, iar la plecare nu am avut cu ce sa ne intoarcem. Ne-au spus ca nu-i intereseaza, sa ne descurcam cum putem", ne-a declarat Cristina Gimba, unul dintre tinerii care au fost in excursie.
  • Contactat de HotNews.ro, cel care s-a ocupat de organizarea excursiei, Radu Mihai (OTPDL Sector 4) a negat acuzatiile: "Sunt persoane care au ceva cu mine. Sunt niste minciuni si nu le inteleg scopul si chiar nu stiu de ce... In orice moment politic exista tensiuni si invidii".
AUDIO Cristina Gimba, despre excursia la Bran si cum au fost abandonati de partid



"Tabara a fost organizata de catre domnul Calin Murg de la PDL. Tabara a fost o rasplata pentru grupul de tineri care au deservit corturile partidului pentru strangerea de semnaturi pentru petitia privind eutanasierea cainilor maidanezi. Tabara a avut loc intre 25 si 30 octombrie, la Bran", ne-a declarat Cristina Gimba, unul dintre tinerii care au participat la excursia de la Bran.

Tineri simpatizanti ai PDL
Foto: OTPDL Bucuresti
Potrivit fetei, tinerii au fost informati ca "drumul dus-intors, cazarea si mancarea" erau asigurate, insa pe parcursul excursiei au intervenit "rand pe rand problemele".

"Am fost cazati cate 4-5 intr-o camera de doua persoane. S-a dormit in schimburi"

"Prima problema a fost dormitul in camere. Eram 15 persoane si am ajuns sa dormim in schimburi in camere sau cate 4-5 intr-un pat. In camere era cate un pat dublu. O alta problema a fost cu mancarea, cu cele trei mese pe zi. Dupa ce ca nu se anuntau orele la care mancarea era servita, mancarea era insuficienta si veneau portii mai putine decat cati eram noi in grup. Noi eram 15 persoane si veneau cate 8-9 portii, maxim 10", ne-a povestit Cristina Gimba.

Relatarea fetei este sustinuta si de catre Ion Samoil, si el participant la excursia organizata de PDL Sector 4, colegiul 18.

"Am ajuns acolo. Am fost cazati si cate 4 in camera. S-a dormit in schimburi. Mancarea era foarte, foarte putina. Daca, la micul dejun, te trezeai primul, apucai sa mananci. Am avut colegi care au ramas nemancati si la micul dejun si la pranz", a precizat pentru HotNews.ro Ion Samoil.

“La intoarcere ne-au spus ca nu au cum sa ne mai duca inapoi si sa ne descurcam cum putem”

Problema cea mare, potrivit celor doi, a intervenit la plecare, cand Radu Mihai, organizatorul excursiei din partea partidului, i-ar fi anuntat ca vor trebui sa se intoarca in Bucuresti pe cont propriu.

"Duminica dimineata, la plecare, nu am avut cu ce pleca. Hai sa vedem cu ce plecam, microbuz, autobuz, pentru toate astea trebuie bani, dar asistentul domnului Murg a dat din umeri si a zis ca nu il intereaseaza. Toata lumea l-a intrebat: "Noi ce facem in situatia asta?". Ne-a zis ca nu il intereseaza, ca nu stie, ca nu se poata rezolva aceasta problema si ca el pleaca. Si a plecat. Ne-a zis sa ne descurcam cum putem, eventual sa ne sunam rudele. Situatia asta mi s-a parut cea mai penibila si mi se pare o mare bataie de joc", ne-a povestit Cristina Gimba.

"Nu am avut fonduri necesare. Ei de la inceput ne-au explicat ca noi nu avem nevoie de bani pentru aceasta excursie. Am fost foarte clar informati ca toate costurile de drum, dus intors, de cazare si mancare sunt suportate de domnul Murg. Cu chiu cu vai am ajuns in Bucuresti. Am contactat rudele. A fost o situatie penibila", a mai adaugat fata.

"La intoarcere ne-au spus ca nu au cum sa ne mai duca inapoi. Banii pe care ii aveam si noi ii cheltuisem acolo pentru ca stiam ca avem intoarcerea asigurata", sustine si Ion Samoil.

"Ne-au zis ca nu ii intereseaza, ca sa ne intoarcem cu ce putem si ca de ce nu ne-am pastrat banii. Asistentul domnului Murg a plecat apoi. De la inceput ne-au zis ca totul e platit. N-a fost ceea ce s-a spus. Daca stiam de la inceput ca va fi asa, nu ma mai duceam.  Am fost lasati de izbeliste. Nici macar un telefon in care sa ni se spuna de ce am ajuns in situatia asta", a mai precizat Samoil.

Campanie PDL pentru strangerea de semnaturi anti maidanezi
Foto: Hotnews
Potrivit Cristinei Gimba, tinerii care au participat la excursia de la Bran "erau in mare parte studenti. Ei sunt simpatizanti ai partidului si au ajutat timp de o saptamana corturile PDL pentru strangerea de semnaturi in cazul petitiei pentru eutanasierea maidanezilor. Din cate stiu eu, o parte sunt membri ai organizatiei de tineret, iar altii sunt doar simpatizanti. Tabara a fost o rasplata, serviciu contra serviciu, pentru faptul ca acesti tineri au deservit corturile".

Organizatorul excursiei: “Mint. Sunt niste persoane care au impresia despre ei ca sunt  foarte destepte si au ceva cu mine”

Contactat de HotNews.ro prin telefon si intrebat de situatie, organizatorul excursiei, Radu Mihai, din cadrul Organizatiei de Tineret PDL Sector 4, a negat toate acuzatiile, calificandu-le drept minciuni.

"Nu este adevarat. Cum sa fac asa ceva? Mint. Sunt niste persoane care au impresia despre ei ca sunt foarte destepte si au incercat sa-mi faca mie rau. Au ei ceva cu mine. Eu am vrut sa fac un bine si se pare ca... Mint. Sunt niste minciuni si nu le inteleg scopul si chiar nu stiu de ce...", a declarat Radu Mihai.

"In camere au stat cate 2 si intr-o singura camera au stat 3, dar fiindca asa au vrut ei. La fiecare masa au existat cate 2 portii in plus si au fost asigurate 3 mese pe zi. Nu este adevarat ce spun ei. Totul a fost asigurat. Oamenii s-au intors cu transportul platit, nu pe banii lor. La intoarcere ne-am intors cu trenul si cu microbuzul si o mare parte ne-am intors cu masinile proprii. Transportul la intoarcere a fost asigurat. Nu a fost pe plata tinerilor", a mai spus Radu Mihai.

Intrebat de legatura dintre excursie si consilierul municipal Calin Murg, Radu Mihai a declarat ca excursia "este un proiect al tineretului. Nu a fost finantata excursia de domnul Calin Murg. Domnul Murg nu a avut nici o legatura cu aceasta excursie. Nici nu cred ca stie de ea".

PDL Sector 4: Fondurile pentru excursie au venit din donatii facute de seniorii de la colegiul 18

Intrebati de HotNews.ro din ce bani a fost finantata excursia si cat a costat, reprezentantii PDL Sector 4 au precizat ca fondurile provin de la seniorii din Colegiul 18, insa nu au putut spune ce  sume s-au cheltuit.

"A fost o intalnire de socializare organizata de catre ei, de tineri. Fondurile pentru excursie au venit din donatii
PDL Sector 4
Foto: OTPDL Bucuresti
facute de seniorii de la colegiul 18. Tinerii isi fac un proiect de socializare, il propun si, daca se gaseste finantare, este aprobat. Domnul Calin Murg este presedintele Colegiului 18, PDL Sector 4, dar nu a finantat el personal excursia", au precizat reprezentantii PDL Sector 4.

Organizatorul excursiei: "In orice moment politic exista tensiuni si invidii. Presupun ca este cazul si aici"

Intr-o discutie ulterioara, purtata de data aceasta pe e-mail la cererea sa, organizatorul excursiei din partea OTPDL Sector 4, intrebat ce anume au cu el persoanele care critica excursia, Radu Mihai a precizat ca "in orice moment politic exista tensiuni si invidii. Presupun ca este cazul si aici".

"Eu va pot spune doar ca excursia a fost un moment de succes pentru cel putin 15 tineri, care au fost transportati dus-intors, cazati si care au beneficiat de conditiile pre-stabilite", a declarat Radu Mihai.

Tinarul PDL-ist a mai precizat nu exista niciun conflict intre el si vreun participant la excursie "Daca aveti vreo persoana care imi poate aduce vreo acuza, cu probe, nu doar vorbe si inventii, as dori sa mi-o nominalizati. Traim intr-un stat de drept si fiecare este responsabil de ceea ce spune si face", a spus Radu Mihai.

Intrebat ce motivatie ar avea tinerii care critica organizarea excursiei sa minta, Radu Mihai a raspuns: "Pentru scandal, afirmare, tabloidizare. Nu stiu daca este o persoana sau sunt mai multe, dar echipa din care fac eu parte munceste mult, bine si organizeaza cu succes foarte multe actiuni, care presupun ca ii deranjeaza pe unii mai putin capabili".


Citeste mai multe despre   


















3785 vizualizari

  • +2 (10 voturi)    
    sens unic (Joi, 3 noiembrie 2011, 18:50)

    El Condor [anonim]

    Pesemne ca au considerat ca au prea multi simpatizanti si au uitat sa duca acolo si camerele de gazare.
  • +1 (3 voturi)    
    Poze (Joi, 3 noiembrie 2011, 19:24)

    Moucha [anonim]

    Nu incerc sa inclin balanta nici de o parte nici de alta, caci chiar nu ma intereseaza cine are dreptate in acest caz. Dar poze au fost facute la fata locului, cu camerele, cu mancarea, cu transportul, etc?
    • +1 (5 voturi)    
      cam vaga povestea (Joi, 3 noiembrie 2011, 22:16)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui Moucha

      Doar 2 din 15 au fost nemultumiti? De ce nu spune clar unde au fost cazati? Sa se duca un reporter pe acolo sa verifice.. sau nu e 'verificabila' povestea?
      Daca dormeau 5 in pat si nu le dadeau de mancare de ce au stat pana la sfarsit? Inteleg ca initial ar fi avut bani sa se intoarca, dar i-au cheltuit...
      Nici ala de la PDL nu pare convingator. S-au intors cu microbuzul, trenul si masinile personale? Pai cati erau? 15 sau 100?
  • 0 (8 voturi)    
    De ce au stat? (Joi, 3 noiembrie 2011, 19:30)

    Mihaela [anonim]

    De ce au stat atatea zile daca nu le-a convenit? Vai, vai, s-au intors cu chin cu vai si au dormit in schimburi...poate au dormit in functie de cand se trezeau din betie, de aia ratau mesele si si-au baut banii de drum...
    • +3 (3 voturi)    
      ei nu au voie doar Seful lor? (Joi, 3 noiembrie 2011, 19:54)

      cosminrs [utilizator] i-a raspuns lui Mihaela

      pe bune?
  • +1 (5 voturi)    
    Desigur (Joi, 3 noiembrie 2011, 20:31)

    Laurentiu [anonim]

    A fost o facatura. Si cineva are ceva cu oraganizatorul. E rasuflata placa asta. Poate ca acei tineri o sa invete cate ceva din asta. O sa invete ca asa e "politica".
  • -4 (8 voturi)    
    he he he (Joi, 3 noiembrie 2011, 20:53)

    gatsby [utilizator]

    astia doi sunt ponta si crutza! parerea mea!
  • +3 (11 voturi)    
    tepele din piata universitatii (Joi, 3 noiembrie 2011, 21:38)

    geo [anonim]

    stati linistiti studentilor, si cetatenilor romaniei acum vreo doi ani li sa promis de catre seful vostru ca o sa traiasca bine daca il aleg pe marinel.Si?Ce sa intamplat?Am ajuns cobaii FMI,care a aplicat la noi cele m-ai dure taieri de venituri ,care in alta tara nu au avut curaj sa le impuna populatiei.Asa ca bucurati-va ca terapia voastră(reforma in limba lui boc)a tinut numai cinci zile.
    • +1 (7 voturi)    
      si care e legatura ... (Joi, 3 noiembrie 2011, 23:47)

      865 [anonim] i-a raspuns lui geo

      In primul rand nu stiu daca ai fost in excursie pentru a fi in masura sa aprobi cele zise de Cristina.
      In al doilea rand , aici nu era o discutie despre politica economica a tarii sau despre promisiunile electorale sau SLOGANUL electoral al unui candidat electoral, pentru ca sunt sigur daca ar fi fost aceiasi situatie doar ca alt partid implicat la fel ai fi comentat. Mai bine ti-ai gasi o ocupatie .
    • +1 (3 voturi)    
      Corect! (Vineri, 4 noiembrie 2011, 10:53)

      Oana [anonim] i-a raspuns lui geo

      Sunt tineri, mai au de învăţat, dar sper că lecţia asta le-a prins bine.
  • 0 (6 voturi)    
    don.marek@yahoo.com (Joi, 3 noiembrie 2011, 22:32)

    Marek [anonim]

    Sunt una dintre persoanele care a fost in aceasta excursie, se poate verifica acest lucru. Excursia a fost bine organizata, mesele erau numai la ore fixe, in primele zile s-au adus cate 4 portii de mancare in plus, deci ce spune domnisoara Cristina este total neadevarat. In camere am dormit cate 2 persoane pana joi cand doar pentru ca ne-am dorit noi sa mai stam la jocuri, sa glumim am stat intr-o singura camera 3 persoane. Deci este un al doilea neadevar. Cristina a venit joi impreuna cu prietenul ei fapt pentru care li s-a dat o camera in care au stat impreuna. Dar un amanunt foarte interesant dupa parerea mea este urmatorul: Ea venind direct sub influenta alcoolului in aceasta excursie, spunandui acolo in gura mare prietenului ei "Alt anturaj nu ti-ai gasit si tu ?" doar pentru faptul ca se asculta muzica usoara (blues) si a inceput sa faca in tot felul doar sa schimbam muzica apoi s-a bagat o melodie lautareasca si spre surprinderea mea tipa despre care e vorba a inceput sa se simta bine..sa danseze pe scaun.. chiar merita atentie? Posibil ea s-a revoltat in modul acesta pentru ca nu a fost o excursie cum si-a imaginat ea, adica banuiesc, dupa comportamentul ei si evident si al prietenului ca ei se asteptau la ceva de genul "betie, manele, etc" ceea ce chiar nu a fost.
    Dupa parerea mea, a fost o excursie reusita, pentru cine a stiut sa se distreze, cu mancarea nu am avut nici o problema, cu cazarea nici o problema, cu transportul nici atat.. cat despre iesirile de care vorbea Cristina .. noi le-am facut, am vizitat tot ce era de vizitat prin statiunea turistica Bran .. Intrebarea mea catre Cristina este: "Nu te-ai putut ridica din pat din cauza alcoolului consumat de spui ca nu ai vizitat nimic?"
    • +3 (3 voturi)    
      don.marek@yahoo.com (Joi, 3 noiembrie 2011, 23:00)

      Marek [anonim] i-a raspuns lui Marek

      Sunt una dintre persoanele care au fost in aceasta excursie ..
    • 0 (6 voturi)    
      si cum putem verifica asta? (Vineri, 4 noiembrie 2011, 9:45)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui Marek

      Marek....si mai cum?
      Da' CNP-ul....CNP-ul cat e?
    • +1 (1 vot)    
      hingherii in excursie (Vineri, 4 noiembrie 2011, 13:30)

      Lassie [anonim] i-a raspuns lui Marek

      oricum, conditiile au fost prea bune pt niste hingheri, care , culmea, asculta blues!! ...sunt convinsa ca a fost instructiva excursia, asta daca ati aflat ceva metode de-ale lui Dracula de exterminare...a cateilor.
    • +1 (1 vot)    
      muzica usoara (Vineri, 4 noiembrie 2011, 18:02)

      dw [anonim] i-a raspuns lui Marek

      Prietene, daca pentru tine muzica usoara si bluesul sunt cam tot aia, nici nu trebuie sa spui mai mult ca sa ma conving ce-i in capul tau....
  • +2 (6 voturi)    
    si ce rau ne pare (Vineri, 4 noiembrie 2011, 0:51)

    acelasi eu [anonim]

    asa... nu-mi pare rau ca si-au luat teapa asta!!! cam asa sta treaba cu abandonul dragilor!!! cam asta simte un caine cand il abandonezi in frig.. inca voi n-ati stat pe strazi... sa indurati dar mi-as fi dorit... sunteti norocosi!
    ce-ati fi spus daca va era pregatita o eutanasie??? da da ... exact aia pentru care ati strans voi semnaturi! muri-v-ar!!!!
  • -1 (3 voturi)    
    Vorbesc ca unul care ii cunoaste pe majoritatea. (Vineri, 4 noiembrie 2011, 0:56)

    nini [anonim]

    Va salut si va pot spune parerea mea, sunt fost membru PD sector 2 si iam cunoscut pe toti de acolo, il stiu si pe Radu il stiu si pe Sami si pe Dl. Murg, ii stiu pe majoritatea de acolo (nu stiu cn este domnisoara o fi din sec 4 probabil) acum vad ca sunt toti in sector 4, dar tind sa cred ca dreptatea este de partea celor nemultumiti Sami nu se baga in lucruri murdare pe cand Radu are faima in sectorul 2 de om necinstit. Pacat ca Dl. Murg ii da cu piciorul lui Sami care este cu mult mai valoros decat Radu (din cate imi aduc aminte Sami e membru PD din 99, pe cand Radu a fost adus de Liviu in aceasi perioada in care ma adus si pe mine 2007 sau 2008, deci eu Radu si multi alti studenti adusi de Liviu nu suntem atat de devotati ca Sami) ca si atasament fata de PD cred ca Sami este cu mult peste Radu si nu s-ar apuca sa faca rau partidului care la crescut. Cine il stie pe Sami stie ca nu aberez, este un tip calm, destept, si poate uneori prea credul. Iar Radu cum naiba a ajuns in preajma Dl. Murg habar nu am, Radu e bun maxim sa aiba grija de WC-uri :)) Serios intr-o campanie a cazut cu WC-ul :)) Nu pe bune stiu ca Radu , Sami , Bubu , Liviu , Serby, etc. eratu prieteni iar din ce vad aici numai prieteni nu (mai) suntet. Aici se vede caracterul lui Radu, tocmai acest fapt ca va cunosc si stiu ce si cat puteti fiecare ma pozitionez de partea lui Sami.
    • +2 (4 voturi)    
      bine, bine vad ce "studenti" sprijina PDL-ul (Vineri, 4 noiembrie 2011, 9:50)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui nini

      daca asa stie sa scrie, in limba romana, un student.....vai de invatamantul nostru !
      Esti student la Spiru Haret, cum a fost si Lenutza Udrea, acolo unde ia diploma absolut oricine plateste taxele?
      In fine, multumesc de postare!
      Vedem si noi nivelul intelectual al tineretului PDL-ist, era de asteptat....
    • +1 (1 vot)    
      ? (Vineri, 4 noiembrie 2011, 13:33)

      Eva [anonim] i-a raspuns lui nini

      Nu vad de unde reiese caracterul lui Radu, din tot ceea ce s-a intamplat sau din ce spui tu. Daca nu ai fost in excursie, consider ca nu trebuie sa iti exprimi atat de vehement credinta. mai degraba reiese o latura a caracterului tau pt. ca vorbesti intr-o maniera negativa de Radu in necunostiinta de cauza, si tot in acelasi timp discriminezi oamenii care au grija de grupurile sanitare, facand aceasta corelatie.Crezi ca reprezinti o superioritate fata de acestia?crezi ca cei care au grija de grupurile sanitare sunt lipsiti de caracter si de cea mai joasa speta?sau dumneata vorbind asa cum o faci mai sus?
    • 0 (2 voturi)    
      oare ? (Vineri, 4 noiembrie 2011, 14:56)

      865 [utilizator] i-a raspuns lui nini

      Nu contest faptul ca Samy e in paritd din '99 , nu am de unde sa stiu cat de loial este partidului .. dar in primul rand , cand iesi cu asa ceva in presa nu stici imaginea unei persoane ci a tot partidului , cat despre faptul ca e credul , poate ii stii caracterul mai bine ca mine , tocmai acest lucru ar trebui sa te puna pe ganduri , poate a fost oarecum influentat sa spuna cele spuse , atata timp cat Cristina e prietena lui , de vreo 2 sau 3 ani ;) . Serby nu are nici o legatura cu ce s-a intamplat in excursie , nici nu stiu daca a stiu de ea , Bubu a stiu de ea dar nu a putut veni din motive personale , despre Samy am vorbit deja , cat despre Liviu ... cred ca ii stii deja caracterul "glumet" , caracter ce mi-a lasat un gust foarte amar dupa aceasta excursie , si daca vrei pot sa iti mai enumar . Dupa cum vezi nu esti singura persoana de pe aici care ii cunoaste de ceva ani pe cei implicati in discutie . Am citit ca te "pozitionezi" de partea lui Samy , te-ai gandit ca poate si el e prins la mijloc ;) . Ai putea la fel bine sa te pozitionezi de partea Cristinei sau mai bine .. de partea lui Liviu , daca tot stam sa ne gandim .
  • +3 (5 voturi)    
    Voluntarii pentru ucidere platiti la negru de PDL (Vineri, 4 noiembrie 2011, 9:26)

    Adriana [anonim]

    ITM-ul ce spune de munca la negru! Voluntari platiti in natura??? Interesant. Haideti investigati, aveti dovezi!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Dumnezeu nu doarme! (Vineri, 4 noiembrie 2011, 10:51)

    Oana [anonim]

    Aţi strâns semnături pentru crimă şi aţi primit ce aţi meritat. Cine vrea să omoare câinii va vrea să omoare şi oamenii, cu aceeaşi nonşalanţă.
    • 0 (0 voturi)    
      semnaturi stranse de la copii! (Vineri, 4 noiembrie 2011, 16:17)

      cum se face politica [anonim] i-a raspuns lui Oana

      unul dintre elevii mei de clasa a noua avea astazi un tabel cu semnaturi pe banca. l-am intrebat ce-i cu ele si mi-a spus ca au semnat toti copiii din clasa IMPOTRIVA omorarii cainilor vagabonzi. m-am uitat si eu pe foita, si avea sus numele partidului democrat liberal, iar ca titlu - semnaturi in favoarea legii privind eutanasierea bla bla bla :D
      le-am zis ca cel care le-a dat foaia si-a batut joc de ei pentru ca semnaturile erau fix pentru eutanasierea cainilor. prilej pentru ca toti sa constatam, pentru a mia oara, cam care sunt metodele de "convingere" ale politicienilor.
      jenant.

      in alta ordine de idei, cei care strang semnaturi pentru omorarea cainilor nu au de ce sa se planga daca sunt, la randul lor, tratati ca niste caini. cat despre "a fost sau n-a fost" - minciuna, hotia si lipsa de scrupule (sunt, iata, in stare chiar si de manipularea unor copii) sunt conditii necesare ale vietii de politician, asa ca nu vad unde-i problema :D
      • 0 (0 voturi)    
        E trist! (Vineri, 4 noiembrie 2011, 19:52)

        Oana [anonim] i-a raspuns lui cum se face politica

        E trist faptul ca niste copii/tineri sunt manipulati in felul acesta, mai ales ca este o problema care le poate mutila sufletul.
  • -1 (3 voturi)    
    excursie Bran (Vineri, 4 noiembrie 2011, 11:27)

    Vasilescu [anonim]

    maxim... direct “vedeta” scrie pe tine! :)) E trist ca n-ai avut nicio activitate in excursie... poate ca de aici se trage durerea ta. Ai spus ca in excursie au fost 15 persoane, dar "ai uitat" sa precizezi cate camere au fost disponibile !! Dar nu-i panica, se poate proba foarte usor (gen dovezi, daca stii ce-s alea!?) cate camere au fost si implicit ca declaratia ta cu "Am fost cazati cate 4-5 intr-o camera" e o mare aberatie, dar totusi ai o tenta de haz in tine... ai putea incerca la o emisiune de divertisment mai bine. Ai tupeu sa spui ca ai dormit macar o seara cu altcineva inafara de Ion Samoil? Sau el are tupeu sa minta ca a fost nevoit, macar o seara, sa mai suporte in camera pe altcineva inafara de tine ?? Cu siguranta n-o s-o faci pt ca, din pacate pt tine, exista proba testimoniala :)) Sa-ti traduc: ai cel putin 13 martori care iti vor da planurile peste cap! Camerele au fost ocupate de maxim 2 pers (exceptie o singura seara, cand au dormit 3 pers intr-o camera pt ca asa au vrut), deci nici macar nu esti in stare sa vorbesti in nume propriu sau sa dai numele unei persoane de contact! Referitor la mancare, o alta minciuna… si apropo, nici la hotel nu te astepata micul dejun daca te trezesti la ora 13. Garantez ca daca mai dai 2-3 declaratii te vei incurca in minciuni !
  • 0 (2 voturi)    
    apropo de voluntariat . (Vineri, 4 noiembrie 2011, 15:38)

    865 [utilizator]

    Pentru a va da seama daca a fost o rasplata pentru voluntariat ... eu zis sa o intrebati pe domnisoara Cristina cat voluntariat a facut ea , cate semnaturi a strans ea pentru aceasta campanie sau cel mai bine sa o intrebati daca stia cel putin de campanie inainte de a ajunge la munte .
    Daca se mergea ca si rasplata pentru activitatea de voluntariat la corturi , ea cu siguranta nu ar fi avut ce sa caute acolo .
    • 0 (0 voturi)    
      Ce si cat sti tu?? (Vineri, 4 noiembrie 2011, 17:56)

      Samy [anonim] i-a raspuns lui 865

      Nu, atat eu cat si Cristina si poate inca 1-2 persoane din aceasta excursie NU am participat direct la strangerea de semnaturi in aceasta campanie, restul DA au participat. 90% din cei care am fost in aceasta excursie NU suntem membri PDL Sector 4 C - 18. Suntem membri PDL si provenim dintr-un alt sector. Din lipsa de oameni la PDL Sector 4, C - 18 si datorita relatiilor de "prietenie", o parte din noi am oferit ajutorul la cerere. Am fost invitati in aceasta excursie pt. fidelizare noastra, stiinduse capacitatea noastra de a ajuta partidul, ca dovada colegii mei au pus umarul acolo unde altii nu puteau singuri, si probabil aveau sperante de trecere in masa a intregului grup la PDL Sector 4, C - 18. Totul a luat o intorsatura dramatica din pacate. Sunt in PD > PD-L > PDL din 1999 si pana acum nu am suferit o astfel de situatie neplacuta. Am crescut impreuna cu partidul am pus umarul pt fiecare vot astfel prin munca mea si a noastra a celor ce am militat pentru acest partid multi au ajuns consilieri, parlamentari etc. Iar acum ce sa vezi; SUNTEM ABANDONATI

      Astfel VA ROG pe toti cei care sunteti din PDL Sector 4, C - 18 si incercati sa-i tineti partea colegiului 18 VA ROG sa va abtineti. Singurul care poate sa vorbeasca de campanii cu mine este Marian Suditu. Restul mai iesiti la munca in strada pt partid si apoi vorbiti. Daca erati asa devotati nu se ajungea aici sa venim noi sa facem munca voastra.
      • 0 (0 voturi)    
        cred ca ai inteles gresit ... (Vineri, 4 noiembrie 2011, 19:39)

        865 [utilizator] i-a raspuns lui Samy

        Nu am contestat o secunda ca nu ai muncit alaturi de PDL in alte campanii , in plus sunt sigur ca stii ca nici eu in campanii nu cred ca am stat cu mainile in san :) , dar stii prea bine ca aici nu a fost cazul de o rasplata pentru strans semnaturi ... din toti cei care au fost in excursie eu cu Andreea si Gabi am stat si la cort , atat , chiar si cei 2 tipi veniti din partea Dl. Murg nu au avut legatura cu semnaturile .
        Spui ca au luat o intorsatura dramatica ... de ce oare s-a intamplat asta , eu zic ca si asta stii si stii si cine a fost la mijloc si de unde au plecat toate , ... esti in politica de atatia ani ... si stii prea bine ca in clipa in care iei partea cuiva automat nu mai esti prea bine vazut in celalta tabara ... caci sincer chiar nu vreau sa imi imaginez cate s-au vorbit si despre mine si Andreea dupa ce am plecat ...
        Ai crescut cu partidul , dupa cum zici chiar tu , si la fel nu sunt in masura sa contest asta , dar acum de ce tocmai partidul este cel pe care il condamni din cauza unor neintelegeri si ruptura pe grupulete de dupa ?
  • -1 (1 vot)    
    O lamurire a situatiei (Vineri, 4 noiembrie 2011, 16:09)

    Samy [anonim]

    Va salut!
    Stimati colegi,
    Vreau sa multumesc celor care ma sustin, in special lui Nini (da-mi te rog mai multe amanunte cine esti, pentru ca sincer nu imi aduc aminte de acest nume), dar si celor care incearca sa imi faca o imagine negativa, le multumesc! Nu va acuz, pentru ca va inteleg actiunile, sunteti membri PDL Se4 si mai stiu ca, in cadrul PDL, avem o disciplina de fier, disciplina care se pare ca o respectati si nu va abateti deloc, sustinand chiar si o cauza nedreapta. Ganditi-va bine! : azi am fost noi, maine puteti fi chiar voi in situatia noastra. Asa ca, disciplina hai sa o respectam doar acolo unde este cazul, nu si in situatia de fata.
    Dati-mi voie sa aduc unele precizari, poate ca este necesar, intr-adevar NU pe toata perioada 25-30 Octombrie, a fost supracazare in camere, dar au fost nopti in care au dormit cate 3-4 in camera (Marek daca negi inseamna ca iti meriti soarta, azi am sarit noi sa spunem lucrurilor pe nume, maine nu va mai sari nimeni pentru tine). Mancarea a fost atat de multa, incat zilnic au ramas minim 3-4 persoane fara sa serveasca mic dejun, pranz sau cina (in aceasta categorie intru si eu cu Cristina, care am ramas la un mic dejun neserviti dar si Marek, cu prietena lui, Laurentiu si Andreea care au sarit mai multe mese din pacate). Acest amanunt l-ai uitat Marek?? Sau poate te-ai complacut in situatie. Asadar, noi in demersul nostru, nu ne-am aparat doar interesele noastre, ba chiar le-am aparat pe ale intregului grup; demers care nu a fost respectat atat cat meritam. Problemele cu mesele au fost reglementate in ultima zi de cazare, cand mesele au fost servite la Pizzeria doamnei care s-a ocupat de cazare si masa. Privind transportul la intoarcere, Dl Marek tin sa-ti reamintesc ca ai plecat cu o zi mai devreme, asa de bine te-ai simtit incat nu ai stat pana pe 30, iar intoarcerea ai facut-o cu autoturismul parintilor care au venit sa va ia de acolo, altfel iti garantez ca te-ai fi aflat in aceeasi situatie cu a noastra. .....
    • 0 (0 voturi)    
      don.marek@yahoo.com (Sâmbătă, 5 noiembrie 2011, 0:54)

      Marek [anonim] i-a raspuns lui Samy

      Salut.
      In primul rand am precizat faptul ca am stat 3 in camera pentru ca asa ne-am dorit! Intr-o singura seara am stat 4 (cu tot cu Gabi) deoarece sti si tu prea bine "gluma" lui Liviu de a se inchide in camera. Asta am aflato abea de dimineata cand m-am trezit de buna voie pentru ca au facut in asa fel incat sa nu deranjeze si deci amanuntul asta minor (pentru mine, cred ca nu si pentru Gabi) l-am uitat. (totusi in caz ca ma/ne deranja asta puteam sa ne spunem noi of`ul, nu tu care, poti recunoaste ca ai dormit in fiecare seara impreuna cu prietena ta in camera, doar voi doi, pentru ca asa ati vrut si voi, cum si noi, repet, asa am vrut)

      In al doilea rand, in legatura cu mancarea, o singura data nu am servit pranzul, dar asta, doar pentru faptul ca am intarziat aproximativ 2 ore. Dar in schimb pot spune ca in unele zile am mancat si doua portii pentru ca erau plus, nu doar eu ci si restul persoanelor de la acea masa.

      In legatura cu transportul, ni s-a dat tuturor anumiti bani, cu care puteam ajunge si ne puteam intoarce. Un bilet dus-intors cu personalul costa aproximativ 27 RON (sper sa fiu bine informat). Daca ai dorit sa fi cu acceleratul, cu masina personala, cu motocicleta, cu bicicleta sau mai stiu eu cu ce..asta e in totalitate alegerea ta...cum ai spus de mine ca am plecat cu masina familiei.
      S-a lasat la alegerea fiecaruia cu ce transport sa vina! O intrebare la care chiar te rog sa imi raspunzi: Daca veneai cu un elicopter inchiriat/personal, crezi ca era de datoria partidului sa ti se plateasca transportul?
  • +1 (1 vot)    
    Continuare .... (Vineri, 4 noiembrie 2011, 16:11)

    Samy [anonim]

    ...... De problema transportului nu ne-am lovit decat 5 persoane, ceilati fie au plecat mai devreme cu o zi, ca in cazul lui Laurentiu, Andreei, Marek si prietena lui, fie in cazul lui Sorin si a prietenei lui care, Duminica 30 au decis sa mai ramana 2 zile la Busteni cu probleme personale, ei avand masina proprie. Si au mai fost cei 2 baieti veniti din partea Dl. Murg, care au stat doar 1 sau 2 zile si au plecat cand au vazut cat de “bine primiti” au fost de catre Radu, care in loc sa se ocupe de cazarea lor statea in restaurant, cu greu am reusit sa-i fac sa nu plece inca de cum au sosit.
    Dar cum voi, membri PDL S4, sustineti ca eu si Cristina vrem sa facem rau … cui si de ce?? … noi nu avem nimic cu nimeni, va propun urmatorul “targ” mergem eu, Cristina, Radu si Marek la – Euro Poligraf Center sau la un alt institut de testare poligrafica – facem toti 4 testul cu poligraful pe cheltuiala initiala totala a mea, iar in cazul in care noi am dezinformat, ramanem cu plata totala a celor 4 testari poligrafice achitate si ne cerem scuze tuturor, ba chiar mai mult, imi voi da si demisia din PDL, iar in cazul in care reiese la poligraf ca Radu si Marek mint isi platesc doar testul lor, fara sa-l plateasca si pe al nostru, isi cer scuze si astept aceeasi actiune de demisie si din partea lui Radu; iar la Marek nu este cazul, fiindca nu este membru. Ce ziceti, acceptati testarea?? Sunteti atat de curati si corecti pe cat sustineti ca sunteti??

    P.S. Marek, unde erai cand am venit noi in camera??? Adunat, nu cred ca te-am vazut mai mult de 20 de minute, ca stateai numai in camera cu iubita… Atunci cum poti spune despre cineva ca era beata?? Putem demonstra ca este un mare neadevar, Cristina fiind sub tratament si are interdictie la consumul de alcool.
    • 0 (0 voturi)    
      indisciplinatii suporta consecintele (Vineri, 4 noiembrie 2011, 17:37)

      Mihaela [anonim] i-a raspuns lui Samy

      aberezi cu testele la poligraf si cu multumirile catre sustinatori. daca asta intelegi tu prin disciplina, fie ea de partid sau caracteristica oricarei organizatii, adica sa te supui doar cand ai tu chef, cred ca nu te-ai nimerit unde trebuie.
      cine isi asuma un statut, o face pana la capat si suporta consecintele disciplinare.
      nu faci tu legea ca sa te abati de la ea cand ai chef, sa ceri demisii si sa creezi false razboaie interne mutate in spatiul public. de ce nu te-ai dus direct la responsabili in cazul in care aveai o problema si ai apelat la presa? te vroiai vedeta de carton? felicitari!
      • 0 (0 voturi)    
        Unde este indisciplina? (Vineri, 4 noiembrie 2011, 18:14)

        Samy [anonim] i-a raspuns lui Mihaela

        Nu aberez deloc, platesc eu intreaga suma este vorba de 250 RON / test, vreau dreptate si atat. Ne acuzati ca mintim desi stiti destul de bine cum au stat lucrurile. Ma supun de multi ani statutului si regulamentelor dar niciunde in ele nu scrie ca poti fi ABANDONAT. Nu fac razboaie imi cer dreptatea mea. Si DA sa apelat direct la responsabil inainte de a iesi in presa, a vorbit Cristina la telefon cu cel mai mare responsabil (dupa parerea mea) si sa incercat din partea noastra sa gasim o modalitate eleganta de a rezolva problema ivita. Insa raspunsul a fost urmatorul "Ëu iam dat bani lui Radu pentru transport - restul nu ma mai intereseaza". Ca tot vorbesti de razboi; in razboi nu iti lasi camarazii in urma ii ajuti, depui tot efortul necesar sa ii aduci pe toti inapoi, apoi iei masurile necesare si cuvenite. Inainte de statute si regulamente suntem oameni nu simple obiecte pe care le poti uita acolo unde vrei tu si cand vrei tu doar ca ai o functie numita sau aleasa si astfel stai la adapostul statutului si al regulamentului.
    • 0 (0 voturi)    
      don.marek@yahoo.com (Sâmbătă, 5 noiembrie 2011, 1:04)

      Marek [anonim] i-a raspuns lui Samy

      1 - Sunt de acord cu testul!

      2 - Adunat, am stat mai mult ca tine pe jos pana sa mi se faca rau, sti si tu ca mi-am cerut scuze 2 seri la rand ca plecam in camera pentu ca aveam febra si ma durea oarecum capul, un inceput de raceala care s-a mai agravat intre timp ca dovada ca si acum sunt racit.

      3- Parerea mea, pe care nu ar putea sa mi-o schimbe nici eventualul tratament de care zici tu, este ca, Cristina era intr-o stare redusa, dar era, de ebrietate. Concluzie trasa dupa felul in care vorbea, dupa felul in care se "distra' si multe altele.

      Totusi, in caz ca m-am inselat (ceea ce sunt 100% ca NU) imi cer mi de scuze.
    • 0 (0 voturi)    
      intrebari intrebatoare (Sâmbătă, 5 noiembrie 2011, 22:04)

      Andreea [anonim] i-a raspuns lui Samy

      - Desi consider ca poligraful este o mare tampenie, eu as fi dispusa oricand sa-l fac, pe banii tai :)) DAR daca tu ai senzatia ca asta este o metoda de obtinere a credibilitatii, atunci de ce crezi ca instantele nu-l accepta ?!? De ce oare crezi ca nu este recunoscut ca proba in instanta ?
      - Poti sa dai un nume EXACT al unei persoane care s-a plans de supracazare (altcineva inafara de voi 2) ?!
      - De ce ati mai stat pana la sfarsit "in conditiile astea inumane" ?
      - De dovezi mai e cazu' sa intreb ?
      .... si lista poate continua, dar mi se pare o pierdere de timp toata discutia asta!

      Mie personal excursia mi s-a parut chiar ok, cazare ok (curatenie, apa calda, fiarta chiar ... mai mult ce ai nevoie?), mancare la fel ok si intr-adevar cum a zis si fratimiu, o singura data am ratat o masa, pt ca am fost sa vizitam statiunea si am intarziat destul de mult. APROPO, n-am plecat mai devreme cu o zi pt ca nu v-am mai suportat, pe voi, sau conditiile de acolo! Am plecat pt ca intentionam sa ajungem si in Moeciu si duminica sa avem timp sa ne mai plimbam si prin Bucuresti cu Alina ... in fine ... per total excursia a fost reusita, cu partile ei bune si rele si alea rele nu cred ca au fost din cauza lui Radu ... s-au ocupat altii, cu precadere ALTUL ! , sa incerce sa strice buna dispozitie, sa incerce in nenumarate randuri sa faca pe organizatorul in lipsa lui Radu, desi fara nici un drept sau delegatie :)) intr-un cuv. ... sa incurce lucrurile!
      In fineeeee .... sanatate, fericire, toate cele bune ! ;) :D
      • 0 (0 voturi)    
        Serios ??? (Duminică, 6 noiembrie 2011, 16:06)

        samy [anonim] i-a raspuns lui Andreea

        Pai pentru ca tu consideri poligraful o tampenie, desi DA nu este o proba CREDIBILA acceptata in anumite instante nu mai este cazul sa platesc acest test pentru tine, pentru Marek sau pentru Laur deci problemele SUPRACAZARE si MASA le-ati recunoscut. Prin comentariile voastre ati recunoscut supracazarea (4 in pat) faptul ca voi nu va plangeti si v-ati complacut in situatie este treaba voastra dar SUPRACAZAREA a existat iar mie nu imi da dreptul sa accept, pentru ca in locul vostru as fi putut fi eu, doar conjunctura si slabul caracter pe care il aveti a facut ca sa fiti voi cei care au fost supracazati, daca aveati caracter luati pozitie, il puneati la zid pe Radu si ii cereati sa fiti tratati omeneste. Problema MESELOR ca ati ramas nemancati a fost tot in perioada supracazarii cand Radu nu a avut bunavointa sa suplimenteze portiile la numarul real prezenti la pensiune si nu pentru ca voi ati iesit la plimbare prin Bran sau nu ati vrut sa veniti la masa (firma de catering aducea mancarea si pleca nu lua nimic inapoi deci daca ati fi avut portii sigur trebuia sa le mancati si la 3 ore dupa servirea mesei daca ar fi existat), deci iar acceptati cu nonsalanta umilinta … pana cand, va intreb eu, va lasati umiliti?? Este problema voastra si sper ca intr-o zi sa aveti coloana vertebrala in voi si sa spuneti STOP. Despre problema ivita intre voi si aceea persoana pe care nu o nominalizati (dar o fac eu, pentru ca nu am trac fata de nimeni) LIVIU - pai Liviu este acelasi de ani de zile nu de ieri de azi, este glumet ducand uneori glumele la extrema unde se poate trece cu usurinta la jignire, si cred ca acest aspect il cunosteai si tu, dar mult mai bine il cunostea si Radu si Laurentiu faptul ca ati acceptat compania lui, ajutorul lui, prezenta lui etc. se poate explica: Radu avea nevoie de oameni la cort sa-si faca treaba iar VOI v-ati vandut pe un pachet de tigari, un sandwich primite la cort, plus aceasta bataie de joc numita excursie. ....
        • 0 (0 voturi)    
          .... (Duminică, 6 noiembrie 2011, 22:17)

          Andreea [anonim] i-a raspuns lui samy

          1) Nu am recunoscut nimic, pt ca nu avem ce sa recunoastem… nici eu! nici Marek! Nici Laurentiu! :)))) ai exagerat cu insistenta de a te exprima in numele altora, fara nici un drept si fara ca vreunul dintre noi sa te fi dorit in calitate de “aparator” . Eu personal iti apreciez intentia, dar … NU, multumesc! Inceteaza sa te exprimi in numele meu, n-am nevoie! Nu am recunoscut niciodata nicio supracazare, pt ca nu a existat. Referitor la seara respectiva, cu care tot bati campii, eu cu Gabi si inca 2 pers., am stat la parter, pe internet si la discutii, pana pe la 7 dimineata. Cand am urcat, camera lui Gabi era ocupata de liviu, care se mutase acolo fara absolut nicio autorizatie si in plus inchisese si usa cu cheia, ca sa fie “glumet”. Fiind tarziu/devreme (6,7 dimineata) ne-am gandit ca nu are rost sa bata la usa, sa strige, sa se agite, sa trezeasca pe toata lumea… si tocmai d-aia am stat 2-3 ore in camera la fratimiu, pt ca la ora 9 stii si tu ca am coborat la mic dejun. Deci marea supracazare, cu care te agiti atat, a durat … 2-3 ore … nah, ca ai aflat-o si p-asta! Poti de acum inainte s-o lasi balta cu “supracazarea” ?
        • 0 (0 voturi)    
          .............. (Duminică, 6 noiembrie 2011, 22:22)

          Andreea [anonim] i-a raspuns lui samy

          2) Referitor la poligraf…imi sustin ideea ... btw, oricum stiu nu ai fi platit nimic, au fost doar niste vorbe aruncate la impresionare, daca tine bine, daca nu ….. dar nu prea a tinut!
          3) Cu masa la fel exagerezi grav, dar nu ma mai intind la discutii si pe tema asta ca déjà devine un gen de tiganeala si oricum m-am plictisit sa scriu!
          4) Bine ca ai luat tu pozitie … esti un om cu un caracter… special!
          5) Cu Radu n-am nimic… nici de impartit, nici de discutat, nici de aparat, nici de castigat etc… doar ca nu mi-a facut nimic ca “sa-l pun la zid” ! Imi pare doar rau pt el si pt faptu’ ca au degenerat lucrurile in halu asta … Eu, sincer, in locul lui v-as da in judecata… fara dubi... dar fiecare face ce vrea, e treaba lui si nu vreau sa influentez pe nimeni cu nimic! In fapt, nici nu ma intereseaza prea mult ….
          6) Referitor la corturi … iar vorbesti in necunostinta de cauza … mare! Dar nici sub. asta nu intentionez sa-l dezvolt, cel putin nu acum!
          7) Referitor la liviu, intentionam sa vb cu el fata in fata sau de fata cu toti, dar nu am mai avut cand, in orice caz nu-i timpul trecut si o discutie cu siguranta va avea loc, dar nici aici nu mai dezvolt subiectul pt ca nu suport oamenii care vb pe la spate (tocmai d-aia am inceput sa nu-l mai suport pe liviu) si tocmai asta n-am de gand sa fac eu! Deci subiectul cu liviu e inchis! Pana in momentul cand vom fi fata in fata, ca sa poata spune fiecare ce are de spus, asa e corect!
      • 0 (0 voturi)    
        Continuare (Duminică, 6 noiembrie 2011, 16:07)

        Samy [anonim] i-a raspuns lui Andreea

        ..... Deci fata de atitudinea lui Liviu tot voi sunteti vinovati, de ce nu ati avut curajul sa-i spuneti in fata STOP gata cu misto-ul cu caterinca NU TE SUPORTAM iar Radu putea bine mersi daca s-a simtit ofensat si deranjat sa-l invite afara din pensiune si sa-i spuna ca nu mai este acceptat, nu sa suportam toti pentru unul. Sper sa aveti parte in PDL de excursii mult mai frumoase pentru ca stiu ca se poate organiza asa ceva, dar nu de Radu. Testul cu poligraful ramane valabil doar pentru transport intre mine si Radu sa vedeti ca nici acolo nu batem campii, restul din punctul meu de vedere s-a adeverit. SUPRACAZARE a fost (ati recunoscut-o: ca v-a placut sau nu, ca v-a deranjat sau nu a fost) PORTII DE MANCARE mai putine decat era necesar au fost (ati recunoscut).
  • 0 (2 voturi)    
    Asa le trebuie, poate se invata minte... (Vineri, 4 noiembrie 2011, 16:41)

    alaska [utilizator]

    Foarte bine, asa le trebuie daca se fac frate cu "dracul" si militeaza pentru ucidere.
  • 0 (2 voturi)    
    donatii (Vineri, 4 noiembrie 2011, 17:25)

    sandel_pop [utilizator]

    donatii din banii publici sau cum?
  • 0 (0 voturi)    
    hai sa dam cartile pe fata .... (Vineri, 4 noiembrie 2011, 17:50)

    865 [utilizator]

    Samy , cu tine nu am absolut nimic .. nici nu vreau sa iti stric imaginea ... caci si tu la urama urmei esti prins la mijloc ...
    zici ca nu a fost mancare ... aici te contrazic , ce e drept nu au fost cele mai mari portii dar a fost ok pentru o excursie pe sponsorizari , si spre exemplu .. cand nu ai apucat tu cu Cristina si cu Liviu micul dejun poti spune ca nu erau portii sau au fost mancate de alte persoane ? ;)
    De dormit in camera cate 4 .... s-a intamplat asta intr-o singura seara cand al tau drag domn Liviu l-a lasat pe saracul baiat pe afara inchizand usa .. da au fost care au dormit 3 in camera vreo 2 seri , dar stii prea bine ca se cunosteau si nu i-a deranjat .. dar sa iti aduc aminte ca acelasi drag domn Liviu cu exceptia unei singure seri a dormit singur in camera , la fel si Eugen , si da si Radu , la fel in seara in care au venit cei doi tipi din partea lui Dl. Murg spui ca Radu nu se organizase ? Din cate stiu eu .. il anuntase deja , culmea tot pe Liviu , ca toate camerele o sa ramana asa cum sunt si o sa se mute Radu cu Eugen si astfel se elibera o camera pentru cei doi ... si totusi Liviu a preferat sa faca tot circul ala , dorindu-si neaparat sa il mute pe Marek nu sa faca loc pentru cei doi tipi si stii ca am dreptate aici ... Da stiu ca esti prieten cu Liviu de atatia ani , si tocmai tu ar trebui sa ii cunosti deja stilul ...
    Si la cum te cunosc ti-ai dat seama deja cine tasteaza ... dar iti spun sincer comportarea lui Liviu chiar mi-a lasat un gust foarte amar in excursia asta .
    In plus stii prea bine si din cauza cui , si nu a fost Radu , am plecat cu o zi mai devreme ...
    • 0 (0 voturi)    
      Da Laurentiule stiu ca tu esti (Vineri, 4 noiembrie 2011, 18:33)

      Samy [anonim] i-a raspuns lui 865

      Lui Marek nu-i este rusine sa afirme ca, Cristina era beata si a comentat pe seama anturajului?? Cand ea va cunostea pe toti mai putin fix pe Marek si pe iubita lui care dealtfel nici nu nea deranjat, iam vazut la fata 20 de minute adunate ca au stat mai mult in camera, iar de baut Cristina sti si tu ca nu a baut nimic din cauza tratamentului, dar nu numai, ca o sti destul de bine pe Cristina si sti ca nu consuma alcool. In ceea ce priveste celelalte aspecte poti sa spui cu mana pe inima ca nu ai ramas nemancat de cateva ori?? Da, asa putina, multa,buna, rea, cata era trebuia sa mancam toti nu numai cei care veneau primi la masa, clar nu erau pretentii de caviar sau fructe de mare, mancarea a fost acceptabila spre buna ca si diversitate, gust etc. dar PUTINA iar Radu ca si organizator a luat vreo masura sa remedieze situatia?? Radu cand a vazut ca ne supracazam a luat vreo masura?? Pe mine nu ma intereseaza disensiunile dintre tine si Liviu dintre Liviu si Radu etc. pe mine ma intereseaza ca am fost ABANDONATI si nu numai eu dar si Eugen care a cheltuit toti banii (cand zic toti pai toti ca saracul nu mai avea nici de cafea 1 RON) cu noi cu Radu in special ca erau prieteni de pahar si omul ala nu mai avea un leu de intoarcere, Gabi la fel a stat la cort a muncit si a fost ABANDONAT. Daca Radu si colegiul 18 vroia sa-l pedepseasca pe Liviu foarte bine o puteau face pe el personal sa il ABANDONEZE pe el nu pe toti.
      • 0 (0 voturi)    
        ... (Vineri, 4 noiembrie 2011, 19:17)

        865 [utilizator] i-a raspuns lui Samy

        De transport ... nu pot sa comentez pentru ca plecasem deja duminica ... cat despre mancare , da am ramas nemancat 1data sau de 2 ori , dar nu ca nu a fost mancare .. pur si simplu am ratat ora mesei .. asta e .. nu am facut tamtam din asta .. si nici nu m-am suparat , si spui ca trebuia sa mancam toti nu doar cei ce ajungeau primii la masa , aici nu e de vina Radu caci portii au fost Samy dar stii ca au fost care au mancat si cate 2 porti .... ce e drept si am recunoscut asta .. nu foarte mari portiile dar te saturai daca mancai doar una ..
        "Supracazare" a fost cazul doar in camera Andreiei unde au stat 3 , ea , frate-su si prietena lui s si nu pot sa vorbesc in numele lor dar nu cred ca i-a deraqnjat acest lucru astfel cred ca as fi stiut ... a da si in ultima seara Gabi ca li s-a facut mila de el dupa ce tocmai "pritenul" lui Liviu , cel care l-a chemat in excursie , l-a "scos" oarecum din camera si a incuiat usa lasandu-l pe afara , lucru facut de Liviu in pofida faptului ca era deja o alta aranjare in camere , si stii si asta . Asta a fost singura situatie de "supracazare" ca in rest tare nu cred ca o fost o alta camera in care sa doarma mai mult de 2 oameni .
        Cat priveste afirmatiile , eu imi asum raspunderea asupra celor spuse de mine , nu imi asum raspunderea asupra celorlalti .. cum banuiesc ca nici tu nu iti asumi raspunderea spuselor altora ...
        • 0 (0 voturi)    
          Nimic (Vineri, 4 noiembrie 2011, 21:12)

          Eva [anonim] i-a raspuns lui 865

          Omoriti-va fratilor intre voi.Asa meritati.V-ati vindut sufletul pentru o farfurie de linte.
  • 0 (0 voturi)    
    don.marek@yahoo.com (Sâmbătă, 5 noiembrie 2011, 1:18)

    Marek [anonim]

    Cat despre ideea cu eutanasierea:

    1- Exista posibilitatea de a adopta acei caini!

    2- Acum 2 saptamani bunica mea a fost muscata de niste caini bagabonti, mai exact dintr-o haita s-a "ales' cu doua muscaturi. Apoi a urmat vizita la doctor, ceea ce a dus la 7 injectii antitetanos, extrem de dureroase, plus niste evidente rani provocate de muscaturile cainilor.

    Intrebare: Daca s-ar fi intamplat asta mamei/surorii/iubitei ori oricarei persoane dragi din viata voastra???
  • 0 (0 voturi)    
    dupa fapte si rasplata (Duminică, 6 noiembrie 2011, 1:27)

    Zar [anonim]

    Au primit exact ce au meritat pentru implicarea in strangerea de semnaturi ; meritau chiar sa fie tratati si mai rau; si in sfarsit au aflat ce inseamna PDL si ce valoreaza ei , ca si noi ceilalti, pentru cei care pregatesc macelul cainilor, dupa ce au rezolvat o multime de "iesiri din sistem" ale pensionarilor si altor categorii sociale ; din nefericire, cand vor intelege pentru cine se incarca de pacate acesti tineri, va fi prea tarziu...